2.17. Відомчий контроль за функціонуванням СУОП здійснюють Держкомрибгосп, галузеві об'єднання, керівники (власники) підприємств, судновласники, капітани суден.

2.18. Нагляд і контроль за станом охорони праці здійснюють:

а) Держкомрибгосп, який забезпечує:

державний нагляд за безпекою мореплавства суден флоту рибного господарства незалежно від форм власності;

відомчий контроль за виконанням законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці стосовно підпорядкованих йому об'єднань, підприємств, установ і організацій, судновласників;

б) служби охорони праці; керівники відділів, дільниць, цехів, підприємств, об'єднань (з залученням уповноважених з питань охорони праці від трудових колективів та профспілок); комісії з охорони праці -контроль за станом охорони праці в об'єднаннях, на підприємствах;

в) судновласники, капітани суден та начальники (вищий командний склад) суднових служб - контроль за станом охорони праці на суднах;

г) трудові колективи через вибраних ними уповноважених; професійні спілки в особі своїх виборних органів і представників -громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці.

2.19. Профспілкові органи та організації здійснюють громадський контроль за станом охорони праці на підприємствах, суднах, де працюють члени їхньої профспілки.

2.20. Особи, які здійснюють державний нагляд, відомчий або  внутрішній контроль за станом охорони праці, складають приписи або акти перевірки стану справ з охорони праці, де визначаються заходи щодо усунення виявлених недоліків і порушень вимог нормативних актів з охорони праці та безпеки мореплавства.

 2.21. Облік умов і безпеки праці на підприємстві в об'єднанні, на суднах організовує служба охорони праці підприємства, об'єднання, судновласника за формами, затвердженими Держкомстатом, Держнаглядохоронпраці та Міністерством охорони здоров'я.

2.22. Галузеві підприємства, установи й організації всіх форм власності, судновласники повинні проводити розслідування і облік нещасних випадків, хронічних професійних захворювань, отруєнь та аварій згідно з Положенням про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.98 №923).

2.23. Аналіз умов і безпеки праці забезпечують служби охорони праці Держкомрибгоспу, галузевих виробничих об'єднань, підприємств, судновласників.

2.24. Основою для аналізу та оцінки показників умов та безпеки праці є Єдина державна система показників умов і безпеки праці, дані про травматизм на виробництві, в районах плавання й промислу та професійні захворювання, пожежі, дорожньо-транспортні пригоди й аварії.

2.25. Основними показниками ефективного функціонування СУОП на всіх рівнях є:

а) рівень виробничого травматизму;

б) рівень профзахворювань;

в) рівень захворювань, пов'язаних з умовами праці;

г) чисельність осіб, які працюють у незадовільних умовах праці;

г) кількість обладнання, що не відповідає вимогам нормативних актів про охорону праці;

д) кількість технологічних процесів, що не відповідають вимогам нормативних актів про охорону праці;

е) кількість аварійних будівель, споруд, суден, плавзасобів;

є) забезпеченість засобами індивідуального й колективного захисту;

ж) забезпеченість санітарно-побутовими приміщеннями;

з) витрати на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища;

и) витрати на повне відшкодування шкоди потерпілим від нещасних випадків та профзахворювань (або витрати на соціальне страхування від нещасних випадків та профзахворювань);

і) витрати на розслідування та ліквідацію наслідків аварій і надзвичайних ситуацій, нещасних випадків і профзахворювань.

2.26. Облік, аналіз і оцінка показників стану охорони праці та функціонування СУОП повинні бути направлені на розроблення й прийняття, з урахуванням інформації про фактичний стан умов і охорони праці, ефективних управлінських рішень керівниками всіх рівнів.

3. ФУНКЦІЇ ДЕРЖКОМРИБГОСПУ, ВИРОБНИЧОГО ОБ'ЄДНАННЯ, ПІДПРИЄМСТВА, СУДНОВЛАСНИКА ЩОДО УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ

3.1. ФУНКЦІЇ ДЕРЖКОМРИБГОСПУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Державний комітет рибного господарства У країни:

3.1.1. Здійснює державний нагляд за безпекою мореплавства флоту рибного господарства; забезпечує виконання зобов'язань за міжнародними конвенціями з питань збереження людського життя на морі, запобігання забрудненню навколишнього природного середовища підприємствами й флотом галузі.

3.1.2. Розробляє й затверджує спеціальні правила експлуатації, реєстрації, обліку й технічного нагляду за суднами флоту рибного господарства, нормативні акти з питань безпеки мореплавства, охорони праці, екологічної та пожежної безпеки, радіозв'язку, експлуатації рибних портів і роботи служби капітана порту.

3.1.3. Створює:

а) службу охорони праці Держкомрибгоспу;

б) галузевий фонд охорони праці;

в) галузеві навчально-методичні центри, навчально-тренажерні центри, навчально-тренажерні судна, факультети й курси підвищення кваліфікації;

г) постійно діючу комісію з перевірки знань з питань охорони праці Держкомрибгоспу;

І) постійно діючі Державні кваліфікаційні комісії плавскладу морських суден Держкомрибгоспу.

3.1.4. Опрацьовує:

а) структурну схему галузевої системи управління охороною праці;

б) схему сповіщення про надзвичайні ситуації в структурі Держкомрибгоспу;

в) порядок взаємодії підпорядкованих об'єднань, підприємств та структурних підрозділів у вирішенні завдань управління охороною праці; 

г) положення про службу охорони праці Держкомрибгоспу з узгодженням його з Держнаглядохоронпраці;

д) положення про постійно діючу Державну кваліфікаційну комісію плавскладу морських суден Держкомрибгоспу.

3.1.5. Визначає обов"язки з питань охорони праці для посадових осіб Держкомрибгоспу, керівник в галузевих об'єднань, керівників підприємств, організацій , установ судновласників, капітанів суден з якими укладаються контракти.

3.1.6. Організовує:

а) розробку та функціонування галузевої системи управління охороною праці;

б) розробку та перегляд державних галузевих нормативних актів про охорону праці;

в) проведення навчання та перевірку знань з питань охорони праці, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій в районах плавання, промислу й на виробництві для осіб командного складу й спеціалістів флоту рибного господарства, керівників об'єднань, підприємств, а також керівників і фахівців структурних підрозділів центрального апарату;

г) забезпечення об'єднань, підприємств, установ, організацій, судновласників нормативними актами та інформаційними матеріалами з питань охорони праці;

І) розробку та виробництво засобів індивідуального та колективного захисту працюючих;

д) проведення галузевих нарад, семінарів, оглядів та конкурсів з питань охорони праці;

е) вивчення та поширення вітчизняного та зарубіжного досвіду організації роботи з охорони праці, пропаганди безпечних методів праці.

3.1.7. Забезпечує разом з експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці якісне проведення експертизи проектів на їх відпо-відність нормативним актам про охорону праці.

3.1.8. Надає допомогу об'єднанням, судновласникам, підприємствам у проведенні:

а) сертифікації виробничого обладнання й технологічних процесів;

б) атестації робочих місць на відповідність їх нормативним актам про охорону праці;

в) складання санітарно-технічних паспортів умов праці;

г) розслідування нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві;

О організації медичних оглядів та професійного відбору працівників окремих професій.

3.1.9. Проводить єдину науково-технічну політику та методичне керівництво з питань охорони праці та безпеки мореплавства.

3.1.10. Укладає з відповідними профспілками угоди з питань поліпшення умов та безпеки праці.

3.1.11. Здійснює розробку та реалізацію галузевих програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці, виробничого середовища та угод, що укладаються з відповідними галузевими профспілками.

3.1.12. Погоджує плани навчання з питань охорони праці, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій в районах плавання, промислу й на виробництві, яке здійснюють галузеві навчально-методичні заклади.

3.1.13. Затверджує плани проведення обстежень об'єднань, підприємств, суден фахівцями служби охорони праці та профільного управління Держкомрибгоспу.

3.1.14. Координує роботу інспекцій, служб, відділів, секторів та інших підрозділів, відповідальних за безпеку мореплавства, плавання на внутрішніх водоймах, пожежну безпеку, зв'язок та охорону праці в об'єднаннях, підприємствах, установах, учбових закладах, рибколгоспспілках та інших організаціях рибної галузі незалежно від форм власності.

3.1.15. Здійснює державний контроль за безпекою мореплавства через інспекції державного портового нагляду рибних портів; координує дії, пов'язані з пошуком і рятуванням на морі, у відповідності до національних нормативних актів та міжнародних договорів,

3.1.16. Співробітничає на міжвідомчому та міжурядовому рівнях у сфері безпеки мореплавства, збереження людського життя на морі, зв'язку, попередження забруднення моря із суден.

3.1.17. Організовує розслідування аварійних морських випадків на флоті рибної галузі, контролює розслідування аварій капітанами морських рибних портів.

3.1.18. Здійснює оперативний облік: потерпілих внаслідок групових нещасних випадків; нещасних випадків із смертельними наслідками; загального травматизму. Забезпечує проведення аналізу виробничого травматизму, профзахворювань.

3.1.19. Проводить відомчий контроль за станом охорони праці в об'єднаннях, на підприємствах, суднах, що належать до його сфери управління.

3.1.20. Не рідше разу в півріччя заслуховує на колегіях звіти керівників об'єднань, підприємств, судновласників, капітанів суден про дієвість СУОП і в першу чергу тих, на підприємствах, суднах яких допущено зростання смертельних нещасних випадків та аварій.

 СНиП - будівельні норми і правила (рос.)

 СОЇ - служба оперативної інформації 

ССБП - система стандартів з безпеки праці

 СУОП - система управління охороною праці 

ЦО - цивільна оборона

Начальник управління флоту, безпеки мореплавства  і охорони праці Держкомрибгоспу України                                            П.О.Дмитришин

Додаток 1

До пункту 1 5 Системи управління охороною праці в рибному господарстві

Структурна схема галузевої системи упра вління охороною праці

 

Додаток 2

до пункту 1.5 Системи управління охороною праці в рибному господарстві

Функціональна схема галузевої системи управління охороною праці

Додаток З

до пункту 1 5 Системи управління

охороною праці в рибному господарстві

СХЕМА СПОВІЩЕННЯ ПРО НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ В СТРУКТУРІ ДЕРЖКОМРИБГОСПУ

 

Додаток 4

до пункту 6.5.2.4 Системи управління охороною праці в рибному господарстві

ДЕРЖКОМРИБГОСП УКРАЇНИ

_________________________ (найменування підприємства, об'єднання, товариства)

_________________________ (найменування судна, колгоспу, цеху) 

_________________________ (найменування служби, дільниці, бригади)

ЖУРНАЛ

КОНТРОЛЮ СТАНУ ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розпочатий "_"_____ 200_ р.

Закінчений "_"______ 200_ р.

 

Продовження додатка 4

Порушення вимог охорони праці, виявлені в ході адміністративно-громадського контролю, вжиті заходи

Дата виявлення юрушення, дата контролю

Посада та прізвище, ім'я, по батькові осіб, що здійснюють контроль

Виявлені недоліки та порушення. Характер роботи, що виконується, при якій допущені порушення. Прізвище, ім'я, по батькові та посада порушника. Підпис осіб, що здійснюють контроль

Заходи, застосовані до порушника. Заходи щодо усунення недоліків. Підпис керівника підрозділу (цеху, відділу, капітана судна)

Відповідальний за виконання заходів

Термін виконання заходу

плановий фактичний

Примітки

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 5

до пункту 6.5.4.5 Системи управління охороною праці в рибному господарстві

АКТ 

щоквартального (післярейсового) контролю

стану охорони праці в підрозділі (судно, служба судна, колгосп, цех, бригада)

__________________________(найменування підприємства, об'єднання, товариства, колгоспу, цеху)

_____________________________(найменування підрозділу) ________________ (дата)

 Контроль провела комісія у складі голови ___________(посада)

______________________ _____________ і членів_________________(прізвище, ім'я, по батькові)(посада, прізвище, ім'я, по батькові) 

У ході контролю встановлено таке:

&nbspКонтрольований об'єкт, чинник

Істотні зауваження

1

Технічний стан обладнання, конструкцій, будівель, споруд

 

2

Стан робочих місць, проходів та переходів

 

3

Своєчасність та якість інструктажу з безпеки праці

 

4

Порушення працівниками вимог охорони праці

 

5

Якість проведення попереднього ступеня контролю стану охорони праці

 

6

Нещасні випадки

 

7

Вчасність розслідування нещасних випадків і подання інформації про них

 

8

Вчасність регламентних робіт щодо обслуговування, діагностування та випробування обладнання

 

9

Відповідність працівників роботі, що виконується