ІЕС створює стандарти в ряді технічних комітетів і підкомісій. Існує понад 80 технічних коміте­тів ІЕС, кожний з який має підкомісії та робочі групи.

Оскільки інформаційні технології входять тепер майже до кожного аспекту бізнесу та вироб­ництва, ІЕС сформував Технічний комітет з оброблення вимог для обладнання в інформаційних технологіях. Зрештою певна робота в ІЕС перетнулася з роботою ISO, що значно збільшило потен­ціал створення специфікацій несумісних стандартів для того самого пристрою чи виробу.

Щоб уникнути можливої несумісності стандартів, як і непотрібної роботи, у 1987 р. ISO й ІЕС по­годилися об’єднати значний обсяг робіт в інформаційних технологіях, сформувавши JTC1. ІЕС тепер разом з ISO використовують Технічний комітет 83 (обладнання Інформаційних технологій) і підко­місію ІЕС 47В (мікропроцесорні системи) через JTC1.

Членами ІЕС є національні представництва, що репрезентують інтереси користувачів, вироб­ників, торгових асоціацій, урядів і академічних установ усередині країни. На відміну від ISO, пра­вила ІЕС вимагають належності кожного національного представника кожній технічній підкомісії ІЕС. Отже, кожен національний представник має свою частку в кожному стандарті ІЕС.

Контактна інформація:

International Electrotechnical Commission (ІЕС)

  1. rue de Varembe

CH-1211, Geneve 20,

Switzerland/Suisse

+41 22 734 01 50

Fax: +41 22 733 38 43

Telex: 28872 CEIEC CH.

  1. Міжнародна організація стандартизації (ISO — International Organization for Standardization) заснована в сучасному вигляді у 1947 році з метою досягнення міжнародних угод зі стандартів. Добро­вільна організація розроблення стандартів. Членство в ISO складається з національних представ­ників стандартизації. ISO також враховує коментарі інших груп, разом з ЕСМА й ITU-T. ISO тісно пов’я­зана з ITU-T, можливо, найвпливовішою з усіх груп спостерігачів усередині ISO.

ISO розробляє власні стандарти (наприклад, модель і протоколи взаємодії відкритих систем) і також розглядає для стандартизації елементи, розроблені Іншими учасниками стандартизації типу ANSI й IEEE (наприклад, IEEE Std 1003.1-1990 на АРІ, що став ISO/IEC 9945-1:1996).

Контактна інформація:

International Organization for Standardization

Central Secretariat

  1. rue de Varembe

CH-1211, Geneve 20,

Switzerland/Suisse

+41 22 919 0211

Fax: +41 22 919 0300

Telex: 41 22 05 ISO CH

  1. Об’єднаний технічний комітет-1 JTC1 (Joint Technical Committee 1), заснований у 1987 році, є першим об'єднаним комітетом ISO й ІЕС. Групами, об’єднаними для створення комітету, є ISO ТС97 (системи оброблення інформації) з підкомісіями: Технічний комітет ІЕС 83 (обладнання інформацій­них технологій) і підкомісія ІЕС SC47B (мікропроцесорні системи). JTC1 сформовано з метою усунути перехресні дїї Із стандартизації у двох групах і запобігти створенню несумісних стандартів для того са­мого пристрою чи ділянки технології.

Метою JTC1 є розроблення міжнародних стандартів у різних сферах інформаційних техноло­гій (разом із мікропроцесорними системами) і обладнання. Мікропроцесорні системи включають (але не обмежуються) мікропроцесорні блоки і зв’язані апаратні засоби, а також програмне забез­печення для керування потоком сигналів у терміналах мікропроцесорних блоків.

Спочатку JTC 1 організовував роботу зі стандартизації в чотирьох головних угрупованнях, кожне з яких мало підкомісії, а далі робочі групи. Прикладом головних угруповань і підкомісій JTC1 є:

Група елементів застосувань JTC1

SC1: Словник

SC7: Проектування програмного забезпечення

SC14: Принципи елементів даних

SC22: Мови програмування, їхні середовище і системний інтерфейс

Група обладнання і засобів JTC1

SC11: Гнучкі магнітні засоби для цифрового обміну даних

SC15: Маркування і структура файлу

SCI 7: Ідентифікаційні карти і зв’язані пристрої

SC23: Оптичні дискові картриджі для інформаційного обміну

SC28: Офісне обладнання

Група систем JTC1

SC6: Передавання даних та інформаційний обмін між системами

SC13; Взаємодія обладнання

SC18: Оброблення документів І залежні комунікації

SC21: Інформаційний пошук, передавання і керування для OSI

Група системної підтримки JTC1

SC2: Кодові набори символів і кодування Інформації

SC24: Комп’ютерна графіка й оброблення зображень

SC25: Взаємодія обладнання в інформаційних технологіях (колишня назва ІЕС ТС83)

SC26: Мікропроцесорне обладнання (колишня назва ІЕС ТС47В)

SC27: Методи безпеки інформаційних технологій (відокремилася від JTC1 SC20 щодо методів криптографії даних)

Роботу з POSlX-стандартизацІЇ ведуть усередині робочої групи 15 SC22 (SC22/WG15). Група технічного вивчення JTC1 у стратегічному плануванні завершила технічне вивчення заключного звіту TSG-1 із мобільності застосувань (АР —Application Portability). Метою вивчення є ідентифікація створюваних чи переглядуваних стандартів для застосувань, які підтримують мобільність між апарат­ним і програмним середовищами.

JTC1 не стосується сфери інформаційних технологій, специфічних для прикладного програм­ного забезпечення, типу банківських і промислових систем автоматизації, якщо у цьому випадку не зачіпають підсистеми з мікропроцесорами та ділянки дії ІЕС ТС22 у електроніці чи ТС86 у волоконній оптиці.

JTC1 взаємопов'язаний Із численними технічними комітетами ISO І ІЕС, як і з ITU-T.

Подібно до ISO, членство в JTC 1 мають делегації від організацій стандартизації в державах-чле­нах. Понад 20 країн беруть участь у JTC1, а понад десять країн є спостерігачами. ANSI забезпечує секретаріат JTC1.

Контактна інформація:

American National Standards Institute (ANSI)

11 West 42nd Street

New York, NY 10036 + 1 (212) 642-4900 Telex: 42 42 96 ANSI UI Fax: +1 (212) 302-1246 або

International Organization for Standardization

Central Secretariat

  1. rue de Varembe

CH-1211, Geneve 20,

Switzerland/Suisse

+41 22 919 0211

Fax: +41 22 919 0300

Telex: 41 22 05 ISO CH

  1. Спеціальна група стандартизації функціональності JTFS (JTC1 TAG Special Group on Functional Standardization) — підгрупа американської технічної консультативної групи JTC1 (JTC1 TAG). Призначена US TAG відповідальною за ділянки стандартизації функціональності для конкретного об­слуговування, як US TAG для ISO/IEC JTC1/SGFS.

  2. Спеціальна група стандартизації функціональності SGFS (Special Group on Functional Standardization) — група ISO у JTC1, відповідальна за міжнародний процес стандартизації профі­лів чи функціональних стандартів.

Контактна інформація: див. JTC 1

  1. Національні представники стандартизації розподіляють обсяги робіт із національної стандартизації усередині країни і репрезентують ці країни в JTC1. Усі країни, пов'язані з розробкою стандартів, мають національних представників стандартизації. Більшість із них мають однакове коло обов’язків:

  • усунення технічних бар'єрів щодо вільної торгівлі;

  • створення, координація, схвалення і підтримка стандартів, що задовольняють націо­нальні інтереси країни;

  • акредитація груп розроблення стандартів;

  • актуальне контролювання і координація з діями інших національних організацій Із розвитку стандартів;

  • виконання визначених тестів і сертифікаційних функцій;

  • акредитація організацій тестування і сертифікації;

  • оброблення вибраних в організаціях стандартизації інших країн функцій тестування стан­дартів;

  • надавання Інформації щодо іноземних національних і міжнародних стандартів;

  • створення стандартизованих Інструкцій;

  • подання країн, розглянутих у міжнародних представництвах стандартизації (наприклад, ISO, ІЕС й ITU-T) І, якщо можливо, у регіональних представництвах стандартизації (наприклад, CEN І CENELEC).

Усунення технічних перешкод щодо вільної торгівлі — ключова мета національних організацій стандартизації, які відіграють активну роль на арені міжнародних стандартів, що у свою чергу га­рантує всесвітнє використання і прийняття продукції країни.

Більшість національних організацій стандартизації не розробляє стандарти самостійно, а ак­редитує спеціальні групи розроблення стандартів для їх визначення (наприклад, ХЗ і IEEE, акреди­товані ANSI, і Канадська асоціація стандартів CSA, акредитована Канадською радою стандартів SCC) чи затверджує добровільно подані специфікації, розроблені технічними і професійними співтовариствами, торговими асоціаціями і спеціальними групами за інтересами (наприклад, асоціа­ція електронної промисловості ЕІА — Electronic Industries Association, американське інструмен­тальне товариство ISA— Instrument Society of America).

З деякими відмінностями членство у представництвах національних стандартів відкрито для виробників, бізнесу, представників зв’язку, груп користувачів, користувацьких організацій (наприк­лад, групи захисту прав споживача), профспілок і зацікавлених осіб. У деяких країнах урядові агент­ства також є членами представництв із національних стандартів, у інших випадках урядові агент­ства мають окрему організацію стандартизації, яка репрезентує урядові Інтереси.

Члени технічних комітетів і робочих груп, що розробляють національні стандарти, відділені від споживачів, виробників, урядових агентств, працівників і консультантів. Зазвичай представництва національних стандартів розробляють чи, з іншого боку, обробляють стандарти в таких сферах, як довколишнє середовище, електрика й електроніка, зв'язок і оброблення інформації, конструю­вання, енергія, транспортування і розподіл, технологія матеріалів, промислове керування, безпека споживача і якість товарів для виробів, зроблених у країні представника стандартів.

В окремих країнах деякі стандарти прийняті як обов’язкові (наприклад, ряд стандартів зв’язку в багатьох європейських країнах). В інших країнах національні стандарти обов’язкові для викорис­тання в суспільному секторі (наприклад, деякі AFNOR-затверджені стандарти у Франції). У деяких країнах стандарти впроваджують добровільно. А у деяких країнах стимулюють прийняття стандартів, оскільки без доказу відповідності національним стандартам страхові фірми не страхують продукцію (наприклад, тестування на відповідність стандартам DIN та інспекційне маркування в Німеччині).

Багато країн видають три типи стандартів: обов’язкові стандарти для використання особливо в суспільному секторі, експериментальні стандарти, що використовують нові процеси чи методи і використання яких є добровільним; інформативні стандарти чи настанови.

Японське представництво національних стандартів, відоме як Японський індустріальний комі­тет стандартів JISC (Japanese Industrial Standards Committee) трохи відрізняється від інших пред­ставництв національних стандартів і не має аналогів у світі. Перша причина пояснюється тим фактом, що JISC має спеціальний зв’язок з японськими урядовими і провідними виробниками. Наприклад, секретаріат JISC — Агентство індустріальної науки і техніки (Agency of Industrial Science and Technology) відділення Міністерства міжнародної торгівлі і промисловості МІТІ (Ministry of International Trade and Industry), що відіграє провідну роль у японській промисловості. Такий вплив централізує національну структуру планування, усуває більшість конфліктних ділянок, у тому числі серед транс­національних компаній і полегшує затвердження груп японських стандартів. Крім того, участь інозем­них компаній у JISC обмежено географічною і мовною специфікою. Великомасштабні виробники можуть брати участь, а участь груп користувачів І невеликих виробників ускладнена.

На момент публікації Настанови членство в ISO/IEC JTC1 мали наступні національні представ­ництва стандартизації

.Australia:

Standards Australia (SAA)

P.O. Box 1055

Strathfield NSW 2135

Telephone: +61 2 746 4700

Fax: +61 2 746 8450

Telex: 2 65 14 astan aa

Belgium:

Institut Beige de Normalisation Av. de la Brabanconne 29

B-1040 Bruxelles

Telephone: +32 2 734 92 05

Fax: +32 2 733 42 64

Telex: 2 38 77 benor b

Canada

Standards Council of Canada

45 O’Connor Street, Suite 1200

Ottawa, Ontario KIP 6N7

Telephone: +1 613 238 32 22

Fax. +1 613 995 45 64

Telex: 053 44 03 stancan ott:

Czech Republic:

Czech Office for Standards, Metrology, and Testing (COSMT)

Vaclavske namesti 19 113 47 Praha 1

Telephone: +42 2 24 22 47 34

Fax: +42 2 24 22 47 26

Egypt, Arab Republic of:

Egyptian Organization for Standardization and Quality Control

2 Latin America Street

Garden City, Cairo

Telephone: +20 2 354 97 20

Fax: +20 2 355 78 41

France:

Association Francaise de Normalisation (AFNOR)

Tour Europe Cedex 7

F-92049 Paris La Defense

Telephone: +331 42 91 55 55

Fax: +331 42 91 56 56; Telex: 61 19 74 afnor f

Hungary:

Magyar Szabvanyugi Hivatal

Ullooi u + 25

H-1450 Budapest 9

Pf.24

Telephone: +361 218 3011

Fax; +361 218 5125

Austria:

Osterreichisches Normungsinstitut

Heinestrasse 38

Postfach 130 A-1021 Wien

Telephone: +43 1 21 30 00

Fax: +43 1 21 30 06 50

Texex; 11 59 60 norm a

Brazil:

Associacao Brasileira de Normass

Tecnicas

Av. 13 de Maio n 13-27 andar

Caixa Postal 1680

CEP: 20, 003 — Rio de Janeiro-RJ

Telephone: +55 21 240 82 49

Fax: +55 21 240 82 49; Telex: 213 43 33 abnt br

China:

China State Bureau of Technical Supervision

4, Zhi Chun Road

Haidian District

P.O. Box 8010

Beijing 100088

Telephone: +86 1 203 24 24

Fax: +861 203 10 10

Denmark:

Dansk Standard (DS)

Baunegaardsvej 73

DK-2900 Hellerup

Telephone: +45 39 77 01 01

Fax: +45 39 77 02 02

Finland:

Finnish Standards Association SFS

P.O.Box 116

FIN-00231 Helsinki

Telephone: +358 0 149 93 31

Fax: +358 0 146 49 25

Germany:

Deutsches Institut fur Normung (DIN)

D-10772 Berlin

Telephone: +49 30 26 01-0

Fax: +49 30 26 01 12 31

Ireland:

National Standards Authority of Ireland

Glasnevin

Ballymun Road

Dublin-9

Telephone: +353 1 837 01 01

Fax: +353 1 836 98 21

India:

Bureau of Indian Standards

Manak Bhavan

9 Bahadurshah Zafar Marg

New Delhi 110002

Telephone: +91 11 331 79 91

Fax: +91 11 331 406 2

Japan:

Japanese Industrial Standards Committee c/o Standards Department

Agency of Industrial Science and Technology Ministry ot 'international Trade and Industry 1-3-1 Kasumlgaseki, Chiyoda-ku

Tokyo 100

Telephone: +81 3 35 01 92 95/6

Fax: +81 3 35 80 14 18

Mongolia:

Mongolian National Institute for Standardization and Metrology

Ulaanbaatar -51

Telephone: +976 1 35 83 49

Fax: +976 1 35 80 32

Norway:

Norges Standardisermgsforbund

Hegdehaugsveien 31

Postboks 7020 Homansbyen

N-0306 Oslo 3

Telephone: +47 22 46 60 94

Fax: +47 22 46 44 57

Russia:

Committee of the Russian Federation for

Standardization,

Metrology, and Certification (GOST R)

Leninsky Prospekt 9

Moskva 117049

Telephone: +7 095 236 40 44

Fax: +7 095 237 60 32

Sweden:

ITS, Information Technology Standardization