НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ

ПРИЛАДИ ПОБУТОВІ
ТА АНАЛОГІЧНІ ЕЛЕКТРИЧНІ
БЕЗПЕКА

Ч

БЗ № 11-2013/282

астина 2-47. Додаткові вимоги до комерційних
електричних готувальних казанів
(ІЕС 60335-2-47:2008, IDT)

ДСТУ ІЕС 60335-2-47:2013

Київ
МІНЕКОНОМРОЗВИТКУ УКРАЇНИ
201

5ПЕРЕДМОВА

  1. ВНЕСЕНО: Технічний комітет стандартизації «Стандартизація електропобутових машин і при­ладів» (ТК 13)

ПЕРЕКЛАД І НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ РЕДАГУВАННЯ: Ю. Дроздов (науковий керівник), В. Устименко

  1. НАДАНО ЧИННОСТІ: наказ Мінекономрозвитку України від 29 листопада 2013 р. № 1423 з 2014-07-01

З Національний стандарт відповідає ІЕС 60335-2-47:2008 Household and similar electrical appli­ances — Safety — Part 2-47: Particular requirements for commercial electric boiling pans (Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека. Частина 2-47. Додаткові вимоги до комерційних електричних готувальних казанів)

Ступінь відповідності — ідентичний (IDT)

Переклад з англійської (еп)

4 УВЕДЕНО ВПЕРШЕ (зі скасуванням в Україні ГОСТ 27570.40-92 (МЭК 335-2-47-87))

Право власності на цей документ належить державі.

Відтворювати, тиражувати та розповсюджувати його повністю чи частково
на будь-яких носіях інформації без офіційного дозволу заборонено.

Стосовно врегулювання прав власності треба звертатися до Мінекономрозвитку України

Мінекономрозвитку України, 201

5НАЦІОНАЛЬНИЙ ВСТУП

Цей стандарт є тотожний переклад ІЕС 60335-2-47:2008 Household and similar electrical ap­pliances — Safety — Part 2-47: Particular requirements for commercial electric boiling pans (Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека. Частина 2-47. Додаткові вимоги до комерційних елек­тричних готувальних казанів).

Цей стандарт треба використовувати разом з останнім виданням ІЕС 60335-1 (2001), прийня­тим в Україні як національний стандарт ДСТУ ІЕС 60335-1:2004 Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека. Частина 1. Загальні вимоги (ІЕС 60335-1:2001, IDT).

Технічний комітет, відповідальний за цей стандарт, — ТК 13 «Стандартизація електропобуто­вих машин та приладів».

Стандарт містить вимоги, які відповідають чинному законодавству України.

До стандарту внесено такі редакційні зміни:

  • слова «цей міжнародний стандарт» і «ця частина стандарту» замінено на «цей стандарт»;

  • у розділі 25 наведено «Національну примітку», яку виділено в тексті рамкою;

  • з «Передмови» та «Вступу» до ІЕС 60335-2-47:2008 узято те, що безпосередньо стосується цього стандарту і викладено в структурному елементі «Передмова до ІЕС 60335-2-47:2008»;

  • структурні елементи цього стандарту: «Титульний аркуш», «Передмова», «Національний вступ», першу сторінку, «Терміни та визначення понять» і «Бібліографічні дані», — оформлено згідно з вимогами національної стандартизації України;

  • познаки одиниць фізичних величин відповідають комплексу стандартів ДСТУ 3651:1997 Метрологія. Одиниці фізичних величин.

Подвійною вертикальною лінією на полях виділено текст, змінений Зміною ІЕС 60335-2-47-А1:2008 у базовому стандарті.

Копії документів, на які є посилання в цьому стандарті, можна отримати в Головному фонді нормативних документів.

ПЕРЕДМОВА до ІЕС 60335-2-47:2008

Міжнародний стандарт ІЕС 60335-2-47:2008 розроблений Технічним комітетом ІЕС 61: Безпека побутових і аналогічних електричних приладів.

Цей стандарт враховує міжнародно визнаний рівень захисту від небезпеки, спричиненої електричними, механічними, тепловими чинниками, займанням чи радіацією, джерелом яких може стати прилад, який працює в нормальних умовах експлуатації згідно з інструкціями виробника. Стандарт також охоплює аномальні ситуації, що можуть виникнути на практиці.

Ця об'єднана версія ІЕС 60335-2-47 складається з четвертого видання ІЕС 60335-2-47 (2002) та зміни 1 до нього (2008).

Цей стандарт, наскільки це практично можливо, враховує вимоги ІЕС 60364, щоб забезпечити сумісність з правилами улаштування електропроводки, якщо прилад підмикають безпосередньо до електричної мережі живлення. Однак національні правила улаштування електропроводки можуть відрізнятися.

Якщо прилад, на який поширюється сфера застосування цього стандарту, може виконувати функції, передбачені частиною 2 ІЕС 60335 для інших приладів, то до кожної функції окремо за­стосовують відповідну частину 2, наскільки це прийнятно. Враховують також вплив однієї функції на іншу.

Цей стандарт — один із системи стандартів, що стосуються безпеки приладів; він має пріо­ритет серед рівноцінних загальних стандартів для таких приладів.

Прилад, який відповідає вимогам цього стандарту, не обов'язково вважають таким, що відпо­відає принципам безпеки цього стандарту в тому разі, якщо після перевіряння та випробування виявлено інші ознаки, які знижують рівень безпеки, передбачений цими вимогами.

Прилад, який має елементи конструкції та матеріали, не передбачені вимогами цього стан­дарту, може бути перевірений та випробуваний на відповідність зазначеним вимогам і, якщо буде виявлено по суті еквівалентність, можна вважати приладом, що відповідає вимогам стандарту.

Цю частину 2-47 треба використовувати разом з останнім виданням ІЕС 60335-1 і змінами до нього. Цей стандарт був розроблений на основі четвертого видання (2001) зазначеного стандарту.

Примітка 1. Якщо в цьому стандарті є посилання на частину 1, то йдеться про ІЕС 60335-1.

Ця частина 2-47 доповнює чи змінює відповідні розділи ІЕС 60335-1, перетворюючи його в стандарт ІЕС: Вимоги щодо безпеки комерційних електричних готувальних казанів.

Якщо будь-який розділ частини 1 не згаданий у цій частині 2, то цей розділ застосовують за доцільності. Якщо в цьому стандарті зазначено «доповнення», «зміна» чи «заміна», то відпо­відний текст частини 1 має бути відповідно уточнено.

Примітка 2. Використано таку систему нумерації:

  • пункти, таблиці та рисунки, нумерація яких починається зі 101, є додатковими до тих, які наявні у частині 1;

  • примітки нових підрозділів, яких немає в частині 1, а також примітки тих розділів і підрозділів, які були замінені, — мають нумерацію, починаючи зі 101;

  • доповнювальні додатки позначають літерами АА, ВВ тощо.

Примітка 3. Використовують такі типи шрифтів:

  • вимоги — прямий шрифт;

  • методи випробування — курсив;

  • примітки: малий прямий шрифт (петит).

Для виділених у тексті жирним шрифтом слів у розділі 3 наведено визначення. Якщо визначення стосується прикметника, то прикметник і пов'язаний з ним іменник також виділені жирним шрифтом.

Наступні відмінності існують у країнах, зазначених нижче:

  • 6.1: Дозволено прилади класу 01 (Японія).

  • 6.2: Для приладів, які призначені для монтування на кухні, потрібен відповідний ступінь захисту проти шкідливого про­никнення води відповідно до висоти їх монтування (Франція).

  • 13.2: Межі сили струму спливу відрізняються (Японія).

  • 16.2: Межі сили струму спливу відрізняються (Японія).

Розділ 21: Для приладів, які призначені для монтування на кухні, застосовують інші значення енергії удару відповідно до висоти точки прикладання удару (Франція).ДСТУ ІЕС 60335-2-47:2013

НАЦІОНАЛЬНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ

ПРИЛАДИ ПОБУТОВІ ТА АНАЛОГІЧНІ ЕЛЕКТРИЧНІ
БЕЗПЕКА

Частина 2-47. Додаткові вимоги до комерційних
електричних готувальних казанів

БЫТОВЫЕ И АНАЛОГИЧНЫЕ ЭЛЕКТРИЧЕСКИЕ ПРИБОРЫ

БЕЗОПАСНОСТЬ

Часть 2-47. Дополнительные требования к коммерческим
электрическим готовочным котлам

HOUSEHOLD AND SIMILAR ELECTRICAL APPLIANCES

SAFETY

Part 2-47. Particular requirements for commercial electric boiling pans

Чинний еіід 2014-07-01

  1. СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Цей розділ частини 1 замінити наступним:

Цей стандарт стосується безпеки електричних комерційних готувальних казанів, що не призначені для побутового та аналогічного використання, номінальна напруга яких не перевищує 250 В для однофазних приладів, що підключені між однією фазою і нейтраллю та 480 В для інших приладів.

Примітка 101. Такі прилади використовують, наприклад, у ресторанах, їдальнях, лікарнях та комерційних підприємствах, таких як пекарні, скотобійні тощо.

Цей стандарт поширюється також на електричні частини приладів, що використовують інші види енергії.

Цей стандарт також враховує, наскільки це застосовно, загальні небезпечні чинники, пред­ставлені такими типами приладів.

Примітка 102. Слід враховувати, що:

  • для приладів, призначених для експлуатації в рухомому транспорті, на борту суден чи літаків може бути необхідним встановлення додаткових вимог;

  • у багатьох країнах додаткові вимоги щодо безпеки встановлюють національні органи охорони здоров'я, національні органи охорони праці, національні органи водопостачання та аналогічні органи;

  • у багатьох країнах додаткові вимоги встановлюють для приладів під тиском.

Примітка 103. Цей стандарт не поширюється на:

  • прилади виключно промислового призначення;

  • прилади, призначені для використання в приміщеннях, де превалюють особливі умови середовища, такі як наявність корозійної та вибухонебезпечної атмосфери (пил, пара або газ);

  • прилади неперервної роботи для поточного виробництва їжі.

  1. НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

  2. Застосовують цей розділ частини 1.ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

  1. .1.4 Доповнення'.

Примітка 101. Номінальна споживана потужність — це сума споживаних потужностей усіх окремих елементів приладу, що можуть бути ввімкнені одночасно; якщо можливо кілька таких комбінацій, то для визначення номінальної споживаної потужності вибирають комбінацію, що дає найбільшу споживану потужність.

  1. .1.9 Заміна:

нормальний режим роботи (normal operation)

Режим роботи приладу за таких умов:

Прилад заповнений водою з температурою (15 ± 5) °С до позначеного рівня.

Прилади з двома або більше програмами роботи працюють за найсуворішою програмою. Крім того, всі органи керування, якими оперує користувач, установлюють і залишають у максимальному положенні до закипання води або до досягнення робочої температури. Після цього органи керуван­ня встановлюють у найменше положення, що підтримує кипіння або робочу температуру. Кришки та ковпаки мають бути на місці та закриті.

Двигуни, що входять до конструкції приладу, працюють у запланований для них спосіб у най- суворіших умовах, очікуваних за нормального використання, з урахуванням інструкцій виробника.

  1. готувальний казан (boiling pan)

Прилад, в якому рідини, які містяться в посудині, нагрівають до точки кипіння, що є частиною процесу готування їжі. Тиск у посудині може перевищувати атмосферний. Посудина може бути фіксованою або перекидною

  1. атмосферний готувальний казан (atmospheric boiling pan)

Готувальний казан, тиск в якому значно не відрізняється від атмосферного тиску

  1. готувальний казан з оболонкою (jacketed boiling pan)

Прилад, що має двостінну посудину, в просторі між внутрішньою та зовнішньою стінками якої є теплоносій, що підігрівається нагрівальними елементами

  1. готувальний казан подвійного призначення (dual purpose boiling pan)

Прилад, що об’єднує дві готувальні посудини, внутрішня посудина є знімною. Прилад можна використовувати як зі знімною готувальною посудиною, так і без неї

  1. готувальний казан без оболонки (unjacketed boiling pan)

Прилад, в якому нагрівання вмісту посудини досягають способами, які відрізняються від на­грівання теплопровідної оболонки

  1. номінальний тиск (rated pressure)

Найбільший робочий тиск, призначений виробником для частин приладу, що перебувають під тиском

  1. номінальний рівень (indicated level)

Марковання (позначка) на приладі, що показує найвищий рівень рідини для правильної роботи приладу

  1. монтувальна стіна (installation wall)

Спеціальна закріплена конструкція, що містить устатковання для електропостачання приладів, що встановлюють у з’єднанні з нею.

  1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

Застосовують цей розділ частини 1.

  1. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ВИПРОБОВУВАННЯ

Застосовують цей розділ частини 1 з такими уточненнями:

5.5 Доповнення:

Випробовування виконують на приладі, що перебуває в нормальному положенні для готування.5.10 Доповнення:

Прилади, призначені для монтування в ряд з іншими приладами, і прилади, призначені для кріплення на монтувальній стіні, поміщують у корпус для досягнення захисту від ураження електричним струмом і шкідливого проникнення води, еквівалентного захисту, що досягають у разі монтування згідно з інструкціями, що постачають разом з приладом.

Примітка 101. Для випробовування можуть знадобитися відповідні корпуси або додаткові прилади.

  1. Прилади випробовують як нагрівальні прилади, навіть якщо вони містять двигун.

  2. Прилади, які зібрані в поєднанні з іншими приладами, або прилади, що містять інші прилади, випробовують відповідно до вимог цього стандарту. Інші прилади працюють одночасно згідно з вимогами відповідних стандартів.

  3. Випробовування готувальних казанів подвійного призначення виконують зі знятою або встановленою внутрішньою посудиною; вибирають варіант, що піддає прилад найсуворішим умовам; при цьому беруть до уваги інструкції виробника.