1. Випромінювання

    1. Обладнання, що не містить електронні кола

Для обладнання, що не містить електронні кола, електромагнітні завади може бути генеровано протягом випадкових комутаційних операцій. Тривалість таких завад становить декілька мілісекунд.

Частота, рівень та наслідки цих випромінювань розглядають як частину нормальної електромагнітної обстановки для низьковольтних установок.

Таким чином, вимоги до електромагнітного випромінювання вважають задоволеними та випробування не вимагаються.

  1. Обладнання, що містить електронні кола

Обладнання, що містить електронні кола (наприклад, електронний індикатор перегоряння запобіжника), може генерувати неперервні електромагнітні завади.ДСТУІЕС 60947-3:

Випромінювання повинно задовольняти вимоги класу А, групи 1 CDPRS 11 чи вимоги класу A CIPRS 22 (див. 8.4.2.2).

Таблиця 7 - Рівні випромінювання

Конструктивне виконання

Діапазони частот, МГц

РІВНІ d)

Стандарти

Оболонка Ь)

ЗО -230”

30 дБ (мкВ / м) квазі-пікове значення вимірюваний на відстані 30 м

CISPR 11


230-1000”

37 дБ (мкВ / м) квазі-пікове значення вимірюваний на відстані 30мс)

Клас А-Група 1

Потужність

0,13-0,5”

79 дБ (мкВ) квазі-пікове значення

чи

змінного струму

0,5-5,0”

5-30”

66дБ(мкВ) середнє значення

73 дБ (мкВ) квазі-пікове значення

60дБ(мкВ) середнє значення

73 дБ (мкВ) квазі-пікове значення

60 дБ (мкВ) середнє значення

CISPR 22

Клас А

” Нижню межу застосовують до перехідної частоти.

” Застосовують лише до контактних комутаційних апаратів, що містять частини, що працюють за частот вищих 9 кГц, наприклад, мікропроцесори.

с) Можна також вимірювати на відстані 10 м, використовуючи межі збільшені иа 10 дБ чи на відстані 3 м, використовуючи межі збільшені на 20 дБ.

Ф Ці рівні без зміни взято з CISPR 11 та CISPR 22.

Ці межі наведено для контактних комутаційних апаратів, які використовують лише у промисловому обладнанні. Якщо існує вірогідність використання не у промисловому обладнанні, то наведене нижче попередження повинно бути наведено у інформаційних документах виробника.

Попередження

Це виріб класу А. У побутовому середовищі цей виріб може викликати радіозавади, у цьому випадку користувач зобов'язаний приймати відповідні заходи.

Однак, це попередження є не потрібним, коли рівні випромінювання відповідають встановленим у CISPR 22 для класу В.

8 ВИПРОБУВАННЯ

  1. Види випробувань

    1. Загальні положення

Застосовують 8.1.1 ІЕС 60947-1.

  1. Типові випробування

Застосовують 8.1.2 ІЕС 60947-1. Типові випробування наведено у таблиці 9 цього стандарту.

  1. Контрольні випробування

Застосовують 8.1.3 ІЕС 60947-1 з наведеними нижче доповненнями.

  1. Загальні положення

Застосовують такі випробування:

  • механічні експлуатаційні випробування (днв. 8.1.3.2)

Операція вимикача, роз'єднувача, вимикача-роз'єднувача чи комбінації запобіжник-комутаційний апарат під час виготовлення та І чи іншого контрольного випробування може використовувати вищезазначені випробування, якщо застосовують ті самі умови та кількість операцій не менше ніж зазначено;

  • діелектричні випробування (див. 8.1.3.3)

За перевірки матеріалів та технологічних процесів має бути перевірено незмінність діелектричних властивостей, ці випробування може бути замінено періодичними випробуваннями відповідно до загальновизнаного плану періодичного контролю (див. ІЕС 60410).

  1. Механічні експлуатаційні випробування

Випробування повинно бути зроблено для перевірки правильного механічного процесу обладнання за 5 операцій вмикання та розмикання.

  1. Діелектричні випробування

Умови випробування повинні відповідати 8.3.3.4.2 ІЕС 60947-1. Як альтернатива, дозволено комбіноване випробування відповідно до 8.3.3.4.2 пункт 3)ДСТУ ІЕС 60947-3:

ІЕС 60947-1. Величина випробувальної напруги повинна відповідати значенням, наведеним в таблиці 12А ІЕС 60947-1. Тривалість випробування повинна бути не менше 1 с та випробувальну напругу повинно бути застосовано так:

  • з обладнанням у розімкненому положенні, між кожною парою виводів, які будуть електрично з'єднані разом, коли обладнання замкнено;

  • з обладнанням у замкненому положенні, між кожним полюсом та сусіднім полюсом(-н) та між кожним полюсом та корпусом;

  • для обладнання, що містить електронні кола, з'єднані з головними полюсами, з обладнанням у розімкненому положенні, між кожним полюсом та сусіднім полюсом(-н) та між кожним полюсом та корпусом, зі сторони вводу чи зі сторони виводу, залежно від положення електронних елементів.

Як альтернатива, під час діелектричних випробувань допускається від'єднання електронного кола(кіл).

  1. Періодичні випробування

Періодичні випробування для перевірки зазорів повинно бути виконано згідно з 8.3.3.4.3 ІЕС 60947-1 відповідно до загальновизнаного плану періодичного контролю (днв. ІЕС 60410).

  1. Спеціальні випробування

Спеціальні випробування (див. 2.6.4 ІЕС 60947-1) визначено у 8.5.

8.2 Типові випробування на вимоги до конструкції

Застосовують 8.2 ІЕС 60947-1 з наведеними нижче доповненнями.

  1. Механічні властивості виводів

Застосовують 8.2.4 ІЕС 60947-1 з наведеним нижче доповненням.

Якщо спроектоване обладнання передбачає різні конструкції виводів, то випробування повинно бути проведено на кожній конструкції.

  1. Перевірка ефективності індикації положення головного контакту обладнання, придатного для ізолювання

    1. Застосовують 8.2.5 ІЕС 60947-1 з наведеними нижче доповненнями.Стан обладнання за випробування

Випробування приводного механізму та пристрою індикації положення повинно бути проведено як частина випробувальної послідовності І (див. 8.3.3 та таблицю 11).

Якщо є різні типи приводного механізму, додаткові чн вбудовані, то лише одну конструкцію має бути перевірено протягом послідовності І. Крім того, типовий представник більш критичного екземпляру повинно бути випробувано відповідно до 8.3.3.7.

  1. Метод випробування

    1. Залежна та незалежна ручна операція

Силу, необхідну для переведення апарату у розімкнене положення, має бути виміряно на кінці приводного механізму. Виміряна сила F повинна дорівнювати середньому значенню максимальної сили, що отримано від 3 послідовних операцій з апаратом гарного чи нового стану. Ця сила F тоді повинна застосовуватися для встановлення випробувальної сили в таблиці 8.

З обладнанням у замкненому положенні, зафіксовані та рухомі контакти полюса, для якого випробування, вважають, є найжорстокішнм, треба залишати включеними відповідними засобами. Приводний механізм має бути піддано випробувальній силі як зазначено у таблиці 8 відповідно до його типу. Якщо апарат має більш ніж одну послідовно з'єдну контактну систему, то кожну контактну систему треба підтримувати у замкненому положенні.

У разі багатоконтактннх систем мінімальна кількість паралельно з'єднаних контактних наконечників повинно бути встановлено разом, якщо необхідно, у замкнене положення контактної системи для того, щоб випробувальну силу було прикладено без роз'єднання контактів.

Відповідні засоби утримання контактів замкненими та кількість контактів повинно бути зазначено виробником. Кількість контактів та метод повинно бути зафіксовано у протоколі.Цю силу має бути прикладено без поштовху до приводного механізму у напрямку розмикання контактів протягом 10 с.

Напрямок сили, як показано на рисунку 1, треба підтримувати протягом усього випробування.

Якщо блокувальний засіб оснащено блокуванням приводного механізму у розімкненому положенні, то має бути неможливе блокування приводного механізму в цьому положенні під час застосування випробувальної сили.

8.2.5.2.Z Залежна привідна операція

З обладнанням у замкненому положенні, зафіксовані та рухомі контакти полюса, для якого випробування, вважають, є найжорсткішнми, треба закріпити разом, наприклад, за допомогою зварювання. Якщо апарат має більш иіж одну послідовно з'єдну контактну систему, то кожну контактну систему треба підтримувати у замкненому положенні.

У разі багатоконтактннх систем мінімальна кількість паралельно з'єднаних контактних наконечників повинно бути встановлено разом, якщо необхідно, у замкнене положення контактної снстемн для того, щоб випробувальну силу було прикладено без роз'єднання контактів.

Відповідні засоби утримання контактів замкненими та кількість контактів повинно бути зазначено виробником. Кількість контактів та метод повинно бути зафіксовано у протоколі.

Треба прикладати до привідного оператора напругу живлення, що становить ПО % від її нормального номінального значення, щоб спробувати розімкнути контактну систему обладнання.

Має бути зроблено три спроби спрацювання привідного оператора обладнання з інтервалами 5 хв кожна тривалістю 5 с, якщо існуючий захисний апарат привідного оператора не обмежує час коротшим періодом.ДСТУІЕС 60947-3:

Перевірку треба виконувати відповідно до 8.2.5.3.2.

Примітка. У СІІІА апарати, що відповідають цим додатковим вимогам, не вважають такими, що самостійно забезпечують ізолювання. Вимоги до ізолювання та процедури охоплено відповідними Державними нормативними документами та стандартами на технічне обслуговування.

8.2.5.2.3 Незалежна привідна операція

З обладнанням у замкненому положенні, зафіксовані та рухомі контакти полюса, для якого випробування, вважають, є найжорсткішими, треба закріпити разом, наприклад, за допомогою зварювання. Якщо апарат має більш ніж одну послідовно з'єдну контактну систему, то кожну контактну систему треба підтримувати у замкненому положенні.

У разі багатоконтактннх систем мінімальна кількість паралельно з'єднаних контактних наконечників повинно бути встановлено разом, якщо необхідно, у замкнене положення контактної системи для того, щоб випробувальну силу було прикладено без роз'єднання контактів.

Відповідні засоби утримання контактів замкненими та кількість контактів повинно бути зазначено виробником. Кількість контактів та метод повинно бути зафіксовано у протоколі.

Енергія, накопичена у привідному операторі, повинна бути вивільнена у спробі розімкнути контактну систему устаткування.

Накопичену енергію має бути вивільнено за три спроби спрацювання обладнання.

Перевірку треба виконувати відповідно до 8.2.5.3.2.

Примітка. У США апарати, що відповідають цим додатковим вимогам, не вважають такими, що самостійно забезпечують ізолювання. Вимоги до ізолювання та процедури охоплено відповідними Державними нормативними документами та стандартами на технічне обслуговування.8.2.5.3 Стан обладнання протягом та після випробування

8.2.5.3Л Залежна та незалежна ручна операція

Після випробування і коли випробувальну силу більше не прикладають до привідного механізму, він залишається вільним, то індикатор розімкненого положення не повинен бути встановлений невірно.

Таблиця 8 - Випробувальні сили приводного механізму

Типи приводного механізму

Випробувальна сила

Мінімальна випробувальна сила, Н

Максимальна випробувальна сила, Ы

Кнопка (див. рисунок 1а)

3F

50

150

Приводиться в дію одним пальцем (див. рисунок 1b)

3F

50

150

Приводиться в дію двома пальцями (див. рисунок 1с)

3F

100

200

Приводиться в дію одною рукою (див. рисунок Id та 1е)

3F

150

400

Приводиться в дію двома руками (див. рисунок If)

3F

200

600

Приводиться в дію двома руками (див. рисунок 1g)

3F

200

600

F - нормальна робоча сила за нових умов. Випробувальна сила повинна бути 3 F зазначених мінімального та максимального значень та застосована як показано на рисунку 1.



8.2.5.3.2 Залежна та незалежна привідна операція

Протягом та після випробування розімкнене положення не повинно указуватися будь-яким передбаченим засобом та обладнання не повинно мати ніякого видимого пошкодження, яке погіршить його нормальну роботу.

Якщо обладнання забезпечено засобами блокування навісним замком у розімкненому положенні, то повинно бути неможливе блокування обладнання протягом випробування.









Рисунок la


Рисунок Id


Рисунок 1с