1. Встановлювати інвентарні світильники для освітлення робочого місця необхідно так, щоб він не осліплював електрозварника.

  1. Працювати ручним механізованим інструментом, а також зачіплювати підіймаємі матеріали вантажопідіймальними механізмами має право тільки навчений електрозварник, який має відповідне посвідчення.

  2. До початку зварювання зварювальні деталі (конструкції) повинні надійно закріплятись.

  3. При виконанні зварювальних робіт в закритих посудина електрозварник повинен застосовувати запобіжний поясі страховий канат, кінець якого довжиною не менше 2м повинен бути у другого робітника, який повинен знаходитись зовні і мати ІІІ кваліфікаційну групу по техніці безпеки.

  4. Роботи в дуже небезпечних приміщеннях і резервуарах можна виконувати тільки тоді, коли агрегат має електроблокування, яке забезпечує автоматичне відключення зварювального агрегату від мережі живлення при заміні електроду, при холостому ході.

  5. Проводити зварювальні роботи поблизу вибухонебезпечних та вогненебезпечних матеріалів (бензин, ацетон, спирт та інше) забороняється.

  6. Не дозволяється проводити зварювальні роботи під дощем і снігом, на висоті при силі вітру більше 15м/сек.

  7. При роботі на висоті робоче місце повинно бути забезпечено лісами, підмостками, виготовленими по типовим проектам та встановленими з урахуванням ПВР.

  8. У випадках недоцільності установлення лісів електрозварник при роботі на висоті повинен користуватися випробуваним запобіжним поясом, місце кріплення карабіна запобіжного пояса повинно вказуватись майстром.

  9. Електрозварювальник при необхідності повинен користуватись, після спеціального інструктажу, засобами індивідуального захисту: запобіжним поясом, шланговим протигазом - при роботі в закритих резервуарах, каскою-для захисту голови від падаючих предметів; діелектричними рукавицями, калошами, килимками - для роботи з електроінструментом; азбестовими і брезентовими нарукавниками - для захисту від розплавленого металу при стелевому зварюванні та інше.

  10. При роботі на висоті необхідно користуватися сумкою (пеналом) для електродів та ящиком для відходів електродів. Забороняється скидати їх вниз.


  1. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях


  1. Негайно припинити роботу, відключити зварювальні агрегати від електромережі, не допускати в небезпечну зону сторонніх осіб.

  2. Про те що сталося повідомити майстра.

  3. Якщо є потерпілі - подавати їм першу медичну допомогу; при необхідності викликати “Швидку допомогу".

  4. Якщо сталася пожежа, викликати пожежну частину та приступити до її гасіння підручними засобами пожежогасіння.

  5. Виконувати вказівки майстра по ліквідації небезпечної ситуації.

  6. Перша допомога при поразці робітника електрострумом:

Негайно звільнити потерпілого від дії електроструму - відключити електроустановку, перерубати кабель сокирою; одягти гумові рукавички, галоші або обернути руки сухою ганчіркою, сорочкою, шматком бавовни, шовку та інше, стати на суху дошку, сухою палицею, гумою чи склом, які не проводять електроструму, або за одяг відтягнути потерпілого, звільнивши його від дії електроструму.

Якщо потерпілий знаходиться в непритомному стані, не прослуховується пульс та дихання, йому потрібно проводити штучне дихання, якщо відсутні ознаки пошкодження грудної клітки, до прибуття "швидкої допомоги".

Необхідно розстібнути комір, пояс, звільнити рот від їжі, слини та інше, обернути чистою ганчіркою язик, утримувати його, щоб не западав. Рот повинен бути відкритим.

Способи штучного дихання:

Перший - потерпілий лежить вниз животом, руки витягнуті вперед. Надаючий допомогу стає на коліна, так щоб ноги потерпілого знаходились між його колінами. Руками, які знаходяться по сторонам хребта, він надавлює та відводить руки 16-20 раз в хвилину.

Другий - потерпілий лежить на спині. Йому відкривають рот, захоплюють язик та ритмічно його витягують та відпускають.

Третій - потерпілий лежить на спині на підкладеному валику з одягу. Надаючий допомогу кладе свою руку на грудну клітку таким чином, щоб великі пальці розташовувались біля нижнього кінця грудини і ритмічними надавлюваннями на грудну клітину 15-20 раз в хвилину, викликає дихання.

Четвертий - потерпілий лежить на спині, на валику. Надаючий допомогу бере потерпілого за руки, відводить їх за голову, потім кладе їх на грудину потерпілого та натискує на них.

Штучне дихання "рот у рот" та "рот у ніс" - необхідно затиснути пальцями ніс потерпілого, накласти на рот шматок чистої ганчірки та вдувати з свого роту в рот (або ніс) потерпілого 15-16 раз в хвилину.


  1. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ


  1. Відключити зварювальну апаратуру від джерела живлення.

  2. Привести в порядок обладнання та робоче місце, інструмент, пристосування, засоби індивідуального захисту.

  3. Приміщення ретельно провітрити.

  4. Зняти спецодяг, привести його в порядок, покласти в відведене для нього місце.

  5. Помити лице, руки теплою водою з милом; при можливості прийняти душ.

  6. Доповісти майстру про закінчення роботи та про всі недоліки, які мали місце під час роботи.


Керівник підрозділу

(організації) розробника _______________ ________________


УЗГОДЖЕНО:


Керівник (спеціаліст) служби

охорони праці підприємства _______________ ________________


Юрисконсульт _______________ ________________


Головний технолог _______________ ________________