4.4.2 Упаковка повинна забезпечувати зберігання рулонних матеріалів при транспортуванні та зберіганні. Особливості пакування вказують в НД на конкретний вид матеріалу.

5 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

5.1 При виробництві, зберіганні, транспортуванні та використанні рулонних матеріалів необхідно дотримуватись вимог безпеки, що встанавлені органами санітарно-епідеміологічного державного нагляду, які повинні бути вказані у нормативному документі на конкретний вид матеріалу.

5.2 Для рулонних матеріалів у нормативному документі на конкретний вид матеріалу повинні міститися такі показники пожежної небезпеки:


- група горючості - для всіх видів покрівельних

матеріалів; для гідроізоляційних і пароізоляцій-

них матеріалів завтовшки більше 0,2 см;


- група поширення полум'я - для покрівельних матеріалів і гідроізоляційних і пароізоляційних матеріалів при використанні їх для улаштування одношарового або верхнього шару багатошарового покрівельного килима;


- група займистості - для всіх видів покрівельних матеріалів; для гідроізоляційних і пароізоляційних матеріалів завтовшки більше 0,2 см.

Для рулонних гідроізоляційних і пароізоляційних матеріалів завтовшки менше 0,2 см показники пожежної небезпеки допускається не визначати.

Організація-виробник або розробник рулонного матеріалу може заявити в нормативному документі на матеріал граничні значення окремих або всіх показників його пожежної небезпеки (найбільш небезпечні:

Г4, РП4, ВЗ) без підтвердження випробуваннями.

5.3 При вантажно-розвантажувальних роботах повинні дотримуватись вимоги безпеки за ГОСТ 12.3.009.


4.4 Упаковка

4.1.4 Намотку материала в рулон производят на сердечник или без него. Необходимость применения сердечника определяется видом рулонного материала и устанавливается в нормативном документе на конкретный вид материала.

4.4.2 Упаковка должна обеспечивать сохранность рулонных материалов при транспортировании и хранении. Особенности упаковки указывают в НД на конкретный вид материала.

5 ТРЕБОВАНИЯ БЕЗОПАСНОСТИ

5.1 При производстве, хранении, транспортировании и применении рулонных материалов необходимо соблюдать требования безопасности, устанавливаемые органами сани-тарно-эпидемиологического государственного надзора, которые должны быть указаны в нормативном документе на конкретный вид материала.

5.2 Для рулонных материалов в нормативном документе на конкретный вид материала должны содержаться следующие показатели пожарной опасности:

- группа горючести - для всех видов кровельных материалов; для гидроизоляционных и пароизоляционных материалов толщиной более 0,2 см;

- группа распространения пламени - для кровельных материалов и гидроизоляционных и пароизоляционных материалов при применении их для устройства однослойного или верхнего слоя многослойного кровельного ковра;

- группа воспламеняемости - для всех видов кровельных материалов; для гидроизоляционных и пароизоляционных материалов толщиной более 0,2 см.

Для рулонных гидроизоляционных и пароизоляционных материалов толщиной менее 0,2 см показатели пожарной опасности допускается не определять.

Организация-производитель или разработчик рулонного материала может заявить в нормативном документе на материал предельные значения отдельных или всех показателей его пожарной опасности (наиболее опасные:

Г4, РП4, ВЗ) без подтверждения испытаниями.

5.3 При погрузочно-разгрузочных работах должны соблюдаться требования безопасности по ГОСТ 12.3.009.

ДСТУ Б В.2.7-101-2000 (ГОСТ 30547-97) С.8

6 ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ

6.1 Рулонні матеріали повинні бути прийняті службою технічного контролю підприємства-виготовлювача відповідно до вимог даного стандарту і нормативного документа на конкретний вид матеріалу.

Приймання проводять партіями.

Партією вважають рулонні матеріали однієї марки, типу, виду і розмірів, виготовлені за одним технологічним режимом, однією рецептурою протягом зміни або доби. Обсяг партії вказують у нормативному документі на конкретний вид матеріалу.

Якщо до початку приймання продукцію необхідно витримати протягом визначеного часу, в нормативному документі на конкретний вид матеріалу роблять відповідний запис.


6.2 Якість рулонних матеріалів перевіряють за всіма показниками, встановленими в нормативному документі на конкретний вид матеріалу, шляхом проведення приймально-здавальних і періодичних випробувань відповідно до таблиці 3.

Перелік приймально-здавальних і періодичних випробувань може бути замінений або доповнений відповідно до вимог нормативного документа на конкретний вид матеріалу.


6.3 Приймально-здавальним випробуванням піддають кожну партію рулонного матеріалу, періодичним випробуванням - рулонні матеріали, що пройшли приймально-здавальні випробування.

6.4 Періодичні випробування проводять не рідше одного разу на півріччя, якщо в нормативному документі на конкретний вид матеріалу не вказані інші терміни випробувань, а також при постановці продукції на виробництво, при зміні технології виробництва та сировини, що використовується.

6.5 Приймання рулонних матеріалів здійснюють за планом двоступінчастого вибіркового контролю за альтернативною ознакою, приймаючи встановлені в таблиці 4 обсяги виборок, приймальні та бракувальні числа.

Для приймання використовують випадкову вибірку, при складанні якої для будь-якого рулона забезпечується однакова вірогідність його відбору.

Якщо рулонні матеріали надходять в упакованому виді, вибірку формують із різних упакованих місць.

6 ПРАВИЛА ПРИЕМКИ

6.1 Рулонные материалы должны быть приняты службой технического контроля предприятия-изготовителя в соответствии с требованиями настоящего стандарта и нормативного документа на конкретный вид материала.

Приемку проводят партиями.

Партией считают рулонные материалы одной марки, типа, вида и размеров, изготовленные по одному технологическому режиму, одной рецептуре в течение смены или суток. Объем партии указывают в нормативном документе на конкретный вид материала.

Если до начала приемки продукцию необходимо выдержать в течение определенного времени, в нормативном документе на конкретный вид материала делают соответствующую запись.

6.2 Качество рулонных материалов проверяют по всем показателям, установленным в нормативном документе на конкретный вид материала, путем проведения приемо-сдаточ-ных и периодических испытаний в соответствии с таблицей 3.

Перечень приемо-сдаточных и периодических испытаний может быть изменен или дополнен в соответствии с требованиями нормативного документа на конкретный вид материала.

6.3 Приемо-сдаточным испытаниям подвергают каждую партию рулонного материала, периодическим испытаниям - рулонные материалы, прошедшие приемо-сдаточные испытания.

6.4 Периодические испытания проводят не реже одного раза в полугодие, если в нормативном документе на конкретный вид материала не указаны иные сроки испытания, а также при постановке продукции на производство, при изменении технологии производства и применяемого сырья.

6.5 Приемку рулонных материалов осуществляют по плану двухступенчатого выборочного контроля по альтернативному признаку, принимая установленные в таблице 4 объемы выборок, приемочные и браковочные числа.

Для приемки используют случайную выборку, при составлении которой для любого рулона обеспечивается одинаковая вероятность его отбора.

Если рулонные материалы поступают в упакованном виде, выборку формируют из разных упакованных мест.

ДСТУ Б В.2.7-101-2000 (ГОСТ 30547-97) С.9

Таблиця

3

Таблица

Найменування випробувань

Наименование испытаний


Найменування показника

Наименование показателя


Приймально-здавальні випробування

Приемо-сдаточные испытания


Зовнішній вид

Внешний вид




Лінійні розміри і площа полотна рулона

Линейные размеры и площадь полотна рулона




Повнота просочення

Полнота пропитки




Розривна сила при розтягуванні або умовна міцність

Разрывная сила при растяжении или условная прочность




Відносне видовження при розриві

Относительное удлинение при разрыве




Гнучкість

Гибкость




Маса в'яжучого або покривної суміші, в тому числі з боку, що наплавляється

Масса вяжущего или покровного состава, в том числе с наплавляемой стороны




Теплостійкість або зміна лінійних розмірів

Теплостойкость или изменение линейных размеров




Втрата посилки

Потеря посыпки




Маса основи

Масса основы




Маса 1м2 матеріалу

Масса 1м2 материала


Періодичні випробування

Периодические испытания


Водопоглинання

Водопоглощение




Водонепроникність

Водонепроницаемость




Відносне залишкове видовження

Относительное остаточное удлинение




Температура крихкості

Температура хрупкости




Температура розм'якшення

Температура размягчения




Кольоростійкість посилки

Цветостойкость посыпки




Загальний вміст розчинної частки бітумної суміші

Общее содержание растворимой части битумного состава



Втрата маси при нагріванні

Потеря массы при нагревании




Хімічна стійкість

Химическая стойкость




Опір статичному продавлюванню

Сопротивление статическому продавливанию




Опір динамічному продавлюванню

Сопротивление динамическому продавливанию




Опір роздиранню

Сопротивление раздирке




Твердість за Шором А

Твердость по Шору А




Паропроникність або опір паропроникненню

Паропроницаемость или сопротивление паропроницанию



ДСТУ Б В.2.7-101-2000 (ГОСТ 30547-97) С.10

Таблиця Таблица


4



Обсяг партії, рулонів

Объем партии, рулонов

Ступені плану контролю Ступени плана контроля

Обсяг вибірки, рулонів

Объем виборки, рулонов

Загальний обсяг вибірки, рулонів Общий объем выборки,рулонов

Приймальне число Приемочное число

Бракувальне число Браковочное число



Перший

Первая

2


2


0


2


До 500


Другий

Вторая

2


4


1


2



Перший

Первая

3

3

0

2

501-1200


Другий

Вторая

3

6

1

2

1201-10000

Перший

Первая

5

5

0

3


Другий

Вторая

5

10

3

4


6.6 Вибірку рулонів піддають випробуванням за зовнішнім видом, лінійними розмірами, площею та повнотою просочення.

6.7 Для визначення фізико-механічних показників використовують рулони, що задовольняють вимоги нормативного документа на конкретний вид матеріалу за зовнішнім видом, лінійними розмірами, площею та повнотою просочення.


Якщо кількість рулонів, що задовольняють перелічені вимоги, буде недостатня, щоб скласти дві вибірки для проведення фізико-механічних випробувань, то недостатню кількість рулонів відбирають від тієї самої партії, без перевірки зовнішнього виду, лінійних розмірів, площі та повноти просочення.

6.8 Із рулонів, що пройшли випробування за 6.6, вирізають зразки для визначення фізико-механічних показників.

Кількість зразків (проб) для кожного виду випробувань встановлена за ДСТУ Б В.2.7-89 і нормативним документом на матеріал конкретного виду.

6.9 Партію рулонного матеріалу приймають на першому ступені контролю, якщо число дефектних рулонів у вибірці першого ступеня дорівнює приймальному числу, і бракують, якщо число дефектних рулонів дорівнює або більше бракувального числа.