14.2 Контроль виробництва на підприємстві

Контроль виробництва на підприємстві складається з таких процедур:

а) перевірка зразків продукції, відібраних згідно зі встановленим планом випробувань;

б) початкова ревізія підприємства і контролю виробництва;

в) безперервний нагляд і оцінка контролю виробництва.

14.3 Визначення експлуатаційних властивостей продукції (початкове випробування)

14.3.1 Загальні вимоги

Всі характеристики скла листового проходять початкове випробування для підтвердження їх відповідності вимогам цього стандарту.

Замість проведення фактичного випробування у початковому випробуванні можуть використовуватися:

- загальноприйняті, традиційні або встановлені цим стандартом параметри, встановлені стандартами з числа тих, посилання на які наведені у розділі 2, методи розрахунку, встановлені стандартом, або прийняті методи розрахунку зі стандартів, посилання на які наведені у розділі 2;

- звіт або звіти про випробування, складені на основі 14.3.1.2, після їх публікації, за винятком характеристик, перерахованих у 14.3.2;

- характеристики, які вже визначалися виробником компонентів для відповідності вимогам стандартів на іншу продукцію. Ці характеристики не потрібно оцінювати повторно за умови, що в ході виробничого процесу вони залишаються незмінними;

- оцінка вивільнення в атмосферу небезпечних речовин непрямими методами за допомогою контролю за вмістом відповідної речовини;

- оцінка довговічності непрямим методом за допомогою контролю за виробничим процесом відповідно до цього документа.

Примітка. Продукція, на яку нанесене маркування національним знаком відповідності або знаком ЄС згідно з відповідними регламентними технічними умовами та технічними умовами Європейського Союзу, може вважатися такою, експлуатаційні властивості якої відповідають властивостям, наведеним в умовах маркування національним знаком відповідності або знаком ЄС.

Національний знак відповідності засвідчує відповідність позначеної ним продукції вимогам технічних регламентів, які поширюються на неї.

У разі якщо вимагається фактичне випробування, початкове випробування проводиться на зразках продукції, взятих безпосередньо на виробництві, або дослідних зразках, взятих на будь-якому підприємстві або лінії.

У разі зміни сировини або виробничого процесу, що призведе до значної зміни однієї або більше характеристик продукції, початкові випробування відповідної характеристики або декількох характеристик проводять повторно.

14.3.1.1 Декілька виробничих ліній або підприємств

Якщо виробництво здійснюється більше ніж на одній виробничій лінії і (або) підприємстві, необхідність проведення декількох початкових випробувань може бути знята за наявності наступного:

1) технологічна карта виробництва, складена виробником, поширюється на всі виробничі підприємства або лінії одного виробника;

2) виробником встановлено прямий зв'язок між контролем виробництва на підприємстві, початковим випробуванням і безперервним випробуванням під час внутрішнього аудиту;

3) виробником призначено відповідальну особу, в чиї обов'язки входить забезпечення відповідності виробу на основі:

- запровадження послідовної системи контролю виробництва на підприємстві на всіх відповідних виробничих підприємствах або лініях;

- отримання виробником підтвердження того, що продукція має однакові характеристики та експлуатаційні характеристики;

- використання виробником схеми внутрішнього аудиту, в тому числі щодо відповідності продукції вимогам.

14.3.1.2 Дані за попередні роки

Можуть враховуватися випробування, що проводилися у попередні періоди відповідно до вимог цього стандарту (той самий виріб, та сама характеристика, виміряна тим самим методом випробовування, та сама процедура відбору зразка і система підтвердження відповідності вимогам).

14.3.2 Початкове випробування належності продукції до категорії натрієво-кальцієвого силікатного скла, безкольорового або кольорового

Початкове випробування, метою якого є підтвердження відповідності скла листового визначенню натрієво-кальцієвого силікатного скла, має бути, наскільки можливо, економічно доцільним.

З цією метою наявні звіти про відповідне випробування еквівалентні .фактичному випробуванню і можуть використовуватися замість нього. Початкове випробування стосується параметрів продукції, наведених у таблиці 20.

Таблиця 20 – Параметри скла листового, що перевіряються для підтвердження належності виробу до категорії натрієво-кальцієвого силікатного скла

Ч.ч.

Параметр скла листового

1

Хімічний склад, %

2

Товщина, мм

3

Коефіцієнт направленого пропускання світла (розмежування безкольорового скла від кольорового)

14.3.3 Початкове випробування експлуатаційних властивостей (характеристик)

Всі характеристики, перераховані у 7.1-7.4, проходять початкові випробування відповідно до 14.3.1.

15 НАСТАНОВИ ЩОДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ

15.1 При розпакуванні транспортної тари, зберіганні продукції та під час експлуатації не допускається взаємний дотик між листами скла, а також дотик до твердих предметів.

15.2 При монтажі та експлуатації продукції не допускається протирання скла шорсткою тканиною і тканиною, що містить абразивні домішки, а також удари по склу.

15.3 Правила монтажу скла листового установлюють у нормативній (проектній, конструкторській) документації на ці конструкції. Притискні елементи будівельної конструкції повинні забезпечувати рівномірне затискання скла по всьому периметру. Між склом і рамкою будівельної конструкції повинна бути прокладка. При монтажі повинна дотримуватися орієнтація скла згідно із проектною документацією. Глибина закладення скла повинна бути не меншою 15 мм і вказуватися в проектній документації.

15.4 Листове скло залежно від умов експлуатації розраховують на навантаження у відповідності з будівельними нормами і правилами та за методиками, затвердженими в установленому порядку.

15.5 Застосування того або іншого типу скла листового, розміру і товщини встановлюють при проектуванні будівельної конструкції із урахуванням чинних будівельних норм і правил, навантажень, кліматичних умов тощо.

15.6 Характеристики скла на міцність, температурний вплив, безпечність розраховують, виходячи з фізико-механічних показників, розмірів, умов експлуатації тощо за методиками, затвердженими в установленому порядку.

15.7 При виготовленні зі скла листового конкретних видів продукції вибір необхідних типів, розмірів і товщини листового скла здійснюють за нормативною (проектною, конструкторською) документацією на даний вид продукції.

16 ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКА

16.1 Виробник (постачальник) скла листового гарантує відповідність продукції вимогам цього стандарту при додержанні споживачем правил її транспортування, упакування, зберігання, монтажу та експлуатації.

16.2 Гарантійний термін для продукції складає 5 років із дня виготовлення (відвантаження).

16.3 Строк експлуатації скла листового встановлюють у технічній документації, але не менше 20 років.

ДОДАТОК А

(довідковий)

КЛАСИФІКАЦІЯ СКЛА ЛИСТОВОГО ЗА МАРКАМИ

Таблиця А.1

Найменування показника

Норматив для скла марок

М0

М1

М2

М3

М4

М5

М6

М7

1 ОПТИЧНІ ДЕФЕКТИ

1.1 Листове флоат-скло

X

X

X

X





Не допускається викривлення смуг екрана "зебра" під кутом, що менше чи дорівнює, град.:

- для скла завтовшки, мм: 2,0; 3,0

45

40

35

30





- для скла завтовшки, мм: 4,0; 6,0; 8,0; 10; 12; 15; 19; 25

50

45

40

35





1.2 Витягнуте листове скло ВС





X

X

X

X

Не допускається викривлення смуг екрана "цегляна стіна" під кутом, град.:

- більше чи дорівнює





45

60


Не нор-мується

- що дорівнює







90

2 ВІЗУАЛЬНІ ДЕФЕКТИ

2.1 Листове флоат-скло

X

X

X

X





2.1 .1 Допустимі рівні крапкових дефектів у розмірах "джамбо", в середньому на одне скло, шт.: розмір ядра крапкових дефектів, мм:









> 0,2 та ≤ 0,5

Не нормується





> 0,5 та ≤ 1,0

3

3

4

5





> 1,0 та ≤ 3,0

0,6

0,6

0,8

1





> 3,0

0,05

0,1

0,5

1*)






Продовження таблиці А.1

Найменування показника

Норматив для скла марок

М0

М1

М2

М3

М4

М5

М6

М7

2.1.2 Допустимі рівні крапкових дефектів у розмірах "спліт" в середньому на 20 м2, шт.:

розмір ядра крапкових дефектів, мм:









> 0,2 та ≤ 0,5

Не нормується





> 0,5 та ≤ 1,0

2

2

3

3





> 1,0 та ≤ 3,0

0,6

0,8

1

1





> 3,0

0,05

0,1

0,8

1*)





2.1.3 Допустимі рівні крапкових дефектів у розмірах поставки, шт.:









2.1.3.1 Скло площею ≤ 5 м2 розмір ядра крапкових дефектів, мм:









> 0,2 та ≤ 0,5

Не нормується





> 0,5 та ≤ 1,0

2

2

2

2





> 1,0 та ≤ 3,0

0

0

0

0





> 3,0

0

0

0

0





2.1.3.2 Скло площею > 5 м2 ≤ 10 м2 розмір ядра крапкових дефектів, мм:









> 0,2 та ≤ 0,5

Не нормується





>0,5 та ≤ 1,0

3

3

3

3





> 1,0 та ≤ 3,0

1

1

1

1





> 3,0

0

0

0

0