ГОСТ 6727-80 Проволока из низкоуглеродистой стали холоднотянутая для армирования желе­зобетонных конструкций. Технические условия (Дріт з низьковуглецевої сталі холоднотягнутий для армування залізобетонних конструкцій. Технічні умови)

ГОСТ 14192- 96 Маркировка грузов (Маркування вантажів)

ГОСТ 15150-69 Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды (Машини, прилади та інші технічні вироби. Виконання для різних кліматичних районів. Категорії, умови експлуатації, зберігання і транспорту­вання в частині впливу кліматичних факторів зовнішнього середовища)

ГОСТ 22225-76 Контейнеры универсальные массой брутто 0,625 и 1,25т. Технические условия (Контейнери універсальні масою брутто 0,625 і 1,25т. Технічні умови)

ГОСТ 24297-87 Входной контроль продукции. Основные положения (Вхідний контроль про­дукції. Основні положення)

ГОСТ 24555-81 Система государственных испытаний продукции. Порядок аттестации испыта­тельного оборудования. Основные положения (Система державних випробувань продукції. Поря­док атестації випробувального обладнання. Основні положення)

СанПиН 4630-88 Охрана поверхностных вод от загрязнения (Охорона поверхневих вод від за­бруднення)

  1. СП 991-72 Санитарные правила при окрасочных работах с применением ручных распылителей (Санітарні правила при фарбувальних роботах з використанням ручних розпилювачів)ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

У цьому стандарті використано терміни, що означають поняття відповідно до:

  1. ДБН В.2.6-31 - приведений опір теплопередачі, термін ефективної експлуатації теп­лоізоляційних виробів

  2. ДБН В.2.6-33 - конструкція зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією та опоряджен­ням штукатуркою, конструкція зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією з вентильованим повітряним прошарком та опорядженням індустріальними елементами, шар теплової ізо­ляції

  3. ДБН В.2.6-162 - будівельний розчин, будівельний розчин загального призначення, деформаційний шов, кладка, міцність кладки на стиск, несуча стіна, ненесуча стіна, перев'яз­ка кладки, тонкошаровий будівельний розчин, штраба

  4. ДСТУ Б В.2.7-23 - розчинна суміш, розчин

  5. ДСТУ Б.В.2.7-126 - суміш суха будівельна модифікована

  1. КЛАСИФІКАЦІЯ

    1. Стіни за місцем розташування в будинку можуть бути зовнішніми та внутрішніми.

    2. Зовнішні стіни за сприйняттям навантажень в конструктивній схемі будинку поділяють на:

  • несучі - сприймають навантаження від власної ваги, конструктивних елементів будинку (по­криття, перекриттів), вітрові навантаження тощо;

  • ненесучі - сприймають навантаження від власної ваги та вітрові навантаження.

  1. Внутрішні стіні за сприйняттям навантажень в конструктивній схемі будинку поділяють на:

  • несучі - сприймають навантаження від конструктивних елементів будинку (покриття, пере­криттів) та передають їх на фундаменти;

  • ненесучі (перегородки) - сприймають навантаження тільки від власної ваги.

  1. В залежності від структури стіни поділяють на:

  • одношарові - виконуються на основі кладки з блоків з внутрішнім та зовнішнім опорядженням штукатурками;

  • багатошарові - виконуються на основі кладки з блоків з додатковими шарами, включаючи теп­лоізоляційні та опоряджувальні.

  1. В залежності від типу будівельного розчину, що використовується для зведення стін, кладку з блоків поділяють на:

  • кладку на тонкошаровому будівельному розчині (далі - клею);

  • кладку на будівельному розчині загального призначення (далі - розчині).

    1. Основні конструктивні типи стін наведені в додатку А.

  1. ЗАГАЛЬНІ ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

    1. Вимоги до стінових конструкцій

      1. Стіни повинні відповідати вимогам ДБН В.2.6-162, цього стандарту та комплекту проектної документації, розробленої для кожного конкретного будинку.

      2. Стіни необхідно виконувати з неармованої або армованої кам'яної кладки і, за необхід­ності, з анкеруванням до несучих вертикальних або горизонтальних елементів каркаса (колон, пілонів, несучих внутрішніх стін і перекриттів).

Блоки неармованої кам'яної кладки повинні перекривати один одного в рядах так, щоб стіна працювала як єдиний конструктивний елемент. При цьому блоки висотою h від 200 мм до 250 мм по­винні перекривати один одного по довжині не менше ніж на довжини блока. По кутах і на стиках площа перекривання блоків повинна бути не менше товщини блока.

Допускається відступати від вимог стосовно з'єднання блоків шляхом перев'язки при застосу­ванні армованої кладки, якщо дані механічних випробувань підтверджують, що з'єднання забезпе­чується.

  1. Несучі та ненесучі стіни необхідно з'єднувати між собою у місцях перетинання так, щоб між ними була забезпечена передача необхідних вертикальних і горизонтальних навантажень. З'єднання стін на перетині необхідно виконувати перев'язкою блоків або з використанням з'єдну­вальних елементів чи арматури, закладених в кожну із стін. Зведення стін, які з'єднують перев'яз­кою блоків, необхідно виконувати одночасно. При з'єднанні стін за допомогою з'єднувальних елементів чи арматури, зведення стін, що перетинаються, допускається виконувати не одночасно.

Схеми з'єднань стін наведені в додатку Б.

  1. Кладку стін необхідно виконувати на будівельних розчинах, що можуть бути нанесені як суцільним шаром, так і смужками згідно з 5.10.7 ДБН В.2.6-162.

Вибір способу нанесення будівельного розчину для кладки стін визначають в кожному окремо­му випадку з урахуванням вимог щодо забезпечення характеристик міцності та опору повітропро­никності стін.

Товщина горизонтальних та вертикальних швів кладки повинна відповідати вимогам згідно з 13.1.5.1 ДБН В.2.6-162.

  1. Ненесучі стіни необхідно розраховувати при дії навантажень від власної ваги та додатко­во для сприйняття прикладених навантажень (вітрових, сейсмічних тощо). Методика розрахунку не­сучої здатності стін наведена в додатку В.

  2. Стіни повинні відповідати вимогам пожежної безпеки згідно з ДБН В. 1.1-7 та нормативним вимогам на відповідний тип будинку, де вони застосовуються.

  3. Мінімально необхідну товщину зовнішніх стін визначають за результатами теплотехнічних розрахунків згідно з ДБН В.2.6-31 та результатами конструктивних розрахунків згідно з ДБН В.2.6-162 і методикою, приведеною у додатку В.

  4. Допустиму ширину простінків зовнішніх стін необхідно визначати згідно з ДБН В.2.6-162.

Мінімальна ширина простінків в несучих стінах становить 0,6 м, в ненесучих стінах - 0,3 м.

  1. Приведений опір теплопередачі зовнішніх стін повинен бути не менше мінімально допус­тимих значень згідно з ДБН В.2.6-31. Загальні положення з визначення проектного значення приве­деного опору теплопередачі зовнішніх стін наведені в додатку Г.

  2. Опір повітропроникності зовнішніх стін повинен бути не менше необхідного опору по­вітропроникності відповідно до ДБН В.2.6-31.

  3. Вологісний режим зовнішніх стін повинен забезпечувати вимоги згідно з ДБН В.2.6-31.

  4. Звукоізоляцію зовнішніх стін необхідно визначати з урахуванням допустимих рівнів про­никаючого зовнішнього шуму в приміщення відповідного призначення. Розрахунок необхідної зву­коізоляції огорожі слід виконувати у відповідності з вимогами ДБН В.1.1-31.

  5. Багатошарові зовнішні стіни із влаштуванням конструкцій фасадної теплоізоляції повинні відповідати вимогам ДБН В.2.6-33, ДСТУ Б В.2.6-34.

Зовнішні стіни із влаштуванням фасадної теплоізоляції з вентильованим повітряним прошар­ком та опорядженням індустріальними елементами повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-35, з влаштуванням фасадної теплоізоляції з опорядженням штукатурками-вимогам ДСТУ Б В.2.6-36.

З'єднання окремих шарів багатошарових зовнішніх стін здійснюється за допомогою анкерів, ар­матури, арматурних сіток, металевих зв'язків або перев'язкою будівельних елементів шарів стіни, що з'єднуються.

  1. Зусилля виривання дюбеля зі стіни повинно бути не менше 0,2 кН.

При зведенні зовнішніх стін із влаштуванням фасадної теплоізоляції з вентильованим повітряним прошарком міцність та надійність кріплень фасадної системи до стін визначають розра- хунком згідно з ДБН В.1.2-2. Методика розрахунку елементів кріплення конструкцій фасадної теп­лоізоляції з вентильованим повітряним прошарком до стін наведена в додатку Д.

    1. Індекс ізоляції повітряного шуму внутрішніх стін повинен відповідати вимогам ДБН В.1.1-31. Загальні положення з визначення індексу ізоляції повітряного шуму внутрішніх стін < наведені в додатку Е.

  1. Вимоги до блоків

    1. Блоки, що використовуються для влаштування стін, повинні відповідати вимогам згідно з ДСТУ Б В.2.7-45, ДСТУ Б В.2.7-137 та вимогами цього стандарту.

Блоки як елементи кам'яної кладки згідно з ДБН В.2.6-162 відносяться до матеріалів групи 1 стосовно застосування до них рівнянь та числових характеристик, наведених у цьому стандарті. Ви­робники повинні вказувати групу для своєї продукції у супроводжувальній документації.

  1. При проектуванні зовнішніх стін необхідно зазначати наступні основні показники:

  • марка бетону за середньою густиною D;

  • клас бетону за міцністю на стиск С;

  • марка бетону за морозостійкістю F;

  • теплопровідність бетону в розрахункових умовах експлуатації ХАЛБ.

  1. Термін ефективної експлуатації блоків повинен бути не менше 50 років.

  2. Проектні значення за морозостійкістю матеріалу зовнішніх стін в залежності від передба­чуваного строку служби конструкцій наведено в таблиці 1.

Таблиця 1 - Строк служби зовнішніх стін в залежності від морозостійкості ніздрюватого бетону

(відповідно до [1])

Вид конструкцій

Значення морозостійкості F ніздрюватого бетону при передбачуваному строку служби, років

100

50

Зовнішні стіни в будинках з вологісним режимом приміщень:

а) сухим та нормальним

25

. 15

б) вологим

35

25

в) мокрим

50

35



  1. Вимоги до матеріалів для зведення стін та опоряджувальних шарів

    1. Будівельні розчини для кладки

      1. Для кладки блоків необхідно використовувати клеї або розчини згідно з ДСТУ Б В.2.7-23.

      2. Вибір виду розчину або клею, його виготовлення та використання необхідно здійснюва­ти згідно з ДСТУ Б В.2.7-23, ДСТУ Б В.2.7-126.

      3. Марка розчину або клею для кладки стін визначається за результатами розрахунків не­сучої здатності, але не менше ніж М50.

Технічні показники розчину або клею для кладки блоків повинні відповідати вимогам, на­веденим у таблиці 2.

.

    Таблиця 2 - Вимоги до клеїв або розчинів для кладки блоків

    Ч.ч.

    Найменування показника

    Величина показника для

    клею

    розчину

    1

    Густина, кг/м3, не більше

    1500

    1800

    2

    Крупність заповнювача суміші, мм, не більше

    1,25

    2,5

    3

    Водоутримувальна здатність розчинової суміші, %, не менше: - при приготуванні в літніх умовах

    95

    95

    - при приготуванні в зимових умовах

    95

    90

    4

    Рухомість розчинової суміші, см, не менше

    8

    6

    5

    Термін придатності розчинової суміші, хв, не менше

    90

    60

    6

    Морозостійкість, циклів, не менше

    50

    7

    Міцність зчеплення з основою після:

    - витримування у повітряно-сухих умовах, МПа, не менше;

    0,2

    - поперемінного заморожування-відтавання (75 циклів), МПа, не менше

    0,2

    8

    Границя міцності на стиск, МПа, не менше

    5



    1. Опорядження одношарових зовнішніх стін

      1. Опорядження одношарових зовнішніх стін необхідно здійснювати згідно з ДСТУ-Н Б А.3.1-23.

      2. Зовнішнє опорядження одношарових стін здійснюють за допомогою захисно-декоратив­них фасадних штукатурок.

      3. Суміші сухі будівельні модифіковані, розчинові суміші та розчини на їх основі для зовнішнього опорядження одношарових зовнішніх стін повинні відповідати фізико-технічним вимо­гам, наведеним у таблиці 3.

      4. В якості зовнішніх вирівнювальних штукатурок необхідно використовувати полімерце­ментні суміші для кладки з блоків. Допускається використовувати цементно-вапняні і вапня­но-піщані штукатурки при забезпеченні вимог, наведених у таблиці 3.