1. аналізує доцільність запропонованої пропозиції для ринку та політичних цілей;

  2. ураховує положення розділу 6 цього стандарту, для чого аналізує сферу стандартизації, до якої належить об’єкт стандартизації, щодо:

  • наявності національних НД;

  • наявності міжнародних і регіональних НД;

  • наявності теми щодо проведення роботи з національної стандартизації у Програмі та про­грамах робіт зі стандартизації міжнародних і регіональних організацій стандартизації;

  • потреби скасування національного НД на той самий об’єкт стандартизації, положення якого можуть суперечити положенням національного НД, який планують до розроблення;

  1. ураховує необхідність прийняття нової редакції міжнародного або регіонального НД як націо­нального на заміну відповідного національного НД у зв’язку зі скасуванням міжнародного чи регіональ­ного НД, який було прийнято як національний НД;

  2. готує інформацію щодо потреби скасування національного НД на той самий об'єкт стандар­тизації, положення якого можуть суперечити положенням національного НД, який планують до роз­роблення.

  1. ТК під час підготування своїх пропозиції та розгляду пропозицій заінтересованих сторін сто­совно перегляду національних НД і розроблення проектів змін до національних НД, розробниками яких вони є, додатково враховує:

  1. результати перевірки національного НД;

  2. зміни у відповідних законодавчих актах, що стосуються об’єкта стандартизації;

  3. зміни у взаємопов’язаних національних НД, що стосуються об’єкта стандартизації;

  4. зміни у відповідних міжнародних і регіональних НД;

  5. необхідність унесення змін до взаємопов'язаних з ним національних НД.

  1. ТК під час підготування своїх пропозицій та розгляду пропозицій заінтересованих сторін сто­совно скасування національних НД щодо об’єктів стандартизації, які належать до сфери його діяль­ності, ураховує:

  1. результати перевірки національного НД;

  2. актуальність НД;

  1. інформацію щодо зняття з виробництва продукції, на яку поширюються вимоги національного НД;

  2. наявність іншого національного НД на той самий об’єкт стандартизації;

  3. наявність у національному НД вимог, які суперечать вимогам іншого НД на той самий об'єкт стандартизації.

У разі розгляду пропозиції щодо часткового скасування національного НД ТК пропонує уточнити сферу застосування національного НД.

Інформацію щодо інформаційних ресурсів HOC, міжнародних, регіональних організацій стандар­тизації та деяких інших міжнародних організацій, за якими визнано право приймати НД, наведено в додатку А.

  1. Готуючи свої пропозиції та розглядаючи пропозиції заінтересованої сторони щодо проведення роботи з національної стандартизації ТК задля внесення її до Програми застосовує такі необхідні й достатні критерії:

  1. відсутність національного НД на відповідний об’єкт стандартизації;

  2. належність пропозиції до пріоритетних сфер стандартизації;

  3. наявність джерела фінансування для проведення роботи з національної стандартизації;

  4. відповідність пропозиції законодавству.

  1. ТК вносить усі свої пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації та пропо­зиції заінтересованих сторін до зводу пропозицій, отриманих ТК щодо проведення робіт з національної стандартизації у відповідному році (далі — звід пропозицій), який складає за формою, наведеною в додатку Б.1 цього стандарту.

  2. ТК розглядає всі свої пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації та про­позиції заінтересованих сторін з урахуванням попередньої роботи, проведеної відповідно до 8.1—8.4 цього стандарту, та складає протокол ТК, а в колонці 14 зводу пропозицій зазначає:

  1. щодо пропозиції не досягнено консенсусу, пропозиція не відповідає критеріям, і пропонуємо не вносити її до Програми;

  2. щодо пропозиції досягнено консенсус, пропозиція відповідає критеріям, і пропонуємо внести її до Програми.

До пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації ТК подає відповідне обґрун- товання з урахуванням 8.1—8.4 цього стандарту та копії листів, які підтверджують фінансування про­ведення робіт.

ТК надсилає HOC звід пропозицій у паперовій та електронній версіях у форматі xls.

  1. ТК розглядає пропозицію щодо проведення роботи з національної стандартизації та надає відповідь національному органу стандартизації у строк не більше ніж 45 календарних днів з дня над­ходження пропозиції від заінтересованої сторони.

Пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації, отримані від усіх заінтересо­ваних сторін, які стосуються питань оборони держави, охорони здоров’я та безпеки навколишнього природного середовища, а також пропозиції щодо підготування проекту національного стандарту для розроблення відповідного технічного регламенту, ТК розглядає у стислий строк.

ТК надає HOC відповідь у строк, що не перевищує 15 календарних днів з дня надходження такої пропозиції.

  1. Якщо пропозиція щодо проведення робіт з національної стандартизації потребує погодження зі спорідненим ТК, відповідальний ТК надсилає таку пропозицію на погодження спорідненому ТК.

Якщо спорідненим ТК досягнено консенсус стосовно пропозиції щодо проведення робіт з націо­нальної стандартизації, споріднений ТК складає протокол ТК, який надсилає відповідальному ТК.

Якщо спорідненим ТК не досягнено консенсусу стосовно розгляду пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації, він складає протокол ТК і готує обґрунтовання щодо недоцільності проведення таких робіт.

У разі, якщо відповідальним ТК і спорідненим ТК не досягнено консенсусу стосовно пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації, відповідальний ТК вносить таку пропозицію до зводу пропозиції за формою, наведеною в додатку Б.1 цього стандарту, та надсилає її HOC.

HOC приймає рішення щодо проведення робіт з національної стандартизації, ураховуючи інте­реси відповідального ТК і заінтересованої сторони.

Якщо споріднений ТК протягом 20 календарних днів з дня надсилання на погодження пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації не надає письмової відповіді відповідальному ТК, уважають, що споріднений ТК не є заінтересованою стороною.

  1. РОЗГЛЯД ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ З НАЦІОНАЛЬНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНИМ ОРГАНОМ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. HOC розглядає всі пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації, отримані від ТК і заінтересованих сторін та вносить такі пропозиції до зводу пропозицій, отриманих HOC щодо проведення робіт з національної стандартизації у відповідному році, складеного за формою, наведе­ною в додатку Б.2 цього стандарту.

    2. HOC розглядає пропозиції, ураховуючи положення розділу 8 цього стандарту та критерії внесення пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації до Програми та приймає рішення щодо внесення пропозиції до Програми або відмови внести її до Програми.

Критерії внесення пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації до Програми:

  1. ТК досягнено консенсус щодо внесення пропозиції до Програми;

  2. немає національного НД на відповідний об’єкт стандартизації;

  3. пропозиція належить до пріоритетних сфер стандартизації;

  4. наявність джерела фінансування проведення роботи з національної стандартизації;

  5. відповідність пропозиції законодавству.

  1. HOC письмово повідомляє стороні, яка подала пропозицію щодо проведення робіт з націо­нальної стандартизації, про внесення такої пропозиції до Програми або про відмову внести її до Про­грами, зазначаючи підстави для відмови не пізніше ніж через 60 календарних днів з дня отримання відповідної пропозиції.

  2. Якщо ТК не надає відповіді HOC на запит заінтересованої сторони стосовно пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації в установлений термін, такий ТК не є заінтересованою стороною.

Якщо пропозиція щодо проведення робіт з національної стандартизації відповідає критеріям, уста­новленим у 9.2 цього стандарту, HOC вживає заходів щодо проведення таких робіт і повідомляє про це заінтересованій стороні не пізніше ніж через 60 календарних днів з дня отримання певної пропозиції.

У разі наявності спорідненого ТК HOC надсилає пропозицію на розгляд спорідненому ТК.

Якщо споріднений ТК не відповідає HOC на запит заінтересованої сторони стосовно пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації у строк, що перевищує 20 календарних днів, такий ТК не є заінтересованою стороною.

Якщо ТК не є заінтересованою стороною, то HOC розглядає пропозиції щодо проведення робіт з національної стандартизації, надані заінтересованими сторонами, за процедурами, установленими для ТК, уносить такі пропозиції до зводу пропозицій, отриманих HOC щодо проведення робіт з націо­нальної стандартизації у відповідному році, складеного за формою, наведеною в додатку Б.2 цього стандарту, та приймає рішення щодо внесення пропозиції до Програми чи відмови внести її до Програми.

  1. ПІДГОТУВАННЯ, ПОГОДЖЕННЯ, СХВАЛЕННЯ ТА ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРОГРАМИ РОБІТ З НАЦІОНАЛЬНОЇ СТАНДАРТИЗАЦІЇ

    1. Проект Програми складається з двох частин:

  1. у частині 1 наведено нові теми робіт з національної стандартизації в запланованому році (далі — Частина 1 «Нові теми»),

  2. у частині 2 наведено перехідні теми, за якими проведення робіт з національної стандартизації в попередні роки не було завершено (далі — Частина 2 «Перехідні теми»).

  1. HOC аналізує та систематизує пропозиції, які внесено до зводу пропозицій, стосовно яких прийнято рішення щодо внесення їх до проекту Програми та готує Частину 1 «Нові теми» проекту Про­грами за формою, наведеною в додатку В цього стандарту.

До Частини 1 «Нові теми» проекту Програми вносять пропозиції, які надійшли до 15 листопада року, який передує проведенню робіт з національної стандартизації.

HOC готує пояснювальну записку до Частини 1 «Нові теми» проекту Програми за формою, наведеною в додатку Г цього стандарту.

HOC оприлюднює Частину 1 «Нові теми» проекту Програми та пояснювальну записку на офіцій­ному веб-сайті не пізніше 15 грудня року, який передує проведенню робіт з національної стандартиза­ції, для інформування всіх заінтересованих сторін.

  1. HOC на підставі інформації щодо проведених протягом звітного року робіт з національної стандартизації, отриманої з наказів HOC про прийняття національних НД, проектів національних НД, які надійшли до HOC на технічну перевірку, від ТК і розробника щодо проведення робіт з національної стандартизації, аналізує стан виконання Програми на відповідний рік і не пізніше 15 січня готує:

  1. Звіт про виконання Програми за формою, наведеною в додатку Д цього стандарту, який роз­міщує на офіційному сайті;

  2. Частину 2 «Перехідні теми» проекту Програми на відповідний рік за формою, поданою в до­датку В цього стандарту.

  1. HOC готує пояснювальну записку до Програми за формою, зазначеною в додатку Е до цього стандарту.

HOC не пізніше ніж 15 січня надсилає Частину 1 «Нові теми» та Частину 2 «Перехідні теми» проекту Програми разом з пояснювальною запискою в електронній формі на погодження до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері стандартизації.

    1. HOC не пізніше ніж за 15 календарних днів з дня погодження центральним органом вико­навчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері стандартизації, подає проект Програми на розгляд керівній раді HOC.

    2. HOC затверджує проект Програми у строк не пізніше ніж три робочих дні з дня її схвалення керівною радою HOC.

    3. Після затвердження Програми ТК на основі пропозицій, які внесено до Програми, готують і затверджують свої робочі програми робіт з національної стандартизації на відповідний рік.

  1. ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОГРАМИ

    1. HOC щонайменше один раз на шість місяців оприлюднює Програму із зазначенням свого найменування та адреси, а також тем проектів національних НД, що їх розробляють, переглядають, скасовують та до яких уносять зміни, зазначаючи код етапу, досягненого під час проведення робіт з національної стандартизації.

Таблицю кодування етапів робіт з національної стандартизації наведено в додатку Ж цього стандарту.

    1. Повідомлення про оприлюднення Програми HOC публікує у своєму офіційному друковано­му виданні та не пізніше п’яти робочих днів з дня оприлюднення Програми розміщує на офіційному веб-сайті.

    2. Після оприлюднення Програми національний орган стандартизації повідомляє про це відпо­відні міжнародні чи регіональні організації стандартизації, членом яких він є, з використанням їхньої форми звітності.

  1. РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТІВ ДОДАТКІВ, ЗМІН

І ПОПРАВОК ДО ПРОГРАМИ

  1. Розроблення проектів додатків і змін до Програми здійснюють відповідно до вимог, установ­лених для розроблення проекту Програми.

  2. HOC розробляє проекти додатків до Програми протягом звітного року, за потреби.

  3. До затверджених Програми й додатків до неї HOC готує за пропозиціями заінтересованих сторін зміни, які стосуються:

  1. назви проекту НД;

  2. виду робіт з національної стандартизації;

  3. розробників і співвиконавців;

  4. джерела фінансування;

  5. коду об’єкта стандартизації;

  6. позначення акта законодавства ЄС тощо.