2.30 Участь у роботі з реалізації державних програм структурної перебудови окремих галузей промисловості з питань, що належать до компетенції територіальної організації.

2.31 Підготовка висновків стосовно розміщення звалищ, відвалів, хвостосховищ, накопичувачів відходів тощо та пропозицій щодо їх використання.

У промисловому транспорті

2.32 Визначення умов стосовно проектування об'єктів промислового транспорту (залізничного, в тому числі станцій примикання загального користування, автомобільного, гідравлічного, канатного, підвісного, конвеєрного).

2.33 Підготовка висновків, рекомендацій, пропозицій з питань проектування, будівництва та експлуатації промислових транспортних комунікацій та об'єктів .

2.34 Розроблення розділів "Транспорт" у схемах генеральних планів промислових вузлів, формувань груп підприємств у промислових зонах міських та сільських поселень, територіального розвитку промислових і комунально-складських зон, у проектах планування та благоустрою промислових зон тощо та контроль за виконанням рішень, прийнятих у зазначених схемах і проектах.

2.35 Прогнозування і обгрунтування розвитку, будівництва та ліквідації транспортних комунікацій і об'єктів промислових зон.

2.36 Обстеження об'єктів промислового транспорту з метою визначення їх надійності та безпечної експлуатації з розробленням пропозицій щодо можливості їх подальшого використання.

У водопостачанні, каналізації і промислових гідротехнічних спорудах

2.37 Збір, вивчення, узагальнення та аналіз стану і технічного рівня об'єктів водопостачання, каналізації і промислових гідротехнічних споруд, створення та ведення банку даних.

2.38 Прогнозування можливості розвитку територій міських і сільських поселень на основі комплексного аналізу їх стану, джерел водопостачання, мереж та споруд каналізації і умов їх розвитку.

2.39 Прогнозування впливу на територію та водні джерела наслідків будівництва об'єктів з метою забезпечення безпеки територій та джерел водопостачання.

2.40 Вивчення та аналіз аварійних ситуацій у системах водного господарства з метою виконання заходів для запобігання забрудненню природного середовища.

2.41 Аналіз стану і оцінка безпеки діючих промислових гідротехнічних споруд з метою усунення негативних факторів, що впливають на їх безаварійне функціонування.

2.42 Підготовка пропозицій щодо кооперування об'єктів водопостачання, каналізації і промислових гідротехнічних споруд.

2.43 Розроблення проектної документації на загальновузлові об'єкти водопостачання і каналізації промислових формувань та контроль за її реалізацією.

Розроблення розділів водопостачання та каналізації генеральних планів міських та сільських поселень, схем районних планувань, схем використання і охорони природних ресурсів та захисту територій.

2.44 Участь у розробленні національних програм екологічного оздоровлення басейнів Дніпра, Дунаю, інших річок і водоймищ, а також басейнів Чорного і Азовського морів.

У газопостачанні та комунальному теплопостачанні

2.45 Збір, узагальнення та аналіз систем газопостачання та комунального теплопостачання (схем газопостачання областей, районів, міських і сільських поселень, схем комунального теплопостачання міських і сільських поселень) і створення та ведення банку даних.

2.46 Вивчення та аналіз технічного стану систем газопостачання та комунального теплопостачання з метою врахування та усунення негативних факторів (корозія, складні інженерно-геологічні умови тощо), що впливають на їх надійність та безаварійне функціонування.

2.47 Прогнозування розвитку систем газопостачання областей, районів, міських і сільських поселень та систем комунального теплопостачання міських і сільських поселень на основі комплексного аналізу їх стану.

2.48 Розроблення схем газопостачання областей, районів, міських і сільських поселень та схем комунального теплопостачання міських і сільських поселень та контроль за їх реалізацією.

2.49 Впровадження високоефективного енергозберігаючого обладнання та оптимального використання паливно-енергетичних ресурсів.

В інженерних вишукуваннях для будівництва

2.50 Збір інформації, узгодження її складу та якості, створення банку даних інженерно-геодезичної, інженерно-геологічної, інженерно-гідрогеологічної, геотехнічної, інженерно-гідрологічної та інженерно-екологічної інформації на базі матеріалів вишукувань, які виконуються різними організаціями.

2.51 Здійснення моніторингу, розробка прогнозів, регулярне та оперативне інформування зацікавлених організацій щодо несприятливих змін навколишнього середовища.

2.52 Перевірка дотримання метрологічних норм і правил в інженерних вишукуваннях для будівництва згідно з чинним законодавством.

2.53 Ведення оперативних інженерно-геодезичних, інженерно-геологічних та інженерно-гідрогеологічних карт, загальне і спеціалізоване районування територій.

2.54 Виконання оцінки впливу на навколишнє середовище об'єктів господарської діяльності та розроблення відповідних рекомендацій.

2.55 Розроблення умов та визначення ризику експлуатації ділянок із складними інженерно-геологічними умовами.

2.56 Оцінка патогенності навколишнього середовища.

При забудові підроблюваних територій

2.57 Підготовка висновків і пропозицій щодо забудови площ залягання корисних копалин загальнодержавного значення та раціонального використання підроблюваних територій з урахуванням строків їх забудови та виїмки корисних копалин.

2.58 Здійснення передумов для забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель і споруд, що розміщуються на підроблюваних територіях за рахунок ефективних проектних рішень та вибіркового контролю якості відповідної проектної документації.

2.59 Підготовка пропозицій щодо ефективного використання територій, розміщення об'єктів будівництва відповідно до проектів і планів розвитку гірничих робіт.

2.60 Розроблення та ведення каталогу відпрацьованих гірничих виробок та природних порожнин, придатних для розміщення в них об'єктів народного господарства.

2.61 Розроблення спеціальних схем підземних промислових вузлів і схем розміщення підприємств у відпрацьованих гірничих виробках.

2.62 Участь у розробленні, погодженні та перевірці в натурних (експериментальних) умовах ефективних конструкцій для забудови підроблюваних територій.

2.63 Вибірковий контроль за дотриманням суб'єктами містобудівної діяльності вимог Положення про порядок забудови площ залягання корисних копалин загальнодержавного значення.

3 ПРАВА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Територіальній організації надається право:

3.1 Одержувати у встановленому законодавством порядку необхідні для здійснення територіальної діяльності матеріали в окремих міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади і місцевого самоврядування, науково-дослідних, проектних, проектно-вишукувальних організаціях, підприємствах, установах і організаціях, незалежно від виду їх господарської діяльності, форм власності і підпорядкування.

3.2 Приймати участь у розгляді міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади і місцевого самоврядування державних інвестиційних програм, схем розвитку і розміщення галузей народного господарства, структурної перебудови окремих галузей промисловості, створення спеціальних (вільних) економічних зон, питань розміщення окремих об'єктів та їх інженерної і транспортної інфраструктури.

3.3 Входити до різних асоціацій (спілок), об'єднань, творчих організацій і структур з метою більш оперативного та ефективного здійснення територіальної діяльності.

3.4 Направляти органам виконавчої влади та Держархбудконтролю відомості щодо всіх виявлених випадках самовільного, без наявності відповідного дозволу, будівництва об'єктів, в тому числі і за непогодженою і незатвердженою у встановленому порядку проектною документацією, а також щодо порушень чинного законодавства, вимог державних будівельних норм з підготовкою пропозицій стосовно призупинення реалізації містобудівної документації.

3.5 Представляти Держбуд, за його дорученням, в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях з питань, що належать до компетенції територіальних організацій.

3.6 Звертатися до Держбуду, зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, державного нагляду з метою вжиття заходів до забудовників і проектних організацій у зв'язку з відсутністю позитивного висновку територіальної організації на розміщення, проектування та будівництво об'єктів.

4 ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Територіальні організації несуть відповідальність:

4.1 Перед Держбудом:

- за дотримання договірних зобов'язань при виконанні окремих видів робіт за завданнями Держбуду, які фінансуються за кошти державного бюджету;

- за повноту, якість і достовірність відомостей, які подаються в річних звітах з виконання функцій територіальної організації;

- за оперативність і якість виконання робіт за окремими завданнями і дорученнями Держбуду та органів виконавчої влади і місцевого самоврядування;

- за виконання функцій, покладених на них цим документом.

4.2 У всіх інших випадках:

- за дотримання договірних зобов'язань перед органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами при здійсненні робіт, пов'язаних з виконанням функцій територіальної організації;

- за повноту, якість і обгрунтування прийнятих ними рішень.

5 ПЛАНУВАННЯ ТА ФІНАНСУВАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

5.1 Територіальна організація самостійно планує свою діяльність та чисельність необхідних для цього фахівців.

5.2 Територіальна діяльність фінансується за рахунок таких джерел:

- державного бюджету (аналітична робота, розроблення пропозицій з оновлення нормативної документації, виконання завдань Держбуду);

- місцевого бюджету (збір матеріалів і ведення банку даних, участь в роботі комісій, підготовка інформації заінтересованим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування на основі щорічних програм з вирішення поставлених ними задач);

- коштів юридичних та фізичних осіб (виконання конкретних замовлень на інженерно-вишукувальні, проектні, експертні, консультативні, довідково-інформаційні роботи і послуги тощо).

5.3 Пропозиції щодо обсягів фінансування робіт з державного бюджету в наступному році з необхідним обгрунтуванням територіальні організації подають Держбуду у встановлені терміни.

Додаток 1

(обов'язковий)

Основні терміни та визначення

Терміни

Визначення

Територіальна діяльність

Складова частина державного регулювання у сфері містобудування, будівництва та комунального господарства з метою реалізації економічної, науково-технічної, екологічної і соціальної політики при будівництві та створення умов для погодження дій і інтересів суб'єктів містобудівної діяльності, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та населення

Територіальна організація

Визначена Держбудом за погодженням з місцевими органами виконавчої влади проектна, проектно-вишукувальна чи інженерно-вишукувальна організація, що має досвід, банк даних, технічну базу та фахівців відповідної кваліфікації, яка здійснює передбачену цим нормативним документом територіальну діяльність на закріплених за нею територіях

Банк даних

Довідковий матеріал, що характеризує стан території стосовно її забудови, інженерної та транспортної інфраструктури, містить відомості про наявність резервних територій, матеріальних, енергетичних і трудових ресурсів, інженерно-геологічну та екологічну ситуацію

Додаток 2

(довідковий)

ПЕРЕЛІК

проектних та інженерно-вишукувальних організацій, на які покладається здійснення територіальної діяльності

Територіальні організації за напрямами діяльності

Території, на яких здійснюють свої функції територіальні організації

У промисловому будівництві

1. Донецький ПромбудНДІпроект, м. Донецьк

Донецька, Луганська області

2. Запорізький Промбудпроект, м. Запоріжжя

Автономна Республіка Крим, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Херсонська області, м. Севастополь

3. Київський Промбудпроект, м. Київ

Вінницька, Житомирська, Київська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, м. Київ

4. Львівський Промбудпроект, м. Львів

Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська області

5. Придніпровський Промбудпроект, м. Дніпропетровськ

Дніпропетровська, Кіровоградська області

6. Харківський ПромбудНДІ

проект, м.Харків

Полтавська, Харківська області

7. ВАТ „Сумський Промпроект”, м.Суми

Сумська область

У промисловому транспорті

1. Донецький ПромтрансНДІпроект, м. Донецьк

Донецька, Луганська області

2. Київський Промтранспроект, м. Київ

Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, м. Київ

3. Харківський Промтранспроект, м. Харків

Автономна Республіка Крим, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська області, м. Севастополь

У водопостачанні, каналізації і промислових гідротехнічних спорудах

1. УкрНДІводоканалпроект,

м. Київ

Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька області, міста Київ та Севастополь

2. Харківський Водоканалпроект, м. Харків

Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області

3. Донецький ПромбудНДІпроект, м. Донецьк

Донецька область

3 газопостачання та комунального теплопостачання

УкрНДІінжпроект, м. Київ

Автономна Республіка Крим, всі області України, міста Київ та Севастополь