3.13.9 Роботи з усунення несправностей, що виникли, та із змащення вузлів на колійних машинах виконувати тільки після їх повної зупинки та зупинки силового приводу.

3.13.10 Обслуговуючий персонал машини повинен бути забезпечений спецодягом і користуватись ним. Під час роботи одяг необхідно застебнути, волосся прибрати під головний убір.

3.13.11 Перед запуском двигуна та випробуванням гальм необхідно переконатися у відсутності людей під машиною та на колії до неї.

3.13.12 Перед пуском робочих органів і зрушення машини з місця машиніст (помічник машиніста) повинен подати звуковий сигнал.

3.13.13 Не слід керувати машинами, що мають виносний пульт, знаходячись на міжколійі.

3.13.14 Не слід сходити та сідати на машину під час руху, знаходитися на підніжках і робочих органах.

3.13.15 Спускатися з машини на колію необхідно повернувшись до машини обличчям і тримаючись обома руками за поручні.

3.13.16 Необхідно стежити, щоб у кабінах, на сходинках і поручнях не було масла та бруду.

3.13.17 Під час руху колійних машин своїм ходом або в складі поїзда робочі органи привести в транспортне положення.

3.13.18 Не слід передавати керування машиною іншій особі, що не має на це право.

3.13.19 Під час роботи на дво- і багатоколійних ділянках керівник робіт зобов'язаний забезпечити своєчасне оповіщення монтерів колії і бригаду машини про наближення поїздів по сусідній колії.

3.13.20 Не слід знаходитись на міжколії під час пропуску поїздів по сусідній колії.

3.13.21 Не слід здійснювати перевезення працівників на колійних машинах.

3.13.22 Під час виконання робіт із застосуванням щебеноочищувальних машин, а також електробаластера на безстиковій колії відповідальною особою щодо забезпечення безпеки працюючих призначається працівник за посадою не нижче старшого шляхового майстра, начальника дільниці або виконроба.

Під час виконання колійних робіт із застосуванням електробаластера, колійного струга, кюветоочищувальної машини, колієукладальних кранів і рейкоукладачів, хопер-дозаторів, виправно-підбивальних-рихтувальних машин, виправно-підбивально-опоряджувальної машини (ВПО-3000),

рейкошліфувального поїзда, баластоущільнувальної машини (БУМ), динамічного стабілізатора, колійного моторного гайковерта (ПМГ), плужного снігоочисника, снігоочисника таранного типу та електроснігоочисника роторного типу відповідальною особою щодо забезпечення безпеки працюючих призначається працівник за посадою не нижче шляхового майстра.

Під час виконання робіт із застосуванням універсальної баласторозподілювальної машини (УБРМ), рейкоочисної машини (РОМ), снігоприбиральних машин (СМ) відповідальною особою щодо забезпечення безпеки працюючих призначається працівник за посадою не нижче бригадира колії.

3.13.23 Керівникам робіт необхідно стежити, щоб монтери колії під час роботи колійних машин знаходились на безпечній відстані від робочих органів машин та на шляху руху машин.

3.14. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням щебенеочищувальної машини типу ЩОМ-4, КМ-80 тощо.

3.14.1 У разі переведення робочих органів машини з транспортного положення в робоче та навпаки не знаходитись біля стійок несучої рами і роторного пристрою.

3.14.2 Під час зарядки та розрядки робочих очисних органів з відцентрованою сіткою та вигрібним робочим органом підняту електромагнітами колійну решітку закріплювати на запобіжних захоплювачах.

3.14.3 Не слід наближатись на відстань менше 2 м до підрізного щита, що піднімається або опускається поворотним краном і вигрібного пристрою.

3.14.4 Під час роботи щебенеочищувальних машин не слід перебувати працівникам в робочій зоні на відстані менше 5 м попереду або позаду щебеноочищувального пристрою з відцентровим способом очищення і менше З м з вигрібним робочим органом.

Не допускати перебування людей з боку викиду засмічувачів і ближче 3 м від транспортерів.

3.14.5 До пропуску поїзда по сусідній колії роботу машини припинити, а робочі органи прибрати в межі її габариту.

3.15. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням електробаластера.

3.15.1 Під час дозування баласту електробаластером, плануванні та перерозподілі свіжо відсипаного баласту керівник робіт повинен стежити, щоб працівники знаходилися на відстані не менше 5 м від крайньої рейки.

3.15.2 Впевнитись у тому, що електробаластер має перехідний фартух і проміжні ланцюги бар'єра, що з'єднують перехід з однієї ферми на іншу.

3.15.3 На час проходу поїзда по сусідній колії робота електробаластера припинити, а крила дозатора прибрати в межі габариту машини.

3.16. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням колійного струга.

3.16.1 До пропуску поїзда по сусідній колії припинити роботу колійного струга.

3.16.2 Під час роботи колійного струга не допускати перебування людей перед і позаду крила ближче 10 м.

3.16.3 Під час роботи колійного струга на електрифікованих ділянках зняти напругу з контактної мережі.

3.17. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням землеприбиральних машин.

3.17.1 Під час роботи землеприбиральної машини не дапу скати перебування працівників на відстані менше ніж 2 м від робочих органів машини, а також перебування на них.

3.17.2 Під час руху землеприбиральної машини в межах станції поворотний транспортер закріпити у поздовжньому положенні.

3.17.3 Під час виконання робіт кювето-очищувальною машиною КОМ-300 бригада машиністів повинна користуватись індивідуальними засобами захисту (каски, респіратори, окуляри).

3.17А Не допускати знаходження машиністів, монтерів колії та інших працівників ближче 5 м від ротора, плугів та зони роботи маніпулятора.

3.17.5 Під час навантаження ґрунту на рухомий склад на сусідній колії за допомогою поперечного конвеєра або виконання вантажно-розвантажувальних робіт маніпулятором зняти напругу з сусідньої колії та заземлити контактну мережу обов'язкове.

3.17.6 Припинити роботи в разі, якщо напруга з контактної мережі колії, де працює КОМ-300, не знята, а контактна мережа не заземлена на всій ділянці робіт.

3.18. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням пересувної рейко зварювальної машини (ПРЗМ).

3.18.1 Роботи із застосуванням пересувних рейкозварювальних машин виконувати на колії, закритій для руху поїздів, тільки по розробленій інструкції, що затверджена на підприємстві.

3.18.2 Перед початком роботи корпуси всіх механізмів з електроприводом необхідно перевірити наявність заземлення на металеву раму ПРЗМ.

3.18.3 Огляд устаткування, що знаходиться під платформою ПРЗМ, необхідно виконувати тільки при зупиненій платформі та підкладених гальмових башмаках. На час огляду електрошафи повинні бути закриті.

3.18.4 Під час транспортування пересувної рейкозварювальної машини не допускається перебування обслуговуючого персоналу та інших осіб на відкритій частині платформи.

3.18.5 Перед початком роботи ПРЗМ необхідно привести в дію гальмові пристрої.

3.18.6 На час проходу поїзда по сусідній колії припинити роботу рейкозварювальної машини.

3.18.7 Під час підіймання або опускання зварювальної головки не виконувати будь-які роботи зі стиком рейок, а також не знаходитися в зоні розлітання іскор і часток розплавленого металу рейок.

3.18.8 Під час переміщення вздовж фронту робіт на відстань не більш 25 м зварювальну головку підняти над рівнем головки рейки на 40-50 мм.

У випадку пересувань на більшу, від зазначеної, відстань зварювальну голівку встановлювати на підлогу платформи та закріпляти.

3.18.9 Під час підтягування рейок або рейко-шпальної решітки не слід знаходитися на відстані менше 10 м від натягнутого тросу.

3.18.10 Машиніст ПРЗМ повинен знаходитися в кабіні машини і не брати участь у роботах, що виконує зварювальна бригада.

Шлангові проводи виконавчого електроінструмента необхідно підключати до джерела живлення через штекерні роз'єднувачі та при знятій напрузі.

3.18.11 Після закінчення зварювальних робіт прибирання виконавчого електроінструмента та заземлювальних засобів необхідно виконувати тільки після зняття напруги з джерела енергоживлення машини.

3.19. Вимоги безпеки праці під час транспортування пакетів ланок рейко-шпальної решітки господарчими поїздами та при виконанні робіт із застосуванням колієукладальних кранів і реикоукладачів, у тому числі УК-25СП.

3.19.1 Керівником робіт з підготовки господарського поїзда, завантаженого пакетами ланок рейко-шпальної решітки та транспортування його до місця призначення, призначати працівника колії за посадою не нижче шляхового майстра.

3.19.2 Перед відправленням поїзда керівник робіт повинен особисто переконатися у належному закріпленні пакетів на платформах і готовності поїзда для слідування по запланованому маршруту.

3.19.3 Господарчі поїзди під час проведення робіт на перегоні або в межах станції повинен супроводжувати керівник робіт або уповноважений ним працівник. За вказівкою начальника залізниці на господарські поїзди в необхідних випадках можуть призначатися головні кондуктори (п.2.27 ЦП-0067).

3.19.4 Бригада, що супроводжує поїзд із пакетами ланок рейко-шпальної решітки, під час його слідування повинна знаходитися в критому тарному вагоні. Проїзд людей на відкритих платформах не дозволяється. Бригада на шляху прямування, а також під час стоянки поїзда на станціях, зобов'язана періодично перевіряти стан закріплення пакетів і якщо виникає необхідність, підтягувати ослаблені стяжки. В окремих випадках, коли за умовами руху поїздів господарський поїзд з пакетами ланок рейко-шпальної решітки рухається тривалий час без зупинки, керівник робіт повинний дати заявку поїзному диспетчерові про необхідність зупинок на проміжних станціях для перевірки надійності кріплення пакетів. Довжина ділянок між такими зупинками визначається наказом дирекції залізничних перевезень у залежності від плану та профілю колії.

На електрифікованих лініях стяжки, що ослабли, необхідно підтягувати з торця пакета, щоб працівник, що підтягує стяжки, не знаходився зверху пакета. Не слід наближатися до контактного проводу, що знаходиться під напругою, на відстань ближче ніж 2 м.

Не слід забиратися на пакет для підтяжки стяжок на електрифікованих лініях.

3.19.5 Швидкість слідування поїзда, завантаженого пакетами ланок, що закріплені відповідно до вимог чинної Інструкції, при відсутності в ньому укладальних кранів допускається: у прямих ділянках колії і кривих радіусом 600 м і більше - до 70 км/год.; у кривих від 300 до 600 м - 40 км/год.; по стрілочних переводах при русі по прямій колії - 70 км/год., при русі на бокову колію - 25 км/год.

3.19.6 При наявності в складі поїзда укладального крана УК-25 проходження його до місця робіт здійснювати відповідно до Інструкції по закріпленню пакетів ланок рейко-шпальної решітки на чотирьохвісних платформах та про порядок проходження укладальних і розбірних поїздів.

3.19.7 Швидкість проходження поїзда, завантаженого пакетами ланок рейко-шпальної решітки, при наявності в ньому укладальних кранів УК-25 і моторних платформ МПД визначається додатком 11 інструкції ЦП-0067.

3.19.8 Під час укладання нових ланок колії і розбиранні старих, а також під час перевертання їх знаходитися під піднятою ланкою та збоку від неї не дозволяється. Працівники обслуговуючої бригади в цей час повинні знаходитися попереду або позаду піднятої ланки на відстані не менше 2 м.

Під час стикування необхідно утримувати ланки направляючою штангою за головку рейки на відстані не ближче 0,4 м від стику.

3.19.9 Працівникам не слід перебувати та проходити між завантаженими незакріпленими пакетами ланок, перебувати між ними в момент перетягування, а також перебувати на відстані менше 10 м від троса в момент перетягування пакетів ланок.

3.19.10 Під час проходження колієукладального (колієрозбирального) поїзда до місця роботи і назад пакети ланок на платформах повинні бути надійно закріплені спеціальними пристроями.

3.19.11 На час пропуску поїзда по сусідній колії роботу колієукладального крана та перетягування пакетів припинити і забезпечити габарит для безпечного пропуску поїзда.

Не здійснювати пропуск поїздів по сусідній колії під час роботи колієукладального крана УК-25СП.

3.19.12 Не слід виконувати колійні роботи позаду і попереду колієукладальних кранів на відстані менше 25 м, знаходитися на піднятому вантажі, переходити і знаходитися під піднятим вантажем, а також ближче 1 м збоку від нього.

3.19.13 Працівники, які входять до складу бригади, що обслуговує колієукладальні крани, повинні користуватися захисними касками та рукавичками.

3.19.14 Керівник машини повинний стежити за тим, щоб обслуговуючий персонал рейкоукладачів під час роботи не користувався передніми дверима

кабіни. Ці двері повинні бути на час роботи закриті на замок, а підвісні сходи зняті.

3.19.15 До початку роботи рейкоукладача борти платформи відкрити і закріпити в кронштейни з установкою на бортах огороджуючого бар'єра.

3.19.16 Не здійснювати роботу колієукладальних кранів у темний час доби, при відсутності необхідного освітлення, під час сильного туману або грози.

3.20. Вимоги безпеки праці під час виконання робіт із застосуванням хопер-дозаторів.

3.20.1 Особам, що обслуговують поїзд під час навантаження і вивантаження, не слід:

а) знаходитися усередині кузова;

б) пролазити через відкриті люки в кузов;

в) виконувати регулювання механізмів і знаходитися в зоні підняття та опускання дозаторів при включеному повітрі;

г) знаходитися в зоні роботи екскаватора або під бункером при бункерному завантаженні.

3.20.2 Перед заповненням повітрям робочої магістралі необхідно переконатися у відсутності людей усередині хопер-дозаторів, а також у відсутності їх знаходження на відстані 1 м від розвантажувально-дозуючих механізмів. Включення повітря в робочу магістраль здійснити тільки після оповіщення працюючих. Команду про включення подає керівник роботи.