5.5.4. Повідомити керівництво підрозділу та пожежну охорону.

5.5.5. Якщо є можливість, розпочати гасіння наявними засобами пожежогасіння.

5.6 Дії інженера або техніка-лаборанта при ураженні агресивними речовинами.

5.6.1. У випадку ураження кислотою:

негайно видалити кислоту з ураженої ділянки тіла обережно промокнувши її ганчіркою (ні в якому разі не терти уражене місце щоб уникнути втирання кислоти в тіло);

змити уражену ділянку тіла великою кількістю проточної води;

для нейтралізації залишків кислоти, обробити уражене місце 2% розчином питної соди (NаНСО3) або слабким розчином аміаку (NН4ОН);

5.6.2. У випадку ураження лугом:

змити уражену ділянку тіла великою кількістю води; для нейтралізації залишків лугу, обробити уражене місце 1% розчином (борної, лимонної або оцтової) кислоти.

5.7. Інженер або технік-лаборант повинен вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпшому при нещасних випадках до прибуття лікаря.

5.8. Послідовність надання першої допомоги:

5.8.1. Усунути вплив на організм небезпечних та шкідливих чинників, які загрожують здоров'ю та життю потерпшого (звільнити від впливу електричного струму або винести із зараженої атмосфери або погасити одяг що горить, тощо).

5.8.2. Визначити характер та тяжкість травм, найбільшу загрозу для життя потерпілого та послідовність заходів щодо його рятування.

5.8.3. Виконати необхідні заходи щодо рятування потерпілого за порядком терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язку тощо).

5.8.4. Викликати лікаря, або прийняти заходи для транспортування потерпілого у найближчий лікарський заклад.

5.8.5. Підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного працівника.

5.9. Допомога потерпілому, яка надається не медичними працівниками, не повинна замінювати допомогу з боку медичного персоналу та повинна надаватися лише до прибуття лікаря.

5.10. Якщо ви стали свідком нещасного випадку, треба терміново надати першу долікарняну допомогу потерпілому і негайно повідомити безпосередньо керівника робіт або іншу посадову особу.

5.11. Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілому при різних ураженнях описані в інструкції з надання першої (долікарняної) медичної допомоги, яка вивчається інженером або техніком-лаборантом при проходженні первинного та наступних інструктажів з питань охорони праці.

5.12. Особи, винні в порушенні цієї Інструкції, несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.