г)місця розміщення баз і складів матеріально-технічних, продовольчих та інших резервів, а такожскладів забезпечення проведення аварійно-відновлювальних робіт із зазначенням під'їздів до них;
д)гірничі виробки та інші підземні порожнини;є) підготовлені до експлуатації водні ресурси.
5.6 Пояснювальна записка розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) схеми планування території Автономної Республіки Крим, областей, кількох районів та району повинна містити:
а) основні показники розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) (у відповідності із показниками, що зазначені у п. 6.1.);
C.8 ДБН Б.1.1-5:2007
б)результати аналізу, що містять оцінку варіантів евакуації населення у заміську зону із виз-наченням місць захисту (при їх повному формуванні) та використання системи обслуговуванняцентрів територій розміщення місць захисту (при їх неповному формуванні), оцінку використаннятериторії розміщення місць захисту, а також результати порівняння розглянутих варіантів та об-ґрунтування пропозицій щодо визначення оптимального;
в)розрахунок об'ємів житлово-цивільного будівництва та відповідних об'єктів і мереж інже-нерного забезпечення, які необхідні для місць захисту у відповідних населених пунктах, а також звикористанням будинків відпочинку, санаторіїв, дитячих оздоровчих таборів, дитячих закладів ціло-річного використання, пансіонатів, шкіл-інтернатів, лікарень, дачних та садових будівель;
г)розрахунок потрібного фонду місць захисту, зокрема, з врахуванням населення, що прибуває заевакозаходами;
д)обґрунтування пропозицій щодо:
5.7У пояснювальній записці розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) схеми планування території АвтономноїРеспубліки Крим або області, окрім положень, що викладені у п. 5.6, повинні міститися обґрунтуванняпропозицій щодо:
5.8У пояснювальній записці розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) схеми планування території групи адмініст-ративних районів та окремого адміністративного району, окрім положень, що викладені у п. 5.9,повинні міститися обґрунтування пропозицій щодо:
5.9У розділі ІТЗ ЦЗ (ЦО) схеми планування території адміністративного району, окрім поло-жень, що викладені у пп. 5.5, 5.6 та 5.8, на основі складення варіантних вирішень щодо розміщеннямісць захисту у мирний час обґрунтовуються пропозиції щодо:
ДБН Б.1.1-5:2007 С.9
Примітка. Додатково у розділі можуть розглядатися інші питання, які визначені у методичному документі щодо поетапного виконання такого розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі схем планування території АРК, областей та районів на мирний час.
СКЛАД І ЗМІСТ РОЗДІЛІВ ІТЗ ЦЗ (ЦО)
НА МИРНИЙ ЧАС У ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
5.10 Графічні матеріали розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) генерального плану розробляються у такому складі:
А. Схема розміщення місць захисту за межами міста, які (місця захисту) визначено, виходячи з потреби забезпечення безпечної життєдіяльності населення, що потребує цивільного захисту, у масштабі 1:50 000 для міст з чисельністю населення більше 100 тис. осіб та у масштабі 1:25 000 — для міст до 100 тис. осіб. Для інших населених пунктів така схема розробляється (за необхідності див. п. 5.14) у масштабі на порядок меншому ніж масштаб проектного плану.
На схемі розміщення зазначаються:
Б. Креслення "Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)" представляються в масштабі проектного плану (у разі меншого насичення графічною інформацією представляються у масштабі у два рази меншому ніж масштаб проектного плану), на якому, включаючи рішення проектного плану, зазначаються:
С. 10 ДБН Б.1.1-5:2007*
В. Схема розміщення місць захисту виконується в масштабі у два рази меншому ніж масштаб проектного плану у генеральному плані. На схему наносяться місця захисту відповідного рангу.
Пояснювальна записка повинна містити:
а)основні показники розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) (формуються відповідно до показників, що зазначеніуп.б.З.);
б)розрахунок чисельності населення, що підлягає евакуації до місць захисту, в тому числі узаміську зону із міста;
в)розрахунок кількості, місткості та розміщення збірних евакуаційних пунктів у залежностівід радіуса доступності та часу збору населення в цілому по місту; за необхідності — складаннякартограм пасажиропотоків та вантажопотоків у цілому по місту;
г)пропозиції щодо розміщення населення у місцях захисту за межею зони можливого сильногорадіоактивного забруднення (від аварій на АЕС), можливого хімічного забруднення від аварій наінших потенційно небезпечних об'єктах;
д)розрахунок місткості місць захисту для розміщення населення міста, в тому числі із враху-ванням комплексного освоєння підземного простору міст;
є) пропозиції щодо використання підземних, зокрема, гірничих виробок для формування місць захисту для розміщення населення;
є) заходи щодо забезпечення функціонування у мирний час систем водопостачання (див. п. 5.11), каналізації, електропостачання, проводового мовлення, телефонізації та телеінформаційного забезпечення, газопостачання, теплопостачання;
Примітка. У складі генерального плану враховується, що оповіщення населення передається по радіотрансляційній мережі міста з використанням обладнання радіотрансляційних вузлів і мереж проводового мовлення. При цьому кожен радіотрансляційний вузол і мережа охоплює певний район міста і відповідну чисельність населення. Виходячи з цього проводиться розрахунок потужності обладнання радіовузлів.
У розрахунок потужності обладнання радіовузлів входить загальна потужність вуличних гучномовців. Магістральні мережі проводового мовлення, якими транслюється оповіщення населення, вказуються на схемах проводового мовлення і телефонізації. Крім того, оповіщення може здійснюватись і телеінформаційними мережами міста.
Система оповіщення у повному обсязі проробляється у спеціалізованій роботі, яка не входить до складу генплану. У завершеному вигляді система оповіщення виконується на стадіях "проект" та "робочі креслення" або " робочий проект" згідно із окремим завданням на проектування визначеної території.
ж) пропозиції щодо розміщення потенційно небезпечних об'єктів, зокрема, підприємств для зберігання та переробки легкозаймистих рідин, небезпечних хімічних речовин (НХР).
5.13 Пояснювальна записка розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) генерального плану міст та інших населених пунктів, які є потенційними місцями розміщення евакуйованого населення, повинна містити порівняння розроблених варіантів ІТЗ ЦЗ (ЦО) щодо забезпечення евакуйованого населення необхідними життєзабезпечуючими складовими. Таким чином, пояснювальна записка повинна містити:
а) основні показники розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) (формуються відповідно до показників, що зазначені у п.6.3);
ДБН Б.1.1-5:2007 C.11
б)чисельність евакуйованого населення, що розміщується у місцях захисту даного населеногопункту;
в)розрахунок необхідної місткості місць захисту повного формування для населення, що прибуває за евакозаходами;
г)за наявності місць захисту неповного формування визначення мережі додаткових закладівмедичного, торгово-побутового обслуговування, громадського харчування у населеному пункті, вякий прибуває додаткове населення за евакозаходами;
д)заходи, що забезпечують у мирний час функціонування систем водо-, електро-, тепло- тагазопостачання (див.п.5.11) з врахуванням розміщення населення, що прибуває за евакозаходами.
5.14 Для населеного пункту, що є потенційним місцем розміщення евакуйованого населення, розділ ІТЗ ЦЗ (ЦО) розробляється із врахуванням розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО), який розробляється у складі схеми планування території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або у складі генерального плану міста-центру (якщо даний населений пункт, що проектується, знаходиться у його заміській зоні).
За відсутності розділів ІТЗ ЦЗ (ЦО) (схем планування територій або генеральних планів міст-центрів), а також відсутності на території населеного пункту, який є потенційним місцем розміщення евакуйованого населення, об'єктів та природних умов, що несуть небезпеку НС природного та техногенного характеру, розділ ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі генерального плану цього населеного пункту не розробляється.