1. Робочі столи, на яких виконується приклеювання ущільнювальної гуми та паяння виводів, повинні бути обладнані місцевою витяжною вентиляцією у вигляді бортових відсмоктувачів.
  2. До паяльних робіт не допускаються особи, молодші 18 років.
  3. Для зручного використання механізованого інструмента (електрогайковерти, дрилі та інше) його слід підвішувати над робочими місцями складальників або укладати в спеціальні пристосування, що унеможливлюють падіння інструмента і дозволяють швидко брати його для роботи.

Конструкція підвісу повинна полегшувати вагу інструмента (підвіс на пружинах, противагах, поворотних кронштейнах тощо) і не заважати рухам працівника.

Налагоджувальники повинні стежити за зусиллям розтягання пружини за допомогою динамометра; це зусилля повинно бути оптимальним і не викликати стомлення працівника.

  1. Кожний механізований інструмент повинен мати вимикач.
  2. У технологічному процесі конвеєрного складання повинна бути передбачена після двох годин роботи 10-хвилинна перерва для відпочинку.
  3. Виготовлення пускорегулювальної апаратури
  4. Усі заготівельні та холодноштампувальні роботи з виготовлення деталей пускорегулювальної апаратури (далі - ПРА) повинні виконуватися згідно з вимогами Правил безпеки праці при заготовочно-штампувальних роботах, затверджених Міністерством авіаційної промисловості СРСР 09.01.91 (далі - НПАОП 28.4-1.39-91), та Правил охорони праці при холодній обробці металів, затверджених Міністерством оборонної промисловості СРСР 27.11.91 (далі - НПАОП 0.00-1.48-91).
  5. Виготовлення деталей ПРА з пластичних мас повинно виконуватися згідно з вимогами ОСТ 23.4.247-85 “Лиття під тиском деталей із пластмас на ливарних машинах. Вимоги безпеки”, затвердженим Міністерством сільськогосподарського машинобудування СРСР у 1985 році (НПАОП 25.27.14-85), та ОСТ 23.4.248-85 “Пресування деталей із пластмас на гідравлічних пресах. Вимоги безпеки”, затвердженим Міністерством сільськогосподарського машинобудування СРСР у 1985 році (НПАОП 25.2-7.15-85).
  6. Просочування виробів методом занурення повинно виконуватися в окремому приміщенні, обладнаному загальнообмінною припливно- витяжною вентиляцією та місцевою витяжною вентиляцією від кожного робочого місця. Тип місцевого витяжного пристрою (витяжна шафа, бортовий відсмоктувач, зонт та інше) залежить від розміру та форми виробів, що оброблюються, і типу устаткування. За наявності герметично закритого устаткування достатньо використання витяжного зонта. У разі неможливості повністю герметизувати устаткування повинні використовуватися витяжні шафи і бортові відсмоктувачі.
  7. Устаткування для сушіння просочених лаком котушок дроселів і трансформаторів ПРА (термостати, сушильні шафи і камери) повинно бути обладнане місцевою витяжною вентиляцією.
  8. Камери для сушіння повинні бути обладнані запобіжними клапанами та автоматичними пристроями для контролю та регулювання температурного режиму камери.
  9. Устаткування для сушіння просочених виробів повинно мати теплоізоляцію для утворення температури на його поверхні не вище 430С відповідно до ДСТУ EN 563-2001.
  10. Параметри електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ДСН 3.3.6.096-2002.
  11. Прання спецодягу працівників, що виконують просочування виробів ізоляційними лаками, повинно виконуватися механічним способом і окремо від іншого одягу.
  12. До роботи з електроізоляційними лаками допускаються особи, що пройшли медичний огляд та отримали дозвіл лікаря.
  13. До роботи з просочування та сушіння допускаються особи, немолодші 18 років.
  14. СПЕЦІАЛЬНІ ВИМОГИ ДО УСТАТКУВАННЯ І ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ЕЛЕКТРОЛАМПОВИХ ЗАВОДАХ
  15. Технохімічне виробництво
  16. Приготування люмінофорних і оксидних суспензій
    1. Приміщення, устаткування, вентиляція, опалення, освітлення та утримання приміщень приготування люмінофорних і оксидних суспензій повинні відповідати вимогам Санітарних правил по устрою, обладнанню та утриманню підприємств, що виготовляють люмінофори та люмінесцентні лампи, затверджених Міністерством охорони здоров'я СРСР 1972 року № 984-72.
    2. Кульові млини для розмелювання люмінофорів повинні розташовуватися в окремому приміщенні та бути обладнаними місцевою витяжною вентиляцією.
    3. Завантаження кульових млинів компонентами люмінофорної і оксидних сумішей повинно виконуватися при включеній місцевій вентиляції.
    4. Для зручного обслуговування кульові млини слід розташовувати на відстані не менше 0,5 м від стін приміщення.
    5. Перемішування та переливання люмінофорної і оксидної суспензій повинні виконуватися у витяжних шафах при включеній вентиляції.
    6. Готова до застосування суспензія повинна доставлятися до лінії складання ламп у щільно закритих небитких посудинах ємністю до 10 л.
    7. Розчинники люмінофорної і оксидної суспензій є вогненебезпечними рідинами.

Працівники з приготування суспензій повинні дотримуватися вимог, що наводяться у главі 15 розділу ІІ цих Правил.

  1. Інвентар, яким виконується прибирання пролитої суспензії, не повинен використовуватися в інших приміщеннях.
  2. Приготування цокольної мастики
    1. Приготування цокольної мастики повинно виконуватися у витяжних шафах і боксах в окремому приміщенні, обладнаному загальною припливно - витяжною вентиляцією та місцевою вентиляцією.
    2. Процеси розмелювання каніфолі і фенолформальдегідної смоли повинні бути механізованими.
    3. Під час експлуатації млина або змішувача для перемішування компонентів мастики слід дотримуватися таких вимог:

завантаження і розвантаження млина або змішувача повинно виконуватися при їх повній зупинці;

завантажувальний і розвантажувальний люки під час роботи млина або змішувача повинні бути щільно закритими.

  1. Розчинення фенолформальдегідноїсмоли для приготування

фенолформальдегідного лаку слід виконувати в закритих котлах з паровим або водяним обігрівом.

  1. Для запобігання розбрискуванню готової цокольної мастики під час її приготування в млині або змішувачі слід дотримуватися показників вологості компонентів у межах, які установлені технологічними вимогами.
    1. Доставка цокольної мастики до устаткування намазування цоколів повинна виконуватися в металевих ємностях з щільно закритими кришками.
  2. Приготування газопоглиначів (геттерів)
    1. Приготування газопоглиначів повинно виконуватися в окремому приміщенні, обладнаному загальною припливно-витяжною та місцевою вентиляцією.
    2. На дільницях здобування карбонатів лужних металів процеси, що супроводжуються виділеннями пилу, повинні виконуватися у витяжних шафах.
    3. До роботи з приготування газопоглиначів допускаються особи, не молодші 18 років.
    4. Усі роботи, які пов'язані з приготуванням геттера, що містить ЛЗР

і ГР, повинні виконуватися згідно з вимогами глави 15 розділу ІІ цих Правил.

  1. Під час приготування газопоглиначів повинні виконуватися такі вимоги:

розпакування ємностей з червоним фосфором повинно виконуватися в респіраторах, рукавичках, захисних окулярах за допомогою спеціальних пристосувань (знімальників) з міді або алюмінію;

промивання, очищення червоного фосфору повинні виконуватися в витяжній шафі при включеній вентиляції;

фосфор слід берегти від ударів для запобігання його займанню.

  1. Під час приготування газопоглиначів працівники повинні мати спецодяг, рукавички, захисні окуляри.
  2. Виготовлення спіралей
  3. Навивання спіралей
    1. Процеси первинної та вторинної спіралізації та різання спіралей повинні виконуватися в окремому приміщенні з загальною припливно - витяжною вентиляцією.
    2. Верстати для навивання спіралей повинні бути обладнані мікроскопом з 7-10-кратним збільшенням для спостереження за якістю навивання.
    3. У разі зупинки навивальної головки повинен автоматично відключатися ніхромовий нагрівач, де він передбачений технологічним процесом.
    4. Під час роботи верстатів для навивання спіралей навивальні головки повинні бути огороджені.
    5. Верстати для навивання спіралей повинні бути обладнані електроблокувальними пристроями, що відключають верстат у разі обриву вольфрамового дроту.
  4. Відпал спіралей
    1. Установки відпалу спіралей повинні бути обладнані місцевою вентиляцією.
    2. Експлуатація балонів із стисненим газом повинна здійснюватися згідно з правилами технічної експлуатації, затвердженими роботодавцем.
  5. Знежирення спіралей і видалення керна
    1. Приміщення цехів (дільниць) травління для видалення керна, знежирення та зневоднювання спіралей повинні відповідати вимогам Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії при нанесенні металопокриття, затверджених Міністерством хімічного машинобудування СРСР 15.10.84 (НПАОП 28.5-1.0184).
    2. Для запобігання бурхливій реакції і випліскуванню електроліту з ванни під час травління спіралей повинні виконуватися такі вимоги:

завантажувати спіралі в ванну з розрахунку до 200 г сталевого керна на 1л кислоти і до 150 г молібденового керна на 1 л суміші кислот;

не допускати перегріву електроліту понад 70 0С.

  1. Травління спіралей повинно виконуватися у шафі, що футерована кислотостійкими матеріалами і обладнана ефективною витяжною вентиляцією.
    1. Обробка спіралей у кислотах повинна виконуватися в фарфорових або пластикових посудинах, а обробка в лузі - у ваннах з нержавіючої сталі.
    2. Суміші кислот повинні готуватися в окремому приміщенні і подаватися в посудини для травління самопливом по кислотостійким трубопроводам.
  2. Виготовлення цоколів
  3. Штампувальні роботи з виготовлення цоколів повинні виконуватися згідно з вимогами НПАОП 28.4-1.39-91 та НПАОП 0.00-1.48-91.
  4. Над печами устаткування для заливання цоколів ізоляційним склом повинні установлюватися витяжні зонти для видалення тепла та газів.
  5. Устаткування для заливання цоколів ізоляційним склом повинно розміщуватися в окремих приміщеннях із загальною припливно-витяжною вентиляцією.
  6. З боку робочого місця заливання цоколів повинні установлюватися екрани для відведення тепла від печі (кевларові стрічки, водяні оболонки та інше).
  7. Оболонка водяного охолодження печі заливання цоколів повинна розраховуватися як посудина, що працює під тиском.

У конструкції оболонки водяного охолодження печі повинні бути передбачені запобіжні автоматичні пристрої (реле, електромагнітні вентилі та інше), що припиняють подачу газоповітряної суміші до печі устаткування заливання цоколів у разі відсутності визначеного рівня води в оболонці.

  1. Пробивання корки розплавленого скла в літці повинно виконуватися спеціальним інструментом і в захисних окулярах.
  2. Завантаження бункера печі ізоляційним склом повинно бути механізованим.
  3. Подача залитих скломасою цоколів до печі відпалу повинна бути механізованою.
  4. Відпал цоколів повинен виконуватися в печах відпалу з механізованими завантаженням і вивантаженням.
  5. Печі відпалу повинні мати теплоізоляцію та бути обладнані місцевою вентиляцією типу витяжних зонтів.
  6. Роботи з нанесення мастики на цоколі повинні виконуватися в приміщенні із загальнообмінною припливно-витяжною вентиляцією.
  7. Очищення устаткування від мастики повинно виконуватися в такому порядку:

відключити повністю устаткування і закрити повітряні крани;

очистити від залишків мастики циліндр та стіл устаткування за допомогою мідної або алюмінієвої лопатки;

остаточне очищення устаткування виконувати за допомогою ганчірки або вати, змоченої в ацетоні. Наливати ацетон у циліндр устаткування не дозволяється.

  1. Механізоване виготовлення колб та склотрубок
  2. Печі для варіння скла
    1. Транспортування шихти з приготувального цеху до печі для варіння скла повинно бути механізованим.
    2. Керування технологічним процесом варіння скла в печі повинно бути автоматизованим.
    3. Піч для варіння скла повинна бути обладнана пристроєм для механічного регулювання і переміщення шибера для випуску скломаси.
    4. Печі для варіння скла повинні мати теплоізоляцію для утворення температури на їх поверхні не вище 43 0Свідповідно до ДСТУ EN 563-2001.
  3. Виготовлення колб

Колбовидувне устаткування

  1. До роботи на колбовидувному устаткуванні допускаються особи, немолодші 18 років, що пройшли медичний огляд та спеціальне навчання методам безпечної роботи. Налагоджувальники,які обслуговують колбовидувне устаткування, устаткування оплавлення колб, повинні атестовуватися на знання Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 01.10.97 № 254, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 15.05.98 за № 318/2758 (далі - НПАОП 0.00-1.20-98).
    1. Під час настройки і ремонту переміщення колбовидувного устаткування по напрямним рейкам повинно бути механізовано.
    2. Вакуумні магістралі, магістралі води та стисненого повітря повинні бути огороджені в місцях їх уводу в устаткування металевим кожухом, що знімається.
    3. Для зручного обслуговування і ручного регулювання вакуумного живлення колбовидувного устаткування повинна бути обладнана металева площадка зі сходами відповідно до пункту 13 глави 14 розділу ІІ цих Правил.
    4. Колбовидувне устаткування повинно бути обладнане приймальним бункером для збору браку скловиробів.
    5. Установка і знімання вузлів і деталей під час ремонту колбовидувного устаткування повинні виконуватися за допомогою вантажопідіймального механізму і з використанням спеціальних пристосувань (захоплювачі, пристосування для знімання та інше).
    6. Очищення колбовидувного устаткування від скла, води і металу повинно виконуватися згідно з вимогами технічної документації устаткування з використанням спеціального прибирального інвентаря (щітки, совочки, ганчірки, металеві лопатки, гачки та інше). Очищення устаткування стисненим повітрям не дозволяється.
    7. Під час пуску і роботи колбовидувного устаткування працівник повинен дотримуватись таких вимог: