Перенесення комунікацій проводиться до початку виконання робіт.

5.7.12. Незахищена частина комунікацій огороджується з установленням заборонних знаків.

5.7.13. Територія будівельного майданчика огороджується. Передбачається освітлення з дотриманням діючих норм. В місцях в’їзду і виїзду з території будівництва установлюються щити з написом: “Бережися автомобіля!”

5.7.14. Роботи з реконструкції і підсилення штучних споруд на висоті більше 1,3 м проводяться із застосуванням засобів підмащування, захисних поясів та інших пристосувань для забезпечення безпечного проведення робіт.

5.7.15. Реконструкція і посилення прогінних будов мостів без перерви руху потягів проводиться з дотриманням застережних заходів:

– засоби підмащування не повинні виходити за межі габариту наближення споруд;

– інструменти мають бути у сумці, що підвішена через плече працівника;

– для роботи на прогінних будовах з їздою понизу улаштовуються суцільні щільні настили, які перекривають увесь простір між верхніми поясами ферм.

5.7.16. На мостах завдовжки до 50 м під час проходження потяга працюючі виходять за межі моста, на мостах довжиною більше 50 м – знаходяться на спеціальних площадках з перилами або також виходять за межі моста. Під час проходження потяга стояти на тротуарах біля перил моста не допускається.

5.7.17. Знімні автодрезини, дорожні вагончики та інші знімні рухомі одиниці, призначені для перевезення інструменту, матеріалів, обладнуються сигналами згідно з “Інструкцією по сигналізації на залізницях України”.

5.7.18. Розвантаження та складування будматеріалів і конструкцій:

– на узбіччя земляного полотна достатньої ширини проводиться з дотриманням габариту та з огородженням підукісної частини насипу;

– на узбіччя недостатньої ширини – на спеціальні риштування, які розташовані на укосі насипу, з огородженням площадки біля підошви насипу;

– поблизу колії проводиться з дотриманням габариту наближення споруд.