- території зі складними інженерними умовами (підвищеної сейсмічності, підтоплення, затоплення, зсувів, просідань внаслідок гірських виробок тощо);

- основні джерела забруднення навколишнього середовища;

- зони з перевищенням нормативного рівня впливу електричних і магнітних полів, випромінювань і опромінювань, шумового впливу, забруднення хімічними, біологічними шкідливими речовинами, радіаційного забруднення;

- ділянки та санітарно-захисні зони промислових і комунальних підприємств, цвинтарів, захисні зони інженерних комунікацій, ділянки території, що використовувались під скотомогильники, звалища відходів, склади токсичних речовин, вибухівки, зони відвалів, териконів;

- зони санітарної охорони об'єктів водопостачання та інших об'єктів;

- водоохоронні зони і прибережні захисні смуги річок, водойм та інших водних об'єктів;

- території історичних ареалів, ділянки об'єктів культурної спадщини, території заповідників, заказників, ландшафтних регіональних парків, інших об'єктів природно-заповідного фонду, а також природоохоронного, курортно-оздоровчого та рекреаційного призначення і відповідні охоронні зони.

Примітка 1. При сейсмічності 7 балів і більше схема доповнюється картою сейсмічного районування, а за наявності особливо складних інженерно-геологічних умов та планувальних обмежень - іншими спеціальними картами.

Примітка 2. У разі необхідності існуючі та прогнозовані планувальні обмеження відображаються на окремих кресленнях.

4.5 План червоних ліній

На плані відображається розміщення червоних ліній відносно пунктів геодезичної мережі (з відомістю координат та кутів повороту червоних ліній).

4.6 Схема організації руху транспорту і пішоходів

Щодо території, яка планується, або щодо її частини (частин) на схемі відображаються:

- категорії вулиць;

- транспортні розв'язки;

- напрямки руху пасажирського транспорту і розміщення зупинок (в тому числі зупинок метрополітену);

- межі території поза нормативною пішохідною доступністю цих зупинок;

- розміщення споруд зберігання та обслуговування транспорту (автостоянок і гаражів, паркінгів, парків, депо із зазначенням їх місткості, АЗС, СТО, диспетчерських пунктів, причалів, елінгів тощо);

- основні шляхи руху пішоходів та велосипедистів, інвалідних колясок з урахуванням розміщення установ і підприємств обслуговування;

- місця переходів через магістральні вулиці в одному і в різних рівнях.

Примітка. У разі необхідності додатково виконується схема магістральних вулиць з відображенням заходів з нового будівництва та реконструкції об'єктів.

4.7 Схема інженерної підготовки території

Щодо території, яка планується, або щодо її частини (частин) на схемі відображаються:

- вертикальне планування території, існуючі і проектні позначки по осях проїзних частин вулиць, у місцях їх перетинів, переломів поздовжнього профілю, проектні поздовжні ухили, місця підсипки і зрізки ґрунту на території;

- розміщення засобів відведення поверхневих вод, дренажу, споруд для захисту від затоплення і підтоплення, систем зрошення та обводнення;

- протизсувні та протиерозійні споруди.

Примітка. Допускається виготовлення окремих креслень з різних видів інженерної підготовки.

4.8 Схема магістральних інженерних мереж, споруд і використання підземного простору.

Щодо території, яка планується, або щодо її частини (частин) на схемі відображаються:

- існуючі інженерні мережі і споруди, які залишаються, реконструюються, ліквідуються;

- проектні інженерні мережі і споруди;

- існуючі і проектні крупні підземні споруди цивільного призначення.

Примітка. Допускається виготовлення окремих креслень за видами інженерного обладнання, використання підземного простору.

4.9 Креслення поперечних профілів вулиць

На кресленнях із зазначенням розмірів відображаються червоні лінії, розміщення проїзної частини, тротуарів, зелених насаджень, існуючих і проектних інженерних мереж у межах території, що підлягає детальному плануванню.

4.10 Значення масштабів креслень наведені у таблиці

Таблиця

№ поз.

Найменуваня графічних матеріалів

Масштаби креслень

для міських

поселень

для сільських

поселень

1

Схема розташування території (в плані населеного пункту, району, частини району)

1:5000, 1:10000

1:2000

2

План існуючого стану території

1:2000, 1:1000

1:1000

3

Детальний план території - основне креслення

1:2000, 1:1000

1:1000

4

Схема планувальних обмежень

1:2000, 1:1000

1:1000

5

План червоних ліній

1:2000, 1:1000

1:1000

6

Схема організації руху транспорту і пішоходів

1:2000

1:1000

7

Схема інженерної підготовки території

1:2000

1:1000

8

Схема магістральних інженерних мереж, споруд і використання підземного простору

1:2000

1:1000

9

Креслення поперечних профілів вулиць

1:200, 1:100

1:200-1:50

Примітка 1.Більш прийнятний масштаб вказано першим.

Примітка 2.Креслення поперечних профілів вулиць сільських поселень можуть виконуватися без масштабу.

4.11 Креслення 4.2, 4.3 виконуються на матеріалах топогеодезичної зйомки відповідного масштабу, актуальність яких підтверджується замовником (органом містобудування та архітектури) при наданні завдання на розроблення містобудівної документації. Актуалізація матеріалів зйомки під час планування території здійснюється відповідно до 6.8 цієї Настанови.

4.12 Креслення 4.4 - 4.8 виконуються з відображенням планувальної структури території та іншої необхідної інформації відповідно до 4.3.

4.13 На всіх кресленнях детального плану відображаються частини територій, прилеглих до тієї, що планується, завширшки не менше з існуючою та проектною забудовою.

4.14 У детальному плані території сільського поселення допускається суміщення графічних матеріалів: плану існуючого стану території - зі схемою планувальних обмежень, основного креслення - з планом червоних ліній, схемою організації руху транспорту і пішоходів, кресленням поперечних профілів вулиць.

4.15 Графічні матеріали детальних планів територій, на яких знаходиться цінна історична забудова, можуть виконуватися у масштабі 1:1000, 1: 500.

4.16 До складу детального плану за згодою замовника можуть включатись додаткові графічні матеріали, які обґрунтовують та ілюструють пропозиції щодо планування території: історико-архітектурний опорний план, межі історичних ареалів і зон охорони пам'яток, схеми планування адміністративного району міста, оцінки ландшафту та розміщення заповідних територій, окремі фрагменти плану території громадського центру у крупнішому масштабі, відображення перспектив, панорам забудови та розгорток забудови вулиць, ескізний макет тощо.

5 ТЕКСТОВІ МАТЕРІАЛИ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ

5.1 Текстові матеріали детального плану наводяться в пояснювальній записці, яка включає розділи (склад та назви надаються орієнтовно):

5.1.1 Перелік матеріалів детального плану території.

5.1.2 Стислий опис природних, соціально-економічних і містобудівних умов.

5.1.3 Стисла історична довідка (у разі потреби).

5.1.4 Оцінка існуючої ситуації: стану навколишнього середовища, використання території, характеристика (за видами, поверховістю, зносом, технічним станом) будівель, окремо - об'єктів культурної спадщини, інженерного обладнання, транспорту, озеленення і благоустрою, планувальних обмежень.

5.1.5 Основні принципи планування та забудови території, формування архітектурної композиції.

5.1.6 Розподіл територій за функціональним використанням, розміщення забудови на вільних територіях та за рахунок реконструкції, структура забудови, яка пропонується (поверховість, щільність).

5.1.7 Житловий фонд та розселення.

5.1.8 Характеристика інших видів використання території (виробниче, курортно-оздоровче, природоохоронне тощо);

5.1.9 Система обслуговування населення, розміщення основних об'єктів.

5.1.10 Вулична мережа, транспортне обслуговування, організація руху транспорту і пішоходів, розміщення гаражів і автостоянок.

5.1.11 Інженерне забезпечення, розміщення магістральних інженерних мереж, споруд.

5.1.12 Інженерна підготовка та інженерний захист території, використання підземного простору.

5.1.13 Комплексний благоустрій з організацією розвитку зелених зон.

5.1.14 Містобудівні заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища.

5.1.15 Заходи цивільної оборони.

5.1.16 Першочергові заходи.

5.1.17 Пропозиції щодо встановлення режиму використання територій, передбачених для перспективної (за межами розрахункового терміну) містобудівної діяльності, в т.ч. для розміщення об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

5.1.18 Техніко-економічні показники (відповідно до додатка В).

5.1.19 Перелік вихідних даних.

5.1.20 Матеріали проведених досліджень та проектних робіт, виконаних спеціалізованими організаціями (за наявності).

5.2 До примірників пояснювальної записки, що надаються замовнику, додаються ксерокопії завдання на розроблення документації, рішень органів місцевого самоврядування щодо розроблення детального плану, витягу з бази даних державного земельного кадастру, переліку наявної містобудівної документації, анкетних даних щодо існуючого стану організацій, підприємств, установ, даних щодо технічного стану забудови, наявної чисельності населення, стану навколишнього природного середовища, висновків погоджувальних органів та державної експертизи, протоколу громадського обговорення, протоколу розгляду архітектурно-містобудівною радою. До архівного примірника пояснювальної записки додаються оригінали зазначених документів.

5.3 До пояснювальної записки включається перелік площадок, запропонованих для містобудівного використання на першу чергу з визначенням нумерації відповідно до основного креслення, який щодо кожної площадки містить відомості:

- місцезнаходження (поштова адреса);

- площа;

- запропоноване призначення;

- обмеження використання відповідно до чинного законодавства;

- вид забудови, її гранична поверховість, щільність, функціональне призначення тощо (якщо пропонується забудова ділянки).

6 ПОРЯДОК РОЗРОБЛЕННЯ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ, ПРОЕКТУ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НЬОГО

6.1 Розроблення детального плану або розроблення проекту внесення змін до нього здійснюється на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради (у разі планування території за межами поселення - відповідної ради, державної адміністрації), прийнятого за поданням виконавчого органу. Обґрунтування необхідності розроблення детального плану або розроблення проекту внесення змін до нього покладається на відповідний орган містобудування та архітектури.

6.2 Внесення змін до детального плану здійснюється за необхідності:

6.2.1 зміни планувальної структури території (територій), в тому числі функціонального використання частин (елементів) території, встановленого детальним планом, коригування червоних ліній;

6.2.2 внесення змін до видів забудови, встановлених детальним планом;

6.2.3 зміни цільового призначення земельної ділянки (ділянок), якщо така зміна впливає на стан навколишнього середовища, створює навантаження на соціальну та/або інженерно-транспортну інфраструктуру.

6.3 Організація виконання робіт із детального планування території, забезпечення при цьому врахування державних, громадських і приватних інтересів, погодження та подання на затвердження детального плану, змін до нього здійснюється виконавчими органами сільських, селищних і міських рад, районними, Київською і Севастопольською міськими, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями. Зазначені органи затверджують замовника робіт, строки їх виконання та джерела фінансування, організовують проведення тендеру та інших організаційних заходів, забезпечують участь у розробленні своїх структурних підрозділів (спільно з обласними державними адміністраціями забезпечують участь у розробленні документації відповідних органів державного нагляду), здійснюють контроль.

6.4 Замовником розроблення детального плану, проекту внесення змін до нього є орган містобудування та архітектури відповідного виконавчого комітету, державної адміністрації. При плануванні території у містах районного значення, селищах, селах функції замовника делегуються відповідними радами органу містобудування та архітектури районної державної адміністрації.

6.5 Замовником здійснюється:

- укладання договору на розроблення документації;

- складання та затвердження завдання на розроблення документації, надання вихідних даних, в тому числі вимог щодо розміщення об'єктів загальнодержавного та регіонального значення, які передбачені рішеннями уряду, схемами планування територій на регіональному та місцевому рівні, генеральними планами відповідних поселень;

- фінансування та поточний контроль за виконанням робіт;

- встановлення переліку погоджувальних організацій (у завданні на проектування);

- організація експертизи, погодження та забезпечення подання документації на затвердження.