- не розпивати спиртні напої на робочому місці і на території заводу, не з'являтися на роботу в алкогольному та наркотичному стані.

1.25 Машиніст розливної машини повинен знати план ліквідації аварій в частині, яка відноситься до місця його роботи.

1.26 Машиніст розливної машини повинен вміти використовувати засоби пожежогасіння (пісок, вогнегасники) та інші первинні засоби. При виникненні пожежі необхідно повідомити керівництво цеху, викликати пожежну охорону, а до її прибуття вжити всіх заходів щодо ліквідації пожежі своїми силами, діючи відповідно до інструкції з пожежної безпеки.

1.27 При загорянні електропроводки, електроприладів, електрообладнання їх необхідно вимкнути від мережі і гасити піском або порошковими вогнегасниками.

1.28 При загорянні пально-мастильних речовин гасити полум'я водою не дозволяється. Для цього необхідно використовувати землю, пісок, вогнегасники.

1.29 Палити дозволяється в спеціально відведених для цього місцях, де повинні знаходитися баки з водою або піском.

1.30 Машиніст розливної машини, виявивши витік газу, обрив, електропроводу, інші несправності в роботі обладнання, які можуть призвести до аварії, вибуху, пожежі, нещасного випадку повинен негайно повідомити про це майстра виробництва та вжити заходів щодо їх усунення, при цьому необхідно дотримуватися заходів особистої безпеки.

1.31 Машиніст розливної машини повинен дотримуватися правил особистої гігієни.

1.32 Машиніст розливної машини повинен вміти надавати першу (долікарняну) допомогу потерпілому від несчасного випадку.

1.33 Машиніст розливної машини повинен знати та виконувати питний режим.

1.34 Особи, винні в порушенні вимог безпеки, що наведені в цій інструкції, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

2.1 Перед початком зміни необхідно:

- надіти суконний спецодяг, спецвзуття, засоби індивідуального захисту, каску. Брюки одягти навипуск, куртка повинна бути застібнута на всі ґудзики. При невиконанні порядку носіння спецодягу - неминучі опіки;

2.2 Перед початком виконання робіт на РМ необхідно прийняти та здати зміну.

2.2.1 Машиніст РМ, який здає зміну, повинен записати у журналі приймання і здачі зміни про стан обладнання, яке обслуговується, про несправності, виявлені під час роботи, про заходи, вжиті щодо їх усунення та повідомити про це змінникові.

2.2.2 Приймаючий зміну машиніст повинен разом з тим, хто здає, провести повний огляд стану безпеки обладнання і робочих місць на дільниці РМ.

2.2.3. Машиніст, який приймає зміну, у присутності здаючого зміну, повинен занести в журнал результати спільного огляду, після чого обидва машиністи повинні розписатися, підтверджуючи прийняття (здачу) зміни.

2.2.4. Машиніст, який прийняв зміну, повинен докласти керівнику про приймання зміни і приступити до усунення виявлених порушень, а потім - до виконання змінного завдання.

В разі, якщо виявлені порушення не можуть бути усунені своїми силами або вони такі, що не допускають роботу обладнання і механізмів, машиніст повинен повідомити старшого майстра (начальника зміни).

2.3. Перевірка стану і працездатності обладнання, механізмів, а також стану безпеки робочих місць під час передачі зміни, повинна виконуватися згідно установлених для відділення РМ вказівок і правил як статики, так і у режимі прокручування механізмів.

2.3.1. Під час передачі зміни необхідно перевірити:

2.3.1.1 відсутність витіку:

- мастила на приводі конвеєра;

- вапняного розчину через ущільнення вала і люків оприскувача;

- мастила з гідроциліндрів кантувача; ( у всіх випадках витік не допускається);

2.3.1.2 стан:

- установки утилізації відсівів;

- конвеєра, на якому не повинно бути прогорілих виливниць, ознак "горба", ненадійних кріплень виливниць ;

- жолоба, на якому не допускається відсутність плит футирівки;

- деталей, вузлів, механізмів і пристосувань, дефекти і несправності, які були виявлені під час попередньої зміни.

2.3.1.3 рівень забезпеченості змащування вузлів і механізмів РМ (робота без достатнього змащування не допускається);

- надійність роботи систем звукової і світлової сигналізації, блокувань і контрольно-вимірювальних приладів;

- надійність кріплення деталей, вузлів і механізмів (ослаблення кріплень може викликати аварію або зупинку обладнання);

- наявність і справність видимого заземлення електрообладнання, щитів, пультів (працювати з несправним заземленням не дозволяється), ключів-бирок, тросиків аварійного відключення, первинних засобів пожежогасіння;

- освітлення на робочих місцях;

- чистоту майданчиків, підлог, проходів, огорож обертових частин,

- наявність у достатній кількості пристосувань, запасних частин, матеріалів;

- працездатність системи вентиляції.

2.4. Всі виявленні порушення повинні бути усунені своїми силами, а також із залученням, в установленому порядку, чергового і ремонтного персоналу.

3. Вимоги безпеки під час робот

3.1. Вимоги безпеки під час очищення жолоба і накопичувана

3.1.1. Перед очищенням накопичувача і жолоба необхідно відвести па безпечну відстань поворотний жолоб установки утилізації відсівів.

3.1.2.Охолодження жолоба і накопичувача слід проводити водою при відсутності рідкого розплаву у накопичувачі з відстані не ближче як 2 м. При цьому необхідно включити витяжну вентиляцію і прикрити на половину ходу відкатну кришку кантувальної камери тому, що при охолодженні утворюється водяна пара і розпеклий скрап, які можуть призвести до опіків тіла і очей.

3.1.3. Щоб уникнути опіків, очищення жолоба виконується лише після його охолодження і повного випарування води з його поверхні.

3.1.4. Після очищення жолоб повинен бути заправлений сухим вогнетривким піском.

3.1.5. Під час прокручування стрічки конвеєра знаходитися на майданчику біля жолоба не дозволяється.

3.1.6. Віддалення "козла" з накопичувача повинно виконуватися вантажопідіймальним краном за командою машиніста РМ через селекторний зв'язок.

3.1.7. Ланцюжне чалкове (вантажопідіймальне) пристосування для стропування і віддалення "козла" з накопичувача повинно бути перевірено і випробувано, а стропування повинно виконуватися з дотриманням умов особистої безпеки машиніста.

3.1.8. Усунення "козла" з накопичувача за допомогою крана виконує машиніст РМ, який має посвідчення стропальника і відмітний знак.

3.1.9. Під час транспортування "козла" з накопичувача краном, машиніст повинен супроводжувати вантаж до кінцевого пункту призначення. Короб місткістю 4,5 м3 для "козла" повинен знаходиться в розливному прольоті біля РМ.

3.1.10. Не дозволяється знаходитися у кантувальній камері під час виконання будь-яких операцій біля жолоба і накопичувача.

3.2. Вимоги безпеки під час очищення конуса і бака

3.2.1 Перед очищенням конусів оприскувачів необхідно викликати чергового електрика і розібрати електричні схеми конуса конвеєрів РМ, насосів подачі вапняного розчину з відділення, де він готується.

3.2.2. Після цього необхідно вилучити ключ-бирку, поставити ключ керування РМ у положення "заборонено", повісити плакат "Не включати! Працюють люди!". В приміщенні оприскувача ключі керування насосом і оприскувачем встановити у положення "заборонено".

3.2.3. Під час очищення конуса оприскувача машиніст РМ, стоячи на трапі містка, збоку від люка, повинен звільнити кришку верхнього люка від всіх, крім одного, запорів для визначення рівня вапняного розчину у конусі.

Якщо вапняний розчин не виливається через існуючі нещільності кришки, це означає, що рівень розчину знаходиться нижче нижнього краю кромки люка.

3.2.4. Стоячи на містку, машиніст повинен відкрити кришку люка, за допомогою скребка звільнити грати від охолодів вапна та кусків металу, видаливши залишок вапняного розчину з оприскувача.

3.2.5. Після цього машиніст повинен відкрити нижній люк конуса оприскувача і через його отвір видалити скрап з конуса у короб.

3.2.6. Під час очищення конуса оприскувача необхідно перевірити грати і закріпити екран.

3.2.7. Під час очищення конуса або бака оприскувача машиніст РМ повинен бути одягнений та взутий за нормами, використовуючи каску, захисні щитки, окуляри, рукавиці.

3.2.8. Перед очищенням бака від скрапу необхідно:

- звільнити бак від вапняного розчину;

- перекрити запор подачі вапняного розчину в бак;

- перекрити вентиль подачі стисненого повітря на барботування;

- почати очищення бака від скрапу.

3.2.9. Під час очищення бака необхідно відкрити його люки та видалити скрап та інші прикмети за допомогою скребка і лопати.

3.2.10. Під час роботи у контакті з гарячим вапняним розчином та його парами необхідно захищати обличчя, руки й очі від опіків, використовуючи для цього гумові рукавички, респіратори, захисні окуляри.

3.3. Вимоги безпеки під час очищення скрап-бака і бункерів звороту

3.3.1. Очищення скрап-бака повинно виконуватися двома машиністами РМ, які мають посвідчення стропальника і відмітний знак.

3.3.2. Під час роботи щодо очищення скрап-бака від скрапу необхідно:

3.3.2.1. Перевірити стан стенда (стенд повинен бути чистим, перильні огорожі - у справному стані, днище ковша - жорстко закріплено; троса повинні кріпитися не менше як трьома затискачами).

3.3.2.2. За допомогою лебідки викотити візок з скрап-баком із-під жолобів у розливний прольот.

3.3.2.3. По селекторному зв’язку передати команду машиністу крана під’їхати до скрап-баку біля підвалу РМ.

3.3.2.4. Під час стропування скрап-бака один з стропальників повинен подавати команди машиністу крана, який знаходиться на відмітці підвалу РМ.

3.3.2.5. Перед стропуванням скрап-бака машиніст РМ повинен переконатися у справності і надійності чалкового пристосування, а також надійності цапф для зачеплення стропів на скрап-баці.

3.2.2.6. Під час транспортування скрап-бака краном машиніст РМ повинен супроводжувати його до стенда для очищення його від скрапу.

3.3.3. Під час очищення бункерів звороту необхідно додержуватися таких вимог:

- очищення бункерів виконується машиністом РМ з кузова автомобіля;

- для запобігання опіків тіла, очей, дихальних шляхів машиніст РМ повинен бути одягнений у спецодяг і взуття відповідно до норм, а також використовувати захисні засоби (респіратор, окуляри, каску, рукавиці):

- у кузов автомобіля машиніст РМ, повинен підійматися тільки після його зупинки і лише по призначених для цього сходинках;

- під час відкриття отворів бункера машиніст РМ повинен знаходитися з боку від його горловини з підвітряної сторони, щоб уникнути удару від кусків металу, які вилітають з горловини бункера, і опіків від вапняного пилу;

- супроводжуючи автомашину на склад готової продукції, машиніст РМ повинен сідати у кабіну і виходити з неї тільки після повної зупинки автомашини; під час руху не дозволяється відволікати водія від його роботи;

- зворот металу необхідно висипати тільки у короба на складі; просип слід прибрати у короб.

3.4. Вимоги безпеки під час приймання ковшів та розливу металу

3.4.1. Роботи щодо приймання ковшів і розливу металу розливною машиною (РМ) повинні виконуватися з додержанням технологічних і посадових інструкцій, правил експлуатації, вимог цієї інструкції.

3.4.2. Під час приймання і розливу металу на РМ повинні виконуватися наступні вимоги безпеки:

3.4.2.1. Ківш з розплавленим металом може прийматися на РМ тільки після повної підготовки РМ до роботи.

3.4.2.2. Ківш не може прийматися до розливу, в разі, якщо відстань від рівня розплаву у ковші до носка менше як 100 мм.

3.4.2.3. Не допускається розлив металу при незадовільному стані носка і обробленні ковша.

3.4.2.4. Перед прийманням ковша необхідно переконатися у відсутності людей у кантувальній камері, закрити всі двері на РМ, відкрити відкочувальну кришку і тільки після цього подати команду машиністу крана на встановлення ковша.

3.4.2.5. Прийманням та встановленням ковша на кантувач краном повинен керувати машиніст РМ особисто за селекторним зв'язком, здійснюючи контроль за операцією через вікно з пульта керування.

3.4.2.6. Ківш з металом повинен повільно встановлюватися на траверсу кантувача по всій її опорній поверхні.

3.4.2.7. Перед розливом металу машиніст РМ повинен обробити кірку сплаву у ковші. Якщо метал не зливається тому, що утворилась кірка, розлив повинно бути негайно припинено, а ківш подано на обробку носка.

3.4.2.8. Не допускається кантування ковша з суцільною кіркою сплаву у ковші. Для запобігання заливанню металом майданчика і частин машини, у цьому випадку слід заздалегідь в ковші пробити два отвори діаметром 250 мм, один - біля носика, а другий - з протилежного боку від нього.

3.4.2.9. Перед розливом метлу машиніст РМ повинен впевнитися у надійності кріплення ковша у кантувальному пристрої. Упори ковша для захвата не повинні мати надрізів, тріщин або інших дефектів.

3.4.2.10. Перед початком розливу необхідно застопорити ківш у кантувачі, закрити відкотну кришку камери, включити до роботи відсмоктувальну вентиляційну установку кантувальної камери.

3.4.2.11. Перед пуском обладнання і початком розливу машиніст, повинен переконатися у відсутності сторонніх осіб на РМ і галереї або будь-яких інших причин, які можуть призвести до пошкодження механізмів. Він повинен подати звуковий сигнал тривалістю 10 с потім, після паузи 30 с, другий - тривалістю 30 с на пуск конвеєра та інших механізмів, при цьому пусковий пристрій повинен бути зблокований таким чином, щоб забезпечити вказані паузи.

3.4.2.12. Кантования ковша для зливу необхідно виконувати повільно і плавно, регулюючи подачу струменя в накопичувач за допомогою дросельної заслінки, підігріваючи при цьому перед розливом жолоб і накопичувач.

3.4.2.13. Швидкість кантування ковша повинна бути такою, щоб сплав, що зливається з ковша, рівномірно наповнював виливниці, не допускаючи переливу.