– не готуйте вручну великі кількості робочих розчинів отруйних речовин.

3.3. Роботи в інкубаторіях

3.3.1. Будьте уважні під час руху транспорту до місця розвантаження інкубаційних яєць. Не знаходьтеся на вантажно-розвантажувальному майданчику під час руху транспорту.

3.3.2. Не працюйте в легкому взутті. Взуття повинно бути зручним, з неслизькою підошвою, на низькому, широкому каблуці з пряжками або шнурками.

3.3.3. Тару з яйцями піднімайте, переносьте та складайте у штабелі на ручні візки удвох, погоджуючи між собою безпечні прийоми роботи.

3.3.4. Не допускайте утворення слизьких та брудних місць на підлозі при випадковому падінні яєць тощо.

3.3.5. Під час очищення, миття, дезинфекції приміщення, інкубаторів, камери газації яєць, тари тощо застосовуйте засоби індивідуального захисту: прогумований комбінезон (фартух), рукавички, чоботи гумові, респіратор, захисні окуляри, а також спеціальний інструмент, пристосування і драбини.

При використанні респіратора робіть 5-хвилинні перерви через кожні 30 хв. праці. Після закінчення роботи зробіть запис у черговому журналі операторів.

3.3.6. Механік-оператор інкубаторію повинен: під час обслуговування камери газації яєць і тари постійно слідкувати за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, роботою системи вентиляції та блокування, за правильністю показань знаків безпеки та своєчасно допускати робочих до завантаження і розвантаження камери; під час обслуговування інкубаторів слідкувати за справністю інкубаційних камер, роботою електродвигунів, а також за додержанням температури і вологості повітря в камерах інкубаторів.

3.3.7. Завантаження та розвантаження камери газації яєць і тари проводьте тільки з дозволу механіка-оператора інкубаторію.

3.3.8. Перед тим, як увійти до камери газації, органолептично переконайтеся у повному її провітрюванні.

3.3.9. Постійно слідкуйте за справністю електричного кабелю, рукоятки ручного овоскопа та скляного покриття міражного столу.

3.3.10. Завантаження інкубаторів лотками з яйцями птиці проводьте за вказівкою керівника робіт. Перед завантаженням інкубатора переконайтеся в його достатній освітленості, справному стані пристроїв для установки лотків з інкубаційними яйцями.

3.3.11. Під час догляду за контрольно-вимірювальними приладами, обладнанням, світильниками тощо користуйтеся справними драбинами та спеціальними підставками. Не використовуйте випадкові підставки та інші предмети.

3.3.12. Своєчасно, в міру забруднення, але не менше 2 разів на місяць, очищайте від пилу, пуху, павутиння приміщення, обладнання, світильники.

3.3.13. Очищення світильників та заміну електроламп проводьте при відключеній електромережі, вивішеному на пусковому пристрої плакаті: “Не вмикати! Працюють люди”, під контролем електротехнічного персоналу.

3.3.14. Під час роботи усередині інкубатора застосовуйте світильники напругою 12 В.

3.3.15. Сортування та вибракування молодняку птиці здійснюйте у респіраторах типу “Лепесток” (марлевих пов’язках і пилозахисних окулярах).

4. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1. Вимкніть обладнання, електроустановку, органи керування установіть у нейтральне положення. На пускових улаштуваннях вивісьте плакати: “Не вмикати! Працюють люди”. При однозмінній роботі установіть автоматичне керування обладнанням на ніч.

4.2. Перевірте і забезпечте надійність зберігання дезінфекційних речовин, а також безпечний стан камери газації яєць і тари.

4.3. Вивісьте попереджувальні знаки безпеки в місцях, де були виявлені і не усунуті порушення вимог безпеки.

4.4. Наведіть порядок і приберіть робоче місце. Очистіть інструмент, інвентар, пристрої і покладіть у відведене місце.

Зніміть і приведіть в порядок спецодяг і засоби індивідуального захисту і здайте їх на зберігання.

4.5. Помийте руки і обличчя теплою водою з милом.

4.6. При здачі зміни повідомте змінника про технічний стан обладнання і розкажіть про особливості виконання роботи.

4.7. Повідомте керівника робіт про всі негаразди, помічені в процесі роботи, і вжиті заходи щодо їх усунення.

4.8. Закрийте всі ворота, двері. На останні вихідні двері поставте пломбу.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1. При нещасному випадку, отруєнні, захворюванні надайте першу допомогу, повідомте керівника робіт і, при необхідності, відправте потерпілого у медичний заклад або викличте швидку допомогу.

5.2. Негайно вимкніть електроустановку, обладнання і повідомте керівника робіт при:

– аварії, пожежі, припиненні подачі палива, електроенергії;

– порушенні ізоляції електропроводу, кабелю;

– обриву проводу заземлення (занулення);

– відчутті електричного струму на обладнанні, появі незвичного шуму, вібрації, запаху горілого тощо.

Вжийте заходів, що застерігають розвиток аварійної ситуації. Усувати несправності електрообладнання дозволяється тільки електротехнічному персоналу.

5.3. При порушенні стійкості штабеля тари негайно зробіть перекладку. Не залишайте штабель в небезпечному стані.

5.4. Пошкоджену тару з гострими кінцями металевої обв’язки, стримлячими цвяхами, поламаними рейками тощо приберіть в безпечне місце.

5.5. Припиніть роботу, залиште зону проведення робіт з пестицидами, повідомте керівника робіт про виникнення таких ситуацій:

– поява запаху дезінфекційної речовини під маскою респіратора або протигаза;

– виявлення перших ознак отруєння або захворювання (погане самопочуття, нудота, слабкість, запаморочення, посіпування м’язів, прискорення дихання, підвищення температури тіла тощо);

– затікання розчину під спецодяг або у гумові чоботи;

– попадання дезінфекційних або мийних речовин на шкіру, слизові оболонки рота і носа, в очі.

Вжийте заходів до усунення несправностей, замініть засоби індивідуального захисту, відправте потерпілого в медичний заклад.

5.6. При відключенні електроенергії в темний час доби використовуйте електричні ліхтарі. Не використовуйте ліхтарі та стеаринові свічки без пожежозахисних корпусів.

5.7. При виникненні пожежі подайте сигнал пожежної небезпеки, негайно повідомте про це керівника робіт, пожежну частину і приступіть до гасіння пожежі наявними засобами (вогнегасниками, сухим піском тощо), виключіть всі електрифіковані установки та обладнання.

5.8. Припиніть гасіння пожежі та евакуацію матеріальних цінностей при виникненні загрози обвалу перекриття стелі, інших конструкційних частин приміщення або при отруєнні газами.

5.9. У разі загорання одягу зірвіть його і погасіть: при охопленні вогнем більшої частини одягу заверніть людину (тільки не з головою) у тканину і погасіть вогонь. Потерпілому надайте долікарську допомогу і відправте у медичний заклад.

5.10. При ураженні електричним струмом якнайшвидше звільніть потерпілого від його дії, тому що тривалість дії струму визначає тяжкість травмування. Для цього швидко вимкніть рубильником ту частину електроустановки, до якої торкається потерпілий.

5.11. Якщо потерпілий знаходиться на висоті і вимикання електроустановки від джерела живлення може призвести до його падіння, вжийте заходів, щоб запобігти падінню потерпілого. Для цього швидко підніміться до потерпілого і ланцюгом пристебніть його до опори або придержіть від падіння, не торкаючись відкритих ділянок тіла потерпілого. Якщо цього зробити неможливо, то під місцем можливого падіння натягніть брезент чи інший міцний матеріал або підстеліть сіно, солому тощо.

________________________ ________________ _________________

(посада керівника підрозділу (особистий підпис) (прізвище, ініціали)

/організації/ - розробника

УЗГОДЖЕНО:

Керівник (спеціаліст)

служби охорони

праці підприємства ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Юрисконсульт ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)

Головний технолог ______________ _______________

(особистий підпис) (прізвище, ініціали)