Каструлі накривають кришкою. Органи керування встановлюють і залишають у максимальному положенні до закипання води, та регулюють так, щоб вода продовжувала кипіти. Для підтримування рівня води під час кипіння додають воду.

Джерела індукційного нагрівання всередині склокерамічного чи аналогічного матеріалу працюють з каструлями, рекомендованими виробником.

Якщо використовують одну каструлю, то вона має накривати площу якомога ближче до (але не менше) повної площі зони готування. Каструлю розташовують у центрі.

Для некруглих зон готування обирають комбінацію з найменшої кількості каструль, необхід­них для накривання якомога більшої площі зони готування.

Каструлі в кожному випадку наповнюють холодною олією для смаження до висоти (ЗО ± 5) мм. Органи керування встановлюють і залишають у максимальному положенні доти, доки температура олії не досягне 180 °С, та регулюють так, щоб температура олії підтримувалася такою, що дорівнює (180 ± 15) °С.

Подальше випробування проводять за допомогою каструль, заповнених до висоти 60 мм ± 10 мм холодною водою. Каструлі накривають кришкою. Органи керування встановлюють І залишають у мак­симальному положенні до закипання води, та регулюють так, щоб вода продовжувала кипіти. Для підтримання рівня води під час кипіння додають воду.

Використовують умови (олія чи вода), що забезпечують найнесприятливіший результат.

Духовки працюють без навантаження з органами керування, встановленими в таке поло­ження, щоб середня величина температури впродовж циклу термостатування в геометричному центрі використовуваного простору всередині духовки дорівнювала 240 °С ± 4 °С. Крокові органи керування встановлюють у таке положення, щоб ця температура дорівнювала 240 °С ± 15 °С. Для духовок, що можуть досягати температури більше ніж 290 °С, органи керування встановлюють у таке положення, щоб температура була на 50 °С ± 4 °С нижче від максимальної температури, що може бути досягнута. Для духовок, що не можуть досягати температури 240 °С, органи керування встановлюють у максимальне положення.Електричні сковороди працюють за органів керування, встановлених у положення, що за­безпечують температури, наведені нижче. Температури вимірюють у найгарячішій точці кожної контрольованої поверхні для готування. Крокові органи керування встановлюють у перше поло­ження, що забезпечує температуру, яка дорівнює або перевищує 275 °С. Циклові органи керування встановлюють так, щоб середнє значення температури впродовж циклу дорівнювало 275 °С ± 5 °С. Якщо така температура не може бути досягнута, то орган керування встановлюють у максимальне положення.

Двигуни, що входять до конструкції приладу, працюють у запланований для них спосіб у най- суворіших умовах, які очікують за нормального використання, з урахуванням Інструкцій виробника.

  1. плита (для приготування їжі та хлібних виробів) (cooking and baking range)

Одиничний прилад для приготування їжі та хлібних виробів, що має одну або кілька духовок з одним або кількома готувальними елементами, або електричними сковородами, або їхньою комбінацією.

Примітка. Прилад, до складу якого входить конвекційна духовка, духовка з конвекцією пари або мікрохвильова духовка, вважають приладом, що містить інші припади (див. також 5.102)

  1. нагрівальний модуль (heating unit)

Будь-яка частина приладу, що виконує функцію незалежного готування або нагрівання.

Примітка 1. Прикладами є готувальні елементи, електричні сковороди, духовки.

Примітка 2. Якщо духовка має кілька нагрівальних елементів або груп елементів, керованих так, що один елемент або їх групу неможливо ввімкнути, коли працює інший елемент або група, то кожний елемент або групу елементів вважають окремим нагрівальним модулем і відповідно випробовують

  1. готувальний елемент (hob element)-, пластина для кип’ятіння (boiling plate); поверхневий елемент (surface element).

Нагрівальний модуль, призначений для розміщення посудини чи посудин на його верхній поверхні.

Примітка. Готувальний елемент може мати джерело індукційного чи неіндукційного нагрівання під поверхнею зі склокерамічного або аналогічного матеріалу

  1. готувальна площина (hob surface);

поверхня для готування (cooking top)

Горизонтальна частина приладу, до якої прикріплено готувальні елементи

  1. готувальна поверхня (hob)

Готувальна площина й один або кілька готувальних елементів. Може бути окремим при­ладом або частиною кухонної плити.

Примітка. Готувальна поверхня може також містити електричну сковороду

  1. зона готування (cooking zone)

Зона, маркована на готувальній площині зі склокерамічного або іншого матеріалу як місце цільового розташування посуду

  1. джерело Індукційного нагрівання (induction heating source)

Джерело нагрівання, що працює, індукуючи вихрові струми в посуді, розташованому на готу- вальному елементі

  1. електрична сковорода (griddle plate)

Нагрівальний модуль, що має нагрівану площину, на якій безпосередньо розташовують їжу

  1. інсталяційна стіна (installation wall)

Спеціальна закріплена конструкція, що містить устатковання для електропостачання приладів, які встановлюють разом з нею

  1. детектор посуду (pan detector)

Пристрій, умонтований в готувальний елемент для запобігання його роботі, коли посуд не розташовано на зоні готування.

Примітка. Детектор посуду не вважають термостатом або захисним пристроєм.4 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

Застосовують цей розділ частини 1.

5 ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ВИПРОБОВУВАННЯ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

5.2 Доповнення:

Готувальні елементи, що постачають окремо, випробовують установленими у відповідну плиту.

Випробовування 18.2 може бути виконано на окремому зразку,

5.3 Доповнення:

Випробовування 18.2 виконують перед випробовуванням відповідно до розділу 11, за винят­ком його виконання на окремому зразку.

5.10 Доповнення:

Прилади, призначені для монтування в комплекті з іншими приладами, і прилади, призначені для кріплення на інсталяційній стіні, поміщають у корпус для забезпечення захисту від ура­ження електричним струмом і шкідливого проникнення води, еквівалентного захисту, що його забезпечують за монтування згідно з інструкціями, які постачають разом із приладом.

Примітка 101. Для випробовування можуть бути потрібні відповідні корпуси чи додаткові прилади.

  1. Прилади випробовують як нагрівальні прилади, навіть якщо вони містять електро­двигун.

  2. Прилади у разі збирання в комплекті з іншими приладами або прилади, що містять інші прилади, випробовують згідно з вимогами цього стандарту. Інші прилади працюють одно­часно згідно з вимогами застосовних стандартів.

  1. КЛАСИФІКАЦІЯ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

  1. Заміна:

Прилади мають бути І класу захисту від ураження електричним струмом.

  1. Доповнення:

Прилади, призначені для використання на столі, повинні мати ступінь захисту не менше ІРХЗ. Інші — не менше ІРХ4.

  1. МАРКУВАННЯ ТА ІНСТРУКЦІЇ

Застосовують цей розділ частини 1 Із такими уточненнями.

  1. Доповнення:

Крім того, прилади, призначені для під1 єднання до водопроводу, повинні мати таке маркован- ня: тиск води або діапазон тисків у кілопаскалях (кПа), якщо це не зазначено в Інструкції.

Прилади, що містять джерела індукційного нагрівання, крім того, повинні мати таке марко- вання:

  • робочу частоту або діапазон робочих частот у кілогерцах (кГц);

  • загальну споживану потужність усіх джерел індукційного нагрівання, які можуть працю­вати одночасно, у ватах або кіловатах, якщо це не зазначено в інструкції;

Примітка 101. Зазначена або маркована споживана потужність — це найбільша споживана потужність, яку досягають за всіх варіантів увімкнень.

  • загальну споживану потужність усіх неіндукційних нагрівальних модулів, які можуть пра­цювати одночасно, у ватах або кіловатах, якщо це не зазначено в інструкції;

Примітка 102. Зазначена або маркована споживана потужність — це найбільша споживана потужність, яку досягають за всіх варіантів увімкнень.

Будь-яка кришка, що дає доступ до піднапругових частин з робочою напругою, що пере­вищує 250 В, повинна мати таке марковання:

УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНА НАПРУГА!

або символ небезпечної напруги (див. 7.6).

Кришки, що дають доступ до індукційних котушок, повинні мати таке марковання:

ОБЕРЕЖНО! МАГНІТНЕ ПОЛЕ!

або символ неіонізувального електромагнітного випромінення (див. 7.6).

Примітка 103. Якщо неможливо маркувати ці застороги на кришці, то їх можна розмістити біля кріпильних Гвинтів кришки.

  1. Доповнення: ((^)) символ 5140 ІЕС 60417-1 — неіонізувальне електромагнітне випромінювання;

символ 5036 ІЕС 60417-1 — небезпечна напруга;

символ 5021 ІЕС 60417-1 —еквіпотенціальність.

  1. Доповнення:

Якщо готувальна площина приладу зі склокерамічного або аналогічного матеріалу, що забезпечує корпусний захист піднапругових частин, в інструкції має бути така засторога:

ЗАСТОРОГА! Якщо площину пошкоджено, негайно вимкніть прилад або відповідну час­тину від електроживлення!

В інструкції до приладів з готувальними площинами зі склокерамічного або аналогічного матеріалу має бути заборона поміщати алюмінієвий і пластиковий посуд на гарячі поверхні. У них також має бути вказівка: не використовувати ці поверхні для зберігання.

Інструкції до готувальних поверхонь, що містять галогенові лампи, мають попереджати ко­ристувача щодо необхідності уникати прямого погляду на ввімкнену лампу.

Інструкції до приладів, що містять джерела Індукційного нагрівання, мають зазначати розмір найменшого посуду, який можна використовувати. Вони також мають містити такі вказівки:

  • металеві об’єкти, такі як посуд, ножі, не можна поміщати на готувальну площину в межах зон готування, оскільки вони можуть сильно нагріватися;

  • будьте уважні під час користування приладом, тому що обручки, годинники І подібні пред­мети, які носить користувач, можуть сильно нагріватися, якщо вони наближені до готувальної площини;

  • використовуйте посудини або посуд рекомендованих розмірів.

Інструкції до приладів, які містять джерела індукційного нагрівання, мають містити вказівку, що користувачі зі стимуляторами серцевого ритму повинні проконсультуватися з виробником, якщо відповідних спеціальних інструкцій не надано.

В інструкції до готувальних поверхонь із готувальними елементами, що містять детектори посуду, має бути така вказівка:

Після використання вимикайте готувальний елемент за допомогою його органу керування (вимикача). Не покладайтеся на детектор посуду.

Якщо прилад помарковано символами 5021,5036 або 5140 згідно з ІЕС 60417-1, то їхнє зна­чення має бути роз’яснено.

Інструкції щодо людей (зокрема дітей) зі зниженими фізичними, чутливими та розумовими можливостями або браком досвіду та знань не застосовують.

7.12.1 Заміна:

Прилад потрібно супроводжувати інструкціями, які деталізують усі спеціальні приготування, необхідні для монтування. Для приладів, призначених для установлення в комплект іншого при­ладу, і приладів, призначених для монтування на монтажній стіні, має бути забезпечено заходи захисту від ураження електричним струмом і шкідливого проникнення води (вологи). Якщо органи керування кількох приладів комбінують у загальному корпусі, потрібно надавати детальні інструкції з монтування. Потрібно також надавати інструкції з обслуговування користувачем, наприклад чищення. У них має бути вказівка на неприпустимість чищення приладу струменем води.

Для приладів із постійним підімкненням до фіксованої електропроводки і приладів, у яких сила струму спливу може перевищувати 10 мА, особливо у вимкненому стані або, якщо прилад не використовують протягом тривалих періодів, або під час первинного монтування, інструкції мають надавати рекомендації щодо характеристик захисних пристроїв, таких як реле спливу на землю, що має бути встановлено.

Крім того, в інструкції до приладів, що містять джерела Індукційного нагрівання, має бути вказівка, що будь-який ремонт може проводити тільки рекомендований або спеціально навчений виробником персонал.

Відповідність вимозі перевіряють огляданням.

  1. 2.4 Доповнення:

Для приладів, що містять джерела індукційного нагрівання, має бути засторога щодо не­обхідності очищання захисної панелі над приладом і навколишнього простору від металевих предметів, поверхонь, якщо в цьому є необхідність відповідно до конструкції приладу. В інструкції для умонтованих приладів, які мають окрему панель керування для кількох приладів, має бути вказівка стосовно потреби підімкнення панелі керування тільки до зазначених приладів, щоб уник­нути можливої небезпеки.