Прямого доступу між двома робочими платформами (варіант В) не передбачено

  1. У разі використання платформи з декількома щоглами (варіант А) вирівнювання конст­рукції має відповідати вимогам 5.3.1.1. Конструкція багаторівневої робочої платформи має бути та­кою, щоб небезпечний проміжок між допоміжною робочою платформою та щоглою перевищував пов­ний діапазон вирівнювання платформи.

  2. Вимоги до органів керування визначено в 5.12.

  3. Вимоги до амортизаторів визначено в 5.4.4. Якщо допоміжна робоча платформа розта­шована під основною платформою (варіант А), висота амортизатора має бути збільшена, щоб він обмежував рух основної платформи.

  4. Вимоги до кінцевих перемикачів, що обмежують робочий рух багаторівневої робочої плат­форми (варіант А), зазначено в 5.11. Кінцеві перемикачі, що обмежують пересування, мають спрацьо­вувати, враховуючи розташування допоміжної робочої платформи.

Для багаторівневої робочої платформи (варіант В) кожна з платформ має бути оснащена кінце­вим перемикачем, що обмежує робочий рух, відповідно до вимог 5.11 і які мають спрацьовувати з до­триманням допустимої відстані між робочими платформами, визначеної в 5.3.4.6.

  1. Приводні системи підіймання

    1. Загальні вимоги

      1. Номінальна швидкість підіймання та опускання платформи має бути не більше ніж 0,2 м/с.

      2. Для запобігання небезпеці, через непередбачений викид предметів і, як наслідок, пошкод­ження приводної системи підіймання та травмування персоналу, системи підіймання мають бути ос­нащені нерухомою огорожею.

У разі, коли нерухома огорожа може бути знята (наприклад, під час планового технічного обслу­говування), кріпильні елементи мають залишатися прикріпленими до частин огородження або до ви­робничого устатковання.

    1. У тих випадках, коли у приводних системах підіймання, що мають електричний привод, застосовують ланцюги чи паси, необхідно передбачити запобіжний пристрій, що зупиняє робочу плат­форму і утримує її в цьому стані, якщо відбувається руйнування ланцюга чи паса.

    2. Системи підіймання з ручним приводом мають бути сконструйовані та виготовленні так, щоб унеможливити довільне повернення пускової рукоятки до попереднього стану.

    3. Сходження напрямних роликів або башмаків з верхньої частини напрямної щогли за нор­мальних умов роботи має бути унеможливлено. Також вживають заходів, щоб унеможливити вихід із зчеплення зубчастої рейки та шестерні в будь-якому стані робочої платформи, зокрема під час мон­тування чи демонтування.

    4. Мають бути вжиті заходи щодо усунення небезпеки через втрату стійкості робочої плат­форми у разі ушкодження будь-якого напрямного ролика.

    5. Кожний гідравлічний привод має відповідати вимогам EN 982 та додатковим вимогам, заз­наченим у 5.9.

  1. Система рейкової передачі

    1. Робочі платформи, які підіймаються за допомогою рейкової передачі, мають бути осна­щені запобіжним пристроєм, що забезпечує роботу привода системи підіймання та запобігає виходу Із зачеплення шестерні та зубчастої рейки за всіх умов навантаження. Робота таких запобіжних при­строїв не повинна базуватись на використанні напрямних роликів платформи. Запобіжні пристрої ма­ють обмежувати обертання шестерні на осі та забезпечувати постійне зачеплення щонайменше двох третин (2/3) зуба шестерні з зубчастою рейкою.

    2. Вихід Із зачеплення зубчастої рейки з шестернею щонайбільше ніж на одну третину (1/3) висоти зуба шестерні має бути унеможливленим, навіть у разі ушкодження притискного ролика чи іншого пристрою регулювання зачеплення або згинання в певному місці щогли чи її деформування (прогинання).

    3. Механізм рейкової передачі повинен мати одночасно в зачепленні щонайменше:

  • чотири (4) елементи (зубців) зачеплення — у разі, де в приводній системі підіймання притиск­ний ролик чи інший пристрій регулювання зачеплення діє безпосередньо на зубчасту рейку, а не че­рез будь-які інші частини щогли;

  • шість (6) елементів (зубців) зачеплення — у разі, де притискний ролик чи інший пристрій регулювання зачеплення діє через іншу частину щогли, яка безпосередньо перебуває у контакті з рейкою.

  1. Будь-який запобіжний пристрій має бути розташовано нижче, ніж привод системи підіймання.

  2. Приводні шестерні мають бути сконструйовані згідно з вимогами ISO 6336, зважаючи, що міцність елементів (зубців) зчеплення має бути розрахованою щонайменше на 108 циклів навантажен­ня. Розміри шестерні визначають згідно з ISO 6336-5, з врахуванням таких вимог: коефіцієнт запасу міцності елементів зчеплення має бути 1,5; міцність елементів зчеплення має бути обчислена з ура­хуванням дійсних напружень, що виникають в елементах зчеплення від сумарного статичного наван­таження.

  3. Зубчаста рейка має бути виготовлена із матеріалу, який за показником стійкості щодо зношення відповідає матеріалу, з якого виготовлена шестерня. Конструкція зубчастої рейки має відпо­відати вимогам ISO 6336, зважаючи, що міцність елементів зчеплення має бути розрахованою щонай­менше на 104 циклів навантаження під дією статичних навантажень.

Розміри зубчастої рейки визначають згідно з ISO 6336-5, з урахуванням таких вимог: коефіцієнт запасу міцності елементів зчеплення має бути 1,5; міцність елементів зчеплення має бути розрахова­на з урахуванням дійсних напружень, що виникають в елементах зчеплення.

  1. У разі, коли у приводній системі підіймання зубчаста рейка має зчеплення з більше ніж одною шестернею, можна вважати, що навантаження між ними рівномірно розподілено, якщо вжито запобіжних заходів щодо саморегулювання розподілення вантажу за всіх звичайних умов екс­плуатування.

Для приводних систем підіймання, що відповідають вимогам 5.5.1,1b), розподіл навантаження не враховують, і під час розрахунків щодо рейкової передачі мають бути враховані показники відповідно до 5.5.3 g).

    1. Використання шестерні як напрямного ролика має бути унеможливлено.

    2. Візуальне оглядання всіх елементів рейкових передач потрібно здійснювати без їхнього демонтування або значного демонтування елементів конструкції MCWP.

  1. Гальмівна система

    1. Загальні вимоги

      1. Кожна робоча платформа має бути оснащеною гальмівною системою, яка автоматично спрацьовує у випадку:

  1. припинення постачання енергії;

  2. відмовлення/розладу системи керування через порушення постачання енергії.

У разі використання робочої платформи з двома чи декількома щоглами, кожна з них має бути обладнана гальмівною системою.

Гальмівна система повинна мати щонайменше одно електромеханічне (фрикційного типа) чи гідро­механічне гальмо, але додатково можливе використання інших засобів гальмування (наприклад, елек­тричних).

Використання пасів або ланцюгів для з’єднання приводної системи підіймання та складової ча­стини, на яку діє гальмівна система, має бути унеможливлено.

  1. Гальма(-о) мають забезпечити зупинення платформи, яка пересувається з номінальною швидкістю та з вантажем, маса якого в 1,25 разу перевищує номінальне навантаження, зі сповіль­ненням (гальмуванням) в межах від 0,2 g до 1,0 д. Крім того, гальма(-о) мають забезпечити зупинення конструкції щоглової платформи з номінальним навантаженням під час її переміщування за допомо­гою запуску обмежувача швидкості.

  2. У разі, коли використовують одне гальмо, всі його механічні складові, які безпосеред­ньо задіяні в процесі гальмування, такі як барабан, диск чи приводна шестерня мають бути спроек­товані та встановлені у такий спосіб, що у разі ушкодження одного з них, гальмування має бути до­статнім, щоб зупинити робочу платформу з номінальним її навантаженням.

  3. Складові гальмівної системи повинні мати жорстке з’єднання із зубчастим колесом або приводною шестернею.

  4. Кожна конструкція платформи має бути обладнана пристроєм опускання чи підіймання платформи під час аварійної ситуації відповідно до 5.6, що дозволяє вивільнення гальма у ручному режимі і підтримання його у такому стані.

  5. На процес гальмування має впливати робота пружин стискання, які повинні мати належну опору і не повинні зазнавати навантаження понад 80 % від торсіонної границі пружності матеріалу.

  6. Гальмівні колодки та накладки мають бути із вогнетривкого матеріалу (використання азбесту заборонено) і закріплені так, щоб за умови звичайного зносу їх функція не послаблялась.

Гальма мають бути оснащені засобами регулювання.

Гальмівні колодки та накладки мають бути захищені від потрапляння мастильних речовин, води, пилу чи інших забруднювальних речовин і мати ступінь захисту щонайменше IP 23 (див. EN 60529).

    1. Використання стрічкових гальм має бути унеможливленим.

  1. Спеціальні вимоги до електромеханічних гальм

    1. Для роботи електромеханічних гальм за звичайних умов експлуатування має бути забез­печено безперервне постачання енергії.

Припинення постачання енергії в ланцюзі керування гальмами мають здійснювати щонайменше два незалежні пристрої для переривання струму, які можуть бути поєднані або не поєднані з пристро­ями для переривання струму в ланцюзі основного живлення.

Якщо необхідно поновити пересування платформи, яка перебуває у стаціонарному стані, і один із пристроїв для переривання струму не розімкнув ланцюг керування гальмами, її подальший рух є можливим тільки після змінення напрямку руху.

  1. Якщо силовий привод робочої платформи має можливість функціонувати як генератор, то живлення пристрою для переривання струму у колі керування гальмами від силового приводу має бути унеможливлено.

Вивільнення гальма має відбуватися без зволікання через розмикання контуру розгальмування (застосування діода чи конденсатора, що приєднано безпосередньо до клем гальмових котушок не можна використовувати як засіб розмикання).

    1. Спеціальні вимоги до гідромеханічних гальм

      1. Для роботи гідромеханічних гальм за звичайних умов експлуатування у гідравлічній системі має бути забезпечено постійний тиск.

      2. Якщо платформа почала пересуватися, гальма не повинні спрацьовувати, поки крутний момент у силовому приводі не досягне нормального робочого режиму.

  1. Амортизатори

    1. MCWP має бути оснащеною амортизаторами, які розташовують наприкінці робочого ходу платформи.

    2. Допустиме можливе переміщення амортизатора(-ів) під час зупинення має щонайменше дорівнювати гальмівному шляху, який здійснює робоча платформа з номінальним вантажем, що пе­ресувається з найбільшою можливою швидкістю. Швидкість сповільнення має бути 1,0 д.

Найбільшою допустимою швидкістю вважають ту, яка можлива під час роботи платформи чи граничну швидкість, за якої автоматично спрацьовує обмежувач швидкості, залежно від того, яка з них більша.

    1. У разі, коли робоча платформа оснащена амортизаторами, які пересуваються разом з нею, вони мають упертися в чітко зафіксований контактний стовпчик.

  1. Засоби для захисту від випадкового падіння робочої платформи через перевищення швидкості

    1. Загальні вимоги

      1. Усі MCWP мають бути оснащені пристроями або засобами для захисту від випадкового падіння робочої платформи у разі будь-якої аварійної ситуації (крім такої, що пов’язана з ушкоджен­ням конструкції щогли чи робочої платформи) і які мають спрацьовувати раніше, ніж швидкість плат­форми досягне 0,5 м/с. Цей пристрій або засоби для захисту від випадкового падіння мають автома­тично зупиняти та утримувати робочу платформу з вантажем, маса якого в 1,1 разу перевищує значення номінального навантаження.

Ці пристрої або засоби, у разі їхнього спрацьовування, мають спричиняти сповільнення платфор­ми, яке має бути в межах від 0,05 g до 1,0 д.

Це може бути забезпечене в такий спосіб сповільнення:

  1. через запобіжний механізм або

  2. через два чи більше незалежних та ідентичних електричних приводи, які безпосередньо керо­вані пристроями, встановленими на кожній з щогл.

    1. Регулювання засобів для захисту від випадкового падіння робочої платформи здійсню­ють за допомогою Інструмента і несанкціоноване регулювання має бути унеможливлено.

    2. Засоби чи пристрої мають бути сконструйовані так, щоб вплив навколишнього середо­вища на їхню роботу було унеможливлено.

  1. Запобіжний механізм і обмежувач швидкості

    1. Запобіжний механізм

Запобіжний механізм відповідно до 5.5.1.1 а) має відповідати таким вимогам:

  1. його робота не повинна залежати від силового приводу робочої платформи, що не стосується рейкової передачі;

  2. завжди перебувати в робочому стані за звичайних умов експлуатування, монтування, техніч­ного обслуговування та демонтування;

  3. його робота не повинна залежати від постачання енергії та підтримання електричного чи до­поміжного контуру систем керування;

  4. бути доступним для його оглядання, технічного обслуговування та випробовування без його значного демонтування;

  5. коефіцієнт запасу міцності елементів запобіжного механізму має бути 2,5, що враховує грани­цю міцності матеріалу та найбільше зусилля, яке може виникнути в пристрої для захисту від випад­кового падіння платформи, за умови, що вона має номінальне навантаження і пересувається з най­більшою можливою швидкістю (див. 5.5.1.1);

  6. має бути здатним для перевіряння щодо запобігання небезпекам компетентною особою на від­стані від робочої платформи, щоб ні компетентна особа, ані інший персонал не були піддані будь- якому ризику;