1. Розташовуючи систему зупинки падіння посередині, між верхом і проміжним анке­ром (див. рисунок 8Ь), підніміть гирю над системою зупинки падіння наскільки дозволяють фал, прилад для вимірювання сили і з’єднувачі. У разі максимального горизонтального зміщення від анкерної опори в 300 мм утримуйте гирю за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

    2. Дайте гирі упасти і виміряйте максимальну силу, яка виникає під час зупинки падіння. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте зміщення Н від точки прикріплення гирі.

  1. Устаткований для випробовування на статичну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.1.

  1. Метод випробовування на статичну міцність системи зупинки падіння спря­мованого типу на твердій анкерній опорі

Встановіть у випробовувальну установку зразок твердої анкерної опори (разом із стиковим з’єднанням, якщо анкерною опорою є рейка) із системою зупинки падіння, що поставляється фа­лом і з’єднувачами так, щоб тестова сила одночасно прикладалася до опори (рейки, разом з сти­ковим з’єднанням), системи зупинки падіння, фала і з’єднувачів. Прикладіть навантаження, за­значені в програмі випробовування на статичну міцність, на два кінці зразка протягом 3 хв. Візуа­льно контролюйте відсутність розривів.

  1. Система зупинки падіння поворотного типу

    1. Устатковання для випробовування динамічних характеристик

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.4, 4.5 і 4.6.

  1. Метод випробовування динамічних характеристик

    1. Закріпіть верх системи зупинки падіння до твердої конструкційної анкерної опори, яка вміщує прилад для вимірювання сили, як показано на рисунку 9.

Розміри у міліметрах



1 — Прилад для вимірювання сили. 2 — Затискач. З — Гиря в 100 кг.

Рисунок 9 — Випробовування динамічних характеристик системи зупинки падіння поворотного типу

    1. Витягніть висунутий фал 600 мм із системи зупинки падіння І прикріпіть затискач, щоб запобігти поверненню фала у вихідний стан. Прикріпіть гирю в 100 кг. Підніміть гирю так, щоб її рим-болт розташовувався горизонтально в лінію із затискачем і на максимальній відстані по го­ризонталі в 300 мм від центра лінії. При цьому утримуйте її за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

    2. Дайте гирі упасти і виміряйте максимальну силу, що виникає під час зупинки падіння. Після падіння, у разі нерухомої гирі, виміряйте зміщення Н. Якщо пристрій зупинки падіння вмістить індикатор падіння, переконайтеся в тому, що він працює згідно з інструкцією виробника.

  1. Устаткований для випробовування на статичну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.1.

    1. Метод випробовування на статичну міцність

      1. Повністю розмотайте тросовий трап поворотного типу, обріжте його на відстані 1 м від системи зупинки падіння і закріпіть кінець належним чином. В альтернативному варіанті виробнику дозволяється поставляти зразок для випробовування «готовий для випробовування» з кінцевим кріпленням, виконаним виробником.

      2. Піддайте вузол для кріплення дії сили, зазначеної в програмі випробовування, прикла­деної між його верхньою точкою кріплення і кінцем опори поворотного типу. Прикладайте силу протягом 3 хв і візуально контролюйте відсутність руйнувань вузла.

      3. Якщо прилад має більше однієї точки кріплення, необхідно проводити випробовування для кожної точки відповідно до 5.7.4.2.

  1. Динамічні випробовування систем з комплектом ременів безпеки, з’єднаних безпо­середньо із системою зупинки падіння спрямованого типу на гнучкій анкерній опорі

    1. Устатковання для випробовування динамічних характеристик

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.1.

  1. Метод випробовування динамічних характеристик

    1. Надягніть на макет тулуба ремені безпеки і прикріпіть їх до системи зупинки падіння за допомогою прямого з’єднувача, що його поставляють.

    2. Прикріпіть верх анкерної опори до твердого анкерного кріплення, що вміщує прилад для вимірювання сили, як показано на рисунку 10.

    3. Підвісьте макет тулуба за його верхню точку кріплення і підніміть його так, щоб сис­тема зупинки падіння розташовувалася на віддалі 300 мм від верху анкерної опори та макет ту­луба розміщувався по горизонталі від конструкційної опори не далі 300 мм. Утримуйте макет ту­луба за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

    4. Дайте макету тулуба упасти і виміряйте максимальну силу, яка виникає на стадії зу­пинки падіння. Після падіння, у разі нерухомого манекена, виміряйте зміщення Н точки кріплен­ня манекена.

Примітка. Випробовування на міцність для системи зупинки падіння спрямованого типу з гнучким анкерним канатом опи­сано в 5.5.4 і 5.5.6.

  1. Ремені І фал для закріплювання тіла людини під час роботи

    1. Устатковання для проведення динамічних випробовувань

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.2, 4.4 і 4.6.

  1. Випробовування на динамічну міцність для системи ременів і фала призначених для закріплення тіла людини під час роботи

Надягніть на макет тулуба ремені для закріплення під час роботи. Прикріпіть закріп­люваний манекен фал тільки до одного бічного кріпильного елемента, розташованого на закріп­лених ременях. Відрегулюйте довжину закріплювального фала між кріпильним елементом і з’єдну­вачем, регулюючи довжину так, щоб вона становила (1,0 ± 0,05) м. Прикріпіть кріпильний елемент до анкерної точки так, як показано на рисунку 11.300 max



1 — Прилад для вимірювання сили. 2 — Система зупинки падіння. З — Макет тулуба.

Рисунок 10 — Випробовування динамічних характеристик системи с комплектом ременів безпеки, приєднаних безпосередньо до системи зупинки падіння спрямованого типу на гнучкій анкерній опорі



  1. — Регулятор довжини. 2 — Макет тулуба.

    1. Рисунок 11 — Випробовування на динамічну міцність системи ременів і фала призначених для закріплення тіла людини під час роботиПідвісьте макет тулуба за його верхню точку кріплення і підніміть його так, щоб бічний кріпильний елемент закріплювального ременя розташовувався приблизно на 1,0 м вище кріпиль­ного елемента закріплювального фала і як можна більше вертикально (але перевірте наявність достатнього горизонтального зазору, щоб уникнути бічних ударів під час падіння). Утримуйте макет тулуба за допомогою пристрою швидкого від’єднання.

    2. Відпустіть макет тулуба, не даючи йому початкової швидкості та розташовуючи його ногами вниз так, щоб дистанція вільного падіння становила 2,0 м перш, ніж закріплювальний тіло ремінь почне розтягуватися. Візуально проконтролюйте чи не від’єднався макет тулуба.

  1. Устаткований для випробовування на статичну міцність ременів І фала при­значених для закріплення тіла людини під час роботи

Устатковання повинно відповідати вимогам, викладеним у 4.1 і 4.3.

  1. Метод випробовування на статичну міцність ременів І фала призначених для закріплення тіла людини під час роботи

Встановіть закріплювальні тіло ремінь і тестовий циліндр в устатковання для випробовування і при­кладіть зазначену силу між тестовим циліндром і одним із бічних кріпильних елементів так, як показа­но на рисунку 12.

Прикладайте силу протягом 3 хв і спостерігайте чи не випадає циліндр із закріплювального ременя.

Якщо розташований на протилежній стороні бічний кріпильний елемент відрізняється за кон­струкцією або закріплювальний ремінь вміщує інші кріпильні елементи, то повторіть процедуру випробовування для цих кріпильних елементів.



а) дужка повинна розташовуватися поза циліндром 1 — Бічний кріпильний елемент.

Рисунок 12 — Випробовування на статичну міцність закріплювального ременя як окремого елемента

  1. Метод випробовування на статичну міцність закріплювального ременя об’єдна­ного із закріплювальним фалом

Встановіть закріплювальний ремінь з’єднаний із закріплювальним фалом і тестовий циліндр в установку для проведення випробовування. Перевірте, щоб активна довжина закріплювально­го фала була, як мінімум, 300 мм, як показано на рисунку 13. Прикладіть зазначену в програмі випробовування силу між тестовим циліндром і з’єднувачем, розташованим на вільному кінці за­кріплювального фала. Прикладайте силу протягом 3 хв і візуально контролюйте чи не випадає циліндр із закріплювального ременя або фала.

а) скоба повинна знаходитися поза циліндром

1 — Бічний кріпильний елемент. 2 — Регулювання довжини.



Рисунок 13 — Випробовування на статичну міцність закріплювального ременя об’єднаного з закріплювальним фалом

  1. Метод випробовування на статичну міцність окремого закріплювального фала

Забезпечте, щоб регулятор довжини закріплювального фала розташовувався, як мінімум, на 300 мм від вільного кінця фала, як показано на рисунку 14. Прикладіть зазначену в програмі ви­пробовування силу між крайніми точками фала. Прикладайте силу протягом 3 хв і візуально конт­ролюйте відсутність розривів фала.

Розміри у міліметрах

1 — Регулятор довжини.

Рисунок 14 — Випробовування на статичну міцність закріплювального фала



  1. Обмежувальні ремені

    1. Устатковання для випробовування на статичну міцність

Устатковання повинно відповідати вимогам 4.1 і 4.3.

    1. Метод випробовування на статичну міцність

      1. Встановіть обмежувальний ремінь і тестовий циліндр у випробовувальну установку і прикладіть визначену в програмі випробовування силу між тестовим циліндром і кріпильним еле­ментом ременя так, як показано на рисунку 12. Прикладайте силу протягом 3 хв і візуально конт­ролюйте чи не випадає циліндр з обмежувального ременя.

      2. Якщо обмежувальний ремінь містить інші кріпильні елементи з конструкцією, що відрізняється, повторіть випробовування для кожного виду конструкції кріпильного елемента.

  1. Витримка системи зупинки падіння

Між випробовуваннями на витримку повинен забезпечуватися мінімальний часовий інтервал у 2 год, під час якого система перебуває в умовах навколишнього середовища і за кімнатної температури.

  1. Системи зупинки падіння поворотного типу повинні витримуватися в теплі (5.11.1), холоді (5.11.2) і волозі (5.11.3) з розтягнутими на повну довжину фалами поворотного типу.Витримування в теплі

    1. Устатковання для витримування повинно відповідати вимогам 4.8.1.

    2. Помістіть пристрій зупинки падіння в нагрівальну камеру на 2 год за температури (50 ± 2) QC.

Вийміть систему зупинки падіння і через 90 с, проведіть випробовування так, як описано в 5.11.6.

  1. Витримування в холоді

    1. Устатковання для витримування повинно відповідати вимогам 4.8.2.

    2. Помістіть пристрій зупинки падіння в охолоджувальну камеру на 2 год за температури (-30 ± 2) °С.

Вийміть систему зупинки падіння і через 90 с, проведіть випробовування так, як описується в 5.11.6.

  1. Витримування у волозі

    1. Устатковання для витримування повинно відповідати вимогам 4.8.3.

    2. Витримайте систему зупинки падіння за температури навколишнього середовища протягом 24 год. Розташуйте систему зупинки падіння вертикально в резервуарі і розприскуйте на неї воду з температурою від 10 до ЗО °С протягом 3 год з витратами рівними приблизно 70 л/год.

Вийміть систему зупинки падіння і протягом 90 с проведіть випробовування так, як описано в 5.11.6.

  1. Витримування в атмосфері пилу

    1. Устатковання для витримування повинно відповідати вимогам 4.8.4.

    2. Приведіть систему зупинки падіння і її анкерну опору в робочий стан, розташувавши її на 150 мм над підставкою шухляди. Пропустіть шнур через верх шухляди, так щоб механізм міг працювати.

    3. Покладіть на дно шухляди 5 кг сухого цементу і через кожні 5 хв виконуйте його роз­пилення, направляючи на нього стиснене повітря протягом 2 с. Через 1 год, починайте одночас­но з подаванням стиснутого повітря виконувати наступну послідовність рухів.

      1. У випадку систем зупинки падіння спрямованого типу з гнучким канатом чи твер­дою анкерною опорою піднімайте її нагору настільки, наскільки дозволить кришка шухляди й опус­кайте в первісне положення. Без зупинки повторіть дану операцію 10 разів.

      2. У випадку систем зупинки падіння поворотного типу з барабаном чи іншими меха­нізмами, що приводяться в рух зовнішньою рукояткою, витягніть поворотний фал цілком із системи і засуньте його у вихідне положення.

    4. Повторюйте послідовність рухів через кожну годину доти, поки не буде виконано 5 послідовностей таких рухів.

    5. Після закінчення останньої послідовності рухів, припиніть подавати стиснене повітря. Дайте пилу осісти протягом 15 хв і вийміть із шухляди пристрій зупинки падіння й анкерну опору чи пристрій поворотного типу. Проведіть випробовування так, як описано в 5.11.6.

  2. Витримування в маслі (пристрій спрямованого типу з гнучким канатом)

    1. Занурить анкерну опору в наявне в продажі дизельне масло за температури (20 ± 2) °С на термін не менший ніж ЗО хв.

    2. Вийміть анкерну опору з масла і дайте їй просохнути протягом 24 год. Проведіть ви­пробовування так, як описано в 5.11.6.

  3. Випробовування на замикання після витримування

    1. Система зупинки падіння спрямованого типу