Відхилення Рр4 зразка Р4 перевищує значення р+:

Рр4>Р +

Відхилення ppL арапка Р[ знаходиться у межах р- 5ррі й р-1"

Відхилення рр„ рр; зразків IV мінусові і за абсолютною величиною перевищують абсолютну величину р1^

Ррг <Р", РРт < Р7

РР>

ІРР>

За результатами здійснених зіставлень формулюються такі результати оцінки: зразок Р4

перевищує рівень базових зразків; зразок P1 відповідає рівню базових зразків; зразки Р2 і Р3 поступаються рівню базових зразків.

Додаток Е (рекомендований)

Процедура формування варіантів удосконалення продукції

  1. У випадку, коли продукція, що оцінюється, поступається світовому рівню, може виникнути необхідність у формуванні варіантів її удосконалення, що забезпечують відповідність світовому рівню.
  2. Варіанти удосконалення продукції формуються таким чином:

а)визначається величина кроку поліпшення значень кожного показника;

б)послідовно поліпшуються вихідні значення різних показників продукції на один, два і більше кроків.

  1. Кожний варіант перевіряється щодо відповідності світовому рівню:

якщо відповідність світовому рівню даним варіантом досягнута, то він запам'ятовується і значення його показників більше не поліпшується;

якщо відповідність світовому рівню даним варіантом не досягнута, то значення його показників продовжують послідовно поліпшувати.

У результаті формуються усі можливі варіанти удосконалення продукції до заданого рівня з мінімальним поліпшенням значень показників.

Значення бальної оцінки складовихпоказника безпеки, що оцінюється ескпертним шляхом

Заходи та засоби захисту

Оцінка складових показника в балах

1 . Огорожа стаціонарна, рухома, стаціонарна з теплоізоляцією; стаціонарна з блокуванням, рухома огорожа небезпечної зони, що оснащена ефективним блокуванням

3

2. Блокування приводу з люками, що відкриваються для обслуговування

2

3. Блокування приводу із датчиками технологічного режиму (швидкості та ін.)

2

4. Захист, що виключає мимовільне включення, в тому числі після зникнення напруги

2

5. Наявність засобів механізації процесів

2

6. Наявність дистанційного керування

3

7. Наявність обмежувачів, фіксаторів щодо положення огороджу- вальних частин в разі обслуговування

2

8. Наявність сигнальних кольорів та знаків безпеки

1

9. Наявність спеціальних пристроїв у складальних одиницях та деталях масою понад 15 кг

2

10. Наявність заземлених затискачів та знаків заземлення

1

11. Наявність світлових, звукових або кольорових сигналів небезпеки

2

12. Блокування обладнання, що знаходиться попереду за технологічним ланцюгом в разі виходу з ладу наступного

2

13. Сигналізація щодо граничних режимів роботи

2

14. Інші засоби захисту

1-2

Якість продукції — сукупність властивостей продукції, які обумовлюють її здатність задовольняти визначені потреби у відповідності з її призначенням (ГОСТ 15467-79).

Технічна досконалість продукції — сукупність найбільш істотних властивостей продукції, які визначають її якість і характеризують науково-технічні досягнення у розвитку цього виду продукції. Технічне удосконалення продукції характеризується набором показників і виражається сукупністю їх значень.

Вид продукції — сукупність зразків продукції одного призначення та галузі застосування.

Технічний рівень продукції — відносна характеристика її технічної досконалості, що грунтується на зіставленні сукупності значень показників технічної досконалості продукції і базових зразків, що оцінюються.

Базові зразки — зразки продукції, які є передовим науково-технічним досягненням у розвитку цього виду продукції. Базові зразки виділяються із групи аналогів оцінюваної продукції на підставі їх попарного зіставлення за сукупністю значень показників і в залежності від мети оцінки можуть визначати світовий, національний рівень, регіональний, а також рівень галузі.

Експериментальний зразок — це зразок, який має основні ознаки продукції, що намічена до розробки, і який виготовляється з метою перевірки запропонованих рішень та уточнення його окремих показників та вимог.

Експериментальний зразок виробу виготовляється в натуральну величину і функціонально придатний до здійснення визначених обсягів випробувань.

Модель виробу — виріб, який відтворює або імітує конкретні властивості розроблюваного виробу, і виготовлений для перевірки принципу дії і визначення його характеристик.

Макет виробу — спрощене відтворення у визначеному масштабі виробу або його частини для досліджень окремих характеристик та оцінки вірності технічних рішень.

Модернізація — створення продукції із поліпшеними властивостями, обмеженою зміною вихідної продукції та замість неї.

Модернізація повинна забезпечувати поліпшення не менш одного із основних показників виробу. При постановці на виробництво модернізованої продукції вихідна знімається з виробництва.

Модифікування - створення продукції, однорідної з вихідною, але в іншій галузі застосування.

До модифікованої не відносять продукцію індивідуального виконання, яка виконується за заявкою замовника в межах загальних вимог, встановлених для даної продукції.

Удосконалення — зміна у продукції, яка підвищує ефективність її виробництва або застосування без істотного поліпшення її основних властивостей.

Маса сухого виробу - - маса виробу без твердих, рідких, газоподібних та плазменних наповнювачів, витрачених у процесі експлуатації.