5.1.16. Робочі місця на поліграфічних підприємствах мають відповідати вимогам ГОСТ 12.2.032-78, ГОСТ 12.2.033-78, ГОСТ 12.2.061-81(ДОД. 16, 17).

Робочі місця на обладнанні, де робота виконується в положенні "сидячи", необхідно комплектувати стільцями, висоту сидіння яких можна регулювати.

5.1.17. Для зберігання складальних матеріалів, стереотипів, фотоплівок. форм трафаретного друку в спеціальній кладовій, гуми, гумових друкарських форм, формних циліндрів флексографічного друку, штампів на дільниці обладнання високої частоти (ВЧ) застосовуються стаціонарні та пересувні стелажі-шафи міцної конструкції висотою не більше 1,8 м.

Виробничі меблі (столи, шафи, верстати і т .і.), про які нема окремих вказівок в даних Правилах, можуть бути встановлені впритул до конструктивних елементів будівель (стін, колон, перегородок).

Поверхня виробничих меблів має бути гладкою, без тріщин і щілин. Столи і невеликі шафи (тумбочки) належить покривати листовим матеріалом з металу (не схильного до окислення) або пластмаси. Невеликі шафи та інше обладнання мають щільно прилягати своєю основою до підлоги або мати ніжки заввишки не менше 15 см.

5.1.18 На виробничому обладнанні і меблях, де утворюються заряди статичної електрики, належить встановлювати нейтралізатори.

5.1.19 У виробничих процесах доцільно заміняти токсичні речовини (препарати) на менш токсичні і пожежобезпечні.

Для очищення від забруднень і фарби, знежирювання та миття вузлів обладнання під час ремонтів, зняття консерваційного шару з формних пластин і металу, а також змивання друкарських форм належить застосовувати водні емульсії на основі поверхнево-активних речовин (ПАР) замість гасу і бензину.

5.1.20. Розчини і електроліти виготовляються і зберігаються в спеціальних приміщеннях, обладнаних загальною примусовою вентиляцією, а також місцевою витяжною вентиляцією безпосередньо від робочих зон, де виконуються роботи з кислотами, лугами і хімікатами.

Зберігати хромові розчини належить при пониженій температурі (5-10??С) в спеціальній ємкості, яка щільно закривається.

Кількість використовуваних речовин у виробничих і лабораторних приміщеннях — не більше змінної норми.

Змінну норму легкозаймистих рідин (ЛЗР) і горючих рідин (ГР) слід зберігати окремо від інших речовин в посудинах з кришками, які щільно закриваються.

Для перевезення і піднімання тари з кислотами, лугами, електролітами тощо необхідно застосовувати спеціальні пристрої (візки, тачки). Розкривати металеву тару (наприклад, з хромовим ангідридом) слід з використанням спеціальних інструментів і 313.

5.1.21. В цехах і на виробничих дільницях для знімання, транспортування, подавання і встановлювання в обладнання друкарських форм, формних циліндрів, стереотипів, фарбових та зволожуючих валиків, деталей машин застосовують підйомно-транспортні засоби (тельфери, транспортери, візки, шафи-візки і т. і.). Колеса візків покривають пружним матеріалом (г�