д) умови проведення випробування.

  1. МЕТОД Е. ВИМІРЮВАННЯ АДГЕЗІЇ АРМОВАНОЇ ВОЛОКНОМ СТРІЧКИ, НАКЛАДЕНОЇ НА ГОРИЗОНТАЛЬНУ ПЛАСТИНУ, УКРИТУ СТАНДАРТНИМ КАРТОНОМ NIST SPM 1810А ПІД ЧАС ЗСУВАННЯ

    1. Принципи

Метод Е полягає у вимірюванні адгезії армованої волокном стрічки, що накладена на горизон­тальну стандартну пластину, укриту стандартним картоном під час зсування з визначенням її віднос­ної переміщеності за температури 23 °С, відносної вологості 50 % і постійного навантажування про­тягом 48 год.

Адгезію до стандартного картону під час зсування визначають таким чином:

Смужку самоклейкої стрічки накладають на стандартну пластину, укриту стандартним картоном, з використанням контрольованого прикочування. Пластину розміщують горизонтально, вільний кінець стрічки має звисати вертикально через заокруглений кінець пластини. До вільного кінця стрічки при­кріплюють стандартний вантаж, що діє протягом визначеного часу, після чого виконують вимірювання відносної переміщеності.

  1. Порядок проведення випробування

Порядок проведення випробування аналогічний методу D (8.5.1—8.5.3.2) з такою різницею: ви­пробувальною поверхнею є стандартний картон, який приклеєно до пластини двобічною стрічкою за технологією згідно з 6.5.2.

  1. МЕТОД F. ВИМІРЮВАННЯ АДГЕЗІЇ АРМОВАНОЇ ВОЛОКНОМ СТРІЧКИ, НАКЛАДЕНОЇ НА ГОРИЗОНТАЛЬНУ ПЛАСТИНУ, УКРИТУ КАРТОНОМ ПІД ЧАС ЗСУВАННЯ,

ЗА УЗГОДЖЕННЯМ МІЖ ПОКУПЦЕМ І ПРОДАВЦЕМ

  1. Принцип

Метод F полягає у вимірюванні адгезії армованої волокном стрічки, накладеної на горизонтальну стандартну пластину, укриту картоном під час зсування з визначенням її відносної переміщеності за температури 23 °С, відносної вологості 50 % і постійного навантажування протягом 48 год.

Адгезію до картону під час зсування визначають таким чином:

Смужку самоклейкої стрічки накладають на стандартну пластину, укриту картоном, із застосу­ванням контрольованого прикочування. Пластину розміщують горизонтально, вільний кінець стрічки має звисати вертикально через заокруглений кінець пластини. До вільного кінця стрічки прикріплю­ють стандартний вантаж, що діє протягом визначеного часу, після чого виконують вимірювання відносної переміщеності.

  1. Порядок проведення випробування

Порядок проведення випробування аналогічний методу D (8.5.1—8.5.3.2) з такою різницею: ви­пробувальною поверхнею є картон за узгодженням між покупцем і продавцем, який приклеєно до пла­стини двобічною стрічкою за технологією згідно з 6.5.2.

Тип картону потрібно зазначити у протоколі випробування разом з результатами випробування.



  1. МЕТОД G. ВИМІРЮВАННЯ АДГЕЗІЇ ДО ВЕРТИКАЛЬНОЇ

СТАНДАРТНОЇ СТАЛЕВОЇ ПЛАСТИНИ

ПІД ЧАС ЗСУВАННЯ ЗА ПІДВИЩЕНОЇ ТЕМПЕРАТУРИ

І ЧАСУ ВИТРИМАННЯ 10 ХВИЛИН

  1. Принцип

Метод G полягає у вимірюванні адгезії самоклейкої стрічки до стандартної сталевої пластини під час зсування за підвищеної температури й часу витримання 10 хв та постійного навантажування.

Адгезію до стандартної сталевої пластини під час зсування визначають таким чином:

Смужку самоклейкої стрічки накладають на стандартну сталеву пластину із застосуванням кон­трольованого прикочування. Пластину розміщують вертикально в сушильній шафі за температури проведення випробування, до вільного кінця стрічки прикріплюють стандартний вантаж і визначають час до руйнування.

  1. Порядок проведення випробування

Цей метод ідентичний методу А (5.5.1—5.5.3.2) з тією різницею, що випробувальний стенд уста­новлюють у сушильній шафі, що здатна підтримувати необхідну підвищену температуру з точністю до ± 1 °С. Перед кріпленням випробувального вантажу випробний зразок витримують у сушильній шафі протягом 10 хв.

Температуру проведення випробування має бути внесено до протоколу випробування разом з результатами випробування.




б



7


  1. — Випробувальна пластина

  2. — Картон, у разі застосування (MD — напрямок оброблення, той самий, що й напрямок волокон картону), згідно з 6.5.2

  3. — Зона випробування

  4. — Випробний зразок

  5. — Гачок або затискач

  6. — Випробувальний вантаж

  7. — Основа із системою відліку часу

Рисунок 1 — Ескіз типового устатковання для випробування адгезії під час зсування для методів В та С. Для методів А та G потрібно замінити картон на сталеву пластин

у




  1. — Випробувальна пластина

  2. — Випробний зразок

  3. — Гачок або затискач

  4. — Випробувальний вантаж

Рисунок 2 — Ескіз типового устатковання для випробування адгезії під час зсування для методу D. Для методів Е та F необхідна поверхня з картону

КодУКНД 83.180

Ключові слова: самоклейка стрічка; випробний зразок; адгезія під час зсування; температура; відносна вологість; сталева пластина; картон; випробувальний вантаж; протокол випробування.

Редактор Н. Куземська
Технічний редактор б. Касіч
Коректор О. Опанасенко
Верстальник В. Перекрест

Ціна договірна.



П

Ум. друк. арк. 1,39. Зам.

ідписано до друку 16.12.2011. Формат 60 х 84 1/8.

Виконавець

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр
проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»)
вул. Святошинська, 2, м. Київ, 03115

Свідоцтво про внесення видавця видавничої продукції до Державного реєстру
видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції від 14.01.2006 серія ДК № 1647

1 NIST SRM = 1) NIST SRM 1810A — Національний інститут стандартів і технологій — Технологія, Стандартний Матеріал 1810А, Інститут Гейзерзбурга, штат Меріленд, MD 20899, США.