7.2.9.1. Кислоти слід зберігати в окремому приміщенні або на пристосованих для цієї мети площадках під навісами, виготовленими із негорючих матеріалів. Підлога в приміщеннях і на площадках повинна бути виготовлена із кислототривких матеріалів. Сулії з кислотами необхідно захищати від дії сонячних променів.

7.2.9.2. Допускається розміщення сулій з кислотами групами в два або чотири ряди. Між групами повинен бути забезпечений прохід шириною не менше 1 м.

7.2.9.3. Сулії з кислотами слід зберігати в плетених кошиках або дерев'яних ящиках, які застелені стружкою або соломою, обробленою вогнезахисною речовиною.

7.2.9.4. Перекачування кислот із сулій в емальовані ємкості повинно здійснюватися за допомогою ручних або вакуумних насосів.

7.2.9.5. При зберіганні азотної та сірчаної кислот необхідно слідкувати за герметичністю тари, не допускати випадків попадання кислот на органічні матеріали. Пошкоджені сулії та їх упаковку слід негайно вилучати зі складу.

7.2.9.6. На складі кислот забороняється:

- розташовувати сулії з кислотами поблизу приладів опалення;

- зберігати кислоти разом з іншими речовинами та матеріалами;

- застосовувати для закривання сулій пробки, що виготовлені з органічних матеріалів;

- зберігати кислоти в підвальних та напівпідвальних приміщеннях;

- при зберіганні сулій з кислотами на стелажах розміщувати їх більше, ніж у два ряди по висоті.

7.2.10. Приміщення для зберігання лаків і фарб

7.2.10.1. Приміщення для зберігання лаків і фарб повинно знаходитися окремо і бути забезпечене витяжною вентиляцією.

7.2.10.2. Переливання лаків і фарб слід проводити на металевих піддонах, що мають бортики висотою не менше 0,05 м.

7.2.10.3. У приміщенні для зберігання лаків і фарб забороняється:

- зберігати лаки, фарби та розчинники в зіпсованій або відкритій тарі;

- проводити роботи при зіпсованій витяжній вентиляції;

- сумісне зберігання лаків і фарб з обтиральними та іншими волокнистими матеріалами;

- користуватися поліетиленовою тарою.

7.2.11. Склади тари

7.2.11.1. Усю тару слід зберігати на спеціальних складах або під навісами.

7.2.11.2. Тара на складі повинна бути розподілена по видах: спалима та неспалима. Спалиму тару слід зберігати на окремому складі.

7.2.11.3. Ремонт тари повинен здійснюватися на спеціальній ділянці, що знаходиться на самому складі або поблизу нього.

7.2.11.4. Допускається зберігання тари на складі штабелями. Кількість ярусів не повинна робити ймовірним розвалення штабеля.

7.2.11.5. Протипожежні заходи на складі спалимої тари повинні бути такими, як і для матеріального складу.

7.2.12. Фільмосховища

7.2.12.1. Фільмокопії у фільмосховищі повинні зберігатися на стелажах у металевих коробках або фільмоносках. Допускається застосування стелажів, що виготовлені повністю із металу, або з дерев'яними полицями, які оброблені вогнезахисною речовиною.

7.2.12.2. Забороняється зберігання фільмокопій на підлозі або в коридорах.

7.2.12.3. Стелажі слід розміщати не ближче 0,5 м від приладів опалення, електричних світильників та інших джерел тепла. Ширина проходів між стелажами повинна бути не менше 1 м.

7.2.12.4. У фільмосховищах слід використовувати лише ті транспортні засоби та підіймальні механізми, що безпечні в пожежному відношенні.

7.2.12.5. Забороняється зберігання в фільмосховищах будь-яких сторонніх речей.

7.2.13. Фільморемонтні цехи (майстерні)

7.2.13.1. Площа приміщення фільморемонтної майстерні визначається з розрахунку 6 кв. м підлоги на один фільмоперевірочний стіл.

7.2.13.2. Для фільмоперевірочних пунктів зі сховищем до 50 повнометражних фільмокопій площа приміщення повинна бути не менше 10 кв. м.

7.2.13.3. Підключення фільмоперевірочних столів та іншого обладнання до електромережі слід здійснювати згідно з вимогами ПУЕ.

7.2.13.4. Залишки кіноплівки після ремонту кожної частини необхідно складати в спеціальні металеві ящики і в кінці робочого дня прибирати з цеху (майстерні) у спеціально відведене місце.

7.2.13.5. Забороняється складати залишки кіноплівки в загальні ящики з папером та іншими матеріалами.

7.2.13.6. Ацетон і клей, що застосовуються для склеювання кіноплівки, повинні зберігатися в ємкостях з притертими пробками не більше 50 мл. Після роботи вони повинні прибиратися в металеву шафу, що закривається на замок.

7.2.13.7. На фільмоперевірочному столі під час роботи може знаходитися лише одна частина фільмокопії, а інші частини - на етажерці, приймальному столику або візочку, який повинен бути розташований біля кожного фільмоперевірочного столу.

7.2.13.8. Забороняється розміщувати фільмокопії поблизу вентиляційних отворів та біля приладів опалення.

7.2.14. Реставраційна майстерня

7.2.14.1. Приміщення для чищення та реставрації фільмокопій повинно бути відокремленим і вибиратися з урахуванням габаритів реставраційних і фільмоочищувальних машин з забезпеченням навкруги них вільного проходу шириною не менше 1 м. Для улаштування фільмоперевірочного столу слід передбачити додатково не менше 5 кв. м площі.

7.2.14.2. У реставраційній майстерні, у приміщенні для змивання емульсії крім частин фільмокопій, що знаходяться в машині, допускається знаходження лише однієї повнометражної фільмокопії.

7.2.14.3. У реставраційній майстерні допускається одночасне зберігання ацетону, спирту та інших легкозаймистих рідин в кількостях не більше змінної потреби в неспалимих шафах (ящиках) у таких ємкостях, що не розбиваються і щільно закриваються пробками.

7.2.14.4. Заправлення машин ацетоном та іншими легкозаймистими рідинами слід проводити при їх неробочому стані.

7.2.14.5. Приміщення реставраційної майстерні повинно мати самостійну витяжну вентиляцію, що не поєднана з загальними повітроводами.

7.3. Кінотеатри та кіноустановки

7.3.1. Приміщення кіноапаратного комплексу

7.3.1.1. Усі особи, які забезпечують масовий показ кінофільмів і відеофільмів, зобов'язані мати відповідне кваліфікаційне посвідчення та документ про проходження пожежно-технічного мінімуму. Вони мають проходити щорічні перевірки знань відповідно до Типового положення про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України.

7.3.1.2. Демонстрування кінофільмів у місцях постійного показу повинно проводитися з приміщень спеціально обладнаного кіноапаратного комплексу, відокремленого від інших приміщень протипожежними перегородками (стінами) та перекриттями з межею вогнестійкості не менше 0,75 години.

7.3.1.3. У всіх кінотеатрах і на кіноустановках, що обладнані 16 мм- і 35 мм кіноапаратурою, на проекційних і оглядових вікнах слід встановлювати заслінки зі склом або шторки з механічним скиданням та межею вогнестійкості не менше 0,25 години.

У кінотеатрах і на кіноустановках, що обладнані двоформатною апаратурою, в проекційній влаштовуються заслінки з електричним скиданням шторок.

7.3.1.4. Вихід з кіноапаратного комплексу повинен бути назовні або на сходову клітку, що має вихід назовні.

7.3.1.5. Допускається влаштовувати вихід з приміщення кіноапаратного комплексу до фойє чи вестибюля кінотеатру через приміщення, що не пов'язане з перебуванням глядачів.

7.3.1.6. Двері кіноапаратного комплексу повинні мати розмір 0,9 м х 1,2 м, розташовуватися з урахуванням технологічного обладнання і відчинятися в напрямку виходу із приміщення.

7.3.1.7. Будівельні конструкції, що використовуються для убудованих або прибудованих приміщень кіноапаратного комплексу, повинні бути виконані із неспалимих матеріалів.

Допускається будівництво прибудованих приміщень кіноапаратного комплексу із деревини, що захищена зсередини мокрою штукатуркою, у тих випадках, коли кінопроекційна обладнана кінопроектором з лампами розжарювання.

7.3.1.8. У кінотеатрах і на кіноустановках, обладнаних кінопроекторами з ксеноновими джерелами світла та лампами розжарювання, кіноапаратний комплекс може складатися з однієї проекційної, де розташована вся апаратура, обладнання та перемоточний устрій.

7.3.1.9. Мінімальні розміри проекційної, обладнаної кінопроекторами з лампами розжарювання, повинні бути: для одного поста - глибина-ширина не менше 2 м, для двох постів - глибина не менше 2 м, а ширина не менше 3 м. Висота проекційної повинна бути не менше 2,6 м.

7.3.1.10. У широкоекранних і широкоформатних кінотеатрах до складу кіноапаратного комплексу можуть включатися приміщення, в яких влаштовані пульти управління (кабіни перекладачів) з вікнами, що відкриваються в зал для глядачів. В цьому випадку в залі для глядачів повинен бути ізольований балкон або ложа з виходом у приміщення кіноапаратного комплексу через тамбур або подвійні двері.

7.3.1.11. Опалення кіноапаратного комплексу повинно бути центральним. У разі його відсутності допускається пічне опалення, яке слід припиняти приблизно за дві години до початку кіносеансу.

7.3.1.12. З метою стійкої роботи кінообладнання та створення нормальних умов для експлуатації фільмокопій, у приміщеннях кіноапаратного комплексу, як виняток, допускається застосування електронагрівних приладів з терморегуляторами типу РБЕ-1, ЕК-2, ПТ-8-2 тощо.

7.3.1.13. У приміщеннях кіноапаратного комплексу підлога повинна бути неспалимою або важкоспалимою і не сприяти утворенню пилу.

7.3.1.14. Для кіноустановок, що обладнані кінопроекторами з лампами розжарювання, а також оснащених 16 мм- та полегшеною стаціонарною 35 мм кінопроекційною апаратурою з ксеноновими джерелами світла потужністю до 2 кВт, допускається в кінопроекційних приміщеннях улаштування підлоги із дошок, які щільно припасовані.

У всіх приміщеннях кіноапаратного комплексу допускається улаштування дерев'яних дверей без захисту їх від загоряння.

7.3.1.15. У приміщенні кіноапаратного комплексу дозволяється мати робочий стіл і стільці, розміщати під склом схему кінотеатру чи кіноустановки з нумерацією всіх електричних мереж, графіки робіт, оглядів і ремонтів обладнання, інструкції та плакати з техніки і пожежної безпеки.

7.3.1.16. Для освітлення кіноапаратного комплексу можуть застосовуватися світильники будь-якого типу закритого виконання.

7.3.1.17. У кіноапаратному комплексі повинно бути влаштоване управління групою чергового освітлення залу для глядачів (ввімкнення та виключення).

7.3.1.18. Промащений обтиральний матеріал слід складати у металевий ящик, що щільно закривається металевою кришкою, і щодня звільняти його від цього матеріалу.

7.3.1.19. Залишки кіноплівки необхідно збирати в окремий металевий ящик.

7.3.1.20. У кінотеатрах і на кіноустановках допускається зберігання не більше сорока частин (рулонів) кіноплівки, що знаходиться в фільмостатах або фільмоносках.

7.3.1.21. У приміщеннях кіноапаратного комплексу забороняється:

- паління цигарок;

- допуск сторонніх осіб;

- зберігання зайвих речей і матеріалів.

7.3.2. Експлуатація кінотехнічного та електричного обладнання

7.3.2.1. Перед початком роботи обслуговуючий персонал кіноапаратного комплексу кінотеатра або кіноустановки зобов'язаний оглянути, перевірити та випробувати все кінотехнічне обладнання.

7.3.2.2. У будівлі кінотеатру не допускається користування тимчасовою електропроводкою, а також тимчасовий монтаж в кіноапаратурі, за винятком випадків ремонту приміщень кіноапаратного комплексу без зупинки кіноапаратури терміном до 30 діб.

7.3.2.3. Користування переносними світильниками в приміщеннях кінотеатрів і кіноустановок дозволяється за умови застосування гнучких шлангів і спеціальної електроарматури з захисною сіткою.

7.3.2.4. На щитах силових і розподільчих пристроїв слід нанести написи, що вказують на призначення окремих груп або мереж.

7.3.2.5. Рекламні установки повинні живитись через окремі запобіжники. Не дозволяється улаштування освітлювальних електроламп поблизу спалимих матеріалів.

Забороняється застосування в рекламних установках електроламп без патронів.

7.3.2.6. Проведення будь-яких експериментів з діючою кіноапаратурою й електрообладнанням кінотеатру та кіноустановки забороняється.

7.3.2.7. При несправності або аварії електротехнічного обладнання пошкоджена ділянка повинна бути відключена. Підключення її може бути дозволено після усунення виявлених недоліків.

7.3.2.8. Постійний контроль за справністю електротехнічного й освітлювального обладнання кінотеатру та кіноустановки здійснює черговий електромонтер. При відсутності його в штаті ці обов'язки виконує інженер або кіномеханік.

7.3.2.9. Усе електрообладнання сцени або естради (електродвигуни, розподільчі щити, рубильники, трансформатори, затемнювачі світла тощо) повинні мати захисну неспалиму огорожу.

7.3.3. Демонстрування кінофільмів у школах, навчальних і лікувальних закладах, виробничих приміщеннях, агітпунктах, наметах геологорозвідувальних та інших експедицій

7.3.3.1. У будівлях, де відсутнє приміщення кіноапаратного комплексу (лікарні, лекторії, агітпункти, виробничі приміщення, намети геологорозвідувальних та інших експедицій), дозволяється демонструвати тільки 16 мм- кінофільми на кінопроекційній апаратурі пересувного типу з дотриманням таких умов:

- до роботи на кіноапаратурі допускаються особи, які мають кваліфікаційне посвідчення кіномеханіка (кінодемонстратора) та посвідчення, що підтверджує знання вимог пожежної безпеки та проходження пожежно-технічного мінімуму з позначкою про щорічну перевірку знань;

- приміщення, що визначені для показу кінофільмів, повинні знаходитися тільки на першому поверсі; демонстрування кінофільмів на інших поверхах дозволяється при наявності не менше двох евакуаційних виходів та неспалимого перекриття під залом для глядачів;

- кінопроектор не повинен розміщатися біля виходу із приміщення і ускладнювати евакуацію людей;

- підключення проектора до електромережі повинно здійснюватись справними електропроводами за допомогою штепсельних розеток та вилок;