Закінчення таблиці 1

Іаге

Ор|п

Характерис­тиці катего­рії РЭСП (складових частин ВОСП)

Діючі чинники 1 значення їх характеристик

механічний удар

в'браця

акустичний шум


одиничний

багаторазовий

амплі­туда прис­корен­ня, д

д’апазон частот,

ҐЦ

діапазон частот. Гц

р!- еень зву­ково­го тис­ку. ДБ

пікове ударне приско­рення, Q

трива­лість дії удар­ного приско­ренні, мс

пікове ударне приско­рення,

а

трива­лість дії удар­ного

приско­рення.

мс

Бортова ВОСП кос­мічної ТЕХ­

НІКИ

150

0,3—1

5

5—10

10

10—2000

150—10000

150



J лі. лиі'н 2— Вимоги до ст''ості, міцності та тривкості до кліматич­них ЧИННИК! і

Л', »>- ' ' ?»я

Характеристик! категорії ВОСП (скллдоаих частин ПОСП)

Діючі чинни ,і 1 значення їх характеристик

діапазон зміни температур, °С

відносна воло­гість, % (за тем паратури, °С)

атмссФо

- ——— — ———— — знижений ро­бочий, Па

(чм рт. ст.)

знгй Ті...

підешцг н. робочий. Пя

(ММ рт. сг)

>

<ЗОСП наземного базування

Від -60 до 70

08,100.(35)

6 ■ 104(450)

2

Бортова ВОСП морської техніки

Бід -50 до 80

98,100 (35)

Згідно з ТЗ

3

Бортова ВОСП авіаційної техні­ки

Від -60 до 85

98,100 (35)

0,57 ■ 103

46 7 • 103

(5—350)

Згідно з ТЗ

4

Бортова ВОСП ракетної техніки

ВІД -60 до 70

98 (35)

6,7 • 104

(5)

5

Бортова ВОСП космічної техніки

Від -50 до 60

98 (35)

4,0 ІО4

4.7 Ю4(300—350)

1.3 • 105

3,1 • -О5(1000—2300)

Примітка. «—» вимоги н ставляться



  1. ВИМОГИ ДО НАДІЙНОСТІ

7 1 Вимоги до надійності повинні відповідати ГОСТ 27.003 і бути задані на конкретні види ВОСП у 13 на ї* розроблення і в ТУ

Види і значення показників надійності РОСП слід вибирати, аи ходячи з їх призначення, особливостей експлуатації, вимог, яга задаються на об'єкт, у якому повинне застосовуватися ВОСП, технічної та економічної доцільності.

    1. Вимоги до надійності на складові частини апаратури встановлюють з урахуванням забезпечення вимог на ВОСП в цілому.

    2. Значення показників надійності з урахуванням прийнятої системи технічного обслуговування і ремонту повинні задовольняти вимоги ТЗ або ТУ в заданих умовах застосування ВОСП протягом усього періоду експлуа­тації.

    3. Порядок задания вимог до надійності на різних стадіях життєвого циклу ВОСП, вибір номенклатури показників надійності, шо задаються, та обгрунтування їх значень — згідно з ГОСТ 27.003.

    4. У разі розроблення ТУ на серійні ВОСП до них включають, як пра­вило, ті показники надійності із заданих в ТЗ, які передбачається контролю­вати на етапі дороблення ВОСП.

    5. Методи контролю показників надійності і плани контрольних випро­бувань на надійність вибирають згідно з ГОСТ 27.410.

  1. ВИМОГИ ДО СИРОВИНИ, МАТЕРІАЛІВ ТА ПОКУПНИХ ВИРОБІВ

    1. Якість матеріалів та напівфабрикатів повинна бути підтверджена клей­мами, паспортами (сертифікатами) або протоколами випробувань служби тех­нічного контролю лідлриємства-постачальника.

  1. Матеріали, покриття, напівфабрикати та комплектувальні вироби, які застосовують у ВОСП, повинні забезпечувати справну роботу ВОСП про­тягом терміну служби з зазначеними в ТЗ умовами експлуатації.

  2. Матеріали, покриття, напівфабрикати та Комплектувальні вироби, які застосовують у ВОСП, повинні підлягати вхідному контролю згідно з ' ГОСТ 24297. І

  3. ВИМОГИ ТРАНСПОРТАБЕЛЬНОСТІ

  1. Транспортування ВОСП у пакованні підприємства-виробника до­пускається здійснювати транспортом будь-якого виду на будь-як) відстані. Умови транспортування — згідно з ГОСТ 15Ї50.

  2. Вимоги до пакування і транспортабельності конкретних ВОСП не­обхідно задавати в стандартах, ТЗ і ТУ на ВОСП.

  3. Конструкція тари, яку застосовують під час пакування ВОСП, у не­обхідних випадках повинна допускати перепакування ВОСП.

  4. Під час транспортування і вантажно-розвднтажувапьних робіт паку­вання ВОСП повинно, забезпечувати захист аід механічних пошкоджень та зовнішніх діючих чинників, установлених в ТУ не ВОСП.

  5. Навантаження та розввнтвження ВОСП повинні проводитися з до­держанням вимог попереджуральних знаків, нанесених на транспортну тару.

  6. Розміщення та кріплення транспортної тари з упакованими ВОСП у транспортних засобах повинні забезпечувати її стійке положення і не до­пускати її переміщень відносно транспортних засобів під час транспортуван­ня.

  7. Під час транспортування повинен бути забезпечений захист транс­портної тари з упакованими ВОСП від безпосередньої дії атмосферних опа­дів та сонячної радіації.

  8. Транспортування ВОСП повинно проводитися відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на кожному виді транспорту.

  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

    1. Усі роботи необхідно проводити тільки на справних ВОСП у ре­жимах, зазначених в експлуатаційній документації.

    2. 2 Під час роботи ВОСП необхідно дотримуватися вимог лазерної безпеки згідно з ГОСТ 12.1.040.

    3. Під час роботи з електричними установками та приладами обслу­говуючому персоналу забороняється:

  • проводити будь-яку роботу на електричних пристроях, електроме­режах, які перебувають під напругою; для цього вони повинні бути зне- струмлекі в установленому порядку;

  • користуватися вимикачами, пускачами, пакетними вимикачами те іншою пусковою апаратурою, не закритою кожухами і кришками, в також по шкодженими штепсельними розетками та вимикачами;

  • торкатися будь-якими предметами, частинами тіла до елсктропри- строїв обладнання, силових та освітлюеальн.іх шаф, кожухів пускачів, шин­них збірок, трансформаторів, вимикачів га ін.;

  • працювати поблизу відкритих струмовідних частин без обладнання захисту цих частин від випадкового до них доторкання.

    1. Попереджувальні написи та знаки повинні бути чіткими, не сти­ратися і відповідати ГОСТ 12.4.026, ГОСТ 12.4.040 і ГОСТ 14z54.

  1. ВИМОГИ ДО ТЕХНОЛОГІЧНОСТІ ТА КОНСТРУКЦІЇ

    1. ВОСП повинні бути стійкими до дій, які виникають під час вико­нання технологічних операцій вироблення та ремонту апаратури (чищення, флюсування, паяння, зварюгзння, клеєння, по.'.риття паками, заливання ком­паундами і т. ін.) відповідно до вимог, установлених у ТЗ і ТУ на ВОСП. Електричні та механічні характеристики ВОСП після виконання технологіч­них операцій повинні бути в межах норм, установлених у ТУ і ТЗ на ВОСП, за умови додержання вказівок і рекомендацій щодо застосування виообів.

  1. Під час вироблення ВОСП повинні застосовуватися типові тех­нологічні процеси та переналагоджуване стандартне оснащення.

  2. Деталі і вузли, які входять до ЕОСП, повинні бути конструктивно та електрично взаємозамінними, а також механічно, електрично та оптично сумісними один з одним.

Заміна складових частин ВОСП у місцях експлуатації повинна про­водитися, як правило, без додаткового регулювання бОСП.Про необхідність додаткового регулювання, припасування зазначають в експлуатаційній (ремонтній) документації.

  1. Конструкція втробів та стикування їх електричних зв’язків повинні бути погоджені з замовником в процесі розроблення робочої конструкторсь­кої документації для вироблення та випробування дослідних зразків.

  2. Загальний вигляд ВОСП, їх габаритні, установи! та приєднувальні розміри і допустимі відхилення повинні відповідати значенням, установле­ним у ТЗ на ВОСП.

  3. Маса виробів не повинна перевищувати значень, уствновлених у ТЗ на ВОСП.

  4. ВОСП, які мають спвй скла, кераміки або пластмаси з металом, повинні бути механічно міцними, стійкими до зміни температур І тиску.

  5. Повинна бути забезпечена хонтролвпридатність ВОСП та їх скла­дових чвстин. --

  6. Повинна бути передбачена автоматизвція монтажно-збірних опе­рацій для вироблення ВОСП.

  7. 11 У ТЗ і ТУ на ВОСП, до яких ставлять вимоги щодо електро­магнітної сумісності, заввдозахищеності тв спеціальних заходів захисту, по­винні бути встановлені конкретні параметри та норми електромагнітної су­місності і заввдозахищеності та методи перевірки їх виконання, а також спе­ціальні заходи захисту/ які забезпечують виконання цих вимог згідно з ДСТУ 2793.

  8. До ВОСП, критичних до дії статичної електрики, повинні бути прийняті заходи недійного звхисту еід зруйнування в процесі виробництва, зберігання, транспортування та експлуатації. Необхідність захисту ВОСП від статичної егоктрики та конкретні заходи щодо їх захисту повинні бути за­значені о ТЗ або ТУ на ВОСП та (або) в конструкторській і технологічній документації. ,

  9. Конструкцією ВОСП повинні бути забеіпечені зручність експлу­атації, доступ до всіх змінних т&'Оегульованих елементів, можливість ремон­ту.. А!' ' . х

  10. Для контролю справності ГІОМ І ПРОМ рекомендується наявність контрольних електричних виводів.

12 ВИМОГИ ДО ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

ТА РЕМОНТУ

  1. ВОСП одного типу (типорозміру, типономінвлу), які виробляються різними підприємствами, за електричними параметрами, конструктивними, габаритними І приєднувальними розмірами повинні бути взаємозамінними, тобто повинні забезпечувати можливість заміни в апаратурі за всіх експлу­атаційних умов І режимів, установлених в ТЗ і ТУ без будь-якого припасу­вання та відбору зв будь-якими параметрами.

  2. Оперативність усунення несправностей, виявлених під час огляду і ремонту ВОСП, повинна бути забезпечена раціональним розчленуванням ВОСП на змінні блоки (вузли, збірки). Несправності повинні бути усунені за­міною блока (вузла, збірки), що відмовив.

  3. ВОСП повинні бути скомпоновані так, щоб кожний змінний блок (вузол, зб:рку) можна було замінити окремо, без зняття інших прилеглих скла­дових частин, що не відмовили. Під час заміни змінних складових частин повинна бути виключена можливість неправильного складання та монтажу.

  4. Постійний та періодичний контроль технічного стану складових частин ВОСП повинен здійснюватися, як правило, за допомогою вбудованих засобів контролю і діагностувення. Перелік контрольованих параметрів, по­рядок їх відображення й оброблення повинен бути встановлений в експлуа­таційній документації.

Вимоги до технологічного обслуговування тв ремонту складових частин ВОСП повинні бути задані в ТУ або ТЗ на кожну складову частину ВОСП і встановлені в експлувтвційній документації.ДОДАТОК А , (довідковий)

Таблиця А.1 — Значення типових допусків на енергетичний запас ВОСП

Комбінація елементів

Допуск, дБ

СД + р-І-п фотодіод

СД + ДФД

Лазер + р-Лл фотодіод

Лазер + ЛФД

4—5

4—6

ДОДАТОК Б (довідковий) .



Таблиця Б.1 — Значення типових швидкостей передавання символів цифрового сигналу в мегабітах за секунду для деяких структур ВОСП

Цифровий дальній зв'язок

Цифрові місцеві лінії передавання даних

лінії прямого зв'язку

розподільні мережі різної топології

мала

ШВИДКІСТЬ

висока швидкість

послідовна

зіркоподібна

Від 4,4 до 300

До 1

Від 1 до 1000

1

Від 1 до 26



ял



УДК 006.036:621.301.63.029.7