Відстані вад будівель та споруд підприємств до відкритого залягання торфу дозволяється скорочувати вдвічі за умови засипки відкритого залягання торфу шаром землі завтовшки не менше як 0,5 в межах половини відстані, вказаної у цьому пункті.

5. Протипожежні відстані між житловими, громадськими будинками і будівлями промислових та сільськогосподарських підприємств приймати згідно з ДБН 360-92.

 

Додаток 7 обов'язковий

Відстані від складів відкритого зберігання сільськогосподарської продукції до інших будівель та споруд

 

Склади

Місткість складів, т

Відстань, м, при ступені вогнестійкості будівлі

 

 

І,ІІ

ІІІ

ІІІa, ІІІб, IVIVa,V

Відкритого зберігання сіна, соломи, льону, коноплі, необмолоченого хліба

Не нормується

30

39

48

відкритого зберігання табачного листя, коконів

ДО 25

15

18

24

Примітки.

1.  При зберіганні матеріалів під навісами, шо виконані з незаймистих матеріалів, відстані можуть бути зменшені вдвічі.

2.  Вказані відстані обчислюються від межі площі, призначеної для розміщення (складу-

вання) вказаних матеріалів.

3.  Відстані від складів до будівель та споруд виробництв категорій А, Б та Г збільшу ються на 25%.

4.  Відстані від складів, вказаних у таблиці, до складів інших займистих матеріалів приймаються як до будівель та споруд IV-V ступенів вогнестійкості.

5.  Відстань від складів відкритого зберігання до краю лісу має бути не менше 100 м.

6.  Відстань від складів, не вказаних в додатку 7, визначається за нормативами проекту-

вання генеральних планів промислових підприємств.

 

Додаток 8 обов'язковий

Відстань від відкритих наземних складів до будівель та споруд сільськогосподарського призначення, а акож між вказаними складами

* Розміщення однакових метаріалів (в т. ч. фрезерного та кускового торфу або горючих та легкозаймистих рідин) у двох або декількох складах не дозволяється

Примітки.   

1.Для складів пиляних матеріалів, а також для складів самозаймистого вугілля при висоті штабеля більше 2,5 м відстань до будівель

ІІІа, ІІІб, IV, IVa, Vступенів вогнестійкості збільшується на 25%.

2.Відстань від складів торфу, лісоматеріалів, легкозаймистих рідин та пального до будівель з виробництвом категорій А та Б, а також до житла та громадських будівель збільшується на 25%.

3.При зберіганні разом легкозаймистих рідин та пального наведена місткість складів не повинна перевищувати місткості, вказаної в додатку 8, при цьому наведена місткість визначається з розрахунку, що 1 м3 легкозаймистої рідини дорівнює 5 м3 пального та 1м3 місткості наземного зберігання дорівнює 2 м3 місткості підземного зберігання.

   При підземному зберіганні легкозаймистих рідин або пального вказані місткості складів можуть бути збільшені удвічі, а відстань зменшена на 50%.

4.Відстань від будівель не нормується:

до складу кам'яного вугілля місткістю менше 100 Т;

до складів легкозаймистих рідин та пального фактичною місткістю до 100 м3 та до складів кам'яного вугілля або торфу місткістю

до 1000 т, якщо стіна будівлі, повернута убік складу, протипожежна.

5.Відстань потрібно визначити:

від складів кам'яного вугілля, торфу, лісоматеріалів, дров, дранки та тирси —від межі площі, визначеної для розміщення вказаних

матеріалів:

від складів легкозаймистих рідин та нального — від стінок резервуарів, зливно-наливних пристроїв або границь площі, визначеної

для розміщення тари із вказаними рідинами.

6.  Відстань від складів до відкритих майданчиків (рамп) для обладнання (готової продукції) в тарі, що горить, слід приймати відповідно до графи будівель та споруд IV, IVaта Vступенів вогнестійкості.

7.  Відстань від закритих складів легкозаймистих та горючих рідин до інших будівель та споруд приймається згідно з обов'язковим додатком 6.

8.  При зберіганні на території складу матеріалів місткістю понад вказаної в даній таблиці відстань між ними визначається за нормами

генеральних планів промислових підприємств

9.Відстань від складів нафти та нафтопродуктів до житлових та громадських будинків слід приймати згідно з ДБН 360-92.

 

 

Додаток 9 рекомендований

Показники мінімальної щільності забудови територій сільськогосподарських підприємств

Продовження додатку 9

Продовження додатку 9

Продовження додатку 9

Продовження додатку 9

Продовження додатку 9

Продовження додатку 9

Примітки.

1.   *Площа забудови окремої будівлі або споруди.

2.   Мінімальну щільність забудови дозволяється (при наявності відповідних техніно- економічних обгрунтувань) зменшувати, але не більше як на 10%, встановлених цим додатком, при будівництві сільськогосподарських підприємств на майданчиках з ухилом понад 3%, на осадових фунтах та в складних інженерно-геологічних умовах.

3.   Щільність забудови визначається у відсотках як відношення площі забудови до загального розміру майданчика.

4.   Підрахунок площі, яку займають будівлі та споруди, проводиться по контуру зов нішніх стін на рівні планувальних позначок землі, без урахування ширини відмосток.

5.   У площу забудови підприємства повинні включатися площі, зайняті будівлями та спорудами всіх видів, у тому числі навіси, відкриті технологічні, санітарно-технічні та інші установки, естакади та галереї, майданчики вантажно-розвантажувального обладнання, підземні споруди (резервуари, льохи, сховища, тунелі, прохідні канали підземних комунікацій, над якими не можуть бути розмішені будівлі та споруди), а також вигули для тварин, птиці, звірів, майданчики для стоянки автомашин, сіль ськогосподарських машин та механізмів, відкриті склади різного призначення за умови, що розміри та обладнання вигулів, майданчиків для стоянки автомашин та складів відкритого зберігання приймаються згідно з нормами технологічного про ектування.

     У площу забудови повинні включатися також резервні площі на ділянці підприємства. вказані в завданні на проектування для розміщення на них будівель та споруд другої черги будівництва (в межах габаритів названих будівель та споруд).

6.При підрахунках площі, яку займають галереї та естакади, в площу забудови вклю-

чається проекція на горизонтальну площину тільки тих частин вказаних об'єктів, під якими за габаритами не можуть бути розміщені інші будівлі або споруди, а для решти враховується тільки площа, яку займають конструкції колон на рівні планувальних позначок землі.

7.У площу забудови не повинні включатися площі, зайняті відмостками навколо будівель та споруд, тротуарами, автомобільними шляхами та залізницями, тимча совими будівлями та спорудами, відкритими спортивними майданчиками, майдан чиками для відпочинку, зеленими насадженнями, відкритими майданчиками для стоянки транспорту, який належить громадянам, відкритими водопровідними та іншими каналами, підпірними стінами, підземними спорудами або частинами їх, над якими можуть бути розмішені інші будівлі та споруди.

 

Додаток 10 довідковий

Площа та розміри земельних ділянок складів на 1 тис. мешканців сільських поселень

 

Склади

Площа складів, м2

Розміри земельної ділянки, м2

Продовольчих товарів

19

60

Непродовольчих товарів

193

580

Холодильники

10

25

Фруктосховища

90

380

Овочесховища

90

380

Картоплесховища

90

380

Будівельних матеріалів

-

300

Твердого палива з переважним використанням:

 

 

вугілля

-

300

дров

-

300