Стаття  19. Система моніторингу регіонального розвитку

 

1. Моніторинг регіонального розвитку здійснюється шляхом встановлення відповідних індикаторів, визначення державних органів, уповноважених на його проведення, виконання заходів з відстеження ситуації в регіонах держави, підготовки та оприлюднення результатів  моніторингу.

2. З метою забезпечення моніторингу регіонального розвитку у нормативно-правових актах, що ухвалюються у сфері регіонального розвитку, мають бути визначені відповідні цілі, досягнення яких можливо оцінити.

3. Проведення моніторингу регіонального розвитку проводить  спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регіональної політики з урахуванням міжнародних індикаторів та стандартів.

4. За результатами моніторингу регіонального розвитку спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань регіональної політики готує відповідну національну доповідь, яка підлягає оприлюдненню.

 

 

Стаття 20. Індикатори оцінки регіонального розвитку

 

1. Оцінка регіонального розвитку здійснюється на підставі відповідних індикаторів, що дають можливість здійснити кількісний та якісний аналіз просторового економічного, соціального, екологічного, інформаційного, гуманітарного розвитку регіонів, тенденцій, ризиків та загроз, що виникають.

2. Основними індикаторами, що застосовуються для оцінки регіонального розвитку, є показники, які характеризують динаміку регіонального людського розвитку, рівня бідності, зайнятості населення, вартості робочої сили, землі, об’єктів нерухомості, міграцію населення, рівень злочинності та інші показники.

3. Періодичність проведення моніторингу регіонального розвитку визначається Кабінетом Міністрів України.

4. Перелік індикаторів для проведення моніторингу регіонального розвитку затверджується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у галузі статистики за поданням спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань регіональної політики.

 

РОЗДІЛ IV. Прикінцеві положення

 

1. Цей Закон  набирає чинності через тридцять днів з дня його офіційного опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом :

1) розробити та подати до Верховної Ради України проекти законів про внесення змін до чинних законів та проекти нових законів, що випливають із норм цього Закону;

2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

3) забезпечити приведення актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність з цим Законом.