Кiнцi цвяхiв, якi виступають, повинні бути загнутi і втоплені в деревину, кiнцi скоб повинні бути пiдігнутi і щільно притиснуті до деревини.

6.4.8. Бочки повинні бути чисто обстругані, без задирів, западин і опукло-стей, надломленої клепки.

6.4.9. Мішки повинні бути цілими, чистими, без пропуску стібок. Hитки швів повинні бути закріплені і не мати вільних кінців.

6.4.10. Виробнича тара повинна піддаватися технічному опосвідченню і ек-сплуатуватися у відповідності з вимогами ГОСТ 19822-82, ГОСТ 12.3.010-82.

6.5. Площадки, містки, драбини

6.5.1. Переносні драбини, риштування стоєчні приставні, підмостки пересув-ні та збірно-розбірні, засоби підмощування, огородження захисні інвентарні повин-ні відповідати ГОСТ 12.4.059-89, ГОСТ 24258-88, ГОСТ 26887-86, ГОСТ 27321-87 і експлуатуватися відповідно до вимог СНиП ІІІ-4-80.

6.6. Колодязі, закриті ємкості, камери

6.6.1. Роботи, пов`язані з оглядом, чисткою, ремонтом технологічного обладнання, комунікацій, в тому числі усередині ємкостей, при проведенні яких є або не виключена можливість виділення в робочу зону вибухопожежонебезпечних або шкідливих парів, газів та інших речовин, здатних викликати вибух, спричинити шкідливу дію на організм людини, а також роботи при недостатній концентрації в повітрі кисню (нижче 20% об`єму) повинні проводитися за нарядом-допуском у відповідності з вимогами інструкцій, розроблених на підставі цих Правил з урахуванням місцевих умов.

6.6.2. До роботи у колодязях допускаються робітники не молодше 18 років, які пройшли інструктаж з охорони праці, навчені користуватися засобами індивидуального захисту, знають правила надання першої допомоги при отруєннях, опіках та інших травмах та пройшли перевірку знань і набутих навичок. При виконанні цих робіт обов`язково проводиться цільовий інструктаж і видається наряд-допуск встановленої форми.

Бригада, яка призначена для роботи у колодязі, повинна складати не менше 3 чоловік - один для роботи у колодязі, другий - для роботи на поверхні, третій - для керівництва, спостереження і у разі необхідності надання першої допомоги працівнику, який знаходиться у колодязі. Доручати йому іншу роботу, до того як працівник, який працює у колодязі вийде на поверхню, забороняється.

Бригада для роботи у колодязі повинна бути споряджена наступним інвентарем:

випробуваним і перевіреним рятувальним поясом з наплечними ремнями та кільцями на їх схрещенні (використання поясних ремнів забороняється);

вірьовкою, перевіреною на розрив при навантаженні 1200Н, довжиною на 3м більше глибини колодязя;

шланговим протигазом зі шлангом на 2 м довше від глибини колодязя або кисневим ізолюючим протигазом;

акумуляторним ліхтарем, напругою не більше 12 В;

пересувним вентилятором;

переносними знаками безпеки;

гаками та ломами для відкривання кришок колодязів;

аптечкою першої медичної допомоги.

Рятувальний пояс повинен одягатися поверх одягу, мати хрестоподібні лямки і прикріплену до нього сигнально-рятувальну мотузку довжиною на 2 м більше глибини ємкості, але не більше як 10 м.

6.6.3. Перед проведенням робіт електроприлади і пристрої з живленням від електричної мережі повинні бути знеструмлені, а також у місцях відключення живлення мають бути вивішені плакати з попереджувальним написом: НЕ ВКЛЮЧАТИ! ПРАЦЮЮТЬ ЛЮДИ. Вентиляція ємкості і періодичний аналіз повітря в ній повинен проводитись на протязі всього часу проведення робіт. Емкість, яка підклю-чена до загальної системи вентиляції, повинна бути від неї відключена шляхом улаштування заглушок і обладнана на час виконання робіт місцевою вентиляцією.

6.6.4. До початку робіт усередині ємкості особи, відповідальні за проведення технологічного процесу на даній дільниці і за проведення ремонтних робіт, зобо-в`язані забезпечити:

повне спорожнення ємкості від продуктів;

надійне від`єднання ємкості від водяних, парових та інших трубопроводів;

вивішення на запірній і пусковій арматурі підвідних трубопроводів табличок з попереджувальним написом: НЕ ВІДКРИВАТИ! ПРАЦЮЮТЬ ЛЮДИ;

відкриття верхнього і нижнього люків для попереднього промивання, а також на весь час роботи;

проведення лабораторного аналізу повітряного середовища усередині єм-кості відбором проб у верхній зоні на відстані не менше 1 м від верхнього люка і в нижній - на відстані не більше 0,2 м від днища;

наявність і справність інвентаря, а для роботи в ємкостях і інших небезпеч-них місцях, в яких може утворюватися вибухопожежонебезпечне середовище, також заходи, що виключають іскроутворення при виконанні ремонтних робіт і чистці устаткування;

наявність і справність переносних електроламп відповідного виконання;

наявність і справність спецодягу, спецвзуття, захисних і запобіжних засобів, у тому числі киснево-ізолюючого апарату, шлангового протигазу, рятувального пояса, сигнально-рятувальної мотузки, що мають бирку із зазначенням номера і дати випробування;

наявність плаката з написом: РЕМОНТ! ПРАЦЮЮТЬ ЛЮДИ.

6.6.5. Видалення виявленого газу треба проводити за допомогою ручного переносного чи пересувного вентилятора у вибухобезпечному виконанні.

6.6.6. Не допускається для вентиляції ємкості застосовувати балони із стисненим газом.

6.6.7. Видалення газу з невеликих ємкостей допускається здійснювати шля-хом наповнення їх водою з наступним зливанням чи відкачкою.

6.6.8. Якщо концентрація шкідливих і небезпечних речовин через 2-3 години після пропарки перевищує гранично допустиму, роботи в ємкості повинні виконуватись в шлангових протигазах або киснево-ізолюючих апаратах.

6.6.9. Під час роботи в протигазі ПШ-2 на кожного працюючого, крім дублера, повинен бути працівник, що спостерігає за роботою повітродувки.

6.6.10. Дублер зобов`язаний бути в тому ж спорядженні, що і працюючий в ємкості.

6.6.11. Тривалість одноразового перебування працівника в протигазі не повинна перевищувати 15 хв. з наступним відпочинком на чистому повітрі не менше 20 хв.

6.6.12. Проникнення робітників усередину ємкості, що має верхній і нижній люки, повинно здійснюватись тільки через нижній люк при відкритому верхньому.

6.6.13. Після закінчення робіт усередині ємкості начальник дільниці, повинен особисто перевірити відсутність усередині ємкості людей, інвентаря і інструменту і дати письмовий дозвіл на зняття заглушок, установлених на трубопроводах, і на закриття люків.

7. ВИМОГИ ДО ПІДІЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТНОГО ОБЛАДНАННЯ

7.1. Загальні вимоги.

7.1.1. Технічні характеристики підіймально-транспортного обладнання, вантажозахоплювальних пристроїв, слід приймати у відповідності з експлуатаційною документацією заводу - виготовлювача.

7.1.2. Навантажувачі всіх типів, авто- і електрокари, електровізки підлягають обов`язковій реєстрації і обліку органами Держнаглядохоронпраці України у від-повідності з Правилами реєстрації та обліку великотонажних автомобілів та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-до-рожній мережі загального користування.

7.1.3. Дозвіл на пуск у роботу вантажопідіймальних машин, які не підлягають реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці, видається посадовою особою, передбаченою в п.6.1.30. на підставі документації заводу-виготовлювача та результатів технічного огляду.

7.1.4. Вантажопідіймальним машинам, які не підлягають реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці, а також знімним вантажозахоплювальним пристроям присвоюються індивідуальні номери, реєструються в журналі обліку вантажопідіймальних машин та знімних вантажозахоплювальних пристроїв і до пуску в роботу повинні піддаватися повному технічному огляду.

7.1.5. Вантажопідіймальні машини, які знаходяться в роботі, повинні підда-ватися повному періодичному технічному огляду не рідше одного разу в 12 міся-ців.

7.1.6. Технічний огляд вантажопідіймальних машин проводиться власником або за договором спеціалізованою організацією.

Проведення технічного огляду повинно бути покладено на посадову особу з нагляду за вантажопідіймальними машинами і проводитись за участю особи, від-повідальної за справний стан. Перевірка правильності запасовки і надійності кріп-лення канатів, а також обтягування робочим вантажем після зміни або перепасовки канатів можуть бути покладені на особу, відповідальну за утримання вантажопідіймальних машин у справному стані.

7.1.7. При повному технічному огляді вантажопідіймальна машина повинна піддаватися:

огляду;

статичному випробуванню, що на 25% перевищує його вантажопідіймаль-ність.

7.1.8. На кожній вантажопідіймальній машині повинна бути прикріплена на видному місці табличка з зазначенням назви виготовлювача або його товарного знаку, вантажопідіймальності, дати виготовлення, порядкового номера, дати наступного випробування, а також іншої інформації у відповідності з нормативними документами.

7.1.9. Електрообладнання і заземлення транспортних і вантажопідіймаль-них засобів повинні відповідати вимогам ПУЕ.

7.1.10. До керування вантажопідіймальним і транспортним обладнанням допускаються особи не молодші 18 років, які пройшли навчання і перевірку знань на право керування машинами.

7.1.11. Вантаж повинен бути розміщений і закріплений на транспортному механізмі таким чином, щоб він:

не створював небезпеки водію і оточуючим;

не обмежував водію оглядовість;

не порушував рівноваги транспортного засобу;

не закривав світові і сигнальні пристрої, а також номерні знаки і реєстраційні номери.

7.1.12. Підіймально-транспортне обладнання, транспортні засоби при виконанні вантажо-розвантажувальних робіт повинні бути в стані що виключає їх самовільне переміщення.

7.1.13. Місця виконання вантажо-розвантажувальних робіт повинні бути обладнані знаками безпеки згідно ГОСТ 12.4.026-76*.

7.1.14. Уздовж передньої кромки автомобільної і залізничої рампи треба влаштовувати знімні відбійні бруски перетином 150х150мм для попередження з`їзду коліс вантажопідіймального транспорту за край рампи.

7.1.15. На вантажопідіймальні машини і устаткування, а також на місце проведення робіт по переміщенню вантажів не допускаються особи, які не мають прямого відношення до виконання робіт.

7.2. Вимоги безпеки під час роботи на вантажопідіймальних машинах

7.2.1. Вантажо-розвантажувальні роботи повинні виконуватись у відповід-ності з вимогами ГОСТ 12.3.009-76, ГОСТ 12.3.002-75, вказівками експлуатаційної документації заводів - виготовлювачів устаткування, а також цих Правил.

7.2.2. Строповку вантажів треба виконувати інвентарними стропами від-повідно до Правил будови і безпечної експлуатацїї вантажопідіймальних кранів. Перед підійманням і переміщенням вантажів повинні бути перевірені стійкість вантажів і правильність їх строповки. Способи строповки повинні виключати можли-вість падіння вантажів.

7.2.3. Під час роботи на вантажо-підіймальних машинах не допускається:

вхід на вантажопідіймальну машину під час її руху;

перебування сторонніх людей в зоні дії працюючіх вантажопідіймальних механізмів та під піднятим вантажем;

підіймання вантажу, що знаходиться в нестійкому положенні;

підіймати вантаж до обмежувача підйому;

робота при несправних приладах безпеки та гальмах;

підіймання вантажу, що засипаний землею або примерз до землі, а також закладеного іншим вантажем;

під час перерви в роботі і по закінченню її залишати вантаж у підвішеному стані.

7.2.4. Установлювати стріловий кран слід на всі наявні в крана опори, під які повинні підкладатися міцні і стійкі прокладки.

Установлення крана повинно проводитися так, щоб при роботі відстань між поворотною частиною крана при будь-якому його положенні та будівлями, штабелями вантажів та іншими предметами була не менше 1 м.

7.2.5. Не дозволяється установлювати крани для роботи на свіжонасипа-ному неущільненому грунті, а також на площадці з ухилом, що перевищує указа-ний в експлуатаційній документації.

7.2.6. При роботі вантажопідіймальної машини необхідно:

розпочинати вантажні операції, переконавшись у безпеці оточуючих осіб;

заздалегідь знати вид вантажу;

під час підготовки вантажу до підіймання слідкувати за його кріпленням, не допускати підіймання неправильно закріплених вантажів;

підняти вантаж на висоту не більше 0,2...0,3 м і переконатися в надійності дії гальма, чи добре підвішений вантаж, чи стійкому положенні кран, після чого продовжити підіймання.

7.2.7. Блоки і талі повинні бути установлені на спеціальних опорах. Забороняється закріпляти лебідки, блоки і талі за стойки, стіни, дерев`яні бруски і інші елементи конструкції будівель.

7.2.8. При експлуатації талі необхідно дотримуватися наступних заходів без-пеки:

напрямні ролики, відбійний брус і трос повинні бути в справному стані;

перед включенням магнітного пускача повинен бути поданий визначений звуковий сигнал.

Не допускається:

направляти рукою чи будь-яким предметом канат, намотуваний на барабан лебідки;

закріплювати канат при працюючому барабані;

працювати зі зношеними ребрами барабанів.

7.2.9. Відстань від підлоги до гака талі, тельфера, який знаходиться у верхньому положенні, повинна бути не менше 3 м.

7.2.10. Вантажні гаки повинні бути споряджені запобіжними замками, які запобігають самовільному випаданню знімного вантажозахоплювального пристрою.

7.3. Автонавантажувачі, машини наземного безрейкового електрифікова-ного транспорту

7.3.1. Виїзд навантажувачів з гаража без перевірки технічного стану не допускається.

Технічний стан машин при виїзді з гаража і поверненні після роботи реєс-трується в журналі реєстрації транспорту.

7.3.2. При виконанні вантажо - розвантажувальних робіт необхідно:

оглянути місце роботи;

під час руху уважно слідкувати за дорогою. Якщо вантаж має великі розміри по ширині і висоті, то рекомендується рухатися заднім ходом;