не допускати до роботи на верстаті осіб, котрі не мають до нього відношення.

3.29. Готові заготовки і деталі необхідно складувати на спеціальних стелажах, не захаращувати робоче місце і підходи до нього .

3.30. Для уникнення порізу ніг металевою стружкою забороняється працювати на верстаті взутими у босоніжки, тапочки.

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Зупинити верстат, вимкнути електродвигун. Оброблені деталі та робочий інструмент укласти на місце їх зберігання.

4.2. Привести у порядок робоче місце: прибрати стружку з верстата;

різці, вимірювальні пристрої та інструменти скласти у спеціально відведене місце; прибрати з верстата готові деталі, заготовки.

4.3. Спецодяг, захисні пристрої привести у порядок і скласти їх в установленому місці.

4.4. Прибрати з робочого місця замаслений обтиральний матеріал у спеціальні герметичні металеві ящики.

4.5. Про всі виявлені факти порушення чи несправності обладнання, устаткування, пристроїв, інструменту, засобів захисту доповісти посадовій особі (по підпорядкованості).

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. Аварійна та небезпечна ситуація може виникнути через коротке замикання, пожежу електромережі, займання заготовок та деталей із магнію та його сплавів, виривання та розкидання погано закріплених заготовок, різального інструменту, падіння важких деталей, розкидання стружки тощо.

5.2. Якщо сталася пожежа, викликати пожежну частину і приступити до гасіння наявними засобами пожежогасіння. Пам'ятати, що електромережу, електрообладнання слід гасити тільки вуглекислотними порошковими вогнегасниками, азбестовими ковдрами, піском. При займанні матеріалів, стружки з магнію та його сплавів користуватися виключно спеціальною емульсією.

5.3. При виникненні аварії чи ситуації, що може привести до аварії, нещасного випадку, необхідно негайно зупинити верстат, відключивши його від електромережі, повідомити про те, що сталося, керівника робіт; не допускати сторонніх осіб у небезпечну зону.

5.4. Якщо є потерпілі надати долікарняну медичну допомогу, за необхідності викликати "Швидку допомогу".

5.5. Повідомити про те, що сталося, керівника робіт і у подальшому виконувати його вказівки щодо усунення небезпечної ситуації..

5.6.Послідовність надання першої допомоги:

• припинити дію на організм факторів, що спричинили нещасний випадок, які загрожують здоров'ю чи життю потерпілого (звільнити від дії електричного струму, винести з зараженої зони, загасити одяг, що спалахнув, витягти з води) і оцінити його стан;

• визначити характер і важкість травми, найбільшу загрозу для життя потерпілого, послідовність заходів по його рятуванню;

• вжити необхідних заходів по рятуванню потерпілого в порядку першочерговості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, зовнішній масаж серця, зупинити кровотечу, накласти пов'язку тощо);

• викликати швидку допомогу чи лікаря або вжити заходів для відправки потерпілого в найближчий медичний заклад;

• підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичної допомоги.