Поблизу робочого вікна частина огороджень з поручнями повинна бути знімною.

Зазори між робочим майданчиком пічного прогону та пічним майданчиком, що нахиляється, з бічних сторін печі повинні бути не більше 80 мм для печей ємністю не менше 50 т і не більше 150 мм для печей ємністю 50 т і більше.

1.25. На робочому майданчику поблизу печей повинні бути пристрої для повітряного душування робочих місць згідно з вимогами ДСН 3.3.6.042-99 ( va042282-99 ) та ДСП 3.3.1.038-99 ( v0038588-99 ).

1.26. Заправка подини, відкосів і стін електропечей повинна бути механізованою.

Для запобігання обвалам металошихти в рідкий метал повинні бути вжиті заходи щодо вчасного обвалювання кусків шихти з відкосів.

1.27. Щоб уникнути викидів з печі металу і шлаку, кількість руди, що одночасно присаджується в піч в окислювальний період, не повинна перевищувати кількості, зазначеної в інструкції з охорони праці, розробленій та затвердженій з дотриманням вимог НПАОП 0.00-4.15-98 ( z0226-98 ).

1.28. Для установлення газокисневого пальника в завалочне вікно печі в кришці вікна повинен бути влаштований спеціальний отвір відповідно до розмірів пальника.

1.29. Газокисневі пальники повинні бути обладнані запірною арматурою, а також приладами, що контролюють витрати й тиск газу, кисню та охолоджуючої води.

1.30. Пальник перед включенням повинен бути продутий киснем, після чого повинен подаватися газ.

Не дозволяється установлювати задані витрати газу та кисню, не переконавшись у загорянні суміші.

Відключення пальника повинно провадитися у зворотному порядку. У разі аварії в першу чергу повинен бути відключений кисень.

1.31. Перед увімкненням переносного пальника слід переконатися, що всі підвідні шланги та пальник не мають пошкоджень і отвори в ньому чисті.

1.32. Пальники-фурми, які використовуються для продувки металу киснем при увімкненій печі, повинні бути розташовані так, щоб відстань між пальником та електродом виключала можливість замикання дуги на пальник.

1.33. У випадку аварійного падіння тиску охолоджуючої води, припинення подачі кисню або газу пальник повинен автоматично вимикатися та виводитися з робочого простору печі.

1.34. У разі прогару водоохолоджуваного пальника він повинен бути відключений і виведений з робочого простору печі в крайнє верхнє (неробоче) положення.

Для контролю положення пальника на каретках повинні бути спеціальні вказівники.

1.35. Під час роботи газокисневого пальника кришка завалочного вікна повинна бути зачиненою.

1.36. Для прийому скачуваного шлаку повинні застосовуватися шлакові ковші або шлаковні.

Шлаковні повинні бути забезпечені пристроєм для їх транспортування та кантування.

1.37. Ковші і шлаковні, що установлені для приймання шлаку, повинні бути сухими. Ковші, крім того, повинні бути зсередини покриті вапняним розчином.

Підлога під піччю, а також дно приямка для установлення шлаковень повинні бути сухими.

1.38. Для захисту працівників від бризок шлаку місце, де установлюється ківш або шлаковня, повинно бути огороджене запобіжними щитами.

1.39. Переповнення ковшів або шлаковень шлаком не допускається.

Осаджування шлаку, що піниться, повинно провадитися сухим боєм вогнетривів або піском.

1.40. Роботу з очищення простору під піччю, а також приямків від шлаку та сміття дозволяється виконувати лише на початку плавлення шихти до утворення значної кількості рідкого металу та з дотриманням таких вимог:

роботи повинні виконуватися з відома сталевара печі;

отвори в робочому майданчику повинні бути перекриті;

простір під робочим майданчиком повинен бути освітлений.

1.41. Не дозволяється проводити транспортування і навантаження шлакових брил на залізничну платформу або думпкар без тари.

Не допускається навантаження шлаку в сирі думпкари або на сирі платформи.

У випадку застрявання шлаку у шлаковні вибивка його повинна здійснюватися за допомогою спеціальних пристроїв у відведених для цього місцях, що забезпечують безпеку працівників.

Не дозволяється знаходитися на рухомому составі під час кантування шлаку.

Думпкари або платформи, що установлюються під навантаження, повинні бути загальмовані гальмовими башмаками.

1.42. Взяття проби металу повинно провадитися відповідно до вимог пунктів 6.1, 6.3, 6.4 глави 6 розділу XII цих Правил.

1.43. На газоочищення дугових електропечей поширюються вимоги пунктів 1.4-1.6, 1.8 глави 1, пунктів 2.6-2.10 глави 2 та пункту 3.4 глави 3 розділу XV цих Правил.

1.44. Конструкція газовідвідного тракту дугової електропечі повинна забезпечувати повне допалення окису вуглецю, що виділяється у процесі плавки.

1.45. При вимиканні газовідвідного тракту від печі повинен автоматично відкриватися пристрій подачі повітря в газоходи.

1.46. У випадку аварійної зупинки димососа необхідно забезпечити автоматичне перекриття газовідвідного тракту від печі.

1.47. Роботи щодо ремонту газоочисних установок повинні здійснюватися після їх зупинки і провітрювання до повного видалення окису вуглецю.

2. Відкриті індукційні печі

2.1. Каркас індукційної печі повинен бути ізольований від індуктора.

Кабелі, що підводять струм до індуктора печі, повинні бути ізольованими та огородженими.

2.2. Механізм нахилу печі з електричним приводом повинен бути обладнаний обмежувачем нахилу печі та гальмом, що забезпечує негайну зупинку печі під час її нахилу в будь-якому положенні, а також зупинку печі під час її нахилу у випадку перерви в живленні електроенергією.

Механізм нахилу повинен бути захищений від бризок металу і шлаку.

Приміщення, де розташований механізм нахилу, повинне бути освітлене відповідно до норм ДБН В.2.5-28-2006.

2.3. Огляд і ремонт устаткування, що розташоване під піччю у піднятому положенні печі, допускається тільки за умов додаткового кріплення піднятої печі за допомогою спеціальних надійних і стійких упорів.

2.4. Трубки індуктора повинні бути випробувані на міцність та щільність гідравлічним тиском не менше 1,5 Р, де Р - величина робочого тиску охолоджуючої води.

2.5. Дільниця підводу води між індикатором і трубами, що підводять воду, повинна виконуватися з гумотканинних рукавів.

2.6. Контроль за безперервним надходженням води в індуктор печі повинен здійснюватися візуально й за допомогою спеціальних приладів, які автоматично вимикають піч у випадку перебою в подачі охолодженої води.

2.7. Робочий майданчик печі уздовж усього периметра повинен бути огороджений поручнями із суцільною обортовкою знизу. Підлога робочого майданчика навколо печі повинна бути покрита електроізолюючим настилом.

2.8. Для запобігання викидам металу не дозволяється проводити подачу вологої шихти й феросплавів у розплавлену ванну при довантаженні печі.

При утворенні у верхній частині печі моста з шихти, що не розплавилася, піч повинна бути негайно вимкнена й повинні бути вжиті заходи щодо видалення цієї шихти.

2.9. Металевий інструмент, що застосовується при обслуговуванні індукційних печей, повинен мати електроізольовані ручки. При проведенні на печі робіт, пов'язаних з використанням неізольованого металевого інструменту, піч повинна бути вимкнена.

2.10. Способи й засоби захисту працівників, що обслуговують пристрої, які генерують електромагнітні поля високої частоти, від їх впливу, а також періодичність вимірювання і граничні значення напруженості й щільності потоку енергії електромагнітних полів на робочих місцях повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.1.006-84, а також ДСН 3.3.6.096-2002 ( z0203-03 ).

2.11. Відкриті індукційні печі повинні бути обладнані витяжною вентиляцією, а також екрануванням згідно з вимогами ДСТУ 2894-94 і повітряним душуванням згідно з вимогами ДСН 3.3.6.042-99 ( va042282-99 ) та ДСП 3.3.1.038-99 ( v0038588-99 ), а робочі майданчики - пристроями для повітряного душування робочих місць згідно з вимогами ДСН 3.3.6.042-99 та ДСП 3.3.1.038-99 та екрануванням згідно з вимогами ДСТУ 2894-94.

3. Вакуумні індукційні печі

3.1. На вакуумні індукційні печі поширюються вимоги пунктів 2.1-2.10 глави 2 розділу XIII цих Правил.

3.2. Вакуумна камера печі повинна бути обладнана запобіжним клапаном, що спрацьовує при тиску 0,01-0,03 МПа (0,1-0,3 кгс/кв.см).

3.3. При закриванні камер печі сталевар зобов'язаний переконатися у відсутності в них працівників.

3.4. У випадку різкого падіння вакууму в камері печі вона повинна бути вимкнена до з'ясування причин падіння вакууму та їх усунення.

3.5. При проїданні тигля піч повинна бути вимкнена, рідкий метал злито у виливницю. Піч перед відкриванням повинна бути заповнена інертним газом. Допускається повільне заповнення печі повітрям тільки після застигання металу (до потемніння).

3.6. У випадку пробою індуктора струмом і проникнення води у вакуумну камеру піч повинна бути вимкнена, затвори бустерних насосів або лінія форвакуумного відкачування повинні бути перекриті, після чого піч повинна заповнюватися інертним газом або повітрям.

3.7. Ремонтні роботи всередині печі, а також вхід працівників усередину вакуумної камери дозволяються тільки після повного видалення з печі легкозаймистого конденсату.

Повинні бути передбачені заходи, що виключають займання конденсату при очищенні вакуум-камер.

3.8. Прибирання пилу й конденсату металу зі стін вакуумної камери, як правило, повинно бути механізованим.

3.9. Дільниці підготовки маси для набивки тиглів повинні бути обладнані місцевою відсмоктувальною вентиляцією.

4. Вакуумно-дугові печі

4.1. Вакуумна камера печі повинна бути обладнана запобіжним клапаном згідно з пунктом 3.2 глави 3 розділу XIII цих Правил.

4.2. У системі водяного охолодження печі повинні бути передбачені зливна воронка для візуального контролю системи охолодження печі, а також прилади, що вимикають піч при падінні тиску води.

4.3. При установленні електрода в піч він повинен бути відцентрований щодо осі кристалізатора. Величина дуги не повинна перевищувати зазору між електродом і стінками кристалізатора.

4.4. Перебування працівників у бронекамері під час плавки не допускається.

Перед кожним вмиканням печі повинна бути перевірена справність усіх механізмів, блокувань, електроживлення та системи водяного охолодження.

4.5. При прогарі водоохолоджуваних елементів печі та попаданні води в зону плавки піч повинна бути негайно вимкнена.

4.6. Піч повинна бути обладнана кнопкою аварійного вимикання.

4.7. Спостереження за процесом плавки повинно здійснюватися тільки через оптичні прилади.

4.8. Для запобігання оплавленню штока, попаданню води в піч і виникненню вибуху повне сплавлення електрода не допускається.

4.9. У випадку зависання зливка у кристалізаторі видавлювання його штоком не допускається.

4.10. Очищення кристалізатора повинно бути механізованим.

4.11. Не дозволяється використовувати відкритий вогонь під час огляду внутрішніх частин печі.

5. Плазмові печі з керамічним тиглем

5.1. На плазмові печі поширюються вимоги підпунктів 4.1.1-4.1.7, 4.1.11 пункту 4.1 глави 4 розділу XII, пунктів 1.1-1.9, 1.13, 1.15, 1.16, 1.23-1.26, 1.37-1.43 глави 1 та пунктів 11.2, 11.3 глави 11 розділу XIII цих Правил.

5.2. У конструкції плазмової печі в блоці плазмотронів повинні бути передбачені блокування, сигналізація та інші заходи захисту, що виключають можливість ураження працівників електричним струмом.

5.3. Порядок запуску і вимикання плазмотронів повинен установлюватися інструкцією з охорони праці, розробленою та затвердженою на підприємстві з дотриманням вимог НПАОП 0.00-4.15-98 ( z0226-98 ).

5.4. У системі підводу плазмоутворюючих газів повинні установлюватися датчики контролю протоку газу до плазмотронів з блокуванням, що вимикає джерело живлення при зникненні протоку газу в будь-якому плазмотроні.

5.5. У головній частині охолоджуваного подового електрода на двох рівнях повинні бути встановлені датчики, що сигналізують про початок руйнування подового електрода. При зруйнуванні подового електрода на допустиму величину один з датчиків повинен видавати сигнал на автоматичне вимикання печі. Світловий і звуковий сигнали повинні подаватися одночасно.

Не дозволяється умикати піч при несправності одного з двох датчиків захисту подового електрода.

5.6. У системі охолодження подових електродів повинно бути передбачено не менше трьох насосів (газоповітродувок): робочий, резервний і аварійний.

При зниженні витрати води чи газу, що надходять до подового електрода для його охолодження, нижче величин, передбачених проектом, повинні автоматично вимикатися піч і робочий насос (газоповітродувка) з одночасним вимиканням резервного насоса та подачею звукового і світлового сигналів.

5.7. Для охолодження плазмотронів і подового електрода повинна застосовуватися хімічно очищена вода, що відповідає вимогам проекту.

5.8. У схемі вмикання джерела живлення печі повинні бути передбачені блокування, що виключають можливість вмикання печі в таких випадках:

при зниженні витрати (протоку) води або охолодного газу через подовий електрод нижче мінімально допустимого проектом;

при несправності резервного насоса (газоповітродувки) у системі охолодження подового електрода;

при несправності або спрацюванні одного з датчиків захисту головної частини подового електрода.

5.9. У схемі вмикання джерела живлення печі повинні бути передбачені блокування, що забезпечують автоматичне вимикання печі при знеструмленні електродвигунів насосів (газоповітродувок) у системі охолодження подового електрода.

5.10. Механізм пересування плазмотронів повинен бути обладнаний кінцевими вимикачами.

5.11. Плазмові печі з керамічним тиглем повинні бути обладнані витяжною вентиляцією, а також екрануванням згідно з вимогами ДСТУ 2894-94 і повітряним душуванням згідно з вимогами ДСН 3.3.6.042-99 ( va042282-99 ) та ДСП 3.3.1.038-99 ( v0038588-99 ), а робочі майданчики - пристроями для повітряного душування робочих місць згідно з вимогами ДСН 3.3.6.042-99 та ДСП 3.3.1.038-99 та екрануванням згідно з вимогами ДСТУ 2894-94.