7.1.21.7. Просочувальні, загартовувальні й інші ванни з горючими рідинами слід обладнувати пристроями аварійного зливання в підземні резервуари, розташованими поза будівлею.

7.1.21 8. Кожна ванна повинна мати місцеве видалення горючих парів.

7.1.21.9. Спецодяг слід зберігати в розвішеному вигляді в спеціально призначених для цієї мети приміщеннях, у неспалимих шафах з отворами для провітрювання. У кишенях спецодягу забороняється залишати промащене ганчір'я.

7.1.22. Лісопильні дільниці

7.1.22.1. На лісопильних дільницях при експлуатації спеціальних візочків необхідно слідкувати за рівнем масла в бакові і не допускати перевищення тиску масла в гідросистемі понад передбачену в технічному паспорті.

7.1.22.2. При експлуатації лісопильних рам не допускається:

- користування пилками з недостатнім або нерівномірним плющенням (розводом) зубців, або їх пошкодженням;

- користування лісопильними рамами, круглопильними, фрезернопильними та іншими верстатами й агрегатами в разі торкання пил об огорожу;

- користуватися механізмами із зіпсованою системою охолодження та змащування напрямних і баз пристроїв, що забезпечують автоматичну зупинку лісопильної рами у разі, коли тиск у системі водяного охолодження досягне рівня, нижчого від передбаченого паспортними даними;

- скривлення пилкової рамки, послаблення та неправильна підгонка повзунів;

- нагрівання підшипників вище 70 град.;

- вимкнення систем місцевої вентиляції або їх відсутності;

- порушення герметичності повітроводів.

7.1.22.3. Перед пуском круглопильного верстата необхідно впевнитись у відсутності доторкання пилок до огорожі.

7.1.22.4. Не дозволяється робота фрезерно-пилкових агрегатів при зіпсованих системах охолодження круглих пилок.

7.1.23. Деревообробні цехи, дільниці та видаткові склади лісоматеріалів

7.1.23.1. Усе технологічне обладнання цехів, дільниць та видаткових складів, прилади опалення й електрообладнання необхідно кожної зміни очищати від пилу, стружки та інших горючих матеріалів, а будівельні конструкції та електросвітильники - по мірі їх забруднення, але не рідше одного разу на два тижні.

7.1.23.2. З метою вилучення дрібних відходів деревообробні верстати повинні бути обладнані місцевими відсмоктувачами. Робота верстатів при вимкнених системах вентиляції і пневмотранспорту забороняється.

Системи вентиляції та пуску деревообробних верстатів повинні мати блокувальні пристрої.

В місцях перетинання протипожежних перепон на повітропроводах слід влаштовувати вогнезатримні пристрої (клапани, заслінки тощо)

7.1.23.3. Камери для збирання пилу та циклони слід постійно тримати закритими. Зібрані в них відходи деревини необхідно своєчасно прибирати. Циклони слід очищати в міру необхідності, але не рідше одного разу на десять днів. Повітроводи повинні мати очисні лючки на кожні вісім метрів довжини.

7.1.23.4. При експлуатації обладнання, яке заповнене мастилами, повинні передбачатися заходи, які унеможливлюють витікання та розлив мастила і просочення ним дерев'яних конструкцій.

7.1.23.5. Необхідно дотримуватись визначених у технічних паспортах та інструкціях термінів змащення деталей обладнання та підшипників. При перевищенні температури поверхні підшипника понад 45 - 50 град. обладнання слід зупинити для вияснення причини перегріву підшипників.

7.1.23.6. Розігрівання клею треба здійснювати водяною парою або електронагрівними приладами з водяними банями. Клеєварки слід розміщати в приміщенні, що знаходиться окремо, або у відведеному для цього іншому безпечному в пожежному відношенні місці. Клеї на основі синтетичних смол і легкозаймистих розчинювачів необхідно зберігати в кількості не більше 3 л в спеціально призначених неспалимих приміщеннях або в металевих ящиках.

7.1.23.7. Для сушіння деревини в петролатумі його треба розігрівати до температури 120 - 140 град. Бак слід заповнювати петролатумом з таким розрахунком, щоб при опусканні в нього пакета деревини рівень рідини в бакові був на 0,6 м нижче верхнього краю бака. Не допускається опускати в бак з нагрітим петролатумом деревину, покриту льодом або снігом.

7.1.23.8. Приміщення, де розміщені петролатумні баки, необхідно обладнувати приточно-витяжною вентиляцією, а над баками монтувати зонти з витяжними трубами.

7.1.23.9. З метою запобігання іскрінню при сушінні деревини струмами високої частоти в сушильнях електроди повинні забезпечувати надійний контакт їх з деревиною. Двері сушильної камери необхідно блокувати з пристроєм подачі напруги на електроди.

7.1.23.10. Для кожної сушильні встановлюється гранично допустима норма завантаження матеріалами та температурний режим. Підтримання заданого температурного режиму роботи сушильних камер повинно здійснюватися автоматичними регуляторами температури.

7.1.23.11. При сушінні деревини інфрачервоними променями для кожної сушильні встановлюється допустима відстань від поверхні камери до висушуваної деревини.

7.1.23.12. У всіх сушильнях радіаційного типу з безперервним рухом дерев'яних виробів слід передбачати автоматичне відключення системи нагріву в разі раптової зупинки конвейєру, або монтувати відповідні автоматичні системи сигналізації.

7.1.23.13. У деревообробних цехах і дільницях забороняється:

- зберігати лісоматеріали у кількостях, що перевищують змінну потребу;

- залишати під напругою після закінчення роботи електрообладнання, а також неприбрану готову продукцію, деревинний пил, оліфу, лаки, клеї та інші горючі рідини та матеріали.

7.1.23.14. Лісоматеріали, що надходять до складу, слід складати в штабелі згідно з технологічними картами, які заздалегідь розроблені й узгоджені з пожежною охороною.

7.1.23.15. Крім первинних засобів пожежогасіння, на складах слід обладнувати пункти (пости) із запасом протипожежного інвентарю в кількості, що визначається оперативними планами пожежогасіння.

7.1.23.16. Відстань від штабелів, навісів та закритих складів лісопиломатеріалів до пожежних гідрантів повинна бути не менше 8 м.

7.1.23.17. Основи під штабелі пиломатеріалів і круглого лісу перед складуванням необхідно очистити від горючих відходів до грунту. При значних нашаруваннях відходів основи під штабелі слід засипати піском, гравієм або землею товщиною не менше 0,15 м.

7.1.23.18. Між штабелями лісу та пиломатеріалів повинні бути передбачені протипожежні розриви.

7.1.23.19. У спеку, суху та вітряну погоду територію, прилеглу до штабелів, а також розриви між ними необхідно щодня зрошувати водою.

7.1.23.20. Склади лісопиломатеріалів повинні мати огорожу.

7.1.24. Фарбувальні цехи (дільниці)

7.1.24.1. Перед фарбуванням деталі та вироби необхідно промити та знежирити негорючою речовиною, пастою, розчинювачем або емульсією.

У тих випадках, коли негорючі речовини не забезпечують необхідної якості чистоти виробів, допускається застосування горючих і легкозаймистих речовин за умови дотримання вимог пожежної безпеки.

7.1.24.2. У приміщеннях, де здійснюється приготування лаків і фарб, а також проводяться фарбувальні роботи, підлога повинна бути виконана із матеріалів, що не горять і не утворюють при ударі іскри.

7.1.24.3. Фарбувальні роботи, миття та знежирення слід проводити при працюючій приточно-витяжній вентиляції з місцевими відсмоктувачами від фарбувальних шаф, камер, кабін.

7.1.24.4. На кожній діжці, бідоні й іншій тарі з лакофарбувальним матеріалом, розчинником тощо повинна бути наклейка або бирка з їх точною назвою та зазначенням пожежонебезпечних властивостей.

Порожня тара з-під лакофарбових матеріалів повинна бути щільно закритою і зберігатися на спеціально приділеному майданчику.

7.1.24.5. Не дозволяється експлуатувати витяжну вентиляцію фарбувальних шаф, камер і кабін без водяних зрошувачів (гідрофільтрів) або інших ефективних устроїв для вловлювання горючих речовин. Система подачі повітря на розпилювач повинна мати блокувальний пристрій з системою витяжної вентиляції.

7.1.24.6. Повітроводи вентиляційних установок слід періодично (один раз на місяць) очищати від горючих речовин і відкладень. На витяжних повітроводах повинні бути люки, які щільно закриваються, для зручного очищення їх внутрішньої поверхні.

7.1.24.7. Фарбувальне обладнання необхідно щодня після закінчення зміни очищати від горючих відкладень при працюючій вентиляції.

7.1.24.8. Для зручності очищення фарбувальних камер від осадів фарб і лаків, стінки їх слід покривати тонким шаром солідолу або технічного вазеліну. З метою запобігання іскроутворенню скребки повинні бути виготовлені із кольорового металу.

7.1.24.9. Забороняється застосування лаків, фарб, розчинювачів, миючих і знежирювальних засобів з невідомими пожежонебезпечними властивостями.

7.1.24.10. У приміщеннях, де готуються лаки і фарби, на складах лаків і фарб не допускається проведення робіт, пов'язаних із застосуванням відкритого вогню й іскроутворення (електрогазозварювальні, заточні, нагрівні роботи, електромотори, що іскрять тощо).

7.1.24.11. Лаки та фарби повинні подаватися на робоче місце у готовому для застосування вигляді в закритій посудині. Приготування колеру та розбавлення всіх видів лаків і фарб слід проводити в спеціально виділеному приміщенні або на відкритому майданчику.

7.1.24.12. Розлиті на підлогу лаки, фарби, розчинювачі слід негайно прибирати. Миття підлоги, стін, обладнання горючими розчинювачами забороняється.

7.1.25. Друкарні

7.1.25.1. Приміщення друкарні слід постійно утримувати в чистоті. Після закінчення робочого дня відходи паперу, промащене ганчір'я тощо треба прибирати у відведене місце.

7.1.25.2. На всіх електросвітильниках повинні бути справні захисні скляні ковпаки.

7.1.25.3. У приміщеннях друкарні забороняється:

- користуватися побутовими електронагрівними приладами;

- палити цигарки;

- захаращувати коридори, проходи, сходові клітки та інші шляхи евакуації обладнанням, рулонами паперу та іншими матеріалами.

7.2. Кінокопіювальні підприємства, фонди фільмів, архіви кіно-, фото-, фонодокументів

7.2.1. Цех масового друку та контрольно-складальний цех

7.2.1.1. У цехах забороняється захаращувати робочі місця, проходи, проїзди, входи, виходи, сходові клітки обладнанням, кіноплівкою, фільмокопіями, тарою, відходами тощо.

7.2.1.2. У цехах і на робочих місцях допускається зберігання матеріалів, кіноплівки та фільмокопій у кількостях, встановлених нормами на кінофабриці, але не більше змінної потреби.

7.2.1.3. Норми міжопераційного зберігання матеріалів, кіноплівки та фільмокопій на робочих місцях визначаються розпорядженням головного інженера.

7.2.1.4. Забороняється користування відкритим вогнем, нагрівними електроприладами та паління цигарок у приміщеннях, де обробляється кіноплівка.

7.2.1.5. У цехах на робочих місцях кількість легкозаймистих і горючих рідин не повинна перевищувати встановленої для цього приміщення норми, але не більше змінної потреби.

7.2.1.6. Легкозаймисті, горючі та інші отруйні речовини та розчинники, що знаходяться в приміщенні, слід зберігати в закритих ємкостях, у витяжних металевих шафах, обладнаних вентиляторами вибухобезпечного виконання.

7.2.1.7. Перекачування рідини із фабричної тари (бочок або сулій) необхідно здійснювати ручним або вакуумним насосом у спеціальну емальовану ємкість або в транспортувальну тару.

7.2.1.8. Забороняється зливати в каналізацію легкозаймисті та горючі рідини (ацетон, толуол, залишки магнітного лаку тощо).

7.2.1.9. Перед застосуванням "льодяної" оцтової кислоти її слід на 75% розбавити водою в спеціально виділеному для цієї мети приміщенні для запобігання утворенню вибухонебезпечної концентрації парів кислоти з повітрям.

7.2.1.10. Під час роботи з реставраційною рідиною, магнітним лаком, клеєм для плівки та оцтовою кислотою треба дотримуватись особливої обережності, оскільки пари цих речовин при певних умовах можуть утворювати з повітрям вибухонебезпечні концентрації.

7.2.1.11. Клей для кіноплівки слід готувати лише у витяжних шафах, що знаходяться у спеціально виділених приміщеннях, і в кількості не більше змінної потреби.

7.2.1.12. Розмішування магнітного лаку перед заливкою його в поливальну машину необхідно здійснювати в транспортувальних банках на спеціальному верстаті, який розташований у препараторській.

7.2.1.13. Наповнення бачка поливальної машини магнітним лаком слід здійснювати на зупиненій машині при працюючій загальній та місцевій вентиляції.

7.2.1.14. Поливання кіноплівки магнітним лаком необхідно здійснювати обов'язково при закритих дверцятах поливальної машини.

7.2.1.15. Не допускається зберігання в шухлядах монтажних столів (або склеювальних автоматів) залишків кіноплівки та запасу клею.

7.2.2. Контрольно-вимірювальна та науково-дослідна лабораторія

7.2.2.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до контрольно-вимірювальної та науково-дослідної лабораторії викладені в підрозділі 7.1.3 цих Правил.

7.2.3. Кіноапаратний комплекс та апаратні магнітного копіювання

7.2.3.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до кіноапаратного комплексу та апаратних магнітного копіювання викладені в підрозділі 7.1.16 цих Правил.

7.2.4. Автотранспортні цехи

7.2.4.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до автотранспортних цехів викладені в підрозділі 7.1.17 цих Правил.

7.2.5. Матеріальні склади

7.2.5.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до матеріальних складів викладені в підрозділі 7.1.18 цих Правил.

7.2.6. Склади легкозаймистих і горючих рідин

7.2.6.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до складів легкозаймистих і горючих рідин викладені в підрозділі 7.1.19 цих Правил.

7.2.7. Склади хімікатів

7.2.7.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до складів хімікатів викладені в підрозділі 7.1.20 цих Правил.

7.2.8. Механічні цехи (майстерні)

7.2.8.1. Вимоги Правил пожежної безпеки до механічних цехів (майстерень) викладені в підрозділі 7.1.21 цих Правил.

7.2.9. Склади кислот