униз.

  1. Забороняється стояти проти запобіжної пробки гідравлічного домкрата .
  2. До роботи з будівельно-монтажним пістолетом допускаються особи не молодші 18 років, які добре вивчили його будову, склали відповідний іспит та отримали посвідчення про дозвіл роботи з ним.
  3. За допомогою пістолета дозволяється забивати кріпильні деталі в стальні, цегляні, бетонні та залізобетонні конструкції. Забороняється забивати кріпильні деталі:
  • в чавун та керамічні матеріали, які дають велику кількість осколків;
  • в легкі будівельні матеріали (пластмаси, дерево), які легко пробиваються;
  • в загартовану сталь, тверді породи каменів;
  • в пружинясті частини конструкцій.
  1. Для забивання можна застосовувати тільки спеціально виготовлені для даного пістолета кріпильні деталі (дюбелі).
  2. У разі застосування пістолета повинні бути вжиті заходи для запобігання можливості наскрізного пробивання конструкцій та ураження перехожих та працівників кріпильною деталлю (дюбелем) і осколками, що відлітають.
  3. Під час пострілу пістолет повинен бути притиснутий до конструкції обома руками, при цьому необхідно твердо стояти на міцній основі. Підмостки повинні бути огороджені від випадкових поштовхів і перекидання.
  4. Під час роботи з пістолетом необхідно користуватися захисними окулярами зі скельцями, що не розбиваються.
  5. Не дозволяється використовувати пістолет не за призначенням, а також спрощувати та змінювати блокувально-запобіжний механізм пістолета.
  6. Працювати з пістолетом у вибухо- та пожежонебезпечних приміщеннях забороняється.
  7. Вимоги безпеки у разі робіт з паяльною лампою
  8. У разі використання паяльної лампи необхідно дотримуватися таких вимог:
  • розпалювати паяльну лампу треба на поверхні землі на відстані не ближче 2 м від колодязя (котловану).
  • наливати тільки те пальне, яке вказане в експлуатаційній документації;
  • наливати у лампу пальне не більше ніж на 3/4 місткості резервуара;
  • закручувати наливну пробку до упору;
  • полум’я гасити тільки запірним вентилем;
  • знімати пальник лише після того, як буде випущено стиснене повітря;
  • при виявленні несправностей (підтікання пального, просочування газу крізь різьбу пальника, деформація резервуара та ін.) негайно припинити роботу з цією лампою та здати її в ремонт;
  • не наливати і не виливати пальне, не розбирати паяльну лампу, не відкручувати головку тощо поблизу відкритого вогню;
  • не розпалювати паяльну лампу подачею бензину або гасу на пальник;
  • не накачувати занадто паяльну лампу для запобігання її вибуху;
  • спускати тиск повітря з резервуару лампи через наливну пробку тільки після того, як лампа погашена і її пальник повністю охолонув;
  • не передавати запалену паяльну лампу із рук в руки.
  1. Переносні дерев’яні драбини повинні виготовлятися із витриманих сухих пиломатеріалів хвойних порід без сучків. Всі деталі драбин повинні мати гладку обстругану поверхню.
  2. Щаблі дерев’яних драбин та драбинок повинні бути врізані в тятиви. Відстань між щаблями повинна бути не більше 0,35 м і не менше 0,15 м.
  3. Тятиви драбин, які застосовуються на лініях проводового мовлення, з обох сторін повинні бути оковані сталевим дротом діаметром не менше 5 мм.
  4. При роботах на драбині інструмент повинен знаходитись в сумці працівника. Класти інструмент на щаблі забороняється.
  5. Про проведення випробувань драбин робиться запис у спеціальному журналі довільної форми, а на тятивах драбин зазначається дата наступного випробування.
  6. Інші вимоги безпеки при роботах із застосуванням драбин повинні відповідати вимогам «Правил безопасности при работе з инструментом и приспособлениями» [18],
  7. ПЕРЕСУВНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ
    1. До обслуговування пересувних електростанцій допускаються працівники, які навчені безпечним методам проведення робіт та мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче ІІІ. Ці працівники повинні знати інструкцію з обслуговування пересувних електростанцій, а також технічну документацію, що додається до електростанцій.
    2. Електростанція повинна комплектуватися переносним заземлювачем, діелектричними рукавичками та калошами, інструментом з ізолюючими ручками, покажчиком напруги, захисними окулярами, а також вуглекислотним або порошковим вогнегасником, покривалом з негорючого теплоізоляційного матеріалу, аптечкою та кабелем для підключення електричного навантаження.
    3. У випадку загоряння двигуна електростанції, палива, мастильних матеріалів чи ізоляції генератора забороняється гасити полум’я водою. Для гасіння полум’я необхідно користуватися вуглекислотним або порошковим вогнегасником чи покривалом з негорючого теплоізолюючого матеріалу . У разі загоряння двигуна необхідно негайно припинити надходження до нього палива.
    4. Пересувна електростанція повинна установлюватися на відстані не менше 10 м від дерев’яних та складських приміщень, копиць, стогів та посівів.
    5. Після установлення пересувної електростанції її корпус повинен заземлюватися за допомогою переносного заземлювача. Корпус обладнання, яке живиться від пересувної електростанції, повинен також заземлюватися з’єднанням з заземлювачем електростанції. Заземлювач повинен бути виконаний згідно з Правилами влаштування електроустановок (ПВЕ) [42].
    6. Забороняється курити та запалювати вогонь поблизу електростанції, залишати її без нагляду під час роботи, допускати до працюючої електростанції сторонніх осіб.
    7. Рідке паливо необхідно зберігати у металевому бідоні. У вечірній час заправлення електростанції рідким паливом та мастилом можна проводити тільки при світлі електричного ліхтаря.
    8. Паливо та мастило належить заливати за допомогою лійки. Під час заливання необхідно стежити за тим, щоб під електростанцію не підтікало паливо та мастило. Випадково пролите паливо чи мастило належить негайно засипати піском чи землею. Забороняється під час роботи двигуна заливати паливо та мастило.
    9. Під час роботи електростанції треба стежити за тим, щоб не було підтікання палива з карбюратора, бака, трубопроводів тощо.
    10. Забороняється торкатися частин, що обертаються; необхідно стежити за справністю огорож вентилятора та пасів.
    11. Щоб уникнути опіку рук та обличчя, забороняється при перегріві двигуна відкривати пробку радіатора.
    12. При електростанції повинен бути плакат: «Стій! Напруга!», який необхідно вивішувати на електростанції під час роботи.
    13. Перед кожним підключенням електричного навантаження необхідно попереджувати про це споживача. Забороняється від’єднувати та приєднувати споживачів до щита електростанції, який знаходиться під напругою.
    14. Щоб уникнути випадкового ураження електрострумом, забороняється під час роботи електростанції доторкатися до струмовідних частин, які знаходяться під напругою, а також проводити будь-який ремонт, зміну запобіжників тощо.
  8. РОБОТИ В МІСЦЯХ СКЛАДУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ

6.1. Розміщення майданчиків на трасі будівництва

  1. Майданчик, призначений для складування матеріалів, повинен розміщуватися в безпосередній близькості до траси прокладання повітряної лінії зв’язку або проводового мовлення.

Майданчик влаштовується за планом, затвердженим керівником робіт. На плані необхідно зазначити місце складування матеріалів, схему руху транспорту тощо.

  1. Місце, яке визначено для майданчика, повинно бути рівним, утрамбованим, сухим та незатоплюваним. Для відведення води під час таяння снігу, дощів, розливу рік тощо необхідно улаштовувати стічні канави. Через канави великої глибини повинен улаштовуватися настил для проїзду транспорту.
  2. Майданчики необхідно розміщувати на відстані не менше 30 м від повітряних ліній електропередавання напругою понад 42 В.
  3. Проходи на майданчику повинні бути очищені від снігу, сміття, пилу та сторонніх речей. У зимовий час проходи повинні посипатися піском, шлаком чи золою. Вночі проходи повинні освітлюватися таким чином, щоб освітленість була рівномірною без сліпучої дії на працівників. Проведення робіт в неосвітлених місцях забороняється.
  4. Для автомобілів та інших транспортних засобів перед майданчиком повинен бути встановлений знак обмеження швидкості руху.
  5. На майданчиках повинні бути влаштовані місця розміщення протипожежних засобів та забезпечено суворе дотримування Правил пожежної безпеки в Україні [11] та Правил пожежної безпеки в галузі зв’язку [41].
    1. Складування та зберігання матеріалів
      1. Складування матеріалів, конструкцій та обладнання повинно здійснюватися згідно з вимогами стандартів чи технічних умов на матеріали, конструкції та обладнання.

Можливість сумісного зберігання матеріалів необхідно визначити в інструкції, розробленої згідно вимог ГОСТ 12.1.004-76 «ССБТ. Пожарная безопасность. Общие требования безопасности» [30].

  1. Барабани з проводом чи кабелем повинні зберігатися на рівному місці, під їх щоки повинні бути підкладені чи прибиті упори, щоб запобігти можливості скочування барабанів.
    1. Розміщувати барабани належить таким чином, щоб можна було б:
  • прочитати їх маркірування без додаткового перекочування барабанів;
  • здійснювати необхідні вимірювання та випробування;
  • вільно під’їжджати до них та навантажувати їх на автомобіль.
    1. Порожні барабани повинні складуватися окремо в спеціально відведеному для цього місці. При цьому повинні бути вжиті заходи проти випадкового скочування барабанів. Дозволяється зберігання порожніх барабанів на щоках в штабелях, але не більше двох в штабелі по висоті.
      1. Круглий ліс повинен складуватися окремо в штабелі висотою не більше 1,5 м, у цьому разі ширина штабелю не повинна бути менше його висоти. Між рядами штабелю повинні встановлюватися прокладки (використовувати прокладки круглого перерізу забороняється), а по його боках — упори проти розкочування.
      2. Пиломатеріали необхідно складувати в штабель, висота якого у разі укладання рядами повинна складати не більше половини ширини штабелю, а у разі укладання в клітки — не більше ширини штабелю.
      3. Лісоматеріали, які були вже використані, повинні складуватися згідно з п.п.6.2.5, 6.2.6, але з них повинні бути витягнуті цвяхи та скоби.
      4. Металеві балки та асбоцементні труби повинні складуватися згідно з п.6.2.5. Нижній ряд труб повинен укладатися на підкладки, закріплюватися башмаками чи кінцевими упорами проти розкочування.
      5. Бочки з будівельним матеріалом дозволяється класти на бік та складувати в штабелі до трьох рядів у висоту з установленням по їх боках стояків з укосами. Якщо бочки складаються стійма, то вони повинні установлюватися на підкладки не більше, ніж в два ряди.
      6. Роботи з складання та розбирання штабелів повинні бути, як правило, механізованими.
      7. Горючі та легкозаймисті матеріали, а також мастило необхідно зберігати в спеціальних вогнетривких приміщеннях чи в приміщеннях, які заглиблені у землю згідно з Правилами пожежної безпеки в Україні [11]. Протипожежні розриви між складом легкозаймистих і горючих матеріалів та іншими будівлями повинні визначатися проектом.
      8. Зберігати та переносити легкозаймисті рідини (бензин та інші) дозволяється тільки в металевій тарі, яка герметично закривається. Застосовувати для цього відра, тару з скла чи поліетилену забороняється.
      9. На тарі, в якій зберігається чи транспортується етильований бензин, повинні бути нанесені написи олійною фарбою: «Етильований бензин. Отруйний». Перекачування, приймання та відпускання етильованого бензину, а також заправлення ним машин повинно бути механізованим.

Для етильованого та неетильованого бензину на складах пального повинні бути окремі місткості та бензопроводи.

  1. В місцях зберігання етильованого бензину повинні знаходитися в достатній кількості засоби для знешкодження пролитого бензину (гас, хлорне вапно, розчин дихлораміну тощо).
    1. Тару, в якій містилися бензин, легкозаймисті рідини, отруйні речовини, належить закупорити та зберігати на спеціально відведеному майданчику.

Забороняється ремонтувати (здійснювати зварювання, клепання, паяння тощо) металеву тару з-під легкозаймистих рідин та отруйних речовин до її промивання чи знешкодження.

Матеріал, який використовується для обтирання під час роботи з етильованим бензином чи отруйними речовинами, повинен збиратися в тару, яка щільно закривається, а після закінчення роботи повинен знищуватися у спеціально відведеному місці, яке вказує місцева влада.

  1. Вибухові речовини та засоби для підривання повинні зберігатися, застосовуватися та обліковуватися згідно з «Едиными правилами безопасности при взрывных работах» [4].
    1. Кабельні матеріали (муфти, припої та інше), які вміщують свинець та його сплави, повинні зберігатися в ящиках чи на стелажах, які закриваються. Внутрішня поверхня їх повинна бути вкрита матеріалом, що миється; два рази на місяць ці ящики та стелажі повинні очищатися та митися гарячим мильним розчином.
  2. РОБОТИ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ БУДІВЕЛЬНИХ МАШИН

ТА МЕХАНІЗМІВ

  1. Загальні вимоги безпеки
    1. Будівельні машини, механізми, знімні вантажозахоплювальні пристрої (траверси, кола, стропи, кліщі тощо) за своїми технічними характеристиками повинні відповідати характеру роботи, що виконується, вазі та розмірам вантажу.

Застосування машин, механізмів, пристосувань у більш тяжких режимах, ніж вказані у паспорті машини (механізму, пристосування), забороняється.

  1. До управління машинами та механізмами допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальне навчання, перевірку знань з охорони праці в кваліфікаційній комісії, одержали посвідчення на право управління цією машиною (механізмом), а також кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче ІІ. Для управління механізмами, які встановлені на шасі транспортного засобу (автомобіля, трактора і тощо) треба додатково мати права водія транспортного засобу відповідної категорії.
    1. Реєстрація вантажопідіймальних машин до пуску цих машин до роботи, їх перереєстрація у процесі експлуатації та зняття з реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці здійснюються згідно пп. 7.1-7.10 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів [2].
      1. Дозвіл на пуск до роботи вантажопідіймальних машин здійснюється згідно пп. 7.11-7.15 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів [2].
      2. Технічний огляд вантажопідіймальних машин здійснюється згідно пп. 7.167.25, 7.27-7.31, 7.34-7.39 Правил будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів [2].