ПІ 1.4.73-349-2005. Примірна шструкція з охорони праці для електромонтажника суднового


5.8. При розриві трубопроводів і шлангів гідравліки, стиснутого повітря, систем пари електромонтажнику необхідно припинити подачу штатної арматури, повідомити про аварію керівнику робіт і приступити до ліквідації аварії, керуючись знаннями, отриманими при спеціальному навчанні по пожежно-технічному мінімумі.

5.9. У випадку раптового припинення дії вентиляції в замкнутому і важкодоступному судновому приміщенні необхідно негайно припинити роботу, повідомити про те, що трапилося, керівнику робіт і залишити приміщення.

5.10. При виявленні несправності риштувань (підмостків) або порушення працюючими на них правил безпеки необхідно повідомити про це керівнику робіт.

5.11. Для запобігання нещасних випадків при вантажно-підйомних роботах та транспортуванні металоконструкціи електромонтажнику слід переконатися у відсутності людей в небезпечній зоні, перевірити наявність і справність огороджень та попереджувальних надписів.

5.12. При оповіщенні по системі сигналізації й оповіщення (пожежній сигналізації, гучномовній, світловій і інших) про пожежонебезпечну ситуацію на судні або в цеху необхідно діяти відповідно до інструктажу в частині евакуації, проведеного керівником робіт.

При задимленості шляхів евакуації необхідно використовувати засоби індивідуального захисту, з місцями збереження яких необхідно бути ознайомленим заздалегідь і бути навченим як ними користуватися.

Евакуюватися необхідно в напрямку, позначеному покажчиками.

5.13. При недотриманні працюючими вимог по забезпеченню безпечних умов праці і пожежної безпеки створюються передумови різних видів ураження людей: від вогню, токсичних продуктів у повітряному середовищі, диму, електричних розрядів, поранень, забитих місць, падіння з висоти й інших, впливу частин механізмів і устаткування, що рухаються й обертаються, переміщаються вантажопідйомними пристроями, деталями і виробами, і інше.

5.14. При нещасному випадку, що відбувся з Вами або поруч працюючими, необхідно повідомити керівника робіт, зробити самодопомогу або подати першу допомогу потерпілому. Подання першої медичної допомоги слід проводити у наступному порядку:

5.14.1. При пораненнях із кровотечею до прибуття швидкої допомоги необхідно зупинити кровотечу шляхом накладення джгута або притиснення судини, що кровоточить, вище місця ураження. Місце накладення джгута попередньо обернути чистим рушником, бинтом або хусткою. Не можна рану торкати руками або промивати водою.

5.14.2. При переломах кінцівок слід укласти потерпілого на підлогу у зручне для потерпілого положення й очікувати лікаря.

При вивихах необхідно на ушкоджене місце накласти фіксуючу пов'язку або шину і при можливості доставити до лікаря.

5.14.3. При забитих місцях для зменшення болю необхідно покласти холодний компрес, при саднах і подряпинах місце навколо рани обробити йодом або забинтувати стерильним бинтом.

5.14.4. При ураженні електричним струмом необхідно негайно звільнити потерпілого від дії струму шляхом відключення живлення рубильником або відділення потерпілого від струмоведучих частин, використовуючи діелектричні предмети (сухий ціпок, ремінь, мотузка, сухий одяг).

При відтягуванні потерпілого слід братися за сухий одяг, не доторкаючись до оголених частин тіла, діяти одною рукою. Потім викликати швидку допомогу.

5.14.5. При термічних опіках слід негайно вжити заходів по припиненню впливу високої температури на потерпілого, зупинити людину, що біжить у палаючому одязі, палаючий одяг згасити водою, піском, накиданням щільної тканини, видалити тліючі частини одягу, накласти стерильну марлеву пов'язку, викликати лікаря.

5.14.6. При опіках кислотами і лугами місце опіку промити струменем води з-під крана або цебра, після чого звернутися в медпункт.

5.14.7. У випадку ураження ока світловим випромінюванням зварювальної дуги або влученням в очі сторонніх тіл слід відразу звернутися в медпункт.

5.14.8. У випадку ураження парами, газами, димом необхідно винести потерпілого на свіже повітря, а при зупинці дихання негайно почати штучне дихання до прибуття лікарської допомоги або відновлення дихання.

5.14.9. При непритомності слід укласти хворого на спину з опущеною головою, розстебнути комір, забезпечити приплив свіжого повітря, дати понюхати нашатирний спирт, обляпати обличчя холодною водою, поплескати по щоках, при необхідності зробити штучне дихання і викликати лікаря.

5.15. На місці події нещасного випадку слід зберегти до розслідування обставин, що привели до нещасного випадку, стан устаткування й обстановку, якими вони були в момент події (якщо це не загрожує життю і здоров'ю навколишніх працівників, не викликає аварію і не порушить хід виробничого процесу).

ДОДАТОК 1 Довідковий

ПЕРЕЛІК

нормативної документації, використаної при розробці

примірної інструкції

1. ДНАОП 0.00-4.15-98 Положення про розробку інструкцій з охорони праці.

2. Закон України «Про охорону праці» від 21.11.02 р.

3. Законодавство України про охорону праці. Збірник нормативних документів, т.

К4, м. Київ, «Основа», 1995 р.

4. ГОСТ 12.0.003.74 «Небезпечні і шкідливі виробничі фактори. Класифікація».

5. Класифікатор професій ДК-003-95 випуску 2003 р.

6. НАОП 1.4.74-1.04.86 «Правила пожежної безпеки для будуємих і ремонтуємих суден» ППБО-130-85.

7. НАОП 1.4.74-2.24-78. ОСТ5.0241-78. Охорона праці при будуванні і ремонті суден. Основні положення.

8. Правила пожежної безпеки для будуємих і ремонтуємих суден. Затверджені МНС України наказ № 136 від 23.03.2004 р.

9. ДНАОП 0.05-3.15-80. Типові галузеві норми безкоштовної видачі спецодягу, спецвзуття й інших засобів індивідуального захисту робітникам та службовцям суднобудівних і судноремонтних підприємств.

10. НАОП 1.4.74-1.02-83. Правила техніки безпеки при виконанні електромонтажних, радіо монтажних, налагоджувальних, регулювальних і електрорадіоремонтних робіт на суднах в установках напругою до і вище 1000 В.

11. НАОП 1.4.74-1.03-76. Правила техніки безпеки при виконанні ремонту електроустаткування в умовах цеху і заказу.

12. НАОП 1.4.74-2.06.81. ОСТ5.0348-81. Електропостачання будуємих і ремонтуємих суден. Вимоги безпеки.

>