За відсутності розділів ІТЗ ЦЗ (ЦО) (схем планування територій або генеральних планів міст-центрів), які охоплюють населений пункт, який є потенційним місцем розміщення евакуйованого населення, але за наявності на території цього населеного пункту об'єктів та природних умов, що несуть потенційну небезпеку НС природного та техногенного характеру, розділ ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі генерального плану даного населеного пункту розробляється для вирішення проблем безпеки відносно цих потенційних НС.

При розробленні розділів ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі схеми планування території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або у складі генерального плану міста-центру, які впливають на розроблення розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі генерального плану населеного пункту, що є потенційним місцем розміщення евакуйованого населення (при розробленому генеральному плані), цей розділ ІТЗ ЦЗ (ЦО) виконується додатково за окремим завданням та фінансуванням.

Примітка. Додатково у розділі можуть розглядатися інші питання, які визначені у методичному документі щодо поетапного виконання такого розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі генеральних планів населених пунктів на мирний час.

6 АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ ІТЗ ЦЗ (ЦО) НА МИРНИЙ ЧАС У СХЕМАХ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ВІДПОВІДНИХ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОДИНИЦЬ, ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ, ВИЯВЛЕННЯ ПРОБЛЕМ ТА ПРОПОЗИЦІЙ ЩОДО РОЗРОБКИ ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНИХ ЗАХОДІВ, ЯКІ ВІДПОВІДАЮТЬ СУЧАСНИМ ВИМОГАМ БЕЗПЕКИ НАСЕЛЕННЯ І ТЕРИТОРІЙ

АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ ІТЗ ЦЗ (ЦО) НА МИРНИЙ ЧАС У СХЕМАХ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ

6.1 Аналіз сучасного стану реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) у схемах планування територій здійснюється за системою показників, яка характеризує рівень реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) щодо забезпечення захисту та життєдіяльності населення у місцях захисту від НС техногенного та природного характеру у мирний час, зокрема, з врахуванням населення, що може прибувати в результаті евакуації, а саме - визначення рівня реалізації заходів щодо:

а)наявності та відповідної місткості заміських територій із формування місць захисту длярозміщення евакуйованих;

б)вирішення транспортних проблем забезпечення транспортування евакуйованих до місцьзахисту;

C.12 ДБН Б.1.1-5:2007

в) інженерного забезпечення місць захисту у межах та за межами населених пунктів відповідної адміністративно-територіальної одиниці, зокрема, водопостачанням (див.п.5.11), гідротехнічними заходами, енергопостачанням, зв'язком та іншими заходами.

6.2Аналіз реалізації здійснюється один раз на три роки станом на 1 січня наступного за останнімроком (за окремою договірною документацією).

АНАЛІЗ СУЧАСНОГО СТАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ ІТЗ ЦЗ (ЦО) НА МИРНИЙ ЧАС У ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

6.3Аналіз сучасного стану реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) у генеральних планах здійснюється за сис-темою показників, яка характеризує рівень реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) щодо забезпечення захисту тажиттєдіяльності його населення від НС техногенного та природного характеру у мирний час, а саме -визначення рівня реалізації заходів щодо:

а)розміщення населення в межах міста (населеного пункту) у місцях захисту у мирний час, якісформовані на базі комплексного освоєння (подвійного використання), у тому числі підземногопростору міста (населеного пункту);

б)безперешкодного транспортування або переміщення населення по території міста (населе-ного пункту) з метою евакуації до місць захисту;

в)забезпечення транспортного зв'язку із місцями захисту, зокрема, із віддаленими - у заміськійзоні;

г)відповідного інфраструктурного розвитку місць захисту у заміській зоні, зокрема, забезпечення мережами та спорудами водопроводу (див п.5.11), каналізації, газопостачання, електропостачання, теплопостачання та інших інженерних комунікацій;

д)обслуговування евакуйованого населення щодо відповідного розвитку мережі додатковихзакладів медичного, торгово-побутового обслуговування та громадського харчування у населеномупункті розміщення евакуйованих;

є) інженерної підготовки та благоустрою території міста (населеного пункту), які спрямовані на зниження дії НС техногенного та природного характеру.

  1. Аналіз реалізації здійснюється один раз на три роки станом на 1 січня наступного за останнімроком (за окремою договірною документацією).
  2. На основі проведеного аналізу сучасного стану реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) у схемах плануваннятериторії відповідних адміністративно-територіальних одиниць, генеральних планах населених пунк-тів робляться відповідні висновки щодо виявлених проблем та формуються принципові пропозиціїщодо розробки інженерно-технічних заходів, які відповідають сучасним потребам безпеки населенняі територій від НС техногенного та природного характеру у мирний час.
  3. Аналіз сучасного стану реалізації ІТЗ ЦЗ (ЦО) у схемах планування території відповіднихадміністративно-територіальних одиниць, генеральних планах населених пунктів виконується занаявності вихідних даних.

7 ПОРЯДОК РОЗРОБЛЕННЯ І ПОГОДЖЕННЯ РОЗДІЛУ ІТЗ ЦЗ (ЦО)

НА МИРНИЙ ЧАС У СХЕМАХ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ВІДПОВІДНИХ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОДИНИЦЬ, ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

ПОРЯДОК РОЗРОБЛЕННЯ

  1. Юридичні відносини між замовником та підрядником регулюються загальним договором нарозроблення містобудівної документації (схеми планування території або генерального плану) таокремим завданням на обов'язкове розроблення розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) у складі схеми плануваннятериторії або генерального плану. Загальний термін розроблення містобудівної документації, тер-міни виконання складових містобудівної документації визначаються договором.
  2. При внесенні замовником змін до раніше виданого завдання або вихідних даних, внаслідокчого виникає необхідність здійснення додаткового обсягу проектних робіт, вже виконаних на часвнесення змін, їх фінансування здійснюється за окремим договором на коригування всієї місто-

ДБН Б. 1.1-5:2007 С. 13

будівної документації, у складі якої розробляється розділ ІТЗ ЦЗ (ЦО) (схеми планування території або генерального плану).

7.3Контрольний примірник містобудівної документації зберігається в архіві розробника. Увідповідності з договором розробник виконує всі вимоги щодо закладення документації в страховийфонд документації в повному обсязі, в тому числі на магнітних носіях.

Крім того, у відповідності з договором з метою планування дій щодо здійснення оперативно-рятувальних та аварійно-відновлюваних робіт витягами з містобудівної документації розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) в достатніх обсягах забезпечуються територіальні органи управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту (цивільної оборони), структурні підрозділи з питань цивільного захисту (цивільної оборони), відповідні органи управління органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, спеціалізовані служби цивільного захисту (цивільної оборони).

  1. Текстові і графічні матеріали цієї документації згідно з переліком, наведеним у завданні напроектування у кількості трьох примірників, передаються замовнику. У випадку виконання місто-будівної документації в електронному вигляді підрядник може передавати замовнику один комплекттекстових та графічних матеріалів на паперових носіях, а один - на магнітних носіях, якщо інше непередбачене договором.
  2. Додаткові примірники текстових і графічних матеріалів цієї документації на запит замовникавиконуються підрядником за окрему оплату виготовлення цих матеріалів.
  3. Документація зберігається у порядку, встановленому вимогами щодо оформлення і доступудо зазначених матеріалів.

ПОРЯДОК ПОГОДЖЕННЯ

7.7Розділи ІТЗ ЦЗ (ЦО) схем планування території Автономної Республіки Крим, областей,кількох районів та району підлягають погодженню із територіальними органами управління спе-ціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту (ци-вільної оборони) України та зі структурними підрозділами з питань цивільного захисту (цивільноїоборони) цих державних адміністрацій та виконавчих органів цих рад.

Крім того, розділи підлягають погодженню із спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури цих державних адміністрацій та виконавчих органів цих рад.

7.8Розділи ІТЗ ЦЗ (ЦО) генеральних планів міст Києва, Севастополя, Сімферополя, обласнихцентрів та інших міст із чисельністю населення більше 100 тис. осіб підлягають погодженню ізтериторіальними органами управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчоївлади з питань цивільного захисту (цивільної оборони) України та зі структурними підрозділами зпитань цивільного захисту (цивільної оборони) цих державних адміністрацій та виконавчих органівцих рад.

Крім того, розділи підлягають погодженню із спеціально уповноваженим органом із питань містобудування та архітектури цих державних адміністрацій та виконавчих органів цих рад.

7.9Розділи ІТЗ ЦЗ (ЦО) генеральних планів інших міст, селищ міського типу та сільськихнаселених пунктів (які розміщені у зоні впливу міст з чисельністю населення більше 100 тис. осіб іпов'язані із розміщенням евакуйованого населення) повинні бути погоджені із територіальнимиорганами управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питаньцивільного захисту (цивільної оборони) України та зі структурними підрозділами з питань цивільногозахисту (цивільної оборони) виконавчих органів селищних та міських рад, Київської та Севасто-польської міських державних адміністрацій, які відповідають рівню затверджуючої інстанції повногокомплекту містобудівної документації.

Крім того, розділи підлягають погодженню із спеціально уповноваженим органом з питань містобудування та архітектури цих державних адміністрацій та виконавчих органів цих рад.

Примітка. За необхідності (зазначається у завданні) рівень погоджуючої інстанції може відповідати рівню області (або АРК).

С. 14 ДБН Б. 1.1-5:2007

7.10 Проведення експертизи розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) схем планування території Автономної Республіки Крим, областей, кількох районів та району або генеральних планів населених пунктів здійснюється у складі експертизи відповідної містобудівної документації із залученням спеціалістів територіальних органів управління спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту (цивільної оборони) України.

При виконанні розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) додатково до раніше розроблених схем планування території Автономної Республіки Крим, областей, кількох районів та району або генеральних планів населених пунктів експертиза здійснюється окремо.

8 ПОРЯДОК ЗАТВЕРДЖЕННЯ РОЗДІЛУ ІТЗ ЦЗ (ЦО) НА МИРНИЙ ЧАС

У СХЕМАХ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ ВІДПОВІДНИХ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОДИНИЦЬ, ГЕНЕРАЛЬНИХ ПЛАНАХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

  1. Розділи ІТЗ ЦЗ (ЦО) є складовою частиною зазначених видів проектних робіт і затверд-жуються в установленому порядку у складі комплексу містобудівної документації (схеми плануваннятериторії або генерального плану).
  2. Містобудівна документація, що виконана без розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО), не може бути представ-лена на затвердження.
  3. Для адміністративно-територіальних одиниць (Автономна республіка Крим, область, район)та населених пунктів, у яких відповідна містобудівна документація була розроблена раніше завідсутності розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО), необхідність додаткової розробки цього розділу визначаєтьсявідповідними територіальними органами управління спеціально уповноваженого центрального ор-гану виконавчої влади, структурними підрозділами з питань цивільного захисту (цивільної оборони)та спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури цих державнихадміністрацій та виконавчих органів цих рад.

ДБН Б. 1.1-5:2007 С. 15

ДОДАТОК А (обов'язковий)

Форма завдання та перелік вихідних даних, що надаються замовником

на розроблення розділу ІТЗ ЦЗ (ЦО) на мирний час у схемах планування

території відповідних адміністративно-територіальних одиниць

(Завдання готується представником замовника)

"ПОГОДЖЕНО"

Начальник територіального органу

управління спеціально уповноваженого

центрального органу виконавчої влади,

до повноважень якого віднесено питання

цивільного захисту (цивільної оборони)

України

"ЗАТВЕРДЖЕНО"

Голова облдержадміністрації

(районної державної адміністрації,

голова або представник

Ради міністрів АРК)

Завдання на розроблення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту

(цивільної оборони) при виконанні схеми планування території

(відповідно до ДБН Б. 1.1-5:2007)

(найменування області /АРК/, групи районів або району)

Найменування розділів завдання

Зміст розділів завдання

1. Підстава щодо видачі завдання

Посилання на затверджений план проектної організації на рік початку проектування, а у разі необхідності - на інші офіційні документи

2. Вихідні дані для проектування:

Перелік робіт із вказівкою року випуску (дати затвердження), найменування організації-розробника чи видавництва, прізвищ авторів, умов використання перелічених матеріалів

а) раніше виконані роботи (науково-дослідні, проектні та інші) нормативні документи, врахування яких є обов'язковим при проектуванні;

б) межі зон можливого катастрофічного затоплення, зон можливого сильного радіоактивного забруднення (від АЕС), зон хімічного забруднення (від хімічно небезпечних об'єктів), зон небезпечного впливу (від інших потенційно небезпечних об'єктів), зон поширення зсувів, селів, карсту, територій сейсмічної небезпеки;

в) гірничі виробки, що придатні для розміщення місць захисту;

г) вимоги щодо:

- формування територій розміщення населення;

- розміщення зон відпочинку;

д) чисельність населення, що евакуюється і розселяється у заміській зоні;

є) інженерні комунікації:

- транспортний зв'язок із зонами відпочинку та потен-

ційними територіями розміщення місць захисту;

- джерела водозабезпечення (див. п.5.11);

- стале електропостачання міст та об'єктів;

- розміщення нових об'єктів енергопостачання;

- прокладання мереж магістральних трубопроводів

(нафто-, газопроводів).

Перелік робіт із вказівкою року випуску (дати затвердження), найменування організації-розробника чи видавництва, прізвищ авторів, умов використання перелічених матеріалів