3.3. Висновок Київміськекономіки

Київміськекономіка розглядає протягом 7-ми робочих днів лист-заявку замовника на проектування, оцінює принципову економічну доцільність розміщення будівництва даного об'єкта на території міста і дає замовникові та Головкиївархітектурі висновок про попередні умови, за яких будівництво об'єкта може бути реалізоване, або мотивовану відмову.

3.4. Лист-дозвіл Київської міськдержадміністрації

3.4.1. При позитивному висновку Київміськекономіки, в разі, коли розміщення об'єкта передбачене генеральним планом, проектом детального планування (ПДП), схемами розвитку галузей міського господарства та іншою, затвердженою в установленому порядку, проектно-планувальною документацією, Головкиївархітектура спільно з управлінням "Київгенплан" протягом 10 робочих днів (якщо не буде потрібно збирання додаткових даних) підбирає можливе місце розміщення об'єкта та організовує одержання висновку відповідної райдержадміністрації.

Якщо в бажаному місці розміщення об'єкт не передбачений затвердженою проектно-планувальною документацією, замовник на проектування, уразі потреби, виконує передпроектні пропозиції по варіантах його розміщення.

3.4.2. Після визначення місця розміщення об'єкта Головкиївархітектура готує проект листа-дозволу на передпроектні роботи за формою 1.

Вид передпроектної документації та необхідність її розробки визначає Головкиївархітектура з обов'язковим узгодженням із замовником на проектування.

В окремих випадках передпроектна документація може не розроблятися. Наприклад, на окремий об'єкт із складу раніше затвердженого проекту забудови кварталу (мікрорайону), але не побудований.

3.4.3. Лист-дозвіл Київської міськдержадміністрації є підставою для складання завдання на проектування, збирання технічних умов експлуатаційних служб на приєднання об'єкта до міських інженерних систем і комунікацій і розміщення в Головкиївархітектурі замовлення на розробку містобудівного паспорта. До листа-дозволу додається ситуаційна схема розміщення ділянки в планувальній структурі міста, складена за погодженням з Київземом на основі земельної кадастрової документації.

3.4.4. Лист-дозвіл підписується відповідним заступником голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

3.5. Завдання на проектування

3.5.1. Завдання на проектування розробляється замовником на проектування спільно з проектною організацією за формою 2 і затверджується керівником організації (підприємства) замовника на проектування на передпроектних стадіях і керівником організації (підприємства) - інвестора - на проектних стадіях.

3.5.2. Призначення вбудовано-прибудованих приміщень первинного обслуговування погоджується з Головкиївархітектурою і відповідною райдержадміністрацією.

3.5.3. Завдання на проектування, розроблені організаціями та підприємствами, підвідомчими Київській міській держадміністрації, відповідним райдержадміністраціям, узгоджуються Головкиївархітектурою і затверджуються Київською міською держадміністрацією в особі відповідного заступника голови Київської міської державної адміністрації згідно з розподілом обов'язків.

3.5.4. Доповнення до завдання на проектування затверджуються у порядку, визначеному у пп. 3.5.1 та 3.5.3.

3.5.5. Для лінійних споруд (вулично-шляхова мережа з її підземними комунікаціями, лінії електропередач, трамвайні, тролейбусні та автобусні лінії з технічними наземними спорудами типу щогл та опор ЛЕП, освітлювальних опор і т. п.) завдання на проектування з визначенням архітектурно-художніх вимог, узгоджені Головкиївархітектурою і затверджені у встановленому порядку, є підставою для розробки проектно-кошторисної документації без видачі архітектурно-планувального завдання, крім об'єктів обслуговування цих споруд, що мають об'ємно-просторове рішення (естакади, мости, пішохідні підземні й надземні переходи, станційні споруди пасажирського транспорту, енергоблоки, насосні станції, ТП, КТП тощо), для яких одержання АПЗ є обов'язковим.

3.6. Технічні умови

3.6.1. На підставі листа-дозволу Київської міської держадміністрації замовник на проектування замовляє в таких міських експлуатаційних службах технічні умови на підключення об'єкта до міських інженерних комунікацій і систем:

1. Державне комунальне об'єднання водопровідно-каналізаційного господарства (Київводоканал).

2. Підприємство Київських теплових мереж ВЕО "Київенерго" (ПКТМ ВЕО "Київенерго").

3. Підприємство "Київські кабельні мережі" ВЕО "Київенерго" (ПККМ ВЕО "Київенерго").

4. Державне комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва (Київміськсвітло).

5. Міське підприємство "Київелектрозв'язок".

6. Виробниче об'єднання газового господарства "Київгаз".

7. Державне комунальне об'єднання по експлуатації автомобільних шляхів і споруд на них (Київміськгідрошляхміст).

8. Виробниче житлово-ремонтне об'єднання.

9. Київське виробниче об'єднання "Побутрадіотехніка".

10. Штаб цивільної оборони м. Києва.

11. Київська міська радіотрансляційна мережа (Київміськрадіомережа).

12. Управління ДАІ ГУ МВС України по м. Києву.

Разом із замовленням замовник на проектування передає міським експлуатаційним службам відповідні відомості про розрахункові витрати, навантаження та інші експлуатаційні характеристики, складені спільно з генпроектувальником.

3.6.2. Міські експлуатаційні служби протягом п'яти робочих днів після одержання замовлення видають замовникові на проектування технічні умови за встановленою ними формою або аргументовану відмову.

Строк дії технічних умов має бути не менший за нормативну тривалість проектування і на період будівництва даного об'єкта, оговорений на договірних умовах.

3.6.3. При незгоді замовника на проектування з одержаними технічними умовами останній може їх оскаржити і з відповідними інженерно-технічними обгрунтуваннями подати на розгляд до узгоджувальної комісії Київської міської держадміністрації у складі відповідальних працівників Київміськекономіки, Головкиївархітектури та Київдержекспертизи, очолюваної заступником голови міськдержадміністрації згідно з розподілом обов'язків.

Комісія утворюється розпорядженням голови міськдержадміністрації.

3.6.4. У разі одержання відмови від відповідної служби замовник на проектування разом з генпроектувальником розробляє альтернативний варіант даного технічного забезпечення об'єкта.

3.7. Архітектурно-планувальне завдання (АПЗ)

3.7.1. Архітектурно-планувальне завдання розробляється Головкиївархітектурою за формою 3, є найважливішою складовою частиною містобудівного паспорта, що замовляється замовником на проектування, і визначає планувальні та вертикальні межі відповідно ділянки і об'єму, в межах яких дозволяються передпроектні розробки і проектування, а також формує містобудівні вимоги, умови та рекомендації по забудові ділянки, наданої для передпроектних і проектно-розвідувальних робіт.

3.7.2. АПЗ затверджується начальником Головкиївархітектури - головним архітектором м. Києва і є обов'язковим для виконання на території міста всіма учасниками інвестиційної діяльності по забудові міста.

Строк дії АПЗ - не більше одного року для передпроектної документації і не більше двох років для проектно-розвідувальних робіт. Після закінчення зазначених строків замовник зобов'язаний продовжити строк дії при відповідних обгрунтуваннях.

3.8. Викопіювання з плану міста

3.8.1. Викопіювання з плану міста із ситуаційною схемою земельної ділянки, намічуваної для проектування, розробляється Головкиївархітектурою за формою 4 у складі замовлюваного замовником на проектування містобудівного паспорта.

3.8.2. Викопіювання з плану міста виконується в масштабі 1:2000 і містить:

- найменування замовника на проектування;

- адресу об'єкта, намічуваного для проектування (поштову або за експлікацією генерального плану);

- схематично нанесені межі ділянки, намічуваної для проектування, її площа в га;

- найменування землекористувачів (землевласників) у межах ділянки, намічуваної для проектування;

- найменування землекористувачів (землевласників) ділянок, що прилягають до меж ділянки, намічуваної для проектування;

- реквізити документів, за якими провадилися відведення всіх зазначених земельних ділянок або дозволи на проектування;

- ситуаційна схема розміщення ділянки в системі вулиць міста.

3.8.3. Викопіювання з плану міста підписується:

- головним архітектором та головним землевпорядником відповідних районів міста;

- начальником управління інженерного обладнання і підготовки території Головкиївархітектури;

- начальником відділу землеустрою та відведення земель Управління земельних ресурсів м. Києва;

- начальником управління планування та забудови Головкиївархітектури;

- начальником відділу житлово-цивільного будівництва Головкиївархітектури;

- начальником відділу промислового будівництва Головкиївархітектури (по об'єктах виробничого призначення) і узгоджується начальником управління "Київгенплан".

3.9. Акт обстеження ділянки

Акт обстеження ділянки, намічуваної для проектування, розробляється Управлінням земельних ресурсів за участю Головкиївархітектури в складі містобудівного паспорта, що замовляється замовником на проектування, за формою 5 і є основою для прийняття принципових рішень щодо освоєння даної ділянки. Цей акт погоджується відповідними органами державного нагляду.

4. ПЕРЕДПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ (ПД)

4.1. ТЕР і ТЕО розробляються в обсязі і складі, визначеними відповідними Положеннями, затвердженими постановою Держплану України та Держбуду України від 06.11.85 р. N 78/117, а також іншими діючими нормативно-методичними документами.

Ескізні архітектурні проекти розробляються в обсязі і складі згідно з відповідним Положенням, затвердженим постановою Держбуду України та Спілки архітекторів України від 23.10.91 р. N 51/839/1.

4.2. Усі види передпроектної документації розробляються у суворій відповідності з вимогами містобудівного паспорта.

4.3. Усі види пердпроектної документації (ТЕР, ТЕО, ЕП та ін.) після їх виготовлення і узгодження за вимогами МБП подаються замовником на проектування для їх узгодження до Містобудівної ради при Головкиївархітектурі.

Перед розглядом на Містобудівній раді передпроектна документація в обов'язковому порядку підлягає комплексній експертизі в Київдержекспертизі.

4.4. Після прийняття протокольного рішення Містобудівною радою без зауважень передпроектна документація за поданням Київдержекспертизи підлягає затвердженню замовником на проектування, який затвердив завдання на проектування.

Розпорядчий документ про затвердження передпроектної документації повинен містити основні техніко-економічні показники.

5. ПОГОДЖЕННЯ МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ ОБ'ЄКТА

5.1. Після затвердження передпроектної документації замовник на проектування звертається до Київської держадміністрації з клопотанням про погодження місця розташування об'єкта.

До клопотання додаються такі документи:

- підтвердження інвестора про прийняття рішення про вкладення власних, позичкових і залучених майнових та інтелектуальних цінностей у даний об'єкт інвестування;

- містобудівний паспорт;

- протокол Містобудівної ради про узгодження передпроектної документації по даному об'єкту з висновком Київдержекспертизи;

- розпорядчий документ про затвердження передпроектної документації по даному об'єкту;

- попередні узгодження землекористувачів (землевласників) на вилучення земель з відповідними умовами вилучення (викупу).

5.2. Київська міська держадміністрація протягом календарного місяця від дня надходження клопотання розглядає його і приймає розпорядження про погодження місця розташування об'єкта.

Проект розпорядження Київської міської держадміністрації готує Управління земельних ресурсів за погодженням з Київміськекономікою, Головкиївархітектурою, відповідною райдержадміністрацією, Квартуправлінням (при наявності питань, пов'язаних з відселенням) і, при наявності позитивних висновків МіськСЕС, Управлінням екологічної безпеки (по об'єктах, які можуть негативно впливати на природне середовище).

Зазначений перелік узгоджень є обов'язковим, але може бути доповнений іншими узгоджувальними інстанціями, чиї інтереси зачіпає даний проект розпорядження.

5.3. Розпорядження Київської міської держадміністрації про погодження місця розташування об'єкта є підставою для проведення даним замовником проектно-розвідувальних робіт та видачі йому Управлінням земельних ресурсів акта резервування земельної ділянки на строк дії архітектурно-планувального завдання.

5.4. Розміщення об'єктів капітального будівництва, за винятком об'єктів інженерної інфраструктури, на землях загального користування і в технічних коридорах не припускається.

6. ПРОЕКТНО-РОЗВІДУВАЛЬНІ РОБОТИ

6.1. Вихідні дані для проектно-розвідувальних робіт

6.1.1. До розміщення замовлення на виконання проектно-розвідувальних робіт замовник на проектування зобов'язаний за погодженням з Головкиївархітектурою доповнити завдання на проектування такими даними:

- найменування інвестора, який прийняв рішення про інвестування коштів у будівництво даного об'єкта (пункт 2 форми 2);

- номером і датою розпорядження Київської міської держадміністрації про погодження місця розташування об'єкта (п. 6 форми 2);

- стадійністю проектування (п. 7 форми 2);

- номером і датою розпорядження райдержадміністрації на знесення зелених насаджень (п. 25-а форми 2);

- конкретними даними про перекладання інженерних комунікацій з території будівництва (п. 25-в форми 2);

- реквізитами затверджених замовником на проектування і рекомендованих ним для урахування в проекті матеріалів технічного обстеження (ТО) і технічного висновку (ТВ) по конструкціях будівель і споруд, що підлягають реконструкції (п. 25-д форми 2). Такі обстеження повинні провадити спеціалізовані організації, які мають відповідний інструментарій та відповідні ліцензії;