[Джерело: EN 50131-1:2006, 3.1.56, зі змінами]

  1. резервне джерело електроживлення (standby power supply)

Джерело електроживлення, що здатне підтримувати роботу ЦПТС протягом певного періоду часу

  1. контрольоване (підохоронне) приміщення (supervised premises)

Частина будівлі та/або простору, де системою (тривожної) сигналізації може бути виявлена небезпека

[Джерело: EN 50131-1:2006, 3.1.66, зі змінами]

  1. передавальні люки/жолоби (transfer hatch / chute)

Приладдя для передачі ключів, документів або інших предметів

  1. система безперебійного електроживлення (СБЕ) (uninterruptible power system (UPS))

Комбінація перетворювачів, перемикачів та пристроїв накопичування електроенергії (таких, як акумуляторні батареї), що складає систему електроживлення для забезпечення безперебійної подачі електроенергії у випадку відсутності вхідної напруги.

Примітка 2. До вищевикладеного: Безперервність подачі електроенергії має місце, коли електрична напруга та частота знаходяться в межах номінального сталого стану та в межах допустимих відхилень діапазону, а викривлення та короткочасні переривання напруги знаходяться в межах, точно визначених для конкретного навантаження. Втрата вхідної електроенергії відбувається, коли напруга та частота виходять за межі номінального сталого стану та за межі допустимого відхилення діапазону, або від викривлення або коли короткочасні переривання напруги виходять за межі, що точно визначені для СБЕ. [Джерело: EN 62040-1:2008, 3.1.1]

  1. Скорочення

Для цілей цього стандарту використовуються наступні скорочення:

УО Устатковання оповіщення (AE Annunciation Equipment)

ЦПТС Центр приймання тривожних сповіщень (ARC Alarm Receiving Centre)

СТС Система тривожної сигналізації (AS Alarm System)

СПТС Система передавання тривожних сповіщень (ATS Alarm Transmission System) КПТС Канал передавання тривожних сповіщень (ATP Alarm Transmission Path) СТВС Система теле(відео)спостереження (CCTV Closed Circuit Television)

УПО Установа правоохоронних органів (LEA Law Enforcement Agency)

  1. ВИМОГИ ДО ВИБИРАННЯ МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ

    1. Загальні вимоги

Під час вибирання місця розташування ЦПТС необхідно враховувати ризики виникнення пожежі, вибуху, затоплення, актів вандалізму та небезпеки від інших будівель. У випадку, коли ЦПТС не займає всієї будівлі, в якій він розташований, він має бути відокремлений від решти будівлі фізичним кордоном, що складається зі стін, підлог, стель та наявних отворів.

  1. Оцінювання ризику

Оцінювання ризику - це ряд логічних кроків, що дає можливість здійснення експертизи доречності ризиків, що мають відношення до ЦПТС. Оцінювання ризику включає в себе аналіз ризику та оцінювання його ступеню ризику і це повинно бути безперервним процесом.

Запис проведення оцінок ризику повинно вести та зберігати для здійснення аудиту третьою стороною.

  1. Місце розташування

Першим кроком під час вибирання місця для розташування ЦПТС повинно бути виконане оцінювання ризику.

ЦПТС повинен бути розташований всередині будівлі згідно з вимогами розділу 5.

  1. Доступ до місця розташування

Доступ до ЦПТС та частини будівлі, в якій розташовано ЦПТС, повинен бути досяжний тільки для організації, що забезпечує експлуатацію ЦПТС.

  1. ВИМОГИ ДО КОНСТРУКЦІЇ

    1. Структура ЦПТС

      1. Загальні вимоги

Оболонка приміщення, в якому знаходиться ЦПТС, повинна мати стіни по периметру, підлоги, стелі, вхідні та вихідні двері, вентиляційні вхідні/вихідні отвори, точки вводу для кабелів та труб інженерних систем, засклені поверхні та передавальні люки/жолоби.

  1. Вимоги до конструкції для протидії фізичному нападу

Оболонка приміщення, в якому знаходиться ЦПТС, повинна бути тривкою до фізичних нападів відповідно до вимог, що наведені в таблиці 1.

Таблиця 1 - Мінімальні вимоги для ЦПТС щодо тривкості до фізичного

нападу

Елементи конструкції

Матеріал

Товщина

Стіни приміщення ЦПТС та стіни вхідного тамбуру (див. Додаток В)

Суцільна кам’яна (цегляна) кладка

> 200 мм

Литий бетон

> 150 мм

Залізобетон (армований бетон)

> 100 мм

Міцна сталь

> 8 мм

Внутрішні стіни

Немає вимог

Немає вимог

Підлоги та стелі

Литий бетон

> 150 мм

Залізобетон (армований бетон)

> 100 мм



Для елементів конструкції згідно з таблицею 1 вказані мінімальні значення протидії фізичному нападу. При застосуванні інших будівельних матеріалів повинна бути гарантована така сама тривкість до фізичного нападу.

Тривкість дверей та засклених поверхонь ЦПТС повинна відповідати вимогам EN 1627, клас тривкості 3 (RC3).

  1. Вимоги до конструкції для протидії кульовому ураженню

Тривкість дверей та засклених поверхонь ЦПТС до враження кулею повинна відповідати вимогам EN 1522, клас FB3.

  1. Вимоги до конструкції для протидії вогню

Оболонка приміщення, в якому знаходиться ЦПТС, повинна бути вогнетривкою відповідно до вимог EN 13501-2, але не менше ніж 30 хв.

  1. Вимоги до конструкції для протидії розряду блискавки

Відповідно до вимог EN 62305-2 повинно бути здійснено аналізування ризиків та відповідні заходи для захисту ЦПТС від дії розряду блискавки згідно з вимогами стандартів серії EN 62305.

  1. Зручності

В ЦПТС повинні бути передбачені туалет та умивальник. За наявності кухонних приладів для приготування/розігріву їжі, місця їх розташування повинні бути відокремлені від робочої зони будівельною конструкцією з вогнетривкістю згідно з 5.1.4.

  1. Отвори

Тільки наступні отвори дозволено мати у споруді ЦПТС:

  • вхідний тамбур (див. 5.4);

  • аварійний вихід (див. 5.6);

  • засклені поверхні (див. 5.7);

  • технологічні входи і виходи (див. п. 5.9);

  • передавальний люк (див. п. 5.10);

  • вентиляція (див. п. 5.8).

  1. Вхідний тамбур

Вхідний тамбур повинен бути обладнаний двома дверима, розміри яких не повинні перевищувати 2,5 м у висоту та 1,1 м завширшки, розділених вхідним тамбуром з площою підлоги, яка не повинна перевищувати 6м2. Двері повинні бути обладнані захисним взаємоблокуванням для запобігання одночасному відчиненню дверей за винятком умов, що контролюються. Двері з ЦПТС до вхідного тамбура повинні відчинятися назовні тамбура (див. Додаток В). Зовнішні тамбурні двері повинні відчинятися назовні. Одні двері повинні бути вогнестійкими відповідно до 5.1.4. Другі двері повинні відповідати класу RC3 відповідно до EN 1627.

Замки та засувки згідно з EN 12209, циліндри до замків згідно з EN 1303, важелі ручки та фурнітура до ручок згідно з EN 1906, повинні відповідати вимогам таблиці 2 для класу RC3.

Таблиця 2 - Клас тривкості

Клас тривкості

RC3

EN 1303

Циліндр (Позиція 7)

Циліндр (Позиція 8)

4

1

EN 1906

Фурнітура (Позиція 7)

3

EN 12209

Замки (Позиція 7)

4



Обидві двері повинні бути оснащені механізмом для розблокування дверей, що спрацьовує тільки зсередини ЦПТС, та повинні мати автоматичні самозачиняючі та замикаючі механізми. Двері повинні бути обладнані механізмами блокування для запобігання одночасному відчиненню обох дверей. У ЦПТС повинні бути в наявності засоби, що дозволяють замикаючим механізмам розмикатися у випадку використання аварійного виходу.

  1. Механізми замикання

    1. Електромеханічний замок

Електромеханічні замикаючі пристрої класифікації 2-R-2-B-0-C-7-H-B-3-E-4-3 згідно з EN 14846 (див. А.1 щодо вимог до кодування замка) повинні використовуватись для забезпечення безпеки дверей вхідного тамбура. Кріпильні гвинти повинні бути захищені від втручання в той час, коли двері знаходяться у зачиненому положенні. Повинно бути передбачено механічне розмикання дверей у випадку виникнення аварійної ситуації і яке повинно бути захищене від випадкового використання. Якщо замикаючий пристрій вмонтовано в двері, то електричний кабель до замка повинен знаходитися в металевій броньованій дверній петлі та, за необхідності, додатково повинен бути захищений механічним способом у відкритих місцях.

  1. Механічний замок

Механічні замикаючі пристрої повинні відповідати класифікації 2-R-2-1-0-C-7-H-B- 3-E згідно з EN 12209 (див. А.2 щодо вимог до кодування замка) повинні використовуватись для забезпечення безпеки інших дверей.

Там де застосовуються альтернативні замикаючі пристрої необхідно дотримуватись вищезазначених критеріїв.

  1. Аварійний вихід

Додаткові двері для аварійного виходу, разом зі своїми навісними петлями, дверними коробками, рамами, фіксуючим кріпленням, багатошаровими замикаючими механізмами та пристроями розмикання повинні відповідати тим самим вимогам щодо механічної міцності та фізичної тривкості як зазначено в 5.5.2. Двері аварійного виходу повинні відкриватися назовні та повинні бути обладнані механізмами розмикання відповідно до EN 179, призначеними для використання тільки у випадку виникнення аварійної ситуації. Механізми розмикання повинні спрацьовувати тільки зсередини ЦПТС.

  1. Засклені поверхні

Засклені поверхні повинні витримувати фізичні напади та враження кулею, як це зазначено у таблиці 3.

Таблиця 3 - Фізичний напад та враження кулею


Фізичний напад

Ураження кулею

Засклена поверхня

Стандарт EN 356, клас Р6В

Стандарт EN 1063, клас BR 3 - S



Конструкція заскленої поверхні повинна бути вогнетривкою відповідно до 5.1.3.

Внутрішній простір ЦПТС не повинен бути видимим з будь-якої точки зовнішнього боку будівлі.

  1. Вентиляція

Вентиляційні системи для ЦПТС повинні відповідати вимогам EN 13779. Якість повітря в середині приміщення (EN 13779:2007, 7.4.1) необхідно планувати як для площі приміщення розрахованої на одну особу, що повинна відповідати показникам використання «невеликої офісної кімнати» (EN 13779:2007, таблиця А.12). Використання повітряних фільтрів повинне відповідати вимогам EN13779:2007, таблиця А.5: якість відкритого повітря ODA 1, якість повітря у приміщенні IDA 4 внаслідок використання фільтрів класу F5. Рівень звукового тиску в місці, де постійно знаходяться працівники ЦПТС, повинен бути (30 - 40) дБ (А) (EN 13779:2007, таблиця А.12). Щодо нормативних внутрішніх показників відносно вироблення теплової енергії особами повинно відповідати вимогам EN 13779:2007, таблиця А.13, вид активності «положення сидячи, спокійне».

Отвори в споруді ЦПТС для вентиляційних систем повинні відповідати вимогам згідно з 5.1.1 щодо тривкості до фізичних нападів. У місцях, де площа поперечного перетину вентиляційних входів або виходів перевищує 0,02 м2, повинне бути встановлене відповідне обладнання сигналізації для виявлення будь-якої спроби потрапляння до вентиляційного входу. Впускний і випускний вентиляційні отвори приміщення, в якому знаходиться ЦПТС, повинні бути захищені фізичними засобами. Впускні і випускні вентиляційні отвори повинні бути захищені повітряно герметичними заслінками, що повинні блокуватись в закритому положенні закриватись зсередини ЦПТС.

  1. Вхідні та вихідні отвори для кабелів та труб

Отвори в оболонці ЦПТС для прокладання будь-яких кабелів або труб не повинні перевищувати 0,02 м2 у площі поперечного перетину. Зазор навколо кабелю або труби не повинен перевищувати 1,5 мм. Зазор навколо кабелю або труби не повинен перевищувати 1,5 мм. Місця, де зазор навколо кабелю або труби перевищує 1,5 мм, повинні бути заповненими матеріалом, еквівалентним за характеристиками матеріалом, еквівалентним за характеристиками матеріалу оболонки.

  1. Передавальний люк/жолоб

Передавальний люк або жолоб може бути розташований в оболонці ЦПТС.

Люк/жолоб повинен відкриватися в напрямку безпечної контрольованої зони. Люк/жолоб повинен бути побудований за аналогічним стандартом, якому відповідає оболонка ЦПТС. Місця входу повинні бути заблоковані для запобігання прямого доступу до ЦПТС, будучі доступні в будь-який час, і дії закриття та відкриття повинні контролюватися із середини ЦПТС.

Між операційною робочою зоною ЦПТС та зовнішнім боком входу люка/жолоба повинна бути задіяна систем(и)а голосового зв’язку.

  1. СИСТЕМИ ТРИВОЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ ЦПТС

    1. Загальні вимоги

Електронне виявлення всіх основних елементів ЦПТС повинно бути, як нижче зазначено: