1. Вимоги безпеки по закінченню роботи
    1. По закінченню роботи кріпильник повинен прибрати з робочого місця відходи (породу, обрізки лісу, деформований метал).
    2. Після роботи інструмент повинен бут очищений від бруду і пилу. Інструменти, пристосування і шланги повинні зберігатися в спеціально відведеному для цього місці.
    3. Після зняття опалубки матеріали, щоб не заважати подальшому виробництву робіт, скласти в безпечному місці по сортах або видати на поверхню. Цвяхи негайно загинаються.
    4. Мри використовуванні машин, устаткування з пневмоприводами (тягальні лебідки, пневмопили, гайковерти, бетонні машини) по закінченню робіт закрити вентилі трубопроводів стислого повітря і водяної магістралі.
    5. Виконати очищення-промивку від залишків бетоносуміші матеріальний шланг, бетонопровід.
    6. При виконанні робіт в декілька змін здаючий зміну зобов'язаний проінформувати свого змінника про стан робочого місця і можливі відхилення, які можуть спричинити за собою зміни в умовах праці і створити небезпечну ситуацію.
    7. Доповісти змінній особі нагляду про виконання робіт по наряду і про всі зауваження, порушення правил безпеки на робочому місці.
    8. Після виїзду з шахти зняти спецодяг, повісити його в спеціально відведене місце і прийняти душ.
  2. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.
    1. Кожен кріпильник повинен знати план попередження і ліквідації аварій. Він повинен знати заходи, які при необхідності слід прийняти на тій ділянці, де він працює, зокрема:
      1. Способи самоспасіння.
      2. При виникненні пожежі необхідно повідомити майстра або іншого посадовця, вжити заходи по гасінню пожежі своїми силами.

Способи гасіння підземних пожеж вогнегасниками піском і ін. Кріпильнику необхідно знати найкоротші і найбезпечніші шляхи для виходу на поверхню або в безпечні дільниці робіт, а також місце розташування складів протипожежних матеріалів і устаткування.

  1. Якщо робочий, виявив аварію, побачить, що він без ризику для свого життя може її ліквідовувати своїми силами, то він зобов'язаний це зробити і потім вже доповісти про те, що їм виконано, якщо ж аварія прийняла великі розміри і справитися з нею без ризику для життя не можна, то робітник повинен негайно сповістити про те, що відбувається.
    1. В разі виявленні небезпеки, що загрожує працівникам або підприємству необхідно:
  • Негайно вжити заходи на місці по її ліквідації за можливістю.
  • Попередити про небезпеку найближчих працівників.
  • Повідомити про аварію особу нагляду і диспетчера.
    1. Якщо на місці аварії присутній хто-небудь з осіб нагляду, необхідно беззаперечно виконувати всі його розпорядження, дотримуючись спокою, витримки і дисципліни.
    2. Якщо нікого з осіб нагляду поблизу немає і не можливо витрачати час на їх розшук, необхідно вжити заходи для самоспасения.
    3. Рятувальні роботи повинні вестися строго по наперед розробленому плану ліквідації аварій і тому не слід вживати заходів, що йдуть врозріз з цим планом.
    4. Необхідно знати вказівки, передбачені в плані ліквідації аварій, швидко оцінити їх придатність для даного випадку і потім використати якнайшвидше ці вказівки для самоспасіння і порятунку інших.
    5. Перш за все треба піти з аварійної дільниці, використовуючи для цього шляхи, намічені планом ліквідації аварій.
    6. Якщо на місці аварії з'явився дим і гази, які звичайно спочатку розповсюджуються біля покрівлі виробок, необхідно пригнутися якнайнижче і йти в такому положенні до безпечного місця, включившись в саморятівник, але не залишатися на місці і не лягати на ґрунт або у водостічну канавку.
    7. Йдучи із забою, слід рухатися у напрямку свіжого вентиляційного струменя повітря. Не можна йти по напряму руху диму і газу по струменю, отруєному продуктами горіння. Від осередку пожежі необхідно завжди йти, пересуваючись назустріч свіжому струменю повітря.
    8. Якщо представляється можливим йдучи від осередку пожежі і не ризикуючи життям, пройти незначну відстань проти витікаючого від осередку пожежі струменя і вийти у виробки, не заповнені димом і газом, то потрібно долати цей шлях якнайшвидше, щоб досягти безпечного місця.
    9. Якщо не надається можливим відступити, слід сховатися в виробки, спеціально для цього призначені (КАІІП) - камери аварійного повітропостачання.
    10. Кріпильник повинен уміти надати першу допомоги постраждалому:
      1. При втраті свідомості або клінічної смерті слід поступати так - повідомити в медпункт, і до приходу лікаря вживати наступні заходи:
        1. забезпечити правильний кровообіг;
        2. укласти постраждалого на спину, не закидаючи голови і не згинаючи шії, розстебнути комір, штани, при почервонінні обличчя, важкому хрипкому диханні необхідно додати постраждалому напівсидячи положення;
        3. забезпечити достатній приплив свіжого повітря;
        4. застосувати штучне дихання і непрямий масаж серця.
      2. Штучне дихання виконують вдуванням повітря в рот або ніс постраждалого.
      3. Надаючий допомоги видаляє з порожнини рота постраждалого сторонні тіла або харчові маси, підводить свою ліву руку під його шию, а правою зміщує щелепу догори для попередження западання язику. В цьому випадку гортань постраждалого звільняється для проходження повітря.
      4. Надаючий допомогу робить два-три глибокі вдихи, а потім через марлю або хустку вдуває повітря з свого рота в рот постраждалого, після кожного вдиху дихальні шляхи постраждалого звільняються для видиху.
      5. В цей час надаючий допомогу знов робить два-три глибокі вдихи і повторює вдування повітря постраждалому.
      6. Частота вдихів "з рота в рот" 12-15 разів на хвилину.
      7. Правильність проведення штучного дихання перевіряють по розширенню грудної клітки, її опусканню і характерному шуму при виході повітря з легень потерпілого через рот і ніс.
      8. Штучне дихання виробляють до прибуття лікаря.
      9. При опіках - на обпечену поверхню тіла накладають суху стерильну пов'язку, використовуючи для цього індивідуальний пакет або перев'язувальні засоби з аптечки.
      10. При кровотечі - рану, що кровоточить, закрити перев'язувальним матеріалом, не торкаючись пальцями самої рани тримати на протязі 4-5 мін. Якщо кровотеча зупиниться, то не знімаючи накладеного матеріалу поверх нього накласти шматок вати і забинтувати поранене місце. При сильній кровотечі, якщо вона не зупиняється після накладення пов'язки, застосовується здавлення кровоносних судин за допомогою згинання кінцівок в суглобах, а також пальцями, джгутом або закручуванням.
      11. При переломах - дати хворій кінцівці найзручніше і найспокійніше положення. Необхідно зберегти найспокійніше положення пошкодженої частини тіла під час доставки постраждалого в лікарню.
      12. При поразці електрострумом перша допомога складається з двох етапів: звільнення потерпілого від дії струму і надання йому медичної допомоги. Відключити напругу, якщо неможливо цього зробити, то необхідно відірвати або перерубати дроти гострим предметом з ізольованими ручками.