NOX meSiQ — виміряне (і можливо виправлене) значення NOX, мг/кВттод, за мінімальної підведеної теплоти (пристрої модуляції);

Qmin% — мінімальний рівень модуляції, виражений як відсоток від Qn;

Fp, — ваговий коефіцієнт, що відповідає частковій підведеній теплоті Qpio/o.

8 МАРКОВАННЯ ТА ІНСТРУКЦІЇ

  1. Марковання системи та упаковка

    1. Познаки

Системи позначаються відповідно до їх:

  1. категорії;

  2. номінальної потужності або діапазону регулювання потужності;

  3. типу димохода.

  1. Таблиця основних технічних даних

Кожен пальниковий пристрій повинен мати*одну або більше таблиць основних технічних даних та/або етикетки, які міцно і надовго прикріплюють до пристрою так, щоб надана інформація була видимою для монтажника і могла бути ним прочитана. Таблиця(-і) основних технічних даних та/або етикетка(-и) мають містити таку інформацію, написану шрифтом, що не змивається:

  1. назву виробника5' або познаки для ідентифікації;

Примітка. ПІН-номер застосовують як познаки для ідентифікації виробника.

  1. номінальну підведену теплоту і, якщо необхідно, діапазон потужності для систем з регулю­ванням потужності, вираженої в кВт, зазначаючи теплоту згорання: базову, нижчу або вищу;

  2. торговельну назву системи;

  3. серійний номер;

  4. комерційний ідентифікаційний символ системи;

  5. тип газу залежно від тиску та/або пари тйсків, для яких кожен пальниковий пристрій був відрегульований; будь-які покази тиску, визначені щодо індекса відповідної категорії. Якщо необхідне втручання у систему, щоб змінити один тиск на інший в межах пари тисків газу третього сімейства, потрібно вказати тільки тиск, що відповідає поточному регулюванню системи;

д) безпосередня країна призначення або країни призначення системи;

  1. категорію або категорії системи. Якщо вказана більше ніж одна категорія системи, потрібно ідентифікувати кожну з цих категорій, що стосується безпосередньої країни призначення або країн призначення;

  2. встановлення тиску для керованих систем;

  3. характер, напруга і сила струму, яку використовують, і максимальну електричну потужність, використовувану, виражену у вольтах, амперах, кіловатах, і частоти за всіх застосовних умов елек­тропостачання;

  4. клас NOX системи.

Жодної іншої інформації не можна розміщувати на пальниковому пристрої системи, якщо це може призвести до плутанини, що стосується поточного стану регулювання системи, категорії (або категорій) відповідної .системи і безпосредньої країни (або країн) призначення.

Для системи з регулюванням номінальної потужності треба виділити кімнату для монтажника, якому доручено регулювання системи, для тривалого нанесення значення потужності.

Тривалість марковання перевіряють за допомогою випробовування, яке проводять згідно з 7.14 EN 60335-1:2002.

  1. Інше марковання

На пальниковому пристрої системи потрібно зазначати такий текст:

«Цю систему треба встановлювати відповідно до чинних правил і використовувати тільки в достатньо вентильованому приміщенні. Необхідно переглянути інструкції перед встановленням і використанням цієї системи.»

Виробник повинен також надати відповідну таблицю або етикетку тривалого використання для прикріплювання або приєднування до будь-якого засобу керування користувача на низькому рівні6. Цю таблицю або етикетку потрібно виготовляти з використанням шрифта, що не стирається, і нада­вати інструкції щодо безпечної роботи системи, зокрема її запалювання і порядку припинення роботи.

Попереджувальні примітки потрібно надавати в місці на пальниковому пристрої, зручному для огляду і читання, з вимогою того, щоб система була вимкнена і подавання газу припинено перед проведенням будь-якого процесу технічного обслуговування.

  1. Марковання на упаковці, в якій міститься пальник

На упаковці треба вказати таку інформацію: .

  1. тип газу відносно тиску та/або пари тисків, для яких був відрегульований пальниковий пристрій; будь-які покази тиску, визначені відносно індекса відповідної категорії. Якщо необхідне втручання на пальниковому пристрої для зміни одного тиску на інший в межах пари тисків газу третього сімейства, потрібно зазначати лише тиск, що відповідає поточному регулюванню паль­чикового пристрою;

  2. безпосередня країна призначення або країни призначення системи;

  3. категорія або категорії системи. Якщо вказано більше ніж одну категорію системи, потрібно ідентифікувати кожну з цих категорій, що стосуються безпосередньої країни призначення або країн призначення. ' »

Крім того, на упаковці треба зазначити такий текст:

«Цю систему потрібно встановлювати відповідно до чинних правил, і використовувати тільки в достатньо вентильованому приміщенні. Необхідно переглянути інструкції перед встановленням і використанням цієї системи.»

Жодної іншої інформації не можна розміщувати на упаковці, якщо це може призвести до плу­танини, що стосується поточного стану регулювання системи, категорії (або категорій) відповідної системи і безпосередньої країни (або країн) призначення.

  1. Використання символів на системі та упаковці

    1. Електропостачання

Марковання, що стосується електричних показників, має відповідати EN 60335-1:2002.


  1. Тип газу

Для зображення всіх індексів категорії, що відповідають регулюванню системи, потрібно вико­ристовувати познаки газу порівнювання, які є загальними для всіх цих індексів згідно з таблицею 11.

Таблиця 11 — Познаки типу газу

Познаки типу газу

Індекс відповідної категорії

Перше сімейство3’:

G 110

G 120

G 130

G 150

Друге сімейство:

G 20

2Н, 2Е, 2Е+, 2Esib), 2Erb>, 2ELLb>

G 25

2L, 2Esic>, 2Erc), 2ELLC>

Третє сімейство:

»

G ЗО

3B/P, 3+d)J), 3B

G 31

3+e)'f>, зр.

а) Якщо в її поточному стані регулювання система може використовувати гази з різних груп, потрібно вказувати всі гази порівнювання, що відповідають цим групам.

ь)Якщо система відрегульована для G 20.

с) Якщо система відрегульована для G 25.

d) Застосовний тільки до систем, які не потребують будь-якого регулювання між G ЗО і G 31, або до систем, які потребують регулювання і які відрегульовані для G 30.

є) Застосовують тільки для систем, які потребують регулювання між G ЗО і G 31 і які відрегульовані для G 31.

() Для систем, які потребують регулювання між G ЗО і G 31, етикетку, що стосується регулювання для іншого газу і іншого тиску з пари тисків, потрібно надавати з технічними інструкціями.



Для задоволення потреб, виражених Членами Європейського комітету зі стандартизації (CEN), дозволено, щоб їх країни оголосили засоби ідентифікації, які можна долучати, додатково до по­знаки. Ці додаткові засоби надано в додатку Е.

  1. Тиск подавання газу

Тиск подавання газу може виражатися однозначно цифровим значенням з використанням одиниці вимірювання (мбар). Однак, якщо необхідно пояснити це значення, використовують символ «р».

  1. Країна призначення

Згідно з EN ISO 3166-1:2006 назви країн будуть представлені наступними кодами, вказаними в таблиці 12:

Таблиця 12 — Коди країн

AT

Австрія

ІЕ

Ірландія

BE

Бельгія

IS

Ісландія

BG

Болгарія

IT

Італія

CH

Швейцарія

LT

Литва

CY

Кіпр

LU

Люксембург

CZ

Чеська Республіка

LV

Латвія

DE

Німеччина

MT

Мальта

DK

Данія

NL

Нідерланди

EE

Естонія

NO

Норвегія

ES

Іспанія

PL

Польща

Fl

Фінляндія

PT

Португалія

FR

Франція

RO

Румунія

GB

Сполучене Королівство

SE

Швеція

GR

Греція

SI

Словенія

HU

Угорщина

SK

Словаччина

  1. Категорія

Категорію можна виражати однозначно своїми познаками згідно з EN 437. Однак, якщо необ­хідно пояснити це позначення, термін «категорія» позначають «кат».

  1. Інша інформація

Символи для номінальної підведеної теплоти пальника Qn і номінальної підведеної теплоти всіх пальників системи £Qn, надані нижче, не є обов’язковими, але рекомендовані під заголовком «символи, яким надають перевагу», і існують для вилучення будь-яких інших символів, щоб уник­нути використання багатьох і різних познак.

8.2 Інструкції

  1. Загальні положення

Інструкції повинні бути написані державною мовою(-ами) країни призначення або країн при­значення, зазначених на системі, і мають бути чинні для цієї або цих країн.

Якщо інструкції написані державною мовою, яку використовують більше ніж одна країна, їх потрібно ідентифікувати за кодами, наданими в 8.1.5.4.

Інструкції для інших країн, не зазначених у системі, можна надавати з системою, за умови, що кожен комплект інструкцій на початку матиме таке твердження.1

«Ці інструкції є чинні тільки якщо наступний код країни поставлений на системі. Якщо цей код не поставлений на системі, необхідно переглянути технічні інструкції, в яких надано необхідну інформацію, що стосується модифікації системи щодо умов використання в країні».

  1. Технічні інструкції

    1. Технічні інструкції щодо встановлювання і регулювання

Додатково до інформації, вказаної у 8.1.2, технічні інструкції можуть містити інформацію, яка вказує, що система була сертифікована для використання в країнах інших, ніж зазначені на системі8). Якщо така інформація надана, інструкції повинні містити попередження про те, що модифікація системи і метод її встановлювання є важливими для безпечного та правильного використання системи в будь-якій з цих додаткових країн. Це попередження потрібно повторити державною мовою(-ами) кожної з цих країн. Крім того, в інструкціях необхідно вказати, як одержа­ти інформацію, інструкції і частини, які є необхідними для безпечного і правильного використання системи в зазначених країнах.

Технічні інструкції для встановлювання і регулювання, призначені для монтажника, потрібно надавати з системою. Інструкції мають бути чіткі і прості, терміни мають бути загального викори­стання. Якщо необхідно, діаграми та/або фотографії мають доповнювати і пояснювати текст.

Технічні інструкції мають містити таке твердження:

«Перед встановленням треба перевірити, щоб місцеві умови розповсюджування, природа газу і тиск, а також регулювання системи були сумісними».

Технічні інструкції мають посилатись на:

  1. метод з'єднування димоходу і правила встановлювання в країні, де має бути встановлена система (якщо такі правила існують); також розміри димоходу потрібно надавати для встановлення в тих країнах, де немає жодних відповідних правил;

  2. конструкція димоходу;

  3. метод монтування і, зокрема, метод з'єднування трубчастих секцій, разом з будь-яким матеріалом для герметизації, який використовують, якщо це необхідно для гарантування герметичності;

  4. використання і розташовання термостатів і інших засобів контролювання;

  5. розташовання системи, зокрема мінімальні зазори навколо системи і її POCED (труби для видалення продуктів згорання), будь-якого необхідного ізоляційного матеріалу та перехідної втулки та мінімальна фіксована висота над підлогою, мають відповідати національним правилам встановлення;

  6. метод встановлення POCED (труби для видалення продуктів згорання), зокрема будь-які необхідні несні елементи, метод приєднування до конструкції й інформація, яка підтверджує те, що POCED (труба для видалення продуктів згорання) може витримати свою власну вагу;

01 Непряма країна призначення.

  1. використання димоходу, зокрема мінімальний і максимальний еквівалентний опір POCED (труби для видалення продуктів згорання) після будь-якого вентилятора7);

  2. втрата теплоти через димохід, якщо це необхідно (див. додаток К);

  3. вимоги до горіння і вентиляції повітря;

  4. подавання газу та електроенергії і схеми з’єднання;

  5. процес, який необхідний для введення в дію системи;