Потрібно також надавати інструкції щодо правильного збирання іграшки із зазначанням тих частин, які за її неправильного збирання можуть становити небезпеку. Повинна бути наведена конкретна інформація стосовно придатності опорної поверхні іграшок.

  1. Іграшки для гри на воді (див. 4.18)

іграшки для гри на воді та їх паковання повинні мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Використовувати можна тільки на мілководді та під наглядом дорослих».

Застерігальна Інформація на іграшці повинна бути нанесена стійким способом і кольором, контрастним з кольором корпуса іграшки. Висота літер повинна бути не менш ніж 3 мм, а мар- ковання на надувній іграшці повинне бути розташоване на відстані не більшій ніж 100 мм від одного з впускних повітряних клапанів. Жодні рекламні матеріали чи графічні зображення не повинні інформувати або вказувати на те, що дитина перебуватиме у безпеці, граючись з цією іграшкою без нагляду.

  1. ФункцІйнІ іграшки (див. С.36)

ФункцІйні іграшки або їхнє паковання повинні мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Користуватися можна тільки під безпосереднім наглядом дорослого!».

Крім того, ці іграшки повинні бути супроводжені настановами щодо робочих інструкцій, а також застережних заходів, що їх має вживати користувач, разом Із засторогою, що невживан­ня цих застережних заходів наражатиме користувача на небезпеку (потрібно зазначити), зазви­чай пов’язану з приладом чи виробом, масштабною моделлю або імітацією яких є іграшка. По­трібно також зазначити, що іграшку необхідно тримати в місцях, недоступних для дуже малень­ких дітей.

  1. ФункцІйні гострі крайки та кінці (див. 4.7 та 4.8)

Якщо іграшка, яка має функційні гострі крайки (8.11) або гострі кінці (8.12), на пакованні та в Інструкції щодо використання, доданій до іграшки повинна бути наведена інформація, яка при­вертає увагу до потенційних небезпек, що їх становлять функційні кінці та крайки.

  1. Снаряди (див. 4.17.3)

Іграшки зі снарядами повинні бути супроводжені інструкціями щодо використання, які при­вертають увагу до небезпек, пов’язаних з використанням інших снарядів, а не тих, які постачає або рекомендує виробник.

Іграшки, здатні запускати снаряд з кінетичною енергією, більшою ніж 0,08 Дж, потрібно суп­роводжувати такою застерігальною інформацією:

«ЗАСТОРОГА! Не можна цілитися в очі або в обличчя!».

  1. Імітаційні захисні маски та шоломи (див. 4.14.2)

На іграшках, які імітують захисні маски та шоломи (наприклад, мотоциклетні шоломи, буді­вельні і пожежні каски), і у разі наявності паковання, повинна бути нанесена така застерігальна інформація:

«ЗАСТОРОГА! Це Іграшка. Захисту не забезпечує».

  1. Іграшкові повітряні змії (див. 4.13)

Іграшкові повітряні змії та інші іграшки, які літають, зі шнурами, що з’єднують дитину та іграшку, довжиною більше ніж 2 м, повинні мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Не можна використовувати поблизу повітряних ліній електропередач або під час грози».

  1. Роликові ковзани та Іграшкові скейтборди

Роликові ковзани, рядні ковзани і скейтборди для дітей, реалізовані в торговельній мережі як іграшки, повинні мати таку застерігальну Інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Обов’язково треба вдягати засоби захисту. Призначено для використан­ня дітьми з масою тіла, не більшою ніж 20 кг».

Крім того, інструкції щодо використання повинні містити засторогу, що користування іграш­кою потребує великого вміння, і тому треба бути обережним, щоб уникати падінь або зіткнень, які можуть травмувати користувача і третіх осіб. Потрібно також навести певні вказівки щодо ре­комендованих засобів захисту (шоломів, засобів захисту кисті/зап’ястка, рукавичок, наколінників, налікотників тощо).

  1. Іграшки для навішування над дитячими колисками, дитячими ліжками або коляс­ками (див. 5.4)

Іграшки для навішування над дитячими колисками, дитячими ліжками або колясками за до­помогою мотузок, шнурів, гуми або ременів, повинні мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Щоб запобігти можливому ушкодженню через заплутування, необхідно зняти цю іграшку, щойно дитина почне підніматися на руки та коліна».

  1. Зубні кільця з рідким наповнювачем (див. 5.5)

Зубні кільця з рідким наповнювачем повинні мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Охолоджувати тільки в побутовому холодильнику, не можна класти у мо­розильну камеру».

  1. Капсулі-детонатори, спеціально спроектовані для використання в Іграшках (див. 4.19 та А)

Паковання капсулів-детонаторів повинне мати таку застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Не можна користуватися в приміщенні чи поблизу очей та вух. Не мож­на носити капсулі в кишені без паковання».

  1. Акустика (див.4.20 f)

На іграшки, які утворюють високі рівні імпульсного звуку, або на їх паковання повинна бути нанесена така застерігальна інформація:

«ЗАСТОРОГА! Не можна використовувати поблизу вух! Це може спричинити пошкод­ження слуху».

Інформацію щодо іграшок, з використовуваними капсулами-детонаторами, треба доповнити: «Не можна стріляти в приміщенні!»

  1. Іграшкові велосипеди з вільним ходом (див. 15.2.1)

Іграшкові велосипеди з вільним ходом повинні мати застерігальну інформацію:

«ЗАСТОРОГА! Під час їзди слід надягати захисний шолом!».

Крім того, інструкції щодо використання повинні містити засторогу, що цей велосипед не придатний для використання на громадських дорогах. До того ж батьки чи вихователі повинні забезпечити, щоб діти були ознайомлені з правилами користування іграшковими велосипедами, особливо щодо користування системами гальмування.

  1. Іграшки, призначені нести масу дитини (див. 4.15.1.1)

На іграшки, які за своєю конструкцією, міцністю чи іншими чинниками непридатні для вико­ристання дітьми віком понад 36 місяців, потрібно нанести застерігальну інформацію, наприклад:

«ЗАСТОРОГА! Іграшка не призначена для використання дітьми віком понад 36 місяців» разом зі стислим зазначанням конкретної причини цього обмеження (наприклад, недостат­ня міцність).

Засторога щодо віку дитини, для якої призначена ця іграшка, повинна бути чітко вказана і видима під час продажу виробу.

  1. Іграшки, які містять монофіламентні волокна (див. 5.10)

Іграшки з монофіламентними волокнами у розпрямленому стані завдовжки понад 50 мм і прикріплені до тканинної основи, повинні бути супроводжені етикеткою з застерігальною інфор­мацією:

«ОБЕРЕЖНО! Іграшка не придатна для дітей віком до 10 місяців через наявність дов­гого волосся!»

  1. Дрібні кулі (див. 4.22)

Вимоги 7.19 не розповсюджуються на іграшки, які, через свої функції, розміри, характерис­тики, властивості чи інші чинники, не призначені для дітей віком до 36 місяців.

Паковання іграшок, які є дрібними кулями або які містять дрібні кулі і які не призначені для дітей віком до 36 місяців, але які можуть становити небезпеку для них, повинно мати засторогу, наприклад:

«УВАГА! Іграшка не призначена для дітей віком до 3 років, оскільки містить дрібні кулі».

  1. МЕТОДИ ВИПРОБОВУВАННЯ

    1. Загальні вимоги до випробовування

Цей стандарт встановлює різні значення зусиль та (або) навантаг, які потрібно застосову­вати під час випробовування іграшок, призначених для дітей різних вікових груп. Якщо вікова група не встановлена або іграшка придатна для декількох вікових груп, або Існує обґрунтований сумнів, щодо призначення іграшки для вікової групи, то іграшку піддають випробовуванню за більш жорст­ких умов.

Випробовування потрібно проводити у встановленому порядку. Якщо під час випробовування матеріал іграшки ушкоджується затискачем чи аналогічним випробовувальним устаткованням, то подальші випробовування потрібно проводити на новій Іграшці.

  1. Циліндр для дрібних частин (див. 4.6, 4.11, 4.18, 5.1,5.2 та С.37)

Іграшку або компонент у будь-якому положенні поміщають без натискання в циліндр, що має розміри, зазначені на рисунку 12.

Визначають, чи повністю поміщується іграшка або компонент у циліндрі.

Розміри у міліметрах


Рисунок 12 — Циліндр для дрібних частин


  1. Випробовування обертальним моментом (див. 4.11,4.14.2, 4.18 та 5.1)

Якщо компонент можна тримати між великим і вказівним пальцем, до компонента поступо­во прикладають обертальний момент протягом 5 с у напрямку годинникової стрілки доти, поки:

  1. компонент не повернеться на 180° відносно початкового положення, або

  2. не буде досягнуто обертального моменту 0,34 Нм.

Збільшують до максимального значення обертальний момент протягом 10 с. Випробовува­ний компонент повертають у ненавантажений стан. Процедуру повторюють у напрямку проти годинникової стрілки.

Виступи, частини або вузли, які жорстко прикріплені до доступного стрижня або вала, при­значеного обертатися разом з виступами, частинами або вузлами, піддають випробовуванню, під час якого стрижень або вал затискають, щоб запобігти обертанню.

Якщо під час прикладання необхідного обертального моменту компонент, прикріплений ґвин- товим з’єднанням, починає вільно рухатися, необхідний обертальний момент продовжують при­кладати доти, поки він не буде перевищений або компонент не від’єднається, або не стане оче­видно, що частина не від’єднається.

  1. Випробовування розтягуванням (див. С.38)

    1. Устатковання

      1. Розривна машина або пристрій, за допомогою якого можна прикласти зусилля, не менше ніж 90 Н з точністю 2 Н.

      2. Затиск і ремені

      3. Товщиномір завтовшки (0,4 ± 0,02) мм з радіусом вставної крайки приблизно 3 мм (див. рисунок 13).

Розміри у міліметрах


  1. Випробовування

    1. Загальні положення (див. 4.11, 4.14, 4.18, 5.1 та 5.3)

Якщо вимоги вказують на необхідність проведення випробовування відповідно до 8.3 (ви­пробовування обертальним моментом) та 8.4 (випробовування на розтяг), то випробовування на розтяг потрібно проводити після випробовування обертальним моментом і на тому самому ком­поненті іграшки.

Визначають, чи можна затиснути випробовуваний компонент, якщо товщиномір ввести між компонентом і підкладковим шаром або корпусом іграшки під кутом між0° і 10° від поверхні іграш­ки у разі прикладання зусилля (10 ± 1) Н. Якщо товщиномір можна ввести глибше ніж на 2 мм, компонент потрібно вважати таким, який можна захопити.

Якщо компонент не може бути затиснутим, позаду нього розміщують необхідний затискач так, щоб не пошкодити механізм закріплювання або корпус іграшки.

Іграшку закріплюють в пристрої і до випробовуваного компонента прикладають зусилля на розтяг за допомогою затискача або іншого засобу.

Зусилля повинно бути:

  • (50 ± 2) Н, якщо найбільший доступний розмір дорівнює 6 мм або менше, або

  • (90 ± 2) Н, якщо найбільший доступний розмір більший ніж 6 мм.

Зусилля прикладають поступово протягом 5 с і утримують протягом 10 с. Визначають, чи від'єднався компонент.

  1. Шви і матеріали (див. 5.2)

Використовують затискачі з губками, до яких прикріплені шайби діаметром 19 мм.

Затискач у будь-якому положенні прикріплюють до покривного текстильного чи ворсового матеріалу поверхні іграшки, знявши з іграшки одяг, який постачають разом з нею. Затискач при­кріплюють у найбільш уразливому місці покриву (наприклад шов між ногою і тулубом) на одна­ковій від шва відстані не менше ніж ЗО мм. Забезпечують достатню кількість матеріалу для пов­ного затискання губками з дисковими шайбами 19 мм.

Між затискачем поступово прикладають зусилля (70 ± 2) Н протягом 5 с. Зусилля утриму­ють протягом 10 с.

Випробовування цієї ділянки покриву чи шва проводять лише один раз.

Визначають, чи можна розмістити передню частину зонда А у разі максимального зусилля 10 Н.

  1. Захисні компоненти (див. 4.9. І 4.17.1)

Випробовувану частину піддають дії зусилля розтягуванням (60 ± 2) Н.

Перевіряють, чи від’єднується компонент від Іграшки.

  1. Випробовування на падіння (див. 4.10.2, 4.14.2 та 5.1)

Іграшку скидають п’ять разів з висоти (850 ± 50) мм на сталеву пластину завтовшки 4 мм, яка має покрив завтовшки 2 мм з твердістю А за Шором (75 ± 5), виміряну згідно з prEN ISO 868 або ISO 7619, розміщену на негнучкій горизонтальній поверхні.

Перед скиданням іграшці надають положення, за якого відбувається найнесприятливіший удар.

Перевіряють, чи розкололася або тріснула оболонка іграшки, призначеної для немовлят, які ще не можуть самостійно сидіти. Перевіряють, чи не оголились дрібні частини (8.2), гострі край­ки (8.11), гострі кінці (8.12) або небезпечні приводні механізми.

  1. Випробовування на перекидання (див. 4.10.2 та 5.1)

Іграшку розміщують на горизонтальну поверхню відповідно до 8.5 (випробовування на пад­іння) і перекидають її трьома повільними поштовхами за центром рівноваги, ставлячи іграшку у найнесприятливіше положення.