Додаток 2 Обов'язковий

ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ

 

Стандартизація

- діяльність, яка спрямована на досягнення оптимального ступеня упорядкування у визначеній галузі за допомогою встановлення положень для загального та багаторазового застосування відносно існуючих або потенційних завдань.

Нормативний документ (НД)

- документ, котрий містить правила, загальні принципи, характеристики, які стосуються визначених видів діяльності або їх результатів.

Стандарт

- НД із стандартизації, який розроблено на засадах згоди більшості заінтересованих сторін і прийнятий визнаним органом, в якому встановлені для загального та багаторазового застосування правила, загальні принципи, характеристики, що стосуються визначених об'єктів стандартизації, і який спрямований на досягнення оптимального ступеню упорядкування у визначеній галузі.

Будівельні норми

- НД по нормуванню, який розроблено на засадах згоди більшості заінтересованих сторін і прийнятий визнаним органом, в якому встановлені для загального та багаторазового застосування загальні принципи, правила, норми, характеристики, що стосуються визначених об'єктів нормування в галузі будівництва.

Зміна НД

- часткове змінення змісту НД (заміна, виключення або доповнення вимог), а також продовження, обмеження або зняття обмеження терміну дії документа.

Перегляд НД

- розробка нового НД замість діючого.

Об'єкт стандартизації або нормування

- продукція, процеси (роботи), послуги, які підлягають стандартизації або нормуванню

Додаток З Обов'язковий

ВИМОГИ ДО ПОСІБНИКІВ

  • Посібники не є нормативними документами.
  • Посібники деталізують окремі положення будівельних норм, містять приклади та алгоритми розрахунків, текстові, табличні та графічні матеріали, інші допоміжні та довідкові дані, необхідні для реалізації різних видів діяльності в галузі будівництва.
  • Необхідність розробки Посібників встановлюється, як правило, в технічному завданні на розробку (внесення змін) та перегляд НД.
  • Посібники до НД розробляються і затверджуються ведучими організаціями-розробниками цих будівельних норм, або іншими організаціями за узгодженням з ведучою організацією.
  • Посібники підготовлюють до видання на українській та російській мовах та видають у порядку, який встановлює замовник цих документів.
  • Після найменування Посібника повинні зазначатися шифр та найменування НД, до якого він розроблений.
  • До одного НД залежно від його змісту може випускатися один чи декілька Посібників.
  • Введення в дію Посібників та змін до них, їх відміна здійснюється організаціями, які затвердили ці документи, з інформуванням про це Мінбудархітектури України.
  • Організації-розробники Посібників несуть відповідальність за обгрунтованість включених до них даних, їх відповідність обов'язковим вимогам державних НД та за наслідками їх застосування.
  • Ведуча організація-розробник Посібників щорічно перевіряє їх відповідність НД, до яких вони розроблені, встановлюють необхідність їх оновлення чи відміни та подає в Мінбудархітектури України перелік діючих Посібників з зазначенням реквізітів організацій чи підприємств, які видають ці документи. Посібники є власністю замовника, якщо інше не передбачено умовами договору на їх розробку.