***************************************************************************

  • 1*2*3*

***************************************************************************

Робочі місця підготовлені. Під напругою залишились:

Допускач

Керівник робіт (наглядач)

(підпис)

Вказівки щодо заповнення наряду-допуску для виконання робіт в електроустановках

  1. Записи в наряді-допуску повинні бути розбірливими і виконаними чорнилом, кульковою ручкою тощо. Забороняється заповняти бланк наряду-допуску олівцем і виправляти текст.
  2. Систему нумерації нарядів-допусків визначає керівництво підприємства.
  3. Для зазначення дати пишуть число, місяць та дві останні цифри, що позначають рік. Наприклад: 02.11.97, 26.04.97.
  4. Прізвища осіб, зазначених в наряді, пишуть в називному відмінку; записують їх ініціали і групу з електробезпеки.
  5. Диспетчерські найменування електрообладнання дозволяється записувати в скороченій формі, що прийнята на підприємстві і яка відповідає стандартам. Наприклад: МВ-110 Т-2 (масляний вимикач трансформатора Т-2), Тр-р 21Т (трансформатор 21Т).
  6. Якщо не вистачає рядків в таблицях або тексті наряду, дозволяється прикласти до нього додатковий бланк наряду під тим самим номером за підписом працівника, який видає наряд для продовження записів. У цьому разі в останніх рядках таблиць або в кінці рядка основного бланку слід записати: «Див. додатковий бланк», а додатковому бланку надають номер основного наряду і роблять помітку «додатковий».

Лицьова сторона наряду

  1. В рядку «Підрозділ» зазначається той структурний підрозділ підприємства (цех, служба, район, дільниця), в електроустановках якого треба буде працювати.
  2. У рядку «Допускачу» зазначається прізвище допускача зі складу оперативних або оперативно-виробничих працівників, або керівника робіт, який суміщає обов’язки допускача.

Для електроустановок, де допускачем є черговий, в рядку записується «Черговому» без зазначення прізвища.

  1. В рядках «З членами бригади» зазначаються члени бригади та їхні групи з електробезпеки.

Для виконання робіт із застосуванням автомобілів, механізмів і самохідних кранів зазначається, хто з членів бригади є водієм, кранівником, стропальником, а також тип механізму або самохідного крана, на якому він працює. Наприклад: Петренко К. В., гр. II, водій ТВ-26.; Крилов А. С., гр. II, кранівник АК-51; Костюк М. В., гр. I, стропальник.

  1. В рядках «Доручається»:
  • для електроустановок електростанцій, підстанцій та КЛ зазначається найменування електроустановки та її приєднань, в яких треба буде працювати, зміст роботи. Наприклад: ПС Заводська, ВРУ 110 кВ, шиноз’єднувальний вимикач, заміна вводів. Для робіт, що виконуються згідно з пунктом 6.10.1а цих Правил, допускається зазначати лише назву електроустановки та зміст роботи;
  • для ПЛ зазначаються найменування лінії і межа її ділянки, де треба буде працювати (номер опор, на яких або між якими, враховуючи їх, буде виконуватись робота; окремі прольоти, наприклад: прольот між кінцевою опорою та порталом ВРУ та ін.), а також зміст роботи, наприклад: ПЛ 330 кВ Чайкіно-Макєєвська, опори № 120-150,

92

перетягування проводів. Для багатоколової ПЛ зазначається також найменування кола, а у разі пофазного ремонту — і розташування фази на опорі.

  1. В рядках «Роботу почати» та «Роботу закінчити» зазначаються дата і час початку та закінчення роботи за даним нарядом.
  2. У разі виконання робіт в електроустановках електростанцій, підстанцій та на КЛ в таблиці 1 «Заходи щодо підготовки робочих місць» зазначаються:
  • в графі 1 — найменування електроустановок, в яких необхідно провести операції з комутаційними апаратами і встановити заземлення;
  • в графі 2 — диспетчерське найменування (позначення) комутаційних апаратів, приєднань, обладнання, з якими проводяться операції, і місця, де слід встановлювати заземлення.

Операції вимкнення у вторинних колах, в пристроях РЗА, автоматики, телемеханіки, зв’язку зазначати в таблиці 1 не потрібно.

Для роботи на КЛ та ПЛ, що вимикають і заземлюють в РУ працівники, які не обслуговують ці лінії (наприклад, оперативні працівники електростанцій та підстанцій), таблицю 1 слід заповнювати таким чином:

  • в графі 1 зазначається найменування електростанції або підстанції, на яких вимикається лінія;
  • в графі 2, в рядку, що відповідає найменуванню електростанції або підстанції, зазначається диспетчерське найменування (позначення) лінії.
  1. Для виконання робіт на ПЛ в таблиці 1 зазначаються:
  • в графі 1 — найменування ліній, кіл, проводів, що записані в рядку «Доручається» наряду, а також найменування інших ПЛ або кіл, які підлягають вимкненню і заземленню в зв’язку з виконанням робіт на ПЛ, яка ремонтується, або на колі (наприклад, ПЛ, які перетинаються з лінією, що ремонтується, або проходять поблизу неї, інших кіл багатоколової ПЛ та ін.);
  • в графі 2 для ПЛ, які вимикаються і заземлюються допускачем зі складу оперативно-виробничих працівників — найменування комутаційних апаратів в РУ та на самій ПЛ, на яких проводяться операції, і номери опор, на яких необхідно встановити заземлення. В цій самій графі слід зазначити номери опор або прольоти, де керівник робіт повинен встановити заземлення на проводи та троси на робочому місці відповідно до пунктів 7.7.2, 7.7.6, 7.7.7, 7.7.8 і 7.7.10 цих Правил.

Якщо місця встановлення заземлень під час видавання наряду визначити неможливо або робота буде виконуватись з переставлянням заземлень, то в графі 2 зазначається «Заземлити на робочих місцях».

В графі 2 слід вказати місця, де керівник робіт повинен встановити заземлення на ПЛ, які перетинаються з тією, що ремонтується, або проходять поблизу неї. Якщо ці ПЛ експлуатуються іншим підприємством (службою), в рядку «Окремі вказівки» наряду слід вказати на необхідність перевірки заземлень, що встановлюються працівниками цього підприємства (служби).

  1. До таблиці 1 слід занести ті операції з комутаційними апаратами, що потрібні для підготовки безпосередньо робочого місця. Перемикання, які виконуються в процесі підготовки робочого місця, пов’язані зі змінюванням схем (наприклад, переведення приєднань з однієї системи шин на іншу, переведення живлення ділянки мережі з одного джерела живлення на інше тощо), до таблиці не заносяться.

Допускається оформлення таблиці 1 у вигляді бланка переключень із зазначенням послідовності операцій.

У тому разі, коли допускачу зі складу оперативно-виробничих працівників за нарядом доручається допуск на вже підготовлені робочі місця, в графі 2 таблиці 1 працівник, який видає наряд, записує ті вимкнення і заземлення, які необхідні для підготовки робочих місць, і зазначає, які з них вже виконано.

Для робіт, які не вимагають підготовки робочого місця, в графах таблиці 1 робиться запис «Не вимагається».

  1. В рядках «Окремі вказівки» записуються:
  • додаткові заходи, що створюють безпечні умови праці працівників (встановлення огороджень, перевірка повітря в приміщенні на відсутність водню, заходи пожежної безпеки та ін.);
  • дозвіл керівнику робіт (наглядачу) на повторний допуск бригади до роботи на підготовлене робоче місце (пункт 6.8.3 цих Правил);
  • дозвіл керівнику робіт на переведення бригади на інше робоче місце (пункт 6.7.1 цих Правил);
  • дозвіл керівнику робіт на тимчасове знімання і встановлення заземлень (пункт
  1. цих Правил);
  • дозвіл керівнику робіт оперувати комутаційними апаратами (пункт 19.8 цих Правил);
  • призначення особи, відповідальної за безпечне виконання робіт з переміщення вантажів кранами (пункт 20.1 цих Правил);
  • у разі видавання наряду наглядачу — відповідальний працівник, який очолює бригаду (пункт 6.1.10 цих Правил);
  • вказівка про необхідність перевірки заземлення ПЛ інших підприємств (пункт 13 цього додатка);
  • вказівка про те, що лінія, яка ремонтується, перебуває в зоні наведеної напруги, із зазначенням рівня наведеної напруги (пункт 16.3.10 цих Правил);
  • дозвіл увімкнути електроустановку або частину її (окремі комутаційні апарати) без дозволу або розпорядження чергового (пункт 6.9.3 цих Правил);
  • дозвіл на проведення пробних вмикань, випробувань (вимірювань) із зазначенням осіб, які мають виконувати ці роботи.

(пункт 15 додатка 2 доповнено абзацом згідно з наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики від 25.02.2000 р. № 26)

Працівнику, який видає наряд, дозволяється вносити на свій розсуд в ці рядки й інші записи, пов’язані з роботою, що виконується.

  1. Таблиця 2 заповнюється під час отримання дозволу на підготовку робочого місця і на допуск.

В графі 1 допускач вказує посаду та прізвище працівника, який видав дозвіл на підготовку робочих місць і на допуск.

(абзац другий пункту 16 додатка 2 із змінами, внесеними згідно з наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики від 25.02.2000 р. № 26)

В графі 2 зазначаються дата та час видачі дозволу.

В графі 3 розписуються працівники, які отримали дозвіл на підготовку робочих місць і на допуск. Якщо підготовляють робочі місця кілька працівників або працівники різних цехів, то в графі 3 розписуються всі, хто готував робочі місця.

Якщо дозволи на підготовку робочого місця і на допуск записують неодночасно, то в графі 2 послідовно заповнюють два рядки: один — про дозвіл на підготовку робочого місця, другий — про дозвіл на допуск.

  1. У разі виконання робіт в електроустановках електростанцій, підстанцій та на КЛ в рядках «Робочі місця підготовлені. Під напругою залишились» допускач зазначає струмовідні частини, що перебувають під напругою, приєднання, яке ремонтується, і найближчі до місця роботи струмовідні частини або обладнання сусідніх приєднань незалежно від того, вимкнені вони чи ні.

У разі виконання робіт на ПЛ в цих самих рядках записують струмовідні частини, вказані працівником, який видав наряд, в рядках «Окремі вказівки», а у разі необхідності — інші струмовідні частини.

Допускач і керівник робіт (наглядач) розписуються під рядками «Робочі місця підготовлені. Під напругою залишились» тільки у разі первинного допуску.

Зворотна сторона наряду

  1. Цільовий інструктаж членів бригади слід оформляти в таблиці 3 наряду тільки у разі первинного допуску та введення до складу бригади нового працівника. Про проведені інструктажі допускач і керівник робіт (наглядач) розписуються у відповідних рядках в кінці таблиці 3.

(пункт 18 додатка 2 із змінами, внесеними згідно з наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики від 25.02.2000 р. № 26)

  1. В таблиці 4 слід оформляти щоденний допуск до роботи та її закінчення, а також допуск у разі переведення на інше робоче місце.

Якщо керівник робіт суміщає обов’язки допускача, а також якщо керівнику робіт дозволено допустити бригаду до роботи у разі повторного допуску, він розписується під час допуску в графах 3 і 4.

Закінчення робіт, пов’язане із закінченням робочого дня, керівник робіт (наглядач) оформляє в графах 5 і 6.

  1. В таблиці 5 у разі введення до складу бригади або виведення зі складу бригади водія автомобіля, машиніста механізму, кранівника зазначають також тип закріпленого за ним автомобіля, механізму чи самохідного крана. В графі 4 розписується працівник, який видав дозвіл на зміну складу бригади. У разі передавання дозволу по телефону, радіо керівник робіт в графі 4 зазначає прізвище цього працівника.
  2. Після повного закінчення роботи керівник робіт (наглядач) розписується в призначених для цього рядках наряду, зазначаючи час і дату оформлення.

Якщо під час оформлення в наряді повного закінчення роботи черговий чи допускач зі складу оперативно-виробничих працівників відсутній або керівник робіт суміщує обов’язки допускача, керівник робіт чи наглядач це оформляє тільки в своєму примірнику наряду, зазначаючи посаду і прізвище працівника, якому він повідомив про повне закінчення робіт, а також дату і час повідомлення.

Якщо під час оформлення в наряді повного закінчення робіт черговий чи допускач зі складу оперативно-виробничих працівників присутній, то керівник робіт або наглядач оформляє це в обох примірниках наряду.

Якщо бригада не встановлювала заземлення, то слова «Заземлення, встановлені бригадою, зняті» треба викреслити.

Порядок обліку робіт, що виконуються за нарядами і розпорядженнями

Порядок обліку робіт за нарядами та розпорядженнями визначає керівництво підприємства.

Роботи за нарядами та розпорядженнями слід обліковувати в призначеному для цього журналі за пропонованою нижче формою.

В журналі у відповідних графах реєструють первинний допуск до роботи за нарядами і повне її закінчення, допуск до роботи за розпорядженням та її закінчення (за винятком робіт за розпорядженнями, які виконуються самими оперативними працівниками або під їхнім наглядом і запис про які роблять тільки в оперативному журналі). Крім того, первинні та щоденні допуски до робіт за нарядом оформляють записом в оперативному журналі, у цьому разі зазначають тільки номер наряду і робоче місце.

Термін зберігання журналу після останнього запису становить 6 місяців.

(абзац із змінами, внесеними згідно з наказом Комітету по нагляду за охороною праці України Міністерства праці та соціальної політики від 25.02.2000 р. № 26)

Журнал обліку робіт за нарядами і розпорядженнями

*********

*********

*

************

**

**********

**

***************

***********

*********

**

********

**

* Номер

* Номер

*

Місце і

*

Керівник

*

Члени

*Працівник,

*Дозвіл

*

Роботу

*

*розпоря-

*наряду

*

найменування

*

робіт або

*

бригади, яка

* який дав

* на

*закінчили

*

* дження

*

*

роботи.

*

наглядач

*

працює за

* розпоря-

*допуск

*

(дата,

*

*

*

*

Заходи

*

(прізвище,

**

розпорядженням

* дження

*(дата,

*

час)

*

*

*

*

безпеки

*

ініціали)

(прізвище,

*(прізвище,

* час)

*

*

*

*

*

*

*

ініціали)

* ініціали)

*

*

*