- переліком повного комплекту технічних умов (п. 25, 5 - 13 форми 2).

Крім того, завдання на проектування має бути доповнене рекомендаціями Містобудівної ради у відповідності з протоколом її засідання щодо узгодження передпроектної документації, а також умовами Київської міської держадміністрації, на яких погоджується місце розташування об'єкта.

Доповнене вищезазначеними даними завдання на проектування повинно бути затверджене інвестором, який прийняв рішення про інвестування коштів у будівництво даного об'єкта.

6.1.2. До доповненого завдання на проектування мають бути додані такі документи:

- протокол Містобудівної ради про узгодження передпроектної документації;

- розпорядчий документ замовника про затвердження передпроектної документації;

- розпорядження Київської міської держадміністрації про погодження місця розташування об'єкта;

- розпорядження райдержадміністрації на знесення зелених насаджень;

- матеріали технічного обстеження і технічного висновку по конструкціях будівель і споруд, що підлягають реконструкції;

- документи, що підтверджують згоду мешканців, власників та орендаторів на відселення з будинків та будівель, що підлягають знесенню з території будівництва, а також оціночні акти про знесення і характер компенсації за знесення;

- документи, що підтверджують згоду землекористувачів (землевласників), розміщених на території будівництва, на вилучення земельних ділянок з відповідними умовами вилучення;

- повний комплект технічних умов на підключення об'єкта до міських інженерних систем і комунікацій;

- вихідні дані для розробки кошторисної документації;

- дозвіл на застосування газоподібного палива (для проектування котельних установок, що працюють на газі);

- для проектування будівництва підприємств: уточнена номенклатура продукції; дані по родовищах сировини та її випробуваннях; креслення і технічні характеристики продукції; дані про інноваційні дослідження; маркетинговий аналіз; дані про існуючі на підприємстві джерела забруднення атмосфери; матеріали про стан водойм, атмосферного повітря та грунту; обмірні креслення існуючих будівель і споруд; технічні проекти на обладнання та машини;

- для проектування реконструкції, розширення і техпереоснащення підприємств: матеріали обстеження виробництв, конструкцій, робочих місць; технологічні планування виробництв з обладнанням і даними про його знос; умови на розміщення інвентарних будівель;

- умови органів державного нагляду, служб, СУППРу та інших узгоджувальних інстанцій, сформульовані у передпроектних розробках;

- витяг з протоколу міжвідомчої комісії з теплопостачання (по об'єктах, не забезпечених централізованим теплопостачанням);

- сертифікати на застосування зарубіжного обладнання, матеріалів, виробів та напівфабрикатів;

- інші документи.

6.1.3. На підставі розпорядження Київської міськдержадміністрації про погодження місця розташування об'єкта, протоколу Містобудівної ради про узгодження передпроектної документації, змінених умов замовника та інвестора Головкиївархітектура контролює коригування завдання на проектування, коригує АПЗ та акт обстеження ділянки і, в разі потреби, дозволяє коригування червоних ліній у встановленому порядку.

6.2. Інженерні пошуки

6.2.1. Проведення інженерних пошуків:

- геодезичних,

- геологічних,

- гідрометеорологічних,

- археологічних та ін.

здійснюється проектно-пошуковими та науково-дослідними організаціями, що мають відповідні дозволи, погоджені з Головкиївархітектурою.

Інженерні пошуки провадяться за дозволом Головкиївархітектури та погодженням із землекористувачами або землевласниками (при потребі) на землях незалежно від їх цільового призначення.

Дозвіл на проведення інженерних пошуків видається на підставі розпорядження Київської міської держадміністрації про узгодження місця розташування об'єкта або листа-дозволу Київської міськдержадміністрації на передпроектну стадію.

6.2.2. Організації, які проводять на території міста інженерні пошуки, після їх завершення передають у Головкиївархітектуру справжні матеріали пошуків і технічні звіти для постійного зберігання, контролю та повторного їх використання.

6.2.3. Матеріали, що не мають штампів відповідних служб Головкиївархітектури про дозвіл на виконання проектних робіт, нанесення на топографічну зйомку м 1:500 червоних ліній і меж відведення ділянок, не дійсні і до розгляду, узгодження та на експертизу не приймаються.

6.3. Склад і зміст інвестиційних проектів

Склад і зміст проектно-кошторисної документації регламентується БНіП 1.02.01-85 - "Інструкція про склад, порядок розробки, погодження і затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво підприємств, будівель і споруд" проектів забудови - ВБН 38-82 - "Інструкція про склад, порядок розробки, погодження і затвердження схем і проектів районного планування, планування міст, селищ і сільських насалених пунктів".

6.4. Узгодження, експертиза та затвердження інвестиційних проектів

6.4.1. Передпроектні документи, проекти, робочі проекти і проекти забудови підлягають обов'язковому узгодженню з:

- Містобудівною радою при Головкиївархітектурі;

- генеральною підрядною будівельною організацією (за винятком передпроектної документації). По об'єктах, що будуються інвестором (замовником) господарським способом, документація узгоджується керівником підрозділу інвестора (замовника), який безпосередньо здійснюватиме будівництво;

- Державним управлінням по охороні навколишнього природного середовища (по об'єктах, які можуть негативно впливати на природне середовище і при знесенні більш як 50 дерев);

- Комітетом охорони та реставрації пам'яток історії, культури та історичного середовища (у відповідних охоронних зонах);

- Державним історико-архітектурним заповідником "Стародавній Київ" (при будівництві на його території);

- Радою Київської міської організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (в зонах охорони пам'яток історії та культури, за вимогами АПЗ);

- Управлінням "Київгенплан" (генплани, схеми генпланів об'єктів, споруд і комунікацій);

- Управлінням інженерного обладнання і підготовки територій Головкиївархітектури (генплани і схеми генпланів);

- органами санітарно-епідеміологічних служб (у необхідних випадках, визначених АПЗ);

- спеціалізованим управлінням протизсувних підземних робіт (при проектуванні в зсувному районі);

- всіма міськими експлуатаційними службами, які видали технічні умови на приєднання об'єкта до міських інженерних систем і комунікацій;

- відповідною службою Мінприроди України (при скиданні дощових і технічних стоків у Дніпро);

- Управлінням ДАІ ГУ МВС України у м. Києві (генплани, схеми генпланів);

- Київзеленбудом (генплани при розміщенні об'єкта у зелених зонах);

- Київським Промбудпроектом (при будівництві на території промзони і промпідприємств);

- аеропортом "Київ" (у зоні його впливу);

- Управлінням планування та забудови Головкиївархітектури (генплани, схеми генпланів та об'ємно-планувальні рішення погоджуються при наявності усіх попередніх необхідних погоджень);

- іншими інстанціями, чиї інтереси зачіпаються при будівництві об'єкта.

6.4.2. Усі проекти, робочі проекти, проекти забудови перед розглядом на Містобудівній раді обов'язково подаються замовниками в Київдержекспертизу для проходження комплексної експертизи по всіх розділах.

До розгляду на Містобудівній раді приймаються інвестиційні проекти, що дістали відповідну рекомендацію Київдержекспертизи.

6.4.3. Містобудівна рада при Головкиївархітектурі є дорадчим міжвідомчим органом, призначеним для всебічного розгляду передпроектної, проектно-кошторисної, проектно-планувальної документації, наукових та інших розробок з питань розвитку архітектури та містобудування на території м. Києва, усіх відповідних узгоджень і прийняття по них відповідного рішення.

Містобудівна рада складається з висококваліфікованих спеціалістів-містобудівників, архітекторів, інженерів.

Персональний склад Містобудівної ради затверджується Київською міською держадміністрацією за поданням головного архітектора м. Києва.

6.4.4. Рішення Містобудівної ради щодо узгодження розробок, зазначених у п. 6.4.3, оформлюються відповідними протоколами, обов'язковими для виконання всіма учасниками інвестиційної діяльності по забудові м. Києва.

Свідченням узгодження документації Містобудівною радою є відповідний штамп, поставлений секретаріатом Містобудівної ради на томі 1 документації.

6.4.5. Після коригування проектів, робочих проектів, проектів забудови за зауваженнями Містобудівної ради, відповідних експертиз державного нагляду та інших (див. п. 6.4.9), а також Київдержекспертизи остання рекомендує ці проекти для затвердження інвестору, який перезатвердив завдання на проектування; він їх затверджує відповідним розпорядчим документом.

6.4.6. Замовник на проектування готує проекти розпорядчих документів з відповідними техніко-економічними показниками, узгоджує з відповідними зацікавленими юридичними особами і подає їх для затвердження відповідному інвестору.

Замовники на проектування, підвідомчі Київській міській держадміністрації, готують проекти розпоряджень Київської міської держадміністрації і погоджують їх.

Проекти розпорядчих документів перед їх поданням для затвердження інвестором обов'язково повинні мати позитивну рекомендацію Київдержекспертизи.

6.4.7. Свідченням затвердження проектів, робочих проектів і проектів забудови є штампи, проставлені Київдержекспертизою за встановленою формою із зазначенням номера і дати розпорядчого документа про затвердження документації на томі 1 та зведеному кошторисному розрахунку вартості будівництва.

6.4.8. За погодженням сторін (замовники та автори) право розробки робочої документації після стадії "Проект" може бути передане іншим особам або організаціям, які зобов'язані залучати відповідних членів авторського колективу затвердженого проекту, за їх згодою, до участі у подальшій розробці та авторському нагляді, незалежно від їх місця постійної роботи, на відповідних договірних умовах.

У разі неможливості виконання членами авторського колективу затвердженої стадії "Проект" своїх функцій на стадії робочої документації (хвороба, смерть, інші причини) за ними зберігаються всі юридичні права, обумовлені діючим законодавством про авторське та суміжне права.

6.4.9. Усі інвестиційні проекти залежно від функціонального призначення об'єктів проектування повинні бути проекспертовані такими видами експертиз:

- державна експертиза інвестицій;

- екологічна експертиза (державна, громадська та інші);

- державна санітарно-гігієнічна експертиза;

- державна експертиза з питань охорони праці;

- експертиза з питань пожежної безпеки (в тому числі - незалежна);

- державна експертиза корисних копалин;

- експертиза ядерної та радіаційної безпеки (державна, громадська);

- наукова і науково-технічна експертиза (державна, громадська та інша).

7. БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ

7.1. Видача дозволів на виконання будівельних робіт

7.1.1. Будівництво (розширення, реконструкція, техпереоснащення) без одержання дозволу на виконання будівельних робіт забороняється.

7.1.2. Дозвіл на виконання будівельних робіт у відповідності з Положенням про державний архітектурно-будівельний контроль, затвердженим Кабінетом Міністрів України від 25.03.93 р. N 225, видає Управління Держархбудконтролю Головкиївархітектури за формою 6.

7.1.3. Дозвіл на виконання будівельних робіт видається замовникові на будівництво в порядку, визначеному державними будівельними нормами ДБН А. 3.1-2-93 "Порядок одержання дозволу на виконання будівельних робіт", на підставі правових і нормативно-технічних документів, перелік яких наводиться у формі 7.

7.1.4. Будівництво, незалежно від його виду та призначення, яке розпочате і провадиться без реєстрації його в Управлінні Держбудархконтролю і без одержання дозволу на виконання будівельних робіт, вважається самовільним і не припускається всіма суб'єктами містобудування, органами державного управління, організаціями та підприємствами, які забезпечують фінансування, енергоресурси, сировину.

7.2. Прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію

Експлуатація об'єктів, завершених будівництвом і не прийнятих в експлуатацію, забороняється.

Прийняття в експлуатацію об'єктів будівництва здійснюється згідно з Положенням про порядок прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів у м. Києві, затвердженим відповідним розпорядженням Представника Президента України в м. Києві від 01.03.93 р. N 249.

 

Форма 1

N ________ від ____________

На N ______ від ____________

Лист-дозвіл на передпроектні роботи

        Замовникові на проектування ________________________________________________________ дозволяється розробка __________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________                                                                            (ТЕО, ТЕР, ескізного архітектурного проекту) на ___________________________________________________________________________________                                                                 (будівництво, реконструкцію, розширення, техпереоснащення) ___________________________________________  по вул. ___________________________________                                     (найменування об'єкта) в ______________________ районі м. Києва.

Цей лист є підставою для складання завдання на проектування, збирання технічних умов експлуатаційних служб на приєднання об'єкта до міських інженерних систем та комунікацій і розміщення в Головкиївархітектурі замовлення на розробку містобудівного паспорта.

       Передпроектними розробками передбачити: ___________________________________________ _____________________________________________________________________________________

       Цей лист-дозвіл не гарантує замовникові на проектування закріплення ділянки під будівництво і не дає права на виконання наступних стадій проектно-розвідувальних робіт до прийняття Київською міською держадміністрацією відповідних розпоряджень.

      Усі витрати, пов'язані з виконанням передпроектних розробок, належать до комерційного ризику замовника на проектування (інвестора).