У випадку пересування дверей кабіни від дверей шахти, будь який пристрій (будь-який вантаж або пружина) повинен забезпечити автоматичне зачинення дверей шахти, якщо ці двері залишаються відчинені з будь-якої причини, коли кабіна перебуває поза зоною відмикання.

  1. Електропристрій для перевіряння зачинення дверей шахти

    1. Усі двері шахти повинні бути забезпечені електропристроєм відповідно до 14.1.2 для перевіряння зачиненого положення (контакт дверей), так щоб виконувалися умови, заз­начені в 7.7.2.

    2. У випадку розсувних дверей шахти, з’єднаних із дверима кабіни, цей пристрій може бути загальний з пристроєм для перевіряння замкненого положення замка, за умови, що він залежить від ефективного зачинення дверей шахти.

    3. У випадку навісних дверей шахти цей пристрій повинен бути розташований близько до краю зачинення дверей або на механічному пристрої забезпечення зачиненого положення дверей.

  2. Розсувні двері з декількома стулками, з’єднаними механічно

    1. Коли розсувні двері складаються з декількох, механічно безпосередньо з’єднаних стулок, дозволено:

  1. встановлювати пристрій, як зазначено у 7.7.4.1 або 7.7.4.2, на одній стулці, і

  2. замикати тільки одну стулку за умови, що одне це замикання запобіжить відчиненню інших стулок через їх з’єднання у замкненому положенні у випадку телескопічних дверей.

  1. Якщо розсувні двері складаються з декількох механічно з'єднаних непрямо сту­лок (наприклад, канатом, ременем або ланцюгом), дозволено замикати тільки одну стулку, за умови, що таке одиничне замикання запобіжить відчиненню інших стулок і що ці стулки не мають ручок.

Зачинене положення інших стулок, не замкнених на замок, треба перевіряти захисним електропристроєм безпеки відповідно до 14.1.2.

  1. КАБІНА, ПРОТИВАГА І БАЛАНСУВАЛЬНИЙ ВАНТАЖ

    1. Висота кабіни

Див. пункт 1.4.

  1. Внутрішня площа кабіни і номінальне навантаження

Див. пункти 1.1 і 1.4.

  1. Стіни, підлога і дах кабіни

    1. Кабіна повинна бути повністю оточена стінами, підлогою та дахом, із єдиним доз­воленим отвором, яким є вхід для навантажування та розвантажування.

    2. Стіни, підлога (див.0.2.5) та дах повинні мати достатню механічну міцність. Скла­дальна одиниця з рами, башмаків, стін, підлоги та даху кабіни, повинна мати достатню механічну міцність для того, щоб чинити опір силам, що будуть діяти за нормальної експлу­атації службового ліфта, за роботи уловлювача, якщо такий є, розривального клапана, якщо такий є, або дії кабіни на її буфер(и) або її фіксований стопор(и).

      1. Кожна стіна кабіни повинна мати таку механічну міцність, щоб за прикладеного зусилля в 300 Н до стіни під прямим кутом у будь-якій точці зсередини кабіни назовні, рівно­мірно розподіленому на площі 5 см2, круглої або квадратної форми, виконувалися такі умови:

  1. стіна не повинна мати залишкової деформації;

  2. пружна деформація повинна бути не більша ніж 15 мм.

      1. Дах кабіни службового ліфта в шахті, що розглядається як доступний для обслу­говуючого персоналу (0.3.13), повинен витримувати в будь-якій точці масу двох осіб, кожна з якої вважається 1000 Н на площі 0,20 м х 0,20 м, без постійної деформації.

      2. Шківи і (або) зірочки, прикріплені до рами кабіни, повинні мати захист відповідно до 9.6, якщо вони в межах досяжності ззовні шахти.

    1. Стіни, підлога і дах не повинні бути виготовлені з матеріалу, що може стати небез­печний через легку займистість або через склад і кількість газу і диму, який вони можуть ство­рювати.

  1. Фартух І автоматичне з’єднання порогу

    1. Фартух

      1. Поріг кожної кабіни повинен забезпечуватися фартухом, що простягається на всю ширину у світлі входу в кабіну, який він покриває. Цей вертикальний лист повинен простяга­тися униз із вигином, кут якого до горизонтальної площини повинен бути більше ніж 60°. Про­екція цього вигину на горизонтальну поверхню повинна бути не менше ніж 20 мм.

      2. Висота вертикальної частини повинна бути не менша висоти вертикальної час­тини діючої зони відмикання.

    2. Автоматично з’єднані пороги

У випадку службового ліфта з вертикальними розсувними дверима та позицією надання послуг на першому поверсі, фартух, визначений у 8.4.1 може бути замінений на автоматично з’єднані пороги, закріплені на рівнях поверхових площадок, які повинні:

  1. витримувати передбачувані в нормальних умовах навантаження (див. 0.2.5) під час навантажувальних та розвантажувальних операцій;

  2. рухатись автоматично в усіх випадках, наприклад, завдяки гравітації або примусово, в позицію надання послуг у разі відчинення дверей шахти;

  3. мати ширину, не меншу ширини входу в кабіну;

  4. мати довжину, що більша або дорівнює більшій з таких двох величин:

  1. половині зони відмикання плюс 50 мм;

  2. відстані, що відокремлює підлогу кабіни від порога площадки плюс 20 мм;

  1. перекривати підлогу кабіни не менше ніж в 20 мм в усіх положеннях кабіни;

  2. підніматися вверх з ліфтом після зачинання дверей шахти.

  1. Вхід у кабіну

У випадках, коли вантажі, призначені для транспортування (див. 0.2.5) можуть контакту­вати зі стіною (ами) шахти під час перевезення, входи до кабіни повинні бути захищені відпо­відними засобами, наприклад, утримувачі, бар’єри, роликові екрани, двері кабіни тощо.

Засоби для пересування повинні мати електропристрої безпеки, що перевіряють закрите положення, відповідно до 14.1.2.

Особливу увагу потрібно приділити кабінам, які сконструйовані з отворами на протилеж­них або суміжних сторонах, для запобігання того, щоб вантажі не виступали назовні кабіни (див. приклади в додатку F).

  1. Двері кабіни

    1. Двері кабіни, якщо вони є, повинні бути:

  1. без отворів, або

  2. сітчасті, або

  3. у вигляді стулок із отворами.

Розміри вічок сітки або отворів повинні бути з урахуванням вантажів, що їх транспортують.

  1. Двері кабіни повинні повністю зачиняти вхід у кабіну, за винятком необхідних зазорів.

  2. Пороги, напрямні, дверна підвіска

Вимоги 7.4 щодо дверей кабіни повинні виконуватися.

  1. Захист під час відчинення-зачинення дверей

Двері повинні бути такої конструкції, щоб зводити до мінімуму ризик ушкодження або травми внаслідок защемлення частини тіла людини, одягу або іншого предмету.

    1. Двері, що працюють від приводу

      1. Зусилля, що необхідне для запобігання зачиненню дверей, не повинне переви­щувати 150 Н.

      2. Якщо двері кабіни зачиняються перед дверима шахти, вони повинні бути захи­щені відповідно до 7.5.2.1.

  1. Противага і балансувальний вантаж

Використовування балансувального вантажу визначено в 12.2.1.1 для електричних служ­бових ліфтів.

  1. Якщо противага або балансувальний вантаж містить вантажі-наповнювачі, то по­винні бути вжиті необхідні заходи проти їхнього зсуву. Для цього повинно бути використано:

  1. раму, у якій вантажі перебувають у безпеці, або

  2. якщо вантажі виготовляють з металу, повинні бути в наявності мінімум 2 стяжки для фіксування баласту.

    1. Блоки і (або) зірочки, закріплені на противазі або балансувальному вантажі, повинні мати огородження відповідно до 9.6, якщо вони розташовані за шахтою.

  1. ПІДВІСНА СИСТЕМА, ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ ПРОТИ ВІЛЬНОГО ПАДАННЯ, СПУСКАННЯ З ПЕРЕВИЩЕНОЮ ШВИДКІСТЮ І СПОВЗАННЯ КАБІНИ

Засоби підвісної системи для електричних службових ліфтів та службових гідравлічних ліфтів непрямої дії і (або) для з’єднання між кабіною та балансувальним вантажем гідравліч­них службових ліфтів повинні відповідати вимогам 9.1—9.6.

  1. Підвісна система

    1. Кабіни, противаги і балансувальні вантажі повинні бути підвішені на сталевих кана­тах або сталевих ланцюгах із рівнобіжними ланками (тип Galle) або роликових ланцюгах.

    2. Канати повинні відповідати таким вимогам:

  1. відношення між мінімальним руйнівним навантаженням, у н’ютонах, одного з канатів підвісної системи або одного ланцюга і максимальної сили, у н’ютонах, у цьому канаті або ланцюгу, в випадках, коли кабіна стаціонарно перебуває на найнижчій площадці з номіналь­ним навантаженням, повинне бути не менше 8-ми кратного;

  2. межа міцності на розрив жил повинна бути:

  1. 1570 Н/мм2 або 1770 Н/мм2 для канатів однієї межі міцності на розрив, або

  2. 1370 Н/мм2 для зовнішніх жил і 1770 Н/мм2 для внутрішніх жил канатів із подвійною межею міцності на розрив;

  1. інші характеристики (конструкція, розтяг, овальність, гнучкість, випробовування тощо) повинні щонайменше відповідати вимогам відповідних європейських стандартів.

  1. Мінімальна кількість канатів або ланцюгів повинна бути — два.

Канати або ланцюги повинні бути незалежними.

Використовування одного каната або ланцюга є дозволеним на електричних службових ліфтах із жорстким приводом за виконанням для службового ліфта таких шести умов:

  1. уловлювач відповідає 9.7 і 9.8;

  2. отвір з обмеженими розмірами дверей шахти дорівнює або менший чим 0,40 м шири­ною і 0,60 м висотою;

  3. номінальне навантаження дорівнює або менше ніж 50 кг;

  4. обмежена площа кабіни дорівнює або менша ніж 0,25 м2;

  5. обмежена глибина кабіни дорівнює або менша ніж 0,40 м, та

  6. висота порогу дверей шахти дорівнює або більша за 0,70 м.

    1. Там, де застосовують кількість (9.1.3), яку потрібно взяти до уваги — це кількість канатів або ланцюгів, а не дротів.

  1. Відношення між діаметром шківа, блока, барабана і каната, кінці каната (ланцюга)

    1. Відношення між розрахунковим діаметром шківів, блоків або барабанів і номіналь­ним діаметром канатів підвіски повинне бути не менше ніж ЗО, незалежно від кількості прядок.

    2. Місце закріплення каната повинне витримувати не менше ніж 80 % мінімального руйнівного навантаження каната.

      1. Кінці каната повинні бути прикріплені до кабіни, противаги або балансувального вантажу або до точок нерухомої частини канатів за допомогою канатних замків, заповнених металом або смолою, самозатягувальних канатних замків клиноподібного типу, серцеподіб­них коушів із мінімум трьома відповідними затискачами, заплетених вручну петель, вушок, по­силених коушами або будь-якою іншою еквівалентною системою безпеки.

      2. Закріплення канатів на барабанах повинне бути виконане за допомогою клино­подібної системи або з використовуванням щонайменше двох затискачів або будь-якою іншою еквівалентною системою безпеки.

      3. Кінці кожного ланцюга повинні бути закріплені на кабіні, противазі або балансу­вальному вантажі або до точок нерухомих частин ланцюгів відповідним кріпленням. Кріплення повинне бути захищене своєю конструкцією або допоміжними засобами проти ненавмисного роз'єднання.

      4. Кінець ланцюга повинен витримувати не менше ніж 80 % мінімального руйнівного навантаження ланцюга.

  2. Тяговий канат

    1. Конструкція тягового каната повинна бути така, щоб відповідати таким двом умовам: а) повинно бути неможливим підняття порожньої кабіни, коли противага перебуває на буфері(-ах) або фіксованому стопорі(-ах), а привод ліфта працює у напрямку «вверх»;

Ь) порожня кабіна та кабіна з 125 % номінальним завантаженням повинна бути спро­можна рухатися та зупинятися.

    1. Індивідуальні характеристики та умови, призначені для використовування повинні бути визначені відповідно до вибору конкретного тиску між канатами та шківами.

  1. Намотування канатів для службових ліфтів із жорстким приводом

    1. Барабан, який можна використовувати в умовах, викладених у 12.2.1.1 Ь) повинен бути з гвинтоподібною канавкою і канавки повинні бути відповідні до використовуваного ка­ната.

    2. Якщо кабіна перебуває на повністю стиснутому(-их) буфері(-ах) або фіксованих сто­порах, півтора витка каната повинні залишатися в канавках барабана.

    3. На барабані дозволено намотувати тільки один шар каната.

    4. Кут відхилення каната (кут швидкого пересування) відносно канавок не повинен перевищувати 4°.

  2. Розподілення навантаження між канатами або ланцюгами

    1. У випадку більш ніж однієї підвіски каната чи ланцюга (9.1.3) повинно бути забез­печене автоматичним пристроєм вирівнювання натягу канатів або ланцюгів, щонайменше біля одного з кінців.

      1. Для ланцюгів, що входять у зачеплення з зірочками, кінці, прикріплені до кабіни, як і кінці, що прикріплені до балансувального вантажу, повинні бути обладнані рівнозначними пристроями.

      2. Для випадків з декількома поворотними зірочками на одному валу, ці зірочки по­винні обертатися незалежно.

    2. Якщо для вирівнювання натягу використовують пружини, вони повинні працювати на стискання.

    3. Пристрої для регулювання довжини канатів повинні мати таку конструкцію, щоб після регулювання їхнє кріплення не слабшало.

  3. Захист канатотягових шківів, блоків, і зірочок

    1. Канатотягові шківи, блоки і зірочки повинні бути обладнані огорожею відповідно до таблиці 1 для запобігання: