1. журнал черги (log queue)

Перелік сповіщень, які очікують черги на запис у журнал

  1. журнал реєстрації (log)

Довготривалий запис

  1. обробляння сповіщення оператором (message acceptance)

Дії оператора на устаткованні індикації, для підтвердження факту обробляння сповіщення

  1. підтвердження сповіщення (message acknowledgement)

Інформація, автоматично відправлена в зворотній бік на інтерфейс трансивера центру оброб­ляння, яка підтверджує правильність отримання сповіщення устаткованням індикації

  1. захищене сповіщення (secured message)

Сповіщення, яке не повинно бути втрачено (наприклад, сповіщення яке можна буде відновити після втрати електроживлення)

  1. засоби резервного запису (alternative recording means)

Тимчасовий запис, що забезпечує зберігання сповіщень та локальної інформації, які очікують запису в журнал

  1. локальна інформація (local information)

Інформація, сформована устаткованням індикації (наприклад, обробляння сповіщення опе­ратором, дії оператора, перезапускання системи, стан несправності)

  1. стан несправності (fault condition)

Подія, внаслідок якої устатковання індикації не функціює правильно

  1. інформація про несправність (fault information)

Інформація, сформована устаткованням індикації, внаслідок виникнення стану власної не­справності

  1. подання інформації (presentation of information)

Інформація, подана в зрозумілому форматі (наприклад, імена, адреси) для обробляння спо­віщення оператором

  1. дані конфігурації устатковання індикації (annunciation equipment configuration data)

Дані, які впливають на обробляння, індикацію, подання та реєстрування сповіщень (наприк­лад, імена та адреси, тощо)

  1. застерігальна сигналізація (alert indication)

Засоби привертання уваги оператора (наприклад, звукові і/або візуальні).

  1. ВИМОГИ

    1. Інформація про несправності

      1. Формування стану несправності

      2. Стан несправності повинен бути сформований устаткуванням індикації після виявлення відпо­відної несправності.Подання інформації про несправність

Інформація про несправність повинна бути подана протягом 10 с після виявлення несправ­ності, якщо не встановлено інше. Стан несправності, що виник у результаті спрацювання засобів контролю, описаних в 4.20, повинен супроводжуватися застерігальною сигналізацією.

Примітка. Якщо устатковання індикації перебуває в стані несправності, записування до журналу реєстрації і/або подання інформації може бути неможливим.

  1. Інші функції

    1. Загальні положення

Якщо устатковання індикації має інші функції, крім тих, що необхідні для обробляння та по­дання сповіщень та локальної інформації, вони не повинні впливати на обробляння та подання сповіщень та локальної інформації.

  1. Суспільне оповіщування

Якщо устатковання індикації планують використовувати як частину системи громадського оповіщування, то воно повинно відповідати вимогам EN 50134-1.

Примітка. Посилання на цей стандарт передбачає виконання специфічних вимог для систем громадського оповіщуван­ня, які відрізняються від інших типів систем тривожної сигналізації, переважно, потребою реалізування двостороннього голо­сового зв’язку.

Національна примітка.

Національні вимоги щодо інших функцій див. додаток НБ.

  1. Сповіщення

    1. Підтвердження сповіщення

Усі сповіщення повинні бути підтверджені устаткованням індикації лише після їх захисту (на­приклад, запис у чергу або в журнал вже захищених сповіщень). Сповіщення не повинні обробля­тися, доки вони не будуть захищені. Час, необхідний для підтвердження сповіщення, повинен бути вказаний у документації виробника.

  1. Тривожні сповіщення

У випадку, коли обробляння інших тривожних сповіщень відсутнє, нові тривожні сповіщення повинні бути подані протягом 5 с після їхнього підтвердження та очікувати обробляння операто­ром. Застерігальна сигналізація має бути активована одночасно з поданням сповіщення.

Під час обробляння поточних тривожних сповіщень, нові тривожні сповіщення повинні бути подані відповідно до 4.4.

Примітка. Якщо застерігальна сигналізація активна, вона може бути запущена заново у разі надходження нового спові­щення.

  1. Сповіщення про несправність

Обробляння сповіщень про несправність повинно бути ідентичним оброблянню тривожних сповіщень, як описано в 4.3.2.

  1. Заплановані сповіщення

Заплановані сповіщення, які були прийняті устаткованням індикації в рамках завчасно запла­нованого інтервалу часу не потребують подання, та повинні бути підтверджені і оброблені автома­тично устаткованням індикації.

Якщо заплановані сповіщення не були підтверджені в рамках завчасно запланованого інтервалу часу, устаткованням індикації повинно бути зформовано та подано сповіщення відповідно до 4.3.2.

Якщо устатковання індикації не має можливості автоматичного обробляння запланованих сповіщень, тоді ці сповіщення повинні бути оброблені та подані за запитом.

  1. Інші сповіщення

Якщо устатковання індикації може приймати сповіщення інші, ніж описані в 4.3.2, 4.3.3 та 4.3.4, їх обробляння та подання повинні виконувати за запитом.

  1. Черга сповіщень

Устатковання індикації повинно мати можливість реалізувати чергу сповіщень.

Сповіщення повинні отримуватися з черги в порядку їхнього надходження, за винятком випад­ку, коли устатковання індикації має засоби обробляння вхідних пріоритетів. Якщо такі засоби при­сутні, сповіщення повинні бути отримані способом, установленим у 4.5.

Повинна бути забезпечена індикація присутності в черзі сповіщень одного або більше спові­щень. Устатковання індикації має забезпечувати індикацію наявності різнотипних сповіщень у черзі сповіщень не пізніше ніж через 5 с після їх підтвердження. Ця індикація не повинна впливати на подання сповіщень, які обробляє оператор, або сповіщень, які очікують обробляння оператором у черзі сповіщень.

Індикація зміни стану черги сповіщень, унаслідок подання та подальшого обробляння опера­тором сповіщення, повинна відбутися не пізніше ніж через 5 с після обробляння сповіщення опе­ратором.

Устатковання індикації повинно мати можливість подання за вимогою сповіщень, що були от­римані від конкретної системи тривожної сигналізації. Сповіщення від цієї системи мають бути подані в порядку їхнього надходження.

Місткість черги сповіщень повинна бути вказана в документації виробника.

У разі заповнення вмісту пам'яті сповіщень на 90% повинна бути активована застерігальна сигналізація.

Якщо вся місткість пам’яті черги сповіщень заповнена, устатковання індикації не повинно більше підтверджувати вхідних сповіщень.

  1. Вхідні пріоритети

Якщо устатковання індикації забезпечує можливість установлювання вхідних пріоритетів, то сповіщення повинні бути отримані відповідно до рівнів пріоритету.

Якщо в черзі знаходяться кілька сповіщень з однаковим рівнем пріоритету, то вони повинні бути отримані в порядку їхнього надходження.

  1. Застерігальна сигналізація

В устаткованні індикації повинна бути передбачена застерігальна сигналізація. Вона може бути інтегрована в будь-яку з частин апаратури і/або виконана як окремий модуль. Застерігальна сигналізація повинна бути активована протягом 5 с після підтвердження сповіщення або форму­вання локальної інформації.

  1. Застерігальна сигналізація сповіщень

Застерігальна сигналізація повинна бути активована у разі надходження сповіщення.

  1. Припинення застерігальної сигналізації

Застерігальна сигналізація, як правило, повинна бути припинена під час обробляння спові­щення оператором.

Повинні бути забезпечені засоби відміни застерігальної сигналізації в результаті підтверджен­ня сповіщень, відмінних від тривожних, або генерації локальної інформації. Ці засоби повинні бути обмежені 2-м рівнем доступу.

  1. Вимкнення застерігальної сигналізації

Устатковання може мати функцію вимкнення та увімкнення активного стану застерігальної сиг­налізації під час обробляння сповіщення. Ця функція повинна автоматично заборонятися у разі відсутності в черзі тривожних сповіщень. Ця функція повинна бути доступна з 3-го рівня доступу.

  1. Обробляння сповіщення оператором

Устатковання повинно забезпечувати можливість обробляння сповіщень оператором. У разі приймання до обробляння сповіщення оператором (після його подання) застерігальна сигналіза­ція повинна припинятися. Оброблене оператором сповіщення повинно видалятися з черги спові­щень, із подальшим поданням наступного сповіщення (за наявності).

Повинні бути передбачені засоби вимірювання інтервалу часу між підтвердженням сповіщення та оброблянням сповіщення оператором. Цей час повинен бути вибраний зі значень (може бути вибраний користувачем), указаних виробником. Якщо вибраний інтервал часу перевищено, повин­на бути активована застерігальна сигналізація.

Якщо устатковання індикації забезпечує можливість установлювати вхідні пріоритети, то по­винні бути передбачені засоби для вимірювання інтервалу часу між підтвердженням сповіщення та оброблянням сповіщення оператором для кожного рівня вхідного пріоритету. Якщо є можливість обирати дозволений інтервал часу між підтвердженням сповіщення та оброблянням сповіщення оператором, ця можливість повинна бути обмежена 3-м рівнем доступу.

  1. Надання інформації

    1. Надання інформації, пов’язаної зі сповіщеннями

Сповіщення, подане для обробляння оператором, повинне містити таку мінімальну інформа­цію, яка може бути доступна за вимогою:

  1. ідентифікатор системи тривожної сигналізації

  2. тип сповіщення (наприклад, пожежа, втручання)

  3. зміст сповіщення згідно з документами виробника (наприклад, тривога, несправність, дата та час вимкнення—увімкнення);

  4. дата та час підтвердження сповіщення устаткованням індикації (до хвилини);

  5. рівень пріоритету сповіщення, якщо назначено, відповідно до 4.5.

Примітка 1. Тип сповіщення може бути вказано в змісті сповіщення.

Примітка 2. Може бути подано й іншу інформацію, яка не змінює зміст інформації в сповіщеннях або інформації про не­справності.

  1. Надання інформації про несправності

Цю мінімальну інформацію повинно бути подано в сповіщенні про несправність:

  1. тип несправності (наприклад, відмова живлення);

  2. вид несправності (наприклад, основне джерело живлення);

  3. дата та час виявлення несправності.

  1. Кодування інформації для подання

Підчас розробляння засобів подання інформації повинні бути враховані вимоги EN 60073.

  1. Несправність засобів подання інформації

У випадку повної відмови засобів подання інформації, устатковання індикації більше не по­винно підтверджувати вхідних сповіщень. У цьому випадку устатковання індикації повинно згене- рувати стан несправності та активувати застерігальну сигналізацію.

Примітка. Засоби подання інформації можуть бути суміщені з журналом реєстрації.

  1. Реєстрування даних

    1. Журнал реєстрації

Усі сповіщення, прийняті устаткованням індикації, повинні бути записані в журнал реєстрації з датою та часом їхнього підтвердження (із точністю до хвилини). Уся інформація про несправності та локальна інформація, згенерована устаткованням індикації, повинна бути записана в журнал реєстрації з зазначенням дати та часу її генерації (з точністю до хвилини).

Щоб організувати журнал реєстрації потрібно використовувати засоби, здатні зберігати дані (сповіщення та локальну інформацію) у випадку повної втрати живлення (наприклад, принтер або жорсткий диск).

  1. Резервний журнал реєстрації

Устатковання індикації повинно мати, на випадок несправності основного журналу реєстрації, резервний журнал для записування сповіщень та локальної інформації, яка очікує запису.

Об’єм пам'яті резервного журналу реєстрації повинен бути вказаний в документації виробни­ка, і не повинен бути меншим за об'єм пам’яті черги сповіщень.

Заповнення об’єму пам’яті резервного журналу реєстрації на 90 % має супроводжуватися застерігальною сигналізацією.

Примітка. Якщо сповіщення та локальна інформація перед записом у журнал реєстрації буферизуються, то для запобі­гання втрати сповіщень або локальної інформації у випадку повної відмови засобів запису або електроживлення, повинні бути застосовані заходи для мінімального використання буфера (наприклад, пришвидшення процесу запису).