Кількість порожнистих профілів для контролювання наведено в таблиці D.1.

Таблиця D.1 — Відбирання проб і критерії відповідності для типових випробовувань сталевих порожнистих профілів

Технічна характеристика

Вимоги, розділ

Метод контролювання

Кількість випробовувань/проб

Критерій ВІДПОВІДНОСТІ

Граничні відхили розмірів та форми

EN 10219-2:2006, розділ 6

EN 10219-2:2006, розділ 7

Одне від випробної одиниці (визначення випробної одиниці див. 8.1.3)

6.11

Відносне видовження

6.7.1, таблиці А.З, В.4 і В.5

9.2.2

6.7

Тимчасовий опір

6.7.1, таблиці А.З, В.4 і В.5

9.2.2

6.7

Границя плинності

6.7.1, таблиці А.З, В.4 і В.5

9.2.2

6.7

Ударна в'язкість

6.7.2, таблиці А.З, В.4 і В.5

9.2.3

6.7

Придатність до зварювання (хімічний склад)

6.6, таблиці А.1, В.1 і В.2, 6.8.1

9.1

.6.6...-. ■ -



Результати всіх випробувань типового зразка потрібно задокументувати і виробник їх повинен зберігати протягом 5 років. ‘

D.3 Контролювання виробництва на підприємстві (FPC) . . ,

D.3.1 Загальні положення

Виробник зобов'язаний встановити, задокументувати, запровадити та підтримувати систему контролювання виробництва на підприємстві (FPC). За допомогою FPC виробник гарантує, що про­дукція, розміщена на ринку, відповідає задекларованим технічним характеристикам. Система FPC повинна мати задокументовані процедури (виробничі інструкції") систематичних перевірянь і випро­бовувань і/чи оцінювання, а також використання результатів контролювання устатковання, вихід­них сировини та інших матеріалів, процесу виробництва та якості продукції. Записи мають бути до­ступними, легкими для читання та ідентифікації.

■ Систему'FPC, яка відповідає вимогам EN ISO 9001 і враховує.специфіку продукції та вимоги цього стандарту, необхідно розглядати як таку, що відповідає вимогам цього стандарту.

Результати перевіряння, випробовування та контролювання, які потребують запровадження дій щодо усунення виявлених невідповідностей, мають бути задокументовані і їх потрібно збері­гати протягом часу, визначеного в процедурах FPC виробника.

D.3.2 Вимоги FPC для всіх виробників

0.3.2.1 Загальні положення . у.; •

. Виробник повинен розробити процедури, які забезпечать систематичне отримання технічних характеристик сталевих порожнистих профілів відповідно до задекларованих під час первинних типових випробовувань' ’’ - ■

Такими технічними характеристиками та відповідними методами випробовування є;

  • відносне видовження, тимчасовий опір і границя плинності; випробовування на розтяг згідно з EN 10002-1;

  • ударна в'язкість; випробовування на ударний вигин згідно з EN 10045-1;

  • придатність до зварювання; хімічний аналіз згідно з методами відповідно до CR 10261.

Мінімальний обсяг випробовувань — згідно з таблицею D.1.

Виробник повинен задокументувати результати випробувань. Записи як найменше мають містити таку інформацію:

  • ідентифікацію порожнистих профілів, які піддавали випробовуванням; *■

  • дату відбирання зразків і дату проведення випробовувань;

  • проведені випробовування; ;

результати випробувань.D.3.3 Особливі вимоги до FPC

D.3.3.1 Персонал

Мають бути визначені відповідальність, повноваження та відносини між персоналом, який керує роботами, пов’язаними з якістю продукції, виконує їх або підтверджує відповідність продукції. Особливо це стосується персоналу, який впроваджує заходи з попередження виникнення невідпо­відностей виробу, а у разі їх виникнення, ідентифікує та реєструє проблеми, пов'язані з відповід­ністю виробу.

Персонал, залучений до робіт, які впливають на відповідність продукції, повинен бути компе­тентним, тобто мати належну освіту, професійну підготовку, кваліфікацію та досвід, що має бути документально підтверджено.

D.3.3.2 Устатковання

Усе устатковання для важення, вимірювання, контролювання та випробовування, необхідне для досягнення та підтвердження відповідності продукції, потрібно калібрувати чи повіряти згідно з визначеними та задокументованими процедурами в установлені інтервали часу та за прийнятими методиками. Для перевіряння контрольної, вимірювальної та випробовувальної техніки чинні по­ложення відповідного розділу EN ISO 9001.

Усе устатковання, яке застосовують для виробничого процесу, потрібно регулярно перевіряти, підтримувати у справному стані, що дає змогу гарантувати, що експлуатація, знос та пошкодження не спричинять відхили у виробничому процесі.

Оглядання та ремонтування устатковання потрібно проводити та реєструвати згідно з описа­ними процедурами виробника. Протоколи потрібно зберігати протягом часу відповідно до проце­дур FPC' виробника.

. D.3.3.3,Процес проектування

У системі виробничого контролю виробник повинен задокументувати етапи проектування ста­левих порожнистих профілів і визначити відповідальних за кожний з етапів. Протягом усього про­цесу проектування необхідно документувати всі перевірки, їх.результати та проведені коригувальні заходи. Записи мають бути докладними й достатньо точними для підтвердження, що всі етапи проектування та всі перевірки виконано відповідним чином.

У разі відповідності 7.3 EN ISO 9001 вимоги цього розділу вважають виконаними.

D.3.3.4 Вихідні сировина та матеріали

Специфікації всіх вихідних сировини та матеріалів має бути задокументовано. Виробник по­винен розробити програму приймального контролювання щодо перевіряння відповідності закуп­леної продукції установленим до них вимогам. Підтвердження відповідності вихідних сировини та матеріалів потрібно проводити згідно з 7.4.3 EN ISO 9001.

D.3.3.5 Контролювання технологічного процесу

Виробник повинен контролювати планування та здійснення процесу виробництва.

‘ У разі відповідності 7.5.1 і 7.5.2 EN ISO 9001 вимоги цього розділу вважають виконаними.

D. 3.3.6 Просте,жуваність і маркування

Сталеві порожнисті профілі мають бути ідентифіковані та”прбстежувані (дивгроздїл 10). Ви­робник повинен мати задокументовані процедури.щодо простежуваності продукції протягом усіх етапів виробництва, регулярного контролювання нанесення ідентифікаційних номерів Г/чи марко- вання (див. розділ 10). У разі відповідності 7.5.3 EN ISO 9001 вимоги цього розділу вважають ви­конаними.

D.3.3.7 Невідповідна продукція

Виробник повинен мати задокументовані процедури щодо поводження з продукцією, яка не відповідає встановленим до неї вимогам. Усе, що стосується невідповідної продукції, має бути документально оформлено і зберігатись протягом часу відповідно до процедур FPC виробника. У разі відповідності 8.3 EN ISO 9001 вимоги цього розділу вважають виконаними.

' D.3.3.8 Коригувальні заходи

Виробник повинен мати задокументовані процедури, які описують дії для усунення причин невідповідностей для запобігання їхньому повторенню. У разі відповідності 8.5.2 EN ISO 9001 ви­моги цього розділу вважають виконаними.

D.3.3.9 Поводження з продукцією та Іїзберігання

Виробник повинен мати задокументовані процедури щодо поводження з продукцією та забез­печення збереження її для запобігання пошкодженню та погіршенню.

ДОДАТОК ZA
(довідковий)

РОЗДІЛИ ЦЬОГО СТАНДАРТУ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ
ПОЛОЖЕНЬ ДИРЕКТИВИ СТОСОВНО БУДІВЕЛЬНИХ ВИРОБІВ
ЄВРОПЕЙСЬКОГО СПІВТОВАРИСТВА

ZA.1 Сфера застосування та суттєві властивості

Цей стандарт було підготовлено за мандатом М120 (Металева будівельна продукція та устат- ковання), який було видано CEN (Європейському комітету стандартизації) Європейською комісією та Європейською асоціацією вільної торгівлі.

Наведені у цьому додатку розділи цього стандарту відповідають вимогам мандату, виданого на підставі Директиви стосовно будівельних виробів Європейського Співтовариства 89/106/ЕЕС.

Відповідність цим розділам дає змогу вважати, що будівельна продукція згідно з цим додат­ком відповідає передбачуваній та зазначеній призначеності, визначено інформацію, яку додають до знака СЄ Ради Європи.

ЗАСТОРОГА! Для будівельної продукції, що входить до сфери застосування цього стан­дарту, може бути встановлено інші вимоги та інші Директиви Європейського Співтовариства, які не впливають на придатність виробу для передбачуваної призначеності.

Примітка 1. Додатково до окремих певних розділів цього стандарту, які стосуються небезпечних речовин, можуть бути визначені інші вимоги до продукції у межах галузі застосування цього стандарту (наприклад, європейські правові приписи та національні правові та адміністративні приписи). Для відповідності Директиві стосовно будівельної продукції Європейського Співтовариства необхідно дотримуватись цих вимог тоді І там, де вони обов'язкові.

Примітка 2. Інформаційний банк даних щодо європейських і національних правил, де розглянуто небезпечні речовини, розміщено на WEB-сайті Комісії ЄВРОПА (http.7/europa.eu.int/comm/enterprise/construction/internal/danqsqb/danqmain.htm).

НАЦІОНАЛЬНЕ ПОЯСНЕННЯ '

Додаток ZA в Україні чинний тільки у разі постачання порожнистих профілів до держав — членів Європейського співтовариства або інших країн за згодою виробника та замовника.

Цей додаток установлює умови маркування порожнистих профілів для конструкцій знаком СЄ, для яких у таблиці ZA.1. зазначено призначеність і суттєві розділи стандарту. . . ■

Сферу-застосування цього додатка визначено в таблиці ZA.1.

Таблиця ZA.1 — Суттєві розділи для виробу та передбачуваної його призначеності

Виріб:

Призначеність:

Профілі порожнисті сталеві

Для застосування в металевих або залізобетонних конструкціях

Важливі технічні характеристики

Вимоги розділів цього стандарту

Рівні та/чи класи

Примітки

Граничні відхили розмірів та форми

EN 10219-2, розділ 6

Витримано/не витримано граничні відхили згідно з EN 10219-2, таблиця 2

Відносне видовження

6.7.1, таблиці А.З, В.4 і В.5

%

Значення наведено в додатках-А і В .

Тимчасовий опір і границя плинності

6.7.1, таблиці А.З, В.4 і В.5

МПа

Значення наведено в додатках А і' В

Робота удару

6.7.2, таблиці А.З, В.4 І В.5

— ■

Дж

Значення наведено в додатках А І В'

Придатність до зварювання

6.6, таблиці А.1, В.1, В.2 і 6.8.1

Нормований вуглецевий еквіва­лент CEV

Таблиці в додатках А і В; формули для розрахунку

Тривкість3

6.8.2

Придатність до оцинковування

■визначають як додаткову вимогу- -

а Тривкість (до корозії) залежить від типу захисту та/чи товщини нанесеного шару чи покриву.

Вимоги до певної характеристики не застосовують у тих державах-членах ЄС, в яких немає законодавчих приписів до цієї характеристики для передбачуваної цілі використання. У цьому разі виробники, які постачають свою продукцію на ринки цих держав-членів ЄС, не зобов’язані визна­чати ці характеристики для своєї продукції й. заявляти їх виконання, а мають змогу застосовува­ти додаткову вимогу «Характеристику не визначено» (NPD) в інформації, яка супроводжує знак СЄ. Однак (NPD) не можна застосовувати для характеристик, для яких встановлено граничні значення.

ZA.2 Метод підтвердження відповідності сталевих порожнистих профілів

ZA.2.1 Система підтвердження відповідності

Систему підтвердження відповідності сталевих порожнистих профілів, зазначену в таблиці ZA.1, згідно з Рішенням Комісії (1998/214/ЕС) від 18 березня 1998 р. відповідно до Додатка ПІ мандату Металевої будівельної продукції та устатковання наведено в таблиці ZA.2 для передбачуваної при- значеності та основних рівнів або класів.

Таблиця ZA.2 — Система підтвердження відповідності

Виріб

Призначеність

Рівень(-ні) ' або клас(-и)

Система підтвердження відповідності

Сталевий порожнистий профіль

Для використання в металевих або залізобетонних конструкціях

2+

Система 2+: Див. Директиву 89/106/ЕЕС (CPD), додаток II1.2 (ІІ), перша можливість, яка містить сертифікацію виробництва на підприємстві уповноваженим органом на підставі постійного нагляду, . контролювання виробництва, оцінювання та ухвалення.



Підтвердження відповідності порожнистих профілів за таблицею ZA.1 проводять згідно з про­цедурами оцінювання відповідності відповідно до таблиці ZA.3 з урахуванням зазначених у ній розділів цього стандарту.

Таблиця ZA.3 — Розподіл завдань для оцінювання відповідності сталевих порожнистих профілів для системи 2+

t Завдання

Уміст завдання

Розділи для оцінювання ВІДПОВІДНОСТІ

Завдання виробника

Контролювання виробництва на підприємстві

Усі параметри для всіх характеристик згідно з таблицею ZA.1

Розділ 11, D.3

Первинне типове випробовування

Усі важливі характеристики згідно з таблицею ZA.1

Розділ 11, D.2

Завдання уповноваженого органу

Сертифікація системи контро­лю виробництва на підприємстві на підставі:

початкової перевірки виробництва та _ організації системи контролю на ньому

Усі параметри для усіх ' Характеристик згідно

з таблицею ZA.1

Розділ 11, D.3

постійного нагляду за станом вироб­ництва, його оціню­вання та ухвалення

Усі важливі характеристики згідно з таблицею ZA.1