для вуличного - рівною кількості працівників у двох суміжних змінах;

для домашнього і спеціального одягу - рівною обліковій чисельності

працівників на підприємстві.

  1. Шафи для зберігання різних видів одягу повинні бути виготовлені з негорючих матеріалів, закриватися або бути відкритими з лицьової сторони. У нижній і верхній частинах закритих шаф має бути отвір (жалюзі, сітка) для провітрювання.
  2. Не рідше одного разу на тиждень шафи повинні очищатися вологим способом і один раз на місяць підлягати дезінфекції.
  3. У гардеробних повинні передбачатися лавки шириною 0,30 м, що встановлюються біля шаф на всю довжину їх рядів.
  4. Кількість кранів у вмивальних, сіток у душових має визначатися за чисельністю працівників у зміні, які одночасно закінчують роботу, виходячи з груп виробничих процесів і розрахункової чисельності працівників на одну душову сітку або кран.
  5. Душові обладнуються відкритими кабінами, що огороджуються з трьох боків, з індивідуальними змішувачами гарячої і холодної води, вентилі яких повинні розміщуватися на висоті 1,5 м від підлоги.
  6. Кабіни відокремлюються одна від другої перегородками з вологостійких матеріалів висотою від підлоги 1,8 м, які не доходять до підлоги на 0,2 м. Розміри відкритих кабін у плані повинні бути не менше 0,9*0,9 м.
  7. Убиральні в багатоповерхових побутових, адміністративних і виробничих будівлях повинні бути на кожному поверсі.
  8. У підлогах душових, умивальних, убиралень, а також інших приміщень, в яких необхідне мокре прибирання, повинні бути трапи.
  9. Для прання спецодягу в порту повинні бути пральні з відділеннями хімічної чистки.
  10. Для тих, хто працює на робочих місцях з температурою повітря нижче 5 °С, повинні влаштовуватися приміщення для обігріву, площа яких визначається з урахуванням кількості працівників в найбільш численній зміні, але не повинна бути менша ніж 12 м2.
  11. У побутових приміщеннях прибирання повинно проводитися не рідше одного разу на день із застосуванням гарячої води, дезінфекційних засобів.

25 ВИМОГИ ДО МЕДИЧНИХ ОГЛЯДІВ ПРАЦІВНИКІВ

Керівник порту (роботодавець) зобов’язаний забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов’ язкового медичного огляду осіб віком до 21 року згідно з вимогами Положення про медичний огляд працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.94 № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.06.94 за № 136/345, та Правил визначення придатності за станом здоров’я осіб для роботи на суднах, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.11.96№347,зареєстрованихуМіністерствіюстиціїУкраїни03.04.97

за № 108/1912.

В.С.Ткачов

Начальник відділу організації державного нагляду в АПК та соціально-культурній сфері