1. Опорна поверхня корпуса повиннабути сконструйована так, щоб тиск на опорнуповерхню при прикладанні номінального наван-таження не перевищував 7,5 МПа.
  2. Конструкцію і розміри замковихпристроїв люків оглядових колодязів, шарнірних з'єднань кришок люків і решіток дощоприй-мачів визначає підприємство-виготовлювач заузгодженням зі споживачем.

5.3Вимоги до сировини, матеріалів, покуп-них виробів

Корпуси, кришки, ремонтні вставки люків, корпуси і решітки дощоприймачів виготовляють із сірого чавуна марки не нижче СЧ20 за ГОСТ 1412. Допускається заміна марки чавуна, яка забезпечує номінальне навантаження. Крім того, допускається корпуси люків типів ЛМ(А15), М(А15) і дощоприймачів типу Д(А15) виготовляти з полімерних матеріалів і чавуну в сполученні з бетоном. Внутрішні запірні пристрої люків виготовляють зі сталі марки не нижче СтЗ за ГОСТ 380 з антикорозійним покриттям.

5.4Комплектність

Люки і дощоприймачі поставляють як комплектно, так і окремими деталями.

5.5Маркування

5.5.1 На зовнішній поверхні кришок люків усіх типів і решіток дощоприймачів повинна бути відлита умовна позначка, крім слів: "люк", "дощоприймач", "ремонтна вставка" і товарний знак підприємства-виготовлювача. Позначення найменування інженерної мережі розташовують на осьовій лінії. На внутрішній поверхні кришок люків і решіток дощоприймачів відливають місяць і рік виготовлення. Розміри маркувальних знаків визначає виготовлювач.

5.2.11Опорная поверхность корпуса должнабыть сконструирована так, чтобы давление наопорную поверхность при приложении номи-нальной нагрузки не превышало 7,5 МПа.

5.2.12Конструкцию и размеры замковыхустройств люков смотровых колодцев, шарнир-ных соединений крышек люков и решетокдождеприемников определяет предприятие-изготовитель по согласованию с потребителем.

5.3Требования к сырью, материалам,покупным изделиям

Корпуса, крышки, ремонтные вставки люков, корпуса и решетки дождеприемников изготавливают из серого чугуна марки не ниже СЧ20 по ГОСТ 1412. Допускается замена марки чугуна, обеспечивающая номинальную нагрузку. Кроме того, допускается корпуса люков типов ЛМ(А15), М(А15) и дождеприемников типа Д(А15) изготавливать из полимерных материалов и чугуна в сочетании с бетоном. Внутренние запорные устройства люков изготавливают из стали марки не ниже СтЗ по ГОСТ 380 с антикоррозионным покрытием.

5.4Комплектность

Люки и дождеприемники поставляют как комплектно, так и отдельными деталями.

5.5Маркировка

5.5.1 На наружной поверхности крышек люков всех типов и решеток дождеприемников должно быть отлито условное обозначение, кроме слов: "люк", "дождеприемник", "ремонтная вставка" и товарный знак предприятия-изготовителя. Обозначение наименования инженерной сети располагают на осевой линии. На внутренней поверхности крышек люков и решеток дождеприемников отливают месяц и год изготовления. Размеры маркировочных знаков определяет изготовитель.

ДСТУ Б В.2.5-26:2005 (ГОСТ 3634-99)

5.5.2 Люки і дощоприймачі, відвантажені споживачу, повинні супроводжуватися паспортом. Паспорт містить:

  • найменування виготовлювача або йоготоварний знак;
  • умовну позначку виробу;
  • кількість виробів у партії;
  • гарантійний термін;
  • дату приймання технічним контролем;
  • дату відвантаження.

5.6 Упакування

Упакування люків і дощоприймачів виконують у пакети на піддонах. За узгодженням із споживачем допускаються інші види упакування, що забезпечують схоронність виробів при транспортуванні і зберіганні.

6 ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ

  1. Приймання люків і дощоприймачів усіхтипів, ремонтних вставок (далі - виробів) проводять партіями. Обсяг партії дорівнює змінно-му виробітку.
  2. Вироби повинні піддаватися приймаль-но-здавальним, періодичним і типовим випро-буванням.
  3. При приймально-здавальних випробуваннях повинні перевірятися зовнішній виглядвиробів, механічна міцність кришок і решіток.Перевірці за зовнішнім виглядом піддають ко-жен люк і дощоприймач; перевірці на механічнуміцність піддають кришки люків і решітки дощоприймачів у кількості 3 % від партії, але неменше двох штук.
  4. При одержанні незадовільних резуль-татів випробувань на механічну міцність приприймально-здавальних випробуваннях прово-дять повторну перевірку за цим показникомподвоєного числа виробів. Результати повторної перевірки поширюються на всю партію і єостаточними.
  5. При періодичних випробуваннях перевіряють розміри, масу деталей виробів, відхи-лення від площинності кришки люків і решітокдощоприймачів і їх корпусів не менше ніж натрьох виробах з партії, що пройшли приймаль-но-здавальні випробування, не рідше одногоразу на рік, а також після кожної заміни техно-логічної оснастки.
  6. Типові випробування проводять з метоюперевірки ефективності і доцільності змін кон-струкції чи технології виготовлення, що можутьвплинути на технічні характеристики виробу.

5.5.2 Люки и дождеприемники, отгруженные потребителю, должны сопровождаться паспортом. Паспорт содержит:

  • наименование предприятия-изготовите-ля или его товарный знак;
  • условное обозначение изделия;
  • количество изделий в партии;
  • гарантийный срок;
  • дату приемки техническим контролем;
  • дату отгрузки.

5.6 Упаковка

Упаковку люков и дождеприемников производят в пакеты на поддонах. По согласованию с потребителем допускаются другие виды упаковки, обеспечивающие сохранность изделий при транспортировании и хранении.

6 ПРАВИЛА ПРИЕМКИ

6.1Приемку люков и дождеприемниковвсех типов, ремонтных вставок (далее - изде-лий) проводят партиями. Объем партии равенсменной выработке.

6.2Изделия должны подвергаться приемо-сдаточным, периодическим и типовым испыта-ниям.

  1. При приемо-сдаточных испытанияхдолжны проверяться внешний вид изделий,механическая прочность крышек и решеток.Проверке по внешнему виду подвергают каж-дый люк и дождеприемник; проверке на механическую прочность подвергают крышки люкови решетки дождеприемников в количестве 3 %от партии, но не менее двух штук.
  2. При получении неудовлетворительныхрезультатов испытаний на механическую проч-ность при приемо-сдаточных испытаниях прово-дят повторную проверку по этому показателюудвоенного числа изделий. Результаты повторной проверки распространяются на всю партиюи являются окончательными.
  3. При периодических испытаниях прове-ряют размеры, массу деталей изделий, отклоне-ния от плоскостности крышки люков и решетокдождеприемников и их корпусов не менее чемна трех изделиях из партии, прошедших приемо-сдаточные испытания, не реже одного раза вгод, а также после каждой замены технологической оснастки.
  4. Типовые испытания проводят с цельюпроверки эффективности и целесообразностиизменений конструкции или технологии изго-товления, которые могут повлиять на техничес-кие характеристики изделия.

ДСТУ Б В.2.5-26:2005 (ГОСТ 3634-99)

Випробування проводять на зразках продукції, у конструкцію яких на підставі тимчасових документів внесені зміни.

Види і обсяги типових випробувань визначає виготовлювач.

6.7 Споживач має право проводити контрольну перевірку відповідності всіх типів люків, ремонтних вставок і дощоприймачів будь-якій вимозі цього стандарту, дотримуючись наведеного порядку відбору зразків і методів контролю.

7МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

  1. Розміри люків оглядових колодязів дощоприймачів і ремонтних вставок перевіряютьуніверсальними чи спеціальними інструментами, а також шаблонами.
  2. Контроль зовнішнього вигляду люків,дощоприймачів і ремонтних вставок проводятьзовнішнім оглядом.
  3. Масу кришок люків, корпусів і іншихдеталей визначають зважуванням на вагах зпохибкою не більше 0,5 кг.
  4. Допуск площинності кришки люка чирешітки дощоприймача визначається на перевірній плиті за допомогою набору щупів.
  5. Випробування на механічну міцністьпроводять на пресі, що забезпечує необхідне зу-силля. Прес повинен бути обладнаний сталевимпуансоном. Розміри пуансона наведені в додат-ку В.

Для випробувань люк або дощоприймач установлюють на станині преса, при цьому їх опорні поверхні повинні прилягати до станини по всій опорній поверхні.

Навантаження на кришку люка чи решітку дощоприймача повинні прикладатись точно в середині через м'яку прокладку товщиною не менше 3 мм. Зусилля преса рівномірно збільшують зі швидкістю до 5 кН/с до досягнення номінального навантаження. Випробувальне навантаження витримують протягом не менше ЗО с

Люк або дощоприймач вважають таким, що витримав випробування, якщо при цьому не будуть виявлені руйнування (тріщини, відколи).

8ТРАНСПОРТУВАННЯІ ЗБЕРІГАННЯ

8.1 Люки і дощоприймачі перевозять будь-яким видом транспортних засобів відповідно до правил перевезень, що діють на даному виді транспорту. Під час перевезення автомобільним транспортом люки можуть не пакетуватися. Завантаження при цьому повинно бути рівномірним і виключати можливість переміщення вантажу і його ушкодження.

Испытания проводят на образцах продукции, в конструкцию которых на основании временных документов внесены изменения.

Виды и объемы типовых испытаний определяет изготовитель.

6.7 Потребитель имеет право проводить контрольную проверку соответствия всех типов люков, ремонтных вставок и дождеприемников любому требованию настоящего стандарта, соблюдая приведенный порядок отбора образцов и методы контроля.

7МЕТОДЫ КОНТРОЛЯ

  1. Размеры-люков смотровых колодцев,дождеприемников и ремонтных вставок прове-ряют универсальными или специальными инст-рументами, а также шаблонами.
  2. Контроль внешнего вида люков, дожде-приемников и ремонтных вставок проводятвнешним осмотром.
  3. Массу крышек люков, корпусов и другихдеталей определяют взвешиванием на весах спогрешностью не более 0,5 кг.
  4. Допуск плоскостности крышки люка илирешетки дождеприемника определяется на по-верочной плите с помощью набора щупов.
  5. Испытание на механическую прочностьпроводят на прессе, обеспечивающем необхо-димое усилие. Пресс должен быть оборудованстальным пуансоном. Размеры пуансона приве-дены в приложении В.

Для испытаний люк или дождеприемник устанавливают на станине пресса, при этом их опорные поверхности должны прилегать к станине по всей опорной поверхности.

Нагрузка на крышку люка или решетку дождеприемника должна прилагаться точно в середине через мягкую прокладку толщиной не менее 3 мм. Усилие пресса равномерно увеличивают со скоростью до 5 кН/с до достижения номинальной нагрузки. Испытательную нагрузку выдерживают в течение не менее 30 с.

Люк или дождеприемник считают выдержавшим испытание, если при этом не будут обнаружены разрушения (трещины, отколы).

8ТРАНСПОРТИРОВАНИЕИ ХРАНЕНИЕ

8.1 Люки и дождеприемники перевозят любым видом транспортных средств согласно правилам перевозок, действующим на данном виде транспорта. При перевозке автомобильным транспортом люки могут не пакетироваться. Загрузка при этом должна быть равномерной и исключать возможность перемещения груза и его повреждения.

ДСТУ Б В.2.5-26:2005 (ГОСТ 3634-99)

Випробування проводять на зразках продукції, у конструкцію яких на підставі тимчасових документів внесені зміни.

Види і обсяги типових випробувань визначає виготовлювач.

6.7 Споживач має право проводити контрольну перевірку відповідності всіх типів люків, ремонтних вставок і дощоприймачів будь-якій вимозі цього стандарту, дотримуючись наведеного порядку відбору зразків і методів контролю.

7МЕТОДИ КОНТРОЛЮ

  1. Розміри люків оглядових колодязів дощоприймачів і ремонтних вставок перевіряютьуніверсальними чи спеціальними інструментами, а також шаблонами.
  2. Контроль зовнішнього вигляду люків,дощоприймачів і ремонтних вставок проводятьзовнішнім оглядом.
  3. Масу кришок люків, корпусів і іншихдеталей визначають зважуванням на вагах зпохибкою не більше 0,5 кг.
  4. Допуск площинності кришки люка чирешітки дощоприймача визначається на перевірній плиті за допомогою набору щупів.
  5. Випробування на механічну міцністьпроводять на пресі, що забезпечує необхідне зу-силля. Прес повинен бути обладнаний сталевимпуансоном. Розміри пуансона наведені в додат-ку В.

Для випробувань люк або дощоприймач установлюють на станині преса, при цьому їх опорні поверхні повинні прилягати до станини по всій опорній поверхні.

Навантаження на кришку люка чи решітку дощоприймача повинні прикладатись точно в середині через м'яку прокладку товщиною не менше 3 мм. Зусилля преса рівномірно збільшують зі швидкістю до 5 кН/с до досягнення номінального навантаження. Випробувальне навантаження витримують протягом не менше 3О с

Люк або дощоприймач вважають таким, що витримав випробування, якщо при цьому не будуть виявлені руйнування (тріщини, відколи).

8ТРАНСПОРТУВАННЯІ ЗБЕРІГАННЯ

8.1 Люки і дощоприймачі перевозять будь-яким видом транспортних засобів відповідно до правил перевезень, що діють на даному виді транспорту. Під час перевезення автомобільним транспортом люки можуть не пакетуватися. Завантаження при цьому повинно бути рівномірним і виключати можливість переміщення вантажу і його ушкодження.

Испытания проводят на образцах продукции, в конструкцию которых на основании временных документов внесены изменения.

Виды и объемы типовых испытаний определяет изготовитель.

6.7 Потребитель имеет право проводить контрольную проверку соответствия всех типов люков, ремонтных вставок и дождеприемников любому требованию настоящего стандарта, соблюдая приведенный порядок отбора образцов и методы контроля.

7МЕТОДЫ КОНТРОЛЯ

7.1Размеры-люков смотровых колодцев,дождеприемников и ремонтных вставок прове-ряют универсальными или специальными инст-рументами, а также шаблонами.

  1. Контроль внешнего вида люков, дожде-приемников и ремонтных вставок проводятвнешним осмотром.
  2. Массу крышек люков, корпусов и другихдеталей определяют взвешиванием на весах спогрешностью не более 0,5 кг.
  3. Допуск плоскостности крышки люка илирешетки дождеприемника определяется на поверочной плите с помощью набора щупов.
  4. Испытание на механическую прочностьпроводят на прессе, обеспечивающем необхо-димое усилие. Пресс должен быть оборудованстальным пуансоном. Размеры пуансона приве-дены в приложении В.