Характеристика виробничих приміщень

Колірна гама

Допустимий колірний контраст поміж основними поверхнями інтер’єру

Допустима кількість кольору основних поверхонь інтер’єру

1

2

3

4

І. За категоріями робіт: Легкі роботи

Довільна

Довільний

Середня

Роботи середньої важкості

Тепла

Середній

Те ж

Важкі роботи

Довільна

Малий

-//-

Нагляд за виробничими процесами з періодичним перебуванням у виробничих приміщеннях II. За ступенем точності робіт:

Довільна

Довільний

Довільна

Роботи особливо точні та високої точності (1-й, ІІ-й розряд) Роботи точні та малої точності (НІ-й, ІУ-й розряд)

Малий Довільний

Начорні роботи III. За умовами освітлення: При природному освітленні: а) північніше 45 град, північної широти: в разі спрямування світлових отворів:

Те ж

- на північ і схід — на південь і захід — за наявності ліхтарів

Тепла Довільна Довільна

Середній Те ж Малий

Середня Те ж Мала

та інших улаштувань верхнього освітлення б) південніше 45 град, північної широти:

- за довільного спрямування світлових отворів

Довільна

Середній

Мала

- за наявності ліхтарів та інших улаштувань верхнього освітлення

Довільна

Малий

Мала

- без природнього освітлення IV. За санітарно-гігієнічни-ми умовами:

Т епловиділення

Тепла

Середній

Мала

а) значні (з надлишками явного тепла понад 20 ккал/м. куб. год)

Холодна

Середній

Мала

б) незначні (з надлишками явного тепла менше, ніж 20 ккал/м. куб. год) Виділення кіптяви, диму, пилу тощо:

Довільна

Великий

Середня

а) незначне (менше, ніж 5 мг/м. куб)

Довільна

Середній

Середня

б) велике (5 мг/м. куб. і більше) Шум

Довільна

Великий

Середня

а) рівні звуку до 65 дБ б) рівні звуку понад 65 дБ

Довільна Довільна

Середній Малий

Середня Мала

Технічний журнал з експлуатації будівель та споруд

Міністерство, відомство

(назва підприємства або організації)

Технічний журнал з експлуатації будівель та споруд

(найменування у відповідності з інвентарною карткою)

Дата прийняття до експлуатації

Основні техніко-економічні показники:

  1. Площа забудови кв.м
  2. Будівельний об’єм куб.м
  3. Балансова (відновна) вартість тис.грн.

Примітка

Дата запису

Зміст запису

У цій графі занотовуються найважливіші дані про результати повсякденних спостережень за будівлею чи спорудою та їх конструктивними елементами; результати інструментальних вимірів осідань, прогинів та інших деформацій окремих конструктивних елементів; основні висновки за результатами періодичних технічних оглядів будівлі або споруди; відомості про факти істотних порушень правил експлуатації та про намічені або вжиті заходи щодо припинення таких порушень; основні дані про проведені реконструкції (термін, характер).

Примітка. Основні дані щодо проведених ремонтів (термін, характер, об’єм) та щодо проведених реконструкцій (термін, характер) можуть бути винесені до окремої графи.

Вибір засобів пожежогасіння (вода, піна, газ, порошок) визначається технологічними вимогами і техніко-економічним обгрунтуванням

  1. До первинних засобів пожежогасіння відносяться: вогнегасники; пожежний інвентар (покривала з негорючого теплоізоляційного полотна, грубововняної тканини або повсті, ящики з піском, бочки з водою, пожежні відра, совкові лопати); пожежний інструмент (гаки, ломи, сокири тощо).
  2. Для визначення видів та кількості первинних засобів пожежогасіння слід враховувати фізико-хімічні та пожежо-небезпечні властивості горючих речовин, їх взаємодію з вог-негасними речовинами, а також розміри площ виробничих приміщень, відкритих майданчиків та установок.
  3. Необхідну кількість первинних засобів пожежогасіння визначають окремо для кожного поверху та приміщення, а також для етажерок відкритих установок.

Якщо в одному приміщенні знаходяться декілька різних за пожежною небезпекою виробництв, не відділених одне від одного протипожежними стінами, усі ці приміщення забезпечують вогнегасниками, пожежним інвентарем та іншими видами засобів пожежогасіння за нормами найбільш небезпечного виробництва.

  1. Покривала (з матеріалів, вказаних у п.1 цього додатку) повинні мати розмір не менше 1м х 1 м. Вони призначені для гасіння невеликих осередків пожеж в разі займання речовин, горіння яких не може відбуватися без доступу повітря. У місцях застосування та зберігання ЛЗР та ГР розміри покривал можуть бути збільшені до величин: 2 м х 1,5 м, 2 м х 2 м. Покривала слід застосовувати для гасіння пожеж класів «А», «В», «О», (Е).
  2. Бочки з водою встановлюються у виробничих, складських та інших приміщеннях, спорудах у разі відсутності внутрішнього протипожежного водогону та наявності горючих матеріалів, а також на території об’єктів, їхня кількість у приміщеннях визначається з розрахунку установки однієї бочки на 250-300 кв.м захищуваної площі.
  3. Бочки для зберігання води з метою пожежогасіння відповідно до ГОСТ 12.4.00983 повинні мати місткість не менше 0,2 куб.м і бути укомплектовані пожежним відром місткістю не менше 0.008 куб.м.
  4. Пожежні щити (стенди) встановлюються на теріторії об‘єкта з розрахунку один щит (стенд) на площину 5000 кв.м.

До комплекту засобів пожежогасіння, які розміщуються на ньому, слід включати: вогнегасники — 3 одиниці, ящик з піском — 1 одиниця, покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром до 2 м х 2 м — 1 одиниця, гаки — 3 одиниці, лопати — 2 одиниці, ломи — 2 одиниці, сокири — 2 одиниці.

  1. Ящики для піску повинні мати місткість 0.5;1.0 або 3.0 куб.м та бути укомплектованими совковою лопатою.

Вмістилища для піску, що є елементом констукції пожежного стенду, повинні бути місткістю не менше 0.1 куб.м. Конструкція ящика (вмістилища) повинна забезпечувати зручність діставання піску та виключати попадання опадів.

  1. Склади лісу, тари та волокнистих матеріалів слід забезпечувати збільшеною кількістю пожежних щитів з набором первинних засобів пожежогасіння, виходячи з місцевих умов.
  2. Вибір типу та визначення необхідної кількості вогнегасників:
    1. Вибір типу та визначення потрібної кількості вогнегасників здійснюється за таблицями 1 або 2 в залежності від їх вогнегасної спроможності, граничної площі, класу пожежі горючих речовин та матеріалів у захищуваному приміщенні або об’єкті (стандарт ІЗО № 3941-77):

клас А — пожежі твердих речовин, переважно органічного походження, горіння яких супроводжується тлінням (деревина, текстиль, папір);

клас В — пожежі горючих рідин або твердих речовин, які розтоплюються;

клас С — пожежі газів;

клас Д — пожежі металів та їх сплавів;

клас (Е) — пожежі, пов’язані з горінням електроустановок.

Крім перерахованих параметрів, береться до уваги також категорія приміщень за вибухопожежною та пожежною небезпекою.

  1. Вибір типу вогнегасника (пересувний чи перенос-ний)обумовлений розмірами можливих осередків пожеж; у разі збільшених їх розмірів рекомендується використовувати пересувні вогнегасники (таблиця 2).

Для гасіння великих площ горіння, коли застосування ручних та пересувних вогнегасників є недостатнім, на об’єкті мають бути передбачені додатково ефективні засоби пожежогасіння.

  1. В таблицях 1 та 2 знаком «++» позначені рекомендовані до оснащення об’єктів вогнегасники, знаком «+» — вогнегасники, застосування яких допускається в разі відсутності рекомендованих та за наявності відповідного обгрунтування; знаком «-» — вогнегасники, котрі не допускаються для оснащення об’єктів.
    1. Необхідно враховувати климатичні умови експлуатації будівель та споруд, вибираючи вогнегасник з відповідною температурною межею використання.
    2. Якщо на об’єкті можливі комбіновані осередки пожеж, то перевага у виборі вогнегасника віддається більш універсальному щодо області застосування.
    3. Для граничної площі приміщень різних категорій (максимальної площі, захищуваної одним або групою вогнегасників) необхідно передбачати кількість вогнегасників одного з типів, зазначену в таблицях 1 та 2 перед знаками «++» або «+».
    4. Громадські будівлі та споруди повинні мати на кожному поверсі не менше двох переносних вогнегасників.
    5. Комплектування технологічного устаткування вогнегасниками здійснюється відповідно до вимог технічних умов (паспортів) на це устаткування або відповідних галузевих правил пожежної безпеки, затверджених у встановленому порядку.
    6. Комплектування імпортного устаткування вогнегасниками здійснюється згідно з вимогами договору на його поставку.
    7. У місцях зосередження коштовної апаратури й устаткування кількість засобів пожежогасіння може бути збільшена.
    8. Коли від пожежі захищаються приміщення з ЕОМ, телефонних станцій, музеїв,архівів тощо, слід враховувати специфіку вогнегасних речовин у вогнегасниках, які призводять під час гасіння до псування обладнання. Ці приміщення рекомендується оснащувати вуглекислотними вогнегасниками з урахуванням граничне допустимої концентрації вогне-гасної речовини.
    9. Виробничі приміщення категорії Д, а також ті, які містять негорючі речовини й матеріали, можуть не оснащуватися вогнегасниками, якщо їх площа не перевищує 100 кв.м. необхідність установлення вогнегасників у таких приміщеннях визначають власники підприємств.
    10. Відстань від можливого осередку пожежі до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м для громадських будівель та споруд; 30 м — для приміщень категорій А, Б, В (горючі гази та рідини); 40 м — для приміщень категорій В, Г; 70 м — для приміщень категорії Д.
    11. За наявності декількох невеликих приміщень з однаковим рівнем пожежонебезпеки кількість необхідних вогнегасників визначається згідно з п. 10.13 та таблицями 1 або 2 з урахуванням сумарної площі цих приміщень.
    12. Окремі пожежонебезпечні виробничі установки (фарбувальні камери, загартовувальні ванни, випробувальні стенди, установки для миття та знежирювання деталей, сушильні камери тощо) обладнуються не менше ніж двома

Категорія

приміщенн

я

Гранична захищувальн а площа, кв.м

Клас

пожеж

і

Пінні та водні вогнегасники и

місткістю 10 л

Порошкові вогнегасники місткістю, л

Хладонові вогнегасник и місткістю 2 (3) л

Вуглекислотн

і

вогнегасники місткістю, л

2

5

10

2 (3)

5 (8)

А, Б, В (горючі гази і рідини)

200

А

2 + +

-

2+

1 +

+

-

-

-

В

4+

-

2+

1 +

+

4+

-

-

С

-

-

2+

1+

+

4+

-

-

Д

-

-

2+

1 +

+

-

-

-

(Е)

-

-

2+

1 +

+

-

-

2+ +

В

400

А

2+ +

4

+

2+

+

1 +

-

-

2+

Д

-

-

2+

1 +

+

-

-

-

(Е)

-

-

2 + +

1 +

2+

4+

2 + +

Г

800

В

2+

-

2+

+

1 +

-

-

-

С

-

4

+

2+

+

1 +

-

-

-

Г, Д

1800

А

2+ +

4

+

2+

4

1 +

-

-

-

Д

-

-

2+

1 +

+

-

-

-

(Е)

2

+

2+

+

1 +

2+

4+

2+ +

Громадські будівлі та споруди

800

А

4+ +

8

+

4+

+

2+

-

-

4+

(Е)

-

-

4+

+

2+

4+

4+

2+ +