XI. ОБОВ'ЯЗКИ РОБОТОДАВЦЯ

11.1. Згідно з Законом України "Про охорону праці" роботодавець зобов'язаний створити для працівників умови праці відповідно до чинних нормативно-правових актів, забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.

11.2. Роботодавець забезпечує функціонування на підприємстві системи управління охороною праці.

XII. ВИМОГИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ КОЛЕКТИВНИХ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ

12.1. Працівники виробництв ЕІМ на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також роботах, що пов'язані із забрудненням або здійснюваних у несприятливих температурних умовах, повинні забезпечуватися спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими ЗІЗ згідно з Нормами безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам хімічних виробництв (Частина I), затвердженими наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 07.09.2004 N 194 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 26.10.2004 за N 1362/9961.

Засоби індивідуального захисту повинні відповідати чинним державним стандартам та вимогам Технічного регламенту з підтвердження відповідності засобів індивідуального захисту, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27 вересня 2004 року N 208, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2004 за N 1307/9906, на відповідний вид виробів і бути придатними за розмірами згідно з Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженим наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 24.03.2008 N 53, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.05.2008 за N 446/15137 (НПАОП 0.00-4.01-08).

12.2. Виробничий персонал, який бере участь у виготовленні ЕІМ, має бути захищений засобами індивідуального захисту згідно з ГОСТ 12.4.011-89 "ССБТ. Средства защиты работающих. Общие требования и классификация".

12.3. Засоби індивідуального і колективного захисту повинні забезпечувати захист від шкідливого впливу факторів, які супроводжують технологічні процеси виготовлення ЕІМ, - токсичних речовин, шуму, вібрації, нагрітих поверхонь та рухомих частин виробничого обладнання, загрози ураження електричним струмом.

12.4. Не дозволяється допуск персоналу підприємства до робочих місць без захисного одягу і взуття, ЗІЗ та необхідних пристроїв.

12.5. Не дозволяється користування несправними ЗІЗ, пристроями та пошкодженим захисним спецодягом.

Якщо спецодяг, виданий на певний час, зносився, складається відповідний акт та видається інший.

12.6. ЗІЗ та пристрої перед видачею працівникам підлягають огляду.

12.7. У випадках, коли нормами не передбачена видача запобіжних пристроїв, роботодавець має право видати як чергові: запобіжний пояс, діелектричні калоші, діелектричні рукавиці, гумовий килимок, захисні окуляри, респіратори, захисні шоломи, підшоломники, світлофільтри.

 

Начальник управління організаціїдержавного нагляду в металургії,енергетиці, будівництвіта котлонагляду  

   В. Іванченко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Директор Національногонауково-дослідного інститутупромислової безпекита охорони праці 

   М. О. Лисюк 

Директор виконавчої дирекціїФонду соціального страхуваннявід нещасних випадків навиробництві та професійних захворювань України 

    Ю. Мельников 

Голова Центрального комітету профспілки працівниківенергетики та електротехнічноїпромисловості України 

   С. С. Шишов 

Перший заступник Міністра,головний державний санітарнийлікар України 

  М. Г. Проданчук 

Заступник Міністра Україниз надзвичайних ситуацій та у справахзахисту населення від наслідківЧорнобильської катастрофи 

   В. Третьяков 

Заступник Міністрапромислової політики України 

 В. В. Севернюк 

Голова Державного комітетуядерного регулювання України 

 О. А. Миколайчук 

Голова Державного комітетуУкраїни з питань технічногорегулювання та споживчої політики 

  О. С. Шнипко